LV6TMPVR4

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

betoff pisze:Dostałem nowy firmware, tuner zgłasza się jako LV6-OSD1-V4
Patrząc na datę pliku to ten jest najnowszy. Co ciekawe ja w styczniu dostałem wersje V5 z tym że dla nowego pilota, więc nie udostępniał.

W tym V4 są zauważalne jakieś zmiany?

betoff

Re: LV6T

Post autor: betoff »

@GUTEK@ pisze:W tym V4 są zauważalne jakieś zmiany?
Tak na szybko to nie zauważyłem żadnych wizualnych zmian. Trochę dziwi mnie ta polityka z aktualizacjami, nie ma rozpiski zmian, usunięcia błędów itd. i na dokładkę trzeba pisać emaila.

fido104

Re: LV6T

Post autor: fido104 »

Jestem od niedawna posiadaczem tego tunera. Zgłosił się jako LV6-OSD2-V2.
Po wgraniu sterownika ze strony FEN zgłosił się jako LV6-OSD1-V3.
Wygląda, że zainstalowałem sobie starszy sterownik.
Nigdzie nie mogę znaleść tego pierwotnego. Na forum nikt też nie wspominał o tej wersji.
Może jednak ktoś wie o tej wersji.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

LV6-OSD2-V2 --> http://www.notonlytv.net/download/other ... B_LAST.rar

Tylko nie pytaj które nowsze, bo już sam się pogubiłem.
Według dat plików to:
24.11.2010 : LV6-OSD1-V3
26.11.2010 : LV6-OSD2-V2
13.01.2011 : LV6-OSD1-V5-NEWIR (tylko dla osób które dostały nowe piloty)
17.02.2011 : LV6-OSD1-V4

Jednak i tak wole taki support niż olewanie klienta jak to robi np. WIWA.
Ostatnio zmieniony 28 lutego 2011, o 15:48 przez @GUTEK@, łącznie zmieniany 1 raz.

fido104

Re: LV6T

Post autor: fido104 »

Dzięki @GUTEK@. Sprawdzę.



Niestety sterownik z linku nie działa.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T

Post autor: programista »

Ok, trochę zwlekałem, ale już go mam, zalet nie będę wypisywał bo te są znane każdemu, napiszę na teraz co mnie "boli".

Tuner zgłasza się jako lv6-osd1-v3 nie wiem czy jest jakaś nowsza aktualizacja, ale chętnie bym zainstalował.
Tuner podłączony do tv kineskopowego czyli crt poprzez euro/scart i tu zdziwienie, że obraz na trybie rgb mam zielonkawy nie wiedzieć czemu, ustawiłem cvbs i jest ok, ale wolałbym rgb, może ktoś wie co jest nie teges ?
Inna sprawa zasięg, podłączona antena analogowa domowa z własnym zasilaczem odbiera bez problemu mux-2 z siłą 60-68%, niestety cały mux-3 z kolei skacze 0 / 42% w kółko i nie ma sygnału, czy to jest możliwe skoro mux-2 jest bez zarzutu obraz ?

Mój profil terenu Obrazek

Na szybko jeden avi sprawdziłem, napisy dość małe, nie widzę opcji do zmiany rozmiaru czcionki, choć wygląda ona w miarę ok, oczywiście film leci bez problemu, ale już zauważyłem niemiłe spowolnienie, wystarczy pauza i star i jest już normalnie.
Pilot z kolei ma bardzo dobry zasięg i mogę niedokładnie celować i tak wyłapie. Tuner długo się uruchamia.
To by było na tyle z wrażeń po pierwszym użyciu, po głębszym zbadaniu napiszę więcej, zwłaszcza spiszę sobie to co powinno być dorobione/poprawione (taka lista życzeń) i skoro jest support, który wydaje jakieś aktualizacje nie jak to w innych firmach (wiwa) to będę lobbował aktualizację póki sprzęt świeży i będzie im się chciało działać.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

fido104:
Spróbuj innego pendrivu, lub tego na którym nagrywasz firmware sformatuj na FAT32 i firmware musi być bez katalogu na pendrivie.
I nie myl pojęć, sterownik a firmware to zupełnie co innego:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Firmware
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sterownik_urz%C4%85dzenia

programista:
Listę firmwarów masz w moich postach wyżej.
To czy lepszy obraz jest przez RGB czy CVBS zależy też od TV, możliwe że twój lepiej radzi sobie z CVBS.
Większości Muxów, MUX2 jest nadawany z dużo większą mocą niż MUX3, dlatego łatwiej go odebrać, spróbuj ustawić dokładniej antene.
Wielkość napisów ustawiasz w ostatniej zakładce menu w konfiguracja filmów, tam do wyboru jest wielkość napisów MALA/ŚREDNIA/DUŻA.

przyczajony999
Posty: 36
Rejestracja: 15 lutego 2011, o 12:46
Odbiornik: Samsung LE32C650, Samsung UE40EH5300, LG FLATRON M2794DP
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-69 Tri Digital + symetryzator (13 m n.p.t.), TRISET-113 PE, AWS-1036
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Śrem/Wichów | TON Głogów EC

Re: LV6T

Post autor: przyczajony999 »

@GUTEK@ pisze:LV6-OSD2-V2 --> http://www.notonlytv.net/download/other ... B_LAST.rar

Tylko nie pytaj które nowsze, bo już sam się pogubiłem.
Według dat plików to:
24.11.2010 : LV6-OSD1-V3
26.11.2010 : LV6-OSD2-V2
13.01.2011 : LV6-OSD1-V5-NEWIR (tylko dla osób które dostały nowe piloty)
17.02.2011 : LV6-OSD1-V4

Jednak i tak wole taki support niż olewanie klienta jak to robi np. WIWA.
A skąd mogę pobrać wersje LV6-OSD1-V4? Ba serwerze ftp.fen.pl niestety tego nie ma.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

przyczajony999 pisze:A skąd mogę pobrać wersje LV6-OSD1-V4? Ba serwerze ftp.fen.pl niestety tego nie ma.
http://www.forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=33558#p33558

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T

Post autor: programista »

Ok, problem z rgb to moja wina, złącze euro coś nie łączyło mimo iż byłem pewny, że jest ok, poprawiłem i rgb chodzi no i jest lepsza jakość niż cvbs, w dvd też mam rgb i cvbs, cvbs też tam jest straszna kaszana, a rgb elegancko.

Co do wykresu terenu, nie znam się na tym ale chyba jest ok jak linia nie wchodzi na krzywą terenu co ?

Co jeśli anteny nie będę mógł ustawić odpowiednio, muszę kupić lepszą, kumple mieszka w Zaniemyślu i odbiera mu mux-3 płynnie to mi by nie odbierało jak zaniemyl niby w dołku.

Zainstalowałem aktualizację z fen tą z "SN powyżej" bo mam SN powyżej, ale to jest nadal v3, z hotfile coś nie łączy, może ktoś wrzucić v4 gdzie indziej ?

A co do aktualizacji, gdzie lepiej pisać o poprawki w firmware do fen czy lifeview ?
Jakby co to tuner zamawiałem w zorn pl, bo ma chyba najtaniej no i dobre opinie, polecam, wszystko było ok, odradzam natomiast sklep który ma jeszcze taniej, opinie na ceneo mówią sam za siebie.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

Napisałeś że antena z zasilaczem, czyli rozumiem że jest z przedwzmacniaczem w puszce antenowej. Patrząc na odległość od nadajnika na wykresie który podałeś wydaje mi się że antena+przedwzmacniacz mogą przesterowywać sygnał. Przy takiej odległości od nadajnika powinno się używać tylko symetryzator.
Spróbuj użyć innej anteny jak masz możliwość i zobaczysz jak będzie z sygnałem.
Możesz też na szybkiego spróbować zrobić coś takiego (podobno całkiem dobrze odbiera dvbt): http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/DVB-T_Antennen

Jeśli chcesz coś pisać w sprawie aktualizacji firmware to według mnie tylko do LifeView, FEN nie ma nic do tego i nawet nie przekazują zgłaszanych informacji. Oczywiście do LifeView to pisać po angielsku.

Wrzuciłem firmware na przeklej.pl:
http://www.przeklej.pl/plik/lifeview_v4 ... r9oqane3sp

jarjar82

Re: LV6T

Post autor: jarjar82 »

@GUTEK@ dziś odbieram nowiutkiego NoT lv6t .... jeszcze siedząc w pracy chciałbym się poradzić co do samej instalacji sprzętu. Wyczytałem iz dekoder ma własne zasilanie gniazda antenowego....ja posiadam antenę z własnym zasilaczem sieciowym..... czy w dekoderze domyślnie ustawione jest :brak napięcia na wyjściu antenowym ???? czy muszę przed podpięciem anteny wyłączyć to zasilanie ???

no kwestia FW ....instalować ten z twojego linka już na starcie ????

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T

Post autor: programista »

Tak przedwzmacniacz w puszcze, takie cudo http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/antena-telewizyjna-de ... 88934.html , i jak pokrętło zrobię na min to jest sygnał mux-3 - 0, także to chyba nie przesterowanie.

To FW na pewno jest v4, bo zrobiłem i nadal jest v3.

Co do linka "coś takiego" ja nie szprachen dojcz, zrobiłem sobie google translate na eng. ale za dużo to nie dało, to jest kabel po prostu z wyciągniętym ekranem na 12,5 cm jako antena a z drugiej strony złącze antenowe ? Czy może krok 2 i 3 pokazuje żeby wywinąć jeszcze ekran w dół i oplec izolatorem, a zostawić 12,5 cm wystającego kabelka z środka.

_chris_

Re: LV6T

Post autor: _chris_ »

programista pisze:Co do linka "coś takiego" ja nie szprachen dojcz, zrobiłem sobie google translate na eng. ale za dużo to nie dało, to jest kabel po prostu z wyciągniętym ekranem na 12,5 cm jako antena a z drugiej strony złącze antenowe ? Czy może krok 2 i 3 pokazuje żeby wywinąć jeszcze ekran w dół i oplec izolatorem, a zostawić 12,5 cm wystającego kabelka z środka.
Można zrobić taka jak na wiki, ale lepiej jest zrobić tak:
  • total hardcore;
    1. odizolować kabel z zewnętrznej ochronnej osłony (ściągnąć płaszcz kabla) na długości ok. 12cm, czyli tak jak na pierwszym rysunku z wiki (http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/D ... T_Ant1.jpg)
    2. rozciąć oplot i folie aluminiową wzdłuż na całym odsłoniętym odcinku;
    3. rozcięty oplot z folią zwinąć ciasno wzdłuż całej długości;
    4. odciąć wewnętrzny izolator z pianki pozostający na żyle środkowej w odsłoniętej części (mniej więcej tak jak na drugim obrazku (http://www.vdr-wiki.de/wiki/index.php/D ... T_Ant2.jpg)
    5. rozchylić odsłonięty drut środkowy w prawo, a zwinięty oplot w lewo. Otrzymuje się coś na kształt litery T. Jeśli konstrukcja jest zbyt wiotka trzeba ją usztywnić, np. przyklejając ją plastrem do tekturki...
      WAŻNE! ZWINIĘTY OPLOT I DRUT NIE MOGĄ SIĘ ZE SOBĄ STYKAĆ (zwierać).
    6. na drugim końcu kabla antenowego założyć normalną wtyczkę antenową, i antena total hardcore; gotowa :D
    .
  • light hardcore;
    1. na początek zrobić jak powyżej, z tym, że odcinek drutu i zwiniętego oplotu powinny być krótkie - tak powiedzmy po około 2cm.
    2. uciąć dwa kawałki kabla antenowego po około 12cm długości każdy.
    3. obwinąć oba odcięte kawałki kabla aluminiową folią do pieczenia, pakowania albo z czekolady. Zalepić plastrem, żeby się nie rozleciało, pozostawiając po na obu odcinka po jednej stronie każdego z nich około 1 cm niezalepionego.
    4. niezalepione koniec jednego z docinków owinąć ciasno drutem środkowym (tymi 2cm), a nie zalepiony koniec drugiego odcinka owinąć ciasno zwiniętym oplotem (tymi 2cm).
    5. rozchylić otrzymane ramiona w kształt litery T i usztywnić tekturką. Zwrócić uwagę, aby drut z oplotem się nie stykały.
    6. na drugim końcu kabla antenowego założyć normalną wtyczkę antenową, i antena light hardcore; gotowa :D
chwila moment i można próbować... :D

fido104

Re: LV6T

Post autor: fido104 »

[quote="@GUTEK@"]fido104:
Spróbuj innego pendrivu, lub tego na którym nagrywasz firmware sformatuj na FAT32 i firmware musi być bez katalogu na pendrivie.


@GUTEK@: zrobiłem tak jak zalecałeś i wszystko poszło gładko.
Po przywróceniu ustawień fabrycznych - zgodnie z instrukcją instalacji, oprogramowanie na tunerze zgłosiło się jako LV6-OSD2-V2.

Wielkie dzięki!

Miło jest, że ktoś na forum gotowy jest poświęcić swój cenny czas aby pomóc innym.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

jarjar82:
Nie pamiętam jak jest domyślnie, ale raczej wyłączone, zresztą jak masz oryginalny zasilacz z wtyczką antenową do wzmacniacza to tam jest kondensator w środku, więc to napięcie i tak nie "przejdzie". Jeśli byś chciał zasilać antene tylko z LV6T, to prawdopodobnie to nie zadziała, bo przedwzmacniacze są na 12V, a LV6T podaje tylko 5V, więc to zasilanie z niego jest głównie pod anteny pokojowe itp.
FW wedle uznania, możesz uaktualnić, ale jak już było pisane, żadnych poprawek nie widać więc w sumie nie wiadomo co oni tam zmieniają. Jak Ci działa ok to narazie nie musisz aktualizować, w dodatku pamiętaj że każda aktualizacja to ryzyko jeśli np. wyłączą prąd w czasie aktualizacji to tuner martwy (oczywiście gwarancja jest).

programista:
Opis tej "anteny" już masz od kolegi _chris_, a firmware napewno jest V4 bo nawet wczoraj je wgrywałem sprawdzić.
A ta antena z aukcji to jak dla mnie bardziej g... niż antena, masz ją w domu? Jak tak wystaw chociaż za okno w kierunku nadajnika i zobacz czy będzie jakaś poprawa.

fido104:
Dzięki, że ktoś to docenia.

jarjar82

Re: LV6T

Post autor: jarjar82 »

@GUTEK@ jasne że doceniamy !!! :)

Kierując się twoimi spostrzeżeniami i wskazówkami dziś ciesze się bardzo dobrą jakością odbioru na nadal dobrym telewizorze CRT poprzez niezgorszej jakości dekoderku za niewielkie pieniądze :)

Wiem że to nie temat do takiego pytania ale spróbuje ...najwyżej poleci pierwszy warn ;) Jak pobrać kanały z mux 1 ...bo chyba w tej paczce jest tvp 1 tvp 2 i inne .....czy się myle :oops: jak na razie dekoder wyszukał mi tvn , tvn 7 ,polsat, tv 4, puls ....i dwa nieaktywne z syg testowym. Czeskich programów nie wymieniam ;)

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T

Post autor: programista »

@GUTEK@ pisze: A ta antena z aukcji to jak dla mnie bardziej g... niż antena
Możliwe, kupowałem ją dość dawno, nie pod kątem dvb-t, na analogu za to działa bez problemu tvp1, tvp2, tvp info.

Co do "dvb-t antenna" to jak już to się wezmę za wersję hardcore, nie ma półśrodków, nie ma opierdalania się, ale wątpię czy to coś da, no ale porobię jeszcze testy.

No i nie wiem czemu nie mam v4, wszystko robię według instrukcji i wszystko przebiega wedle instrukcji, tyle, że na końcu nadal jest v3.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T

Post autor: @GUTEK@ »

jarjar82 pisze:Wiem że to nie temat do takiego pytania ale spróbuje ...najwyżej poleci pierwszy warn ;) Jak pobrać kanały z mux 1 ...bo chyba w tej paczce jest tvp 1 tvp 2 i inne .....czy się myle :oops: jak na razie dekoder wyszukał mi tvn , tvn 7 ,polsat, tv 4, puls ....i dwa nieaktywne z syg testowym. Czeskich programów nie wymieniam ;)
Jeśli odbierasz z tego nadajnika który masz wpisany w profilu, czyli sławne Skrzyczne to niestety pozostaje czekać aż warszawka która ma od zawsze śląsk w d... (oczywiście nie mam pretensji do Emitela, bo oni są tylko wykonawcą) uruchomi u nas MUX3 z kanałami TVP. Poczytaj temat (jego końcówkę) o Skrzycznem na tym forum. Według harmonogramu najszybciej MUX3 ma być z Katowic w październiku br.
programista pisze:No i nie wiem czemu nie mam v4, wszystko robię według instrukcji i wszystko przebiega wedle instrukcji, tyle, że na końcu nadal jest v3.
Po wgraniu napewno wyświetliło mi się V4, po wybraniu tego pliku włącza się w tunerze niebieski ekran z napisem UPGRADING... ?

jarjar82

Re: LV6T

Post autor: jarjar82 »

@GUTEK@ czy z jedynki i dwójki lipa :(

wobec tego czy jak połączę to drugie gniazdo antenowe dekodera z gniazdem w tv, to czy tv odbierze kanały analogowe z tej samej anteny( są w 100% jakości)

Jaki tryb skalowania polecasz (1080....720....itp... itd )czy w ogóle jakąś różnice to wprowadza na tv crt

Zablokowany