LV6TMPVR4

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: LV6T MPVR4

Post autor: asier »

@GUTEK@ pisze:Ja mam też ciekawe zjawisko. Zauważyłem że zacięcia, pixeloze mam gdy przejeżdżają samochody, motory, ale co ciekawe nie jest to wtedy gdy przejeżdżają obok domu/anteny. Tylko jakieś wcześniej 100m w miejscu przecięcia się ulicy z kierunkiem w którym mam ustawioną antenę.
Też mam takie zjawisko.. Poziom sygnału u mnie to średnio 60%, antenka za oknem. Reakcja w postaci krótkotrwałej pikselozy występuje dla 50% przejeżdżających samochodów. Czasami wieczorem mam kilkuminutową pikselozę przy stałym poziomie jakości, ale to chyba wynik jakichś zakłóceń generowanych przez sąsiadów (być może telefon bezprzewodowy lub inne domowe urządzenie). Sygnał z anteny zbiorczej rozwiązał by problem ale niestety instalacja ma wzmacniacze selektywne tylko na kanały analogowe i skutecznie wycina inne częstotliwości.

_chris_

Re: LV6T MPVR4

Post autor: _chris_ »

asier pisze:
@GUTEK@ pisze:Ja mam też ciekawe zjawisko. Zauważyłem że zacięcia, pixeloze mam gdy przejeżdżają samochody, motory, ale co ciekawe nie jest to wtedy gdy przejeżdżają obok domu/anteny. Tylko jakieś wcześniej 100m w miejscu przecięcia się ulicy z kierunkiem w którym mam ustawioną antenę.
Też mam takie zjawisko.. Poziom sygnału u mnie to średnio 60%, antenka za oknem. Reakcja w postaci krótkotrwałej pikselozy występuje dla 50% przejeżdżających samochodów. Czasami wieczorem mam kilkuminutową pikselozę przy stałym poziomie jakości, ale to chyba wynik jakichś zakłóceń generowanych przez sąsiadów (być może telefon bezprzewodowy lub inne domowe urządzenie). Sygnał z anteny zbiorczej rozwiązał by problem ale niestety instalacja ma wzmacniacze selektywne tylko na kanały analogowe i skutecznie wycina inne częstotliwości.
Czasami na takie przypadłości pomaga dołożenie małego wzmacniacza liniowego / wewnętrznego, tak z 10...15dB.

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

U mnie zacięcia pojawiają się, gdy sygnał spada do 51%. Wyżej wszystko ok. Narazie odbieram tylko czeski mux-1 z Pradziada z jakością 60-77% odległość 133 km. Czekam jak będzie ze Ślężą za 3 miesiące. Mam nadzieję na 100% :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

DVBManiak pisze:U mnie zacięcia pojawiają się, gdy sygnał spada do 51%. Wyżej wszystko ok. Narazie odbieram tylko czeski mux-1 z Pradziada z jakością 60-77% odległość 133 km. Czekam jak będzie ze Ślężą za 3 miesiące. Mam nadzieję na 100% :)
A nie próbowałeś odebrać mux2 z Mikstatu? Według mapek na dvbtmap Wrocław powinien być w zasięgu (jeśli jesteś z Wrocka bo masz tylko w profilu skąd odbierasz).

Pradziad u mnie też ma bardzo mocny sygnał. Na siatce podłączonej w pokoju (parter) mam o wiele lepszy sygnał z Pradziada, niż na ATX91 ustawionej na Skrzyczne.

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

Nie ja nie z Wrocławia. 25 km na północny zachód niedaleko Brzegu Dolnego. Mieszkam w domku i mam maszt 10 m, ale to za mało żeby odebrać Mikstat (86km) albo Śrem (97km), bo przysłaniają mi Wzgórza Trzebnickie. Na tym maszcie mam antenę siatkową. Mam też z drugiej strony kierunkową z symetryzatorem 19 elementową A1911 idealną na Ślężę i Żórawinę i właśnie ten czeski mux. Jakbym miał tam któregoś atx albo Televesa na maszcie to może, chociaż profil terenu nie wróży nic dobrego. A według mapki też jestem w zasięgu żółtym kolorem. Dobrze, że do lipca niedaleko.
http://www.dvbtmap.eu/terrainprofile.ht ... 4025035033

jackko

Re: LV6T MPVR4

Post autor: jackko »

Odnośnie zakłóceń, to telefony komórkowe są doskonałym źródłem-sprawdziłem osobiście :mrgreen:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

jackko pisze:Odnośnie zakłóceń, to telefony komórkowe są doskonałym źródłem-sprawdziłem osobiście :mrgreen:
Telefony komórkowe od zawsze wszystko zakłócały.


Dostałem od kolegi Rufuss z forum kolejną wersję NEWIR od FEN.

Wersja: LV6-OSD1-V8-NEWIR - PAMIĘTAĆ ŻE TO WERSJA DLA TYCH CO OTRZYMALI NOWY PILOT BO ORYGINALNA ODDZIAŁYWAŁ NA TV LG.

Zmiany: Tym razem wersja wydaje się być poprawna, działa czerwony przycisk, zachowanie proporcji filmów oraz kasowanie plików timeshiftu. Brak jest czarnego tła napisów, widać to dodali w wersji V9.

Link: http://gutek.przygarnij.e-net24.pl/gute ... -NEWIR.rar

Pozostałe wersje na mojej stronie. Wersję LV6-OSD1-V7-NEWIR wywaliłem, nie było sensu jej trzymać na serwerze.

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

A ja jeszcze mam pytanie z innej beczki. Czy jak się wgrywa oprogramowanie do tunerów, bo zamierzam wgrać do swojego LV6T, to można odrazu wgrać najnowsze czy trzeba po kolei od najstarszego do najnowszego? Raczej myślę, że można najnowszy odrazu, ale wolę się upewnić tutaj. A i @GUTEK@ czy te twoje softy co masz na stronie oprócz NEWIR wszystkie będą pasować do mojej wersji oprogramowania? Model: LIFEVIEW-B017, SW Version: LV6-OSD1-V3, Wersja Sprzętowa: 5007.2838.1. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

Można wgrywać jaką się chce wersje, nie trzeba nic po kolei. Jedynie co bym radził to jeśli się wgrywa nową wersję na dość starą to jednak przywrócić te ustawienia fabryczne, bo jeśli były duże zmiany w oprogramowaniu to potem może nie działać poprawnie jak zostały ustawienia ze starego.
Tak więc bez przeszkód możesz wgrać wersję LV6-OSD1-V9.

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

Ok dzięki za szybką odpowiedź.
Zainstalowane wszystko git najnowsza wersja :)

bartosz4
Posty: 249
Rejestracja: 3 lutego 2011, o 16:50

Re: LV6T MPVR4

Post autor: bartosz4 »

@GUTEK@ pisze:Wchodzisz w menu.ustawiasz LCN na wyłączony
potem wybierasz Edycja programu, wpisujesz hasło - same 2 lub 0 - zależnie od softu,
po czym włącza ci sie menu z możliwością edycji kanałów, sortowania, zmiany nazwy itd.
Mi się wydaje, że zrobiłem to bez wyłączania LCN. Poustawiałem sobie kolejność "do skakania" po kanałach wg uznania (TVP1,TVP2,TVP3, Polsat, TVN...). Ale jak zmienić numery kanałów tak żeby np. TVP1 była na numerze 1 na pilocie(a nie na 9)?

grzesk511

Re: LV6T MPVR4

Post autor: grzesk511 »

bartosz4 pisze:Mi się wydaje, że zrobiłem to bez wyłączania LCN. Ale jak zmienić numery kanałów tak żeby np. TVP1 była na numerze 1 na pilocie(a nie na 9)?
Należy wyłączyć LCN

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

bartosz4 pisze:
@GUTEK@ pisze:Wchodzisz w menu.ustawiasz LCN na wyłączony
potem wybierasz Edycja programu, wpisujesz hasło - same 2 lub 0 - zależnie od softu,
po czym włącza ci sie menu z możliwością edycji kanałów, sortowania, zmiany nazwy itd.
Mi się wydaje, że zrobiłem to bez wyłączania LCN. Poustawiałem sobie kolejność "do skakania" po kanałach wg uznania (TVP1,TVP2,TVP3, Polsat, TVN...). Ale jak zmienić numery kanałów tak żeby np. TVP1 była na numerze 1 na pilocie(a nie na 9)?
No właśnie wyłącz LCN wtedy będziesz miał numerację według kolejności kanałów na liście.

LCN - Logical Channel Number - numerowanie (i sortowanie) kanałów według danych nadawanych przez nadawcę, czyli jeśli mamy to włączone, a nadawca ponumeruje kanały tak że przykładowo TVN będzie miało numer 537 to taki numer będziemy mieli w tunerze.

robby99

Re: LV6T MPVR4

Post autor: robby99 »

A ja mam jakieś hocki klocki z tym sortowaniem:

poustawiam sobie wszystko, zapiszę, LCN wyłączony.
A po kilku dniach znowu kolejność popieprzona :|

blanszer

Re: LV6T MPVR4

Post autor: blanszer »

Witam, mam Model:B017 SW Version:ITALY-V5 Wersja sprzętowa:5007.2806.1 Seria:LV6TM4100700896. Mam taki problem że podczas oglądania wcześniej nagranego filmiku pokazuje się czarne tło, dźwięk zostaje. Dzieje się to przeważnie na początku reklam. Żeby znowu normalnie oglądać nagranie muszę dać stop play i wybrać czas od którego chcę oglądać bo przewijając znowu wskoczy ciemne tło. Dlatego chcę zaktualizować oprogramowanie, w moim przypadku ma to być wersja softu "dla starej serii"? Czy może to być problem dysku, np że ma system plików NTFS ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

Ściągnij oprogramowanie LV6-OSD1-V9 (obecnie najnowsze), potem zmień nazwę z LIFEVIEW.AP na GIEC_MSD7828_HD008.AP (koniecznie duże litery). Aktualizacja powinna też ruszyć z NTFS, jeśli nie ruszy to będziesz musiał sformatować na FAT32.

blanszer

Re: LV6T MPVR4

Post autor: blanszer »

Dzięki, nowy soft działa.

Charvel

Re: LV6T MPVR4

Post autor: Charvel »

Witam :)
Ma ktoś pomysł jak wyłaczyć auto power off timer w tym tunerze? Czasami wyskakuje okienko informacyjne, że za ileś tam sekund nastąpi wyłączenie tuner'a i by przerwać ten proces należy wcisnąć 'exit'. Szukałem po całym menu opcji która by za to odpowiadała, ale jedyna opcja która mogłaby mieć coś z tym wspólnego jest w menu z czasem/godziną i zwie się standby, ale jest u mnie niedostępna do zmiany.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

Charvel pisze:Ma ktoś pomysł jak wyłaczyć auto power off timer w tym tunerze?
MENU -> zakładka "Czas" -> Tryb oczekiwania -> zmieniasz na "wyłączony".

Charvel

Re: LV6T MPVR4

Post autor: Charvel »

@GUTEK@ pisze:
Charvel pisze:Ma ktoś pomysł jak wyłaczyć auto power off timer w tym tunerze?
MENU -> zakładka "Czas" -> Tryb oczekiwania -> zmieniasz na "wyłączony".
Hej Gutek, dzięki za odzew - niestety, cały czas mamy tak ustawione i pomimo tego wyświetla się to nieszczęsne okienko o którym wspomniałem:

http://imageshack.us/photo/my-images/6/imag0076x.jpg/


A ustawione jest tak jak sugerowałeś:

http://imageshack.us/photo/my-images/51/tunerd.jpg/

Zablokowany