LV6TMPVR4

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Zmień tryb obrazu z RGB na CVBS i wtedy zobacz czy będzie obraz przez Component YUV

badmoon

Re: LV6T

Post autor: badmoon »

salag napisał:
Odkręciłem płytę główną. Po przekręceniu płyty obok brakującego gniazda jest napis SPDIF.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/992 ... fce0f.html
No kolego, to teraz wiem, że opłaca się stracić gwarancję i dolutować to brakujące SPDIF :) Mam nadzieję, że jego działanie nie jest w żaden sposób ograniczone firmwarem. Przez weekend się za to zabiorę i zdam relację.

salag

Re: LV6T

Post autor: salag »

Na chińskim forum znalazłem więcej informacji na temat MSTAR MSD7828 łącznie ze zdjęciem płyty głównej i uproszczonym graficznym schematem . Ten chipset obsługuje i format dzwięku DTS ale pewnie trzema dopisać odpowiednie funkcje w programie . Dla zainteresowanych podaję linkhttp://forum.ent.eet-cn.com/FORUM_POST_ ... ntId=30690 .Trzeba użyć do tłumaczenia google.

batou007

Re: LV6T

Post autor: batou007 »

Zmień tryb obrazu z RGB na CVBS i wtedy zobacz czy będzie obraz przez Component YUV
Wielkie dzięki za pomoc, po przestawieniu na CVBS wszystko działa jak trzeba.

Stentor

Re: LV6T

Post autor: Stentor »

Witam na forum.
Zastanawiam się nad zakupem dysku do tunera LV6TMPVR4. Na niektórych strona podaję się że nie współpracuję on z dyskami USB3. Czy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenia i mógł by się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LV6T

Post autor: qwerty »

Stentor pisze:Witam na forum.
Zastanawiam się nad zakupem dysku do tunera LV6TMPVR4. Na niektórych strona podaję się że nie współpracuję on z dyskami USB3. Czy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenia i mógł by się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Urządzenia USB 3.0 muszą być kompatybilne w dół.

Stentor

Re: LV6T

Post autor: Stentor »

qwerty pisze:
Stentor pisze:Witam na forum.
Zastanawiam się nad zakupem dysku do tunera LV6TMPVR4. Na niektórych strona podaję się że nie współpracuję on z dyskami USB3. Czy ktoś ma w tej materii jakieś doświadczenia i mógł by się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Urządzenia USB 3.0 muszą być kompatybilne w dół.
I ja to wiem . Dlatego dociekam czy wpis na stronie dystrybutora jest aktualny, ten powyżej tabeli ze specyfikacją. Najlepiej gdyby ktoś eksperymentalnie to sprawdził mając do dyspozycji oba urządzenia. Zdzwoniłem tam i powiedziano że można się spodziewać problemów z zasilaniem dysków bez dodatkowe zasilania. Jak to wygląda w praktyce?
Ostatnio zmieniony 7 lutego 2011, o 08:53 przez Stentor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LV6T

Post autor: qwerty »

Stentor pisze:I ja to wiem . Dlatego dociekam czy wpis na stronie dystrybutora jest aktualny, ten powyżej tabeli ze specyfikacją. Najlepiej gdyby ktoś eksperymentalnie to sprawdził mając do dyspozycji oba urządzenia.
Chodzi ci o zapis:
Uwaga: urządzenie obsługuje tylko pamięci zewnętrzne standardu USB 2.0. Dyski standardu USB 3.0 nie są obsługiwane.
? Chodzi w nim, że nie wykorzystasz przepustowości 3.0. Dysk będzie pracować jako 2.0.

Stentor

Re: LV6T

Post autor: Stentor »

qwerty pisze:
Stentor pisze:I ja to wiem . Dlatego dociekam czy wpis na stronie dystrybutora jest aktualny, ten powyżej tabeli ze specyfikacją. Najlepiej gdyby ktoś eksperymentalnie to sprawdził mając do dyspozycji oba urządzenia.
Chodzi ci o zapis:
Uwaga: urządzenie obsługuje tylko pamięci zewnętrzne standardu USB 2.0. Dyski standardu USB 3.0 nie są obsługiwane.
? Chodzi w nim, że nie wykorzystasz przepustowości 3.0. Dysk będzie pracować jako 2.0.
Za PC World
Jeśli chodzi o zasilanie w standardzie USB 3.0, każde urządzenie dostaje do dyspozycji maksymalnie 900 mA. Dla porównania w USB 2.0 maksymalne natężenie prądu wynosi 500 mA. To podwyższenie sprawi, że w przyszłości nie będzie konieczne wyposażanie niektórych urządzeń, np. twardych dysków USB 3.0, w zewnętrzne zasilacze ani w specjalne kable USB z dwoma wtyczkami, które zajmują aż dwa porty USB w komputerze, aby zapewnić wystarczające zasilanie urządzenia.

Pytanie czy dotyczy to wszystkich dysków.
Dysk będzie pracował jako USB2 z tym urządzeniem ale już z innymi może jako USB3. Dysk można mieć kilka lat szkoda się potem męczyć zwłaszcza że ceny dysków USB2 iUSB3 są już porównywalne

Stentor

Re: LV6T

Post autor: Stentor »

Stentor pisze:
qwerty pisze:
Stentor pisze:I ja to wiem . Dlatego dociekam czy wpis na stronie dystrybutora jest aktualny, ten powyżej tabeli ze specyfikacją. Najlepiej gdyby ktoś eksperymentalnie to sprawdził mając do dyspozycji oba urządzenia.
Chodzi ci o zapis:
Uwaga: urządzenie obsługuje tylko pamięci zewnętrzne standardu USB 2.0. Dyski standardu USB 3.0 nie są obsługiwane.
? Chodzi w nim, że nie wykorzystasz przepustowości 3.0. Dysk będzie pracować jako 2.0.
Za PC World
Jeśli chodzi o zasilanie w standardzie USB 3.0, każde urządzenie dostaje do dyspozycji maksymalnie 900 mA. Dla porównania w USB 2.0 maksymalne natężenie prądu wynosi 500 mA. To podwyższenie sprawi, że w przyszłości nie będzie konieczne wyposażanie niektórych urządzeń, np. twardych dysków USB 3.0, w zewnętrzne zasilacze ani w specjalne kable USB z dwoma wtyczkami, które zajmują aż dwa porty USB w komputerze, aby zapewnić wystarczające zasilanie urządzenia.

Pytanie czy dotyczy to wszystkich dysków.
Dysk będzie pracował jako USB2 z tym urządzeniem ale już z innymi może jako USB3. Dysk można mieć kilka lat szkoda się potem męczyć zwłaszcza że ceny dysków USB2 iUSB3 są już porównywalne
Teoretycznie ten dysk mieści się w prądożerności specyfikacji USB2.
Będę wdzięczny za komentarz jakiegoś elektryka:)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LV6T

Post autor: qwerty »

To mit, że USB 2.0 daje max 0,5A. Dotyczy to tylko >5 letnich komputerów. Bez problemu pc i router może dać 1A na USB. Mam dysk 2,5", który na start potrzebuje natężenie 900 mA i startuje z jednego USB.

Stentor

Re: LV6T

Post autor: Stentor »

qwerty pisze:To mit, że USB 2.0 daje max 0,5A. Dotyczy to tylko >5 letnich komputerów. Bez problemu pc i router może dać 1A na USB. Mam dysk 2,5", który na start potrzebuje natężenie 900 mA i startuje z jednego USB.
No tak tylko że tutaj najbardziej chodzi o tuner LV6. On pewnie ma to zasilanie w normie USB2.

badmoon

Re: LV6T

Post autor: badmoon »

Koledzy, mam LV6 i dysk PQI H566 USB 3.0. Zaraz zabieram się za testy i zdam relację.

EDIT:
Szybki test, nagrane 2 minuty z TVN, następnie odtworzone. Wszystko działa jak należy. Dużym plusem jest to, że dysk jest wyłączany po wyłączeniu tunera. Niby takie to oczywiste, a w playerze WD TV (1 gen.) dysk pracuje kiedy odwtarzacz jest w stand-by.

Stentor

Re: LV6T

Post autor: Stentor »

badmoon pisze:Koledzy, mam LV6 i dysk PQI H566 USB 3.0. Zaraz zabieram się za testy i zdam relację.

EDIT:
Szybki test, nagrane 2 minuty z TVN, następnie odtworzone. Wszystko działa jak należy. Dużym plusem jest to, że dysk jest wyłączany po wyłączeniu tunera. Niby takie to oczywiste, a w playerze WD TV (1 gen.) dysk pracuje kiedy odwtarzacz jest w stand-by.
Patrząc na niego w teście CHIPA widzę że ma możliwość dodatkowego zasilania. Czy podczas próby to zasilanie było podłączone?

badmoon

Re: LV6T

Post autor: badmoon »

Stentor pisze: Patrząc na niego w teście CHIPA widzę że ma możliwość dodatkowego zasilania. Czy podczas próby to zasilanie było podłączone?
Oczywiście, że nie podłączałem dodatkowego zasilania, bo wtedy test nie miałby sensu ;)

Wg testu w chip: (moja wersja 500GB)
Szczytowe zużycie podczas rozpędzania dysku [W] 3.7
Wychodzi nam 740mA, więc LV6T daje na pewno więcej niż te 500mA.

Stentor

Re: LV6T

Post autor: Stentor »

badmoon pisze:
Stentor pisze: Patrząc na niego w teście CHIPA widzę że ma możliwość dodatkowego zasilania. Czy podczas próby to zasilanie było podłączone?
Oczywiście, że nie podłączałem dodatkowego zasilania, bo wtedy test nie miałby sensu ;)

Wg testu w chip: (moja wersja 500GB)
Szczytowe zużycie podczas rozpędzania dysku [W] 3.7
Wychodzi nam 740mA, więc LV6T daje na pewno więcej niż te 500mA.
Dzięki. Musiałem zapytać .
Czyli wygląda na to że FEN zabezpiecza się tylko na okoliczności ewentualnych problemów. Co prawda dysk o którym ja myślę i Twój mają niskie zapotrzebowanie na moc ale są i z większym apetytem i wtedy rzeczywiście mogą być problemy.
Jeszcze raz dzięki za teścik.

betoff

Re: LV6T

Post autor: betoff »

Czy ktoś może mi powiedzieć co oznacza ten zapis

"Dolby digital Plus (E-AC-3) audio-Optional"

Obrazek

z reklamówki sprzętu http://www.notonlytv.net/pdf/dm_lv6tmpvr4.pdf

Jak ten tuner obsługuje E-AC-3 ? Jak rozumieć to "audio-Optional" ?
Ostatnio zmieniony 17 lutego 2011, o 20:07 przez betoff, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Możliwe że to chodzi że dodali w nowym firmware tą opcję.
Na stronie FEN oraz na pudełku z mojego tunera jest mowa tylko o AC3. Natomiast w linku który podałeś poniżej tego napisu który wykleiłeś pisze że obsługuje E-AC3 ale z downmixem do stereo.
Mam wgrane najnowsze firmware i próbowałem odtwarzać plik ts zamieszczony na tym forum z dźwiękiem E-AC3 i dźwięk był!

Wygląda na to że ten tuner jest jednak w pełni zgodny z polską specyfikacją dvb-t.

Edit: Sprawdziłem ten sam plik ts z dźwiękiem E-AC3 na tunerze Signal HD-507 i na nim jest brak dźwięku. Czyli wychodzi na to że w LV6T dodano obsługę.

betoff

Re: LV6T

Post autor: betoff »

A rzeczywiście jest wyjaśnienie

Obrazek

Czyli obsługuje E-AC-3 ale robi z tego zwykłe stereo. Czyli taka niepełna obsługa, działać będzie ale nie ma dźwięku przestrzennego http://pl.wikipedia.org/wiki/Dolby_Digital_Plus

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Zawsze możesz przełączyć w tunerze na tryb RAW i przez HDMI bedzie leciał sygnał bez downmixu, oczywiście wtedy TV/Aplituner-z-HDMI będzie musiał obsługiwać ten tym dźwięku.

Zablokowany