LV6TMPVR4

tomek9876
Posty: 39
Rejestracja: 18 czerwca 2010, o 12:28
Odbiornik: Technomate TM-7102 HD T2 Super
Instalacja antenowa: Dipol TriDigit+MC-9102
Nadajnik - obiekt nadawczy: Jesenik/Praded, Ślęza

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: tomek9876 »

Widzę, że Not Only TV LV6TMPVR4 zrobiony jest na procesorze Mstar MSD7828.
Ponieważ nie miałem do czynienia jeszcze z żadnym tunerem na tym procesorze mam pytanie.
- jaka jest jakość obrazu po Scart i HDMI przy odbiorze programów, może ma ktoś porównanie z innymi tunerami
- jak z czułością zastosowanej głowicy i stabilnością tunera, oprócz polskiego DVB-T odbiera ktoś cyfrówką w MPEG-2 z Czech albo Niemiec lub w MPEG-4 z Słowacji na tym tunerze

Po przejrzeniu internetu widzę, że taki sam procesor jest stosowany w tunerach DVB-T:
- Maximum T-102 FTA
- Xoro HRT-7500
- Xoro HRT-7510
- Strong 8100 (bez PVR)
- Strong 8110 (z PVR)

Wszystkie one mają praktycznie takie same menu z mniejszą lub większą ilością opcji w menu, w zależności od tego czy jest to wersja PVR czy nie oraz ilością obsługiwanych formatów multimedialnych. Widać, że oprogramowanie pisze jedna grupa programistyczna.
Najbardziej zgodny z Not Only TV LV6TMPVR4 jest Xoro HRT-7510, który ma dokładnie takiego samego pilota i tylny panel ze złączami, a różni się tylko tym, że ma z przodu wyświetlacz LED.
http://www.xoro.de/service/downloads/di ... -hrt-7510/

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: ams8 »

kristo pisze: poprawnie nagrywa na dysk zewnętrzny 2,5 cala co nie jest normą wśród tunerów...
czyta dysk NTFS !
mi się jeszcze nie zawiesił
To niezwykłe, że NTFS!!! Czy po przełączeniu dysku do PC do komputera da się oglądać nagrany program bez przeszkód?

A czy ten dysk ciągnie zasilanie po USB z tunera czy też ma własne?

kristo

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: kristo »

też mnie to pozytywnie zaskoczyło!
dysk jest zasilany z tunera, nie ma własnego zasilania
na komputerze można odtwarzać nagrany program w VLC

podczas moich testów odkryłem jeszcze jeden minus, a mianowicie tuner nagrywa TVN ale nie chce go odtworzyć, odtwarza tylko na komputerze i dzieje się tak tylko ze stacją TVN ?

mkbijou

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: mkbijou »

Tak mnie zainteresował ten tunerek "który cyfryzuje Polskę", że wreszcie się skusiłem i dokonałem zakupu.
Jestem po pierwszych testach.

+
Małe to takie i ładne.
Dobra cena.
Nagrywa na pendrive bez problemów.

-
Jakość obrazu DVB-T raczej kiepska (chyba słaby jest ten procesor od obrazu...)
Słabo rozwiązane napisy w odtwarzaczu multimadiów (brak regulacji położenia, w opcji DUŻA czcionka mieści się tylko jedna linia napisów (często przycięta)
Nie ma opcji obracania zdjęć
Przy skanowaniu automatycznym nie złapał najmocniejszego multipleksu (54 kanał CS)!

Reszta spostrzeżeń później...
cdn...

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: ams8 »

mkbijou pisze:Jakość obrazu DVB-T raczej kiepska (chyba słaby jest ten procesor od obrazu...)
Jakość kiepska w porównaniu z czym?
Jeśli nadawana jest staroć z kiepskim obrazem to i na ekranie jest mydło...

mkbijou

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: mkbijou »

ams8 pisze:
mkbijou pisze:Jakość obrazu DVB-T raczej kiepska (chyba słaby jest ten procesor od obrazu...)
Jakość kiepska w porównaniu z czym?
Jeśli nadawana jest staroć z kiepskim obrazem to i na ekranie jest mydło...

Kiepska w porównaniu z tym samym kanałem oglądanym na tym samym dużym telewizorze LCD z wykorzystaniem tunera DVB-T wbudowanego w ten telewizor.
Myślę, że tunerek może stanowić dobrą alternatywę dla osób, które z przyczyn finansowych nie zdecydują się na wymianę starego telewizora, a będą chciały oglądać programy cyfrowe (jeśli DVB-T wogóle kiedykolwiek u nas wystartuje - tak naprawdę...)

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: ams8 »

Trochę nieciekawe zjawisko z tą jakością.
Ciekaw jestem zdania Pana Jaroslawa Mroczkowskiego, który testuje/testował to urządzenie.

Pozdrowienia,
ams8

robcio

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: robcio »

Pobawiłem się tunerem NOT LV6TMPVR4 - jest to bardzo fajny i sprawnie działający odbiornik i odtwarzacz multimedialny.
Odbiór DVBT dobry, bez zakłóceń i zacięć, przełączanie kanałów 2 sek.
Nie zauważyłem żadnych przesunięć głosu i obrazu.
EPG działa dobrze i szybko na kilka dni do przodu
Nagrywanie na zewnętrzną pamięć USB (FAT lub NTFS) poprawne bez zacięć i pomyłek.
Cofanie i przewijanie OK, Timeshift OK .
Można nagrywać, a inny kanał oglądać z tego samego multipleksu i nagranie jest OK!!!
Odtwarzanie nagranego materiału sprawne, dobrze oznaczone (nazwa stacji i data) i łatwe w obsłudze.
Odtwarzanie zdjęć (sprawdzałem jpeg) bardzo dobre i szybkie, pokaz slajdów z regulacją dopasowania rozmiaru i czasu wyświetlania od 1,5s do 9s, można zdjęcie zatrzymać, obracać, powiększać do 8x i jakość SUPER!!!
Filmy avi wyświetla OK, napisy też (nastawianie koloru czcionki i inne) można przewijać, podaje info o pliku oraz funkcja "Go to 00:00:00" (podaj czas startu filmu)
Uruchamianie tunera ze stby 15 sekund,
Pamięć USB instaluje się natychmiast, na pokazanie dużych plików trzeba chwilę poczekać.
Tuner jest mocno ciepły jak pracuje, a na stby zimny
Pilot dobrze wykonany i sprawnie działa- czasami przy USB ma lekkie opóźnienie jak pliki są bardzo dużych rozmiarów.
Obsługa łatwa i przyjemna.
Tuner mały, zgrabny i dobrze wykonany- ma dużo wyjść.
Kanały HD też pokazuje na wyjściu EURO scart
Rozdzielczość 576i,p 720p 1080i ustawiane z menu i przyciskiem na pilocie
Rozmiar ekranu ustawiane z menu i przyciskiem na pilocie
W menu dużo funkcji i ustawień - niestety nie znalazłem ustawiania timeshift (czasu i funkcji nagrywaj z timeshift), z tego co widziałem pliki timeshift zostają na penie.
Dysk USB można sformatować z menu.
Z EPG można łatwo dodać daną audycję do listy nagrań i też szybko zobaczyć cała listę
Ustawianie czasu w menu sprawne i nie ma przesunięć względem rzeczywistego.
Wyszukiwanie kanałów sprawne i bezproblemowe, edycja - przesuwanie i kasowanie dziecinnie proste.
Nie testowałem niestety jak działają timery do nagrywania.
Trochę trzeba się tunerem pobawić żeby poznać wszystkie możliwości bo instrukcja nie zawiera prawie NIC, a są też funkcje dostępne na kolorowych przyciskach, których nie podają na ekranie.
Jak ktoś chce oprócz tunera DVBT mieć opcje oglądania fotek dobrej jakości, mp3 i filmów różnych rozszerzeń to POLECAM !!!

Więcej nie sprawdzę -Tuner testowałem 6 godzin -teraz nie mam do niego dostępu- może następnym razem.

W odniesieniu do poprzedniego postu:
Co do jakości obrazu i porównywaniu go z wbudowanym dekoderem do TV to trzeba pamiętać o ustawieniu identycznych profili wyświetlania w Telewizorze dla wejścia HDMI i wbudowanego DVBT oraz odpowiednich rozdzielczości na NOT LV6TMPVR4. Często ludzie porównują jedno na trybie kinowym, a drugie na żywym albo standard i dziwią się, że mają drastyczne różnice.
Nie mogłem porównać bezpośrednio bo TV LCD SONY miał tuner mpeg2 ale jakość z NOT-a po HDMI była bardzo dobra i nie było się do czego przyczepić.


edit:
Sprawdzałem też nagrywanie na TVN bo wcześniej ktoś pisał, że nie mógł odtworzyć nagrania. Wszystko było OK -nagrałem trzy kawałki po kilka minut i wszystkie odtwarzał, przewijał do przodu i cofał prawidłowo.
Ostatnio zmieniony 27 sierpnia 2010, o 18:06 przez robcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: qwerty »

Jak z zasięgiem pilota (przy odchyleniu od tunera)? Przy jakim kącie łapie sygnał z pilota?

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: ams8 »

Dzięki za interesującą i obszerną recenzję!
robcio pisze:...funkcja "Go to 00:00:00" (podaj czas startu filmu)
Pytanie: Czy to znaczy, że jeśli ustawimy Go to 00:15:00 to film wystartuje z 15-tej minuty?
A czy tę funkcję można także zastosować podczas oglądania, powiedzmy jesteśmy na 30 minucie - czy możemy skoczyć na minutę 15?

robcio

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: robcio »

jest tak jak pytałeś- możesz w dowolnym momencie przeskoczyć na wybrany czas filmu.
Spróbowałem tak zrobić dwa razy i bez problemu przeskoczył :D

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: ams8 »

robcio pisze: możesz w dowolnym momencie przeskoczyć na wybrany czas filmu.
To super,
dzięki!

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: ams8 »

kristo pisze:Czy ktoś może testował nagrywanie na dysk zewnętrzny 2,5" kilku zaprogramowanych pozycji
w EPG ?
Miałem z tym problem w przypadku RWT DTV-421T, z pamięcią 16GB SDHC. Moje urządzenie nie lubi podłączania i odłączania czegokolwiek jeśli jest pod napięciem. Prawdopodobnie także kabla antenowego. Potrafi nieźle wnerwić nieprzewidywalnym zachowaniem, np. nie załącza się ze stanu uśpienia do nagrywania zaprogramowanej audycji, zaprogramowane pozycje potrafią zniknąć z listy. Sytuacja zdecydowanie się poprawiła jak wyłączyłem zasilanie hebelkiem z tyłu na noc. Może wystarczy na chwilę. W każdym razie teraz załącza się automatycznie, nagrywa kilka zaprogramowanych audycji, a następnie przechodzi w stan uśpienia. Czyli tak jak powinno być.

Chcąc odczepić nośnik zewnętrzny warto stosować procedurę dostępną w setupie urządzenia.

pio

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: pio »

To i ja powiem swoje pierwsze wrażenia bo uruchomieniu tunera. Tuner jest dla rodziców i poki co nie za długo się nim pobawiłem, ale pewne problemy i spostrzeżenia już mam.
Tuner działa z 26 calowym LCD LG HD Ready (jakis niski model) po HDMI - rejon Poznań
- ogólnie tuner działa ok
- po pierwszym przeszukaniu znalazł tylko kanały testowe
- po włączeniu opcji - wzmocnienie anteny (czy jakos tak, nie pamietam niestety) znalazł oba muxy
- ustawienie czasu na "automatyczne" i rejon Warszawa skutkowało przesunieciem czasu o 2h w tył
- jakość obrazu - hmm wydaje mi się kiepska, TVP HD za to rewelacja więc nie wiem czy to kwestia przekazu czy tunera. Mam porównanie z 42'' LCD Toshiba z wbudowanym tunerem i tam mi sie wydawało że było lepiej(ale ostatni raz go oglądałem jakies pół roku temu z racji zmiany miejsca zamieszkania). Toshiba była raczej droga więc może ma jakieś lepsze filtry czy coś takiego.
- brak papierowej instrukcji obsługi. Jest jedynie szybka instalacja.
- pilot - no i tu chyba bedzie największy problem. Otóż niektóre klawisze interpretuje telewizor, np po naciśnięciu EPG na pilocie wyświetla sie EPG z tunera i... wybór kanałów z TV. Tak więc trzeba bardzo uważać żeby nie kierować pilota na telewizor.
- EPG - niestety nie można wyświetlić wszystkich programów od razu jak to jest w TV Toshiby, tylko program po programie.
- skoków i przesunięć obrazu do dźwięku raczej nie ma. Tylko na jednym testowym programie coś się przycinało
- nagrywanie, multimedia itp - nie sprawdzone, rodzicom raczej nie będzie potrzebne

Zobaczymy jak będzie dalej z użytkowaniem. Ogólnie z checią bym go porównał z Fergusonem i się zastanawiam, czy to nie był błąd w wyborze. Najbardziej drażni mnie problem z pilotem.

pio

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: pio »

No i jednak przyszła wymiana na Fergusona 8100T. Co prawda za długo też się nim jeszcze nie pobawiłem ale już trochę mogę porównać z Not Only Tv.
- jakość obrazu - subiektywnie oczywiście - na korzyść Fergusona
- ilość opcji w ustawieniach - na korzyść LV6T. w LV6T niektóre opcje można ustawić na auto np. proporcje obrazu, format Tv, w fergusonie są tylko ustawienia że tak powiem na "pałę". W LV6T można wyłączyć wzmocnienie anteny, w fergusonie brak tej opcji.
- interfejs menu itd - LV6T, po pierwsze jakoś bardziej mi odpowiada, po drugie wydaje mi się, że ma większą czcionkę, co na 26 calowym TV ma znaczenie
- interfejs EPG - wydaje mi się że lepiej został rozwiązany w LV6T
- szybkośc przełączania kanałów - tutaj zdecydowanie LV6T. Ferguson "świeci" czarnym ekranem przez okolo sekunde, w LV6T jakos tego nie zauwazylem
- szybkosc ladowania/wyświetlania EPG - podobnie jak z przełączaniem kanałów na korzyść LV6T
- testowy kanał TVP 1 ze śremu - na tym jedynym kanale LV6T się przycina, Ferguson tez się przycina, i dodatkowo robi pixeloze itd.
- LCN włączony. LV6T ponumerował ładnie kanały od 1, Ferguson od ... 1000, ale może coś źle ustawiłem
- nagrywanie, odtwarzanie, mutlimedia - nie sprawdzone

Wniosek. Sybiektywnie oczywiście :) chyba jednak postawiłbym na LV6T, gdyby nie dyskwalifikujący go problem z pilotem, który opisałem w poprzednim poście.

Aaaa i jeszcze dodam, że na fergusononie pisało Siła sygnału 95%, jakość w okolicach 67-68% czyli instalacja antenowa niestety chyba jest bez rewelacji.

Jabolec

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: Jabolec »

To ja napisze co nieco o odtwarzaniu plików z pamięci USB:
-odczytuje partycje NTFS na dysku 40GB podłączonym przez przejściówkę ATA-USB (!)
-divx/xvid z rozszerzeniem avi działa poprawnie
-nagrywanie telewizji SD odbywa się z tego co wiem za pomocą kompresji MPEG2 a telewizji HD za pomocą MPEG4 (mimo że w Polsce wszystko nadawane jest w tym drugim formacie). Przy nagrywaniu SD nie zauważyłem jakiejkolwiek utraty jakości obrazu, HD nie mogłem sprawdzić.
-jakość obrazu przez RGB jest bardzo przyzwoita, ale z oczywistych względów polecam HDMI
-odczytuje mkv full HD (z drobnymi uwagami - o tym poniżej)

I żeby nie było za dobrze napiszę o kilku uciążliwych wadach:
-O ile przy czytaniu zwykłych plików wideo można wczytać zewnętrzne napisy, to w przypadku mkv dostępne są tylko strumienie napisów zintegrowane z plikiem. Jeśli użytkownik chce mieć własne napisy do filmu to musi przemuksować cały plik. (na szczęście jest to szybki proces)
-Skoro o muksowaniu mkv mowa, odtwarzacz nie obsługuje kompresji nagłówków strumieni - trzeba ustawić program muksujacy żeby tego nie robił

- oprócz tego zmiana aspektu nie działa w trakcie odtwarzania filmu. Jeśli obraz jest zdeformowany trzeba wrócić do menu głównego, przestawić aspekt i ponownie uruchomić film

I jeszcze jedno, możliwe że omawiany we wcześniejszych postach ferguson lepiej wyświetla obraz słabiej jakości, jednak porównywanie różnych tunerów nie ma za bardzo sensu, ze względu na znaczne zróżnicowanie jakości materiałów źródłowych nadawanych przez polskie stacje - Co z tego że wszystko leci w super technologii dvb-t jeśli materiał był gdzieś po drodze (przy montażu?) zbyt agresywnie skompresowany. Każda audycja ma u nas inne parametry i rzadko są optymalne

_chris_

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: _chris_ »

Jabolec pisze:I jeszcze jedno, możliwe że omawiany we wcześniejszych postach ferguson lepiej wyświetla obraz słabiej jakości, jednak porównywanie różnych tunerów nie ma za bardzo sensu, ze względu na znaczne zróżnicowanie jakości materiałów źródłowych nadawanych przez polskie stacje - Co z tego że wszystko leci w super technologii dvb-t jeśli materiał był gdzieś po drodze (przy montażu?) zbyt agresywnie skompresowany. Każda audycja ma u nas inne parametry i rzadko są optymalne
Więcej - w ogólności różna będzie jakość źródłowa audycji (zwykle do tej pory był to sygnał SDI), więc już to powoduje trudności w ocenie. A do tego dokłada się utrata jakości podczas kodowania w mpeg. Jak porównywać to tylko z generatora obrazu albo przy odtwarzaniu jakiegoś wzorcowego programu z pamięci zewnętrznej.

ams8
Posty: 171
Rejestracja: 23 lutego 2010, o 09:39

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: ams8 »

Jabolec pisze:To ja napisze co nieco o odtwarzaniu plików z pamięci USB
Dzięki za ciekawe opisy.

A czy przy dłuższej eksploatacji urządzenie spisuje się stabilnie, czy można mieć zaufanie, że zaprogramowane audycję nagrają się (oczywiście pod warunkiem, że jest miejsce na dysku)?

Czy TimeShifting jest stabilny? Chodzi mi o sytuację taką: uruchamiamy TimeShift, załączamy pauzowanie, wracamy po godzinie-półtorej i zwalniamy pauzę - czy to odtwarzane idzie OK? Mój DTV-421T niestety czasami sprawia kłopoty.

Rufuss

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: Rufuss »

Witam.
Mam jeden problem z tym tunerem.
Dwa razy mi się zdarzyło, że podłączałem pendrive'a (Kingston 16 GB) z nagranymi programami do komputera i pendrive gubił pliki - tracił strukturę plików. Był też już nieczytelny w tunerze. Jedyne, co mogłem zrobić, to sformatować go.
Przyznam się, że pendrive'a wyciągałem na "gorąco" z działającego tunera. Do tego pendrive miał system plików NTFS.
Czyżby powodem było moje "lamerskie" wyciąganie pendrive'a bez wyłączenia zasilania? Czy może jednak do końca urządzenie nie obsługuje NTFS?

Rufuss

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: Rufuss »

I jeszcze dwie ciekawostki:

Co do rozszerzonej instrukcji - można ją pobrać z ftp polskiego dystrybutora ftp://fen.pl/instrukcje/LifeView/LV6TMPVR4_PL.pdf.

Co do mkv, to nie musiałem nic robić, tylko razem z plikiem .mkv umieścić txt napisów o identycznej nazwie i film był odtwarzany bez problemu z napisami.

Może to kwestia firmware?
Jakby co, to znalazłem też linki do firmware z chorwackiej strony http://www.bug.hr/forum/topic/monitori/ ... &view=flat

Zablokowany