LV6TMPVR4

Jabolec

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: Jabolec »

_chris_ pisze:A czy przy dłuższej eksploatacji urządzenie spisuje się stabilnie, czy można mieć zaufanie, że zaprogramowane audycję nagrają się (oczywiście pod warunkiem, że jest miejsce na dysku)?
Zbyt krótko mam ten sprzęt aby powiedzieć na 100%, jednak do tej pory ani razu się nie zawiesił. Timeshift przy 30 minutowym nagraniu na przód spisuje się dobrze. Jedyny mankament na który do tej pory się natknąłem to zacięcie napisów przy odtwarzaniu plików mkv (za każdym razem pojawia się ten sam napis...) - rozwiązanie to powrót do menu i ponowne odpalenie filmu od momentu gdzie się skończyło.
ams8 pisze:Czyżby powodem było moje "lamerskie" wyciąganie pendrive'a bez wyłączenia zasilania?
Prawdopodobnie. Jeśli urządzenie zapisuje akurat coś na nośniku, to wyjęcie może spowodować utratę wszystkich danych.
Ja dla pewności najpierw wyłączam tuner potem wyciągam pamięć - utraty danych nigdy nie doświadczyłem
Rufuss pisze:Co do mkv, to nie musiałem nic robić, tylko razem z plikiem .mkv umieścić txt napisów o identycznej nazwie i film był odtwarzany bez problemu z napisami.
To ciekawe, być może rzeczywiście posiadasz nowszy firmware. A może plik który sprawdzałeś to był zwykły avi tylko z rozszerzeniem zmienionym na mkv? To robi dużą różnicę

aszczupal

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: aszczupal »

Chciałbym wtracić swoje 3 grosze.. :D
Używam tunerka od 2 tygodni , przetestowany zarówno w PL (MUX1 w MPEG4 z Raszyna) jaki i CZ (MUX1 z JESENÍKA).
Przyznam że zaniepokoiłem się opiniami o jakości obrazu...
Z moich subiektywnych testów wnoskuję:
wbudowany tuner w TV (LE40C550) w MPEG4 daje lepszy obraz niż sygnał z tunera po SCART !. Z kolei zauważyłem że przepięcie na HDMI i ustawienie w menu tunerka 1080i spododowało poprawienie się jakosci (teoretycznie to nie powinno mieć miejsca, bo nadawane jest SD..!)
Nie wiem czym to można wytłumaczyć.... (chipset zorientowany na HDMI ?)
Ten sam test na MPEG2 już wyglądał nieco inaczej, tutaj wyraźniej można było zauważyć różnicę niestety na niekorzyść tunerka (nie zauważyłem różnicy w przyłączeniu za pomocą kabla SCART , czy HDMI).
Powtarzam, to jest moja subiektywna ocena :D
Generalnie jestem zadowolony ! , żeby tylko programów było więcej..

pozdrawiam
Adam

robcio

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: robcio »

Różnica w jakości obrazu przy podłączeniach SCART i HDMI jest znaczna na korzyść HDMI w płaskich telewizorach - szczególnie plazmowych!!!
Napisy, plansze i krawędzie są o wiele lepiej wyświetlane. Porównajcie sobie na każdym urządzeniu posiadającym dwa takie wyjścia- nawet po komponencie jest o wiele lepiej niż scart RGB.
Euro SCART to standard z TV CRT kineskopowych

Rufuss

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: Rufuss »

Jabolec pisze:Prawdopodobnie. Jeśli urządzenie zapisuje akurat coś na nośniku, to wyjęcie może spowodować utratę wszystkich danych.
Ja dla pewności najpierw wyłączam tuner potem wyciągam pamięć - utraty danych nigdy nie doświadczyłem
Oczywiście, wyciągałem i wkładalem pendrive'a, kiedy byłem poza trybem PVR, ale przy włączonym urządzeniu (pojawiały się komunikaty urządzenia "Urządzenie USB zainstalowano.", "Urządzenie USB odinstalowano"). W każdym razie gubił się system plików na pendrive'ie.
Teraz wyciągam i wkładam pamięć przy wyłączonym urządzeniu.
Miałem za to jeszcze inne zdarzenie, które muszę sprawdzić. Przy nagrywaniu z EPG nagrało mi dwa razy po 22 minuty filmu (zamiast 1,5 h) przy pendrive'ie sformatowanym na FAT32 (tak próbnie sformatowałem). Muszę jeszcze raz to sprawdzić, kontrolować wpis do timera z EPG.
Jabolec pisze:To ciekawe, być może rzeczywiście posiadasz nowszy firmware. A może plik który sprawdzałeś to był zwykły avi tylko z rozszerzeniem zmienionym na mkv? To robi dużą różnicę
Sprawdzane g spotem i przez VLC - plik kodowany mkv bez wątpliwości. Po naciśnięciu na pilocie "SUBTITLE" pokazała się lista z tym plikiem i wyłączeniem napisów w ogóle. Parametry napisów mogłem też ustawiać w Konfiguracji PVR (wielkość, kolor).

akronim

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: akronim »

Mam pewien problem. Nagrywam programy DVB-T w Warszawie (Grochów). Przy odtwarzaniu materiału w momencie gdy format obrazu zmienia się z reklam (4:3) na film (16:9) lub odwrotnie, obraz znika i dalej leci tylko dźwięk. Obraz jet nagrany bo można go odtoworzyć w VLC na komputerze lub na tunerze DVB-T skacząc bezpośrednio do pkt czasowego tak aby ominąć sygnał przełączania formatu. Problem występuje zarówno na SCART (RGB) jak i na kompozycie (cinchach). Telewizor to CRT SONY 29".

Jabolec

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: Jabolec »

akronim pisze:obraz znika i dalej leci tylko dźwięk.
Nagrywałem wczoraj 2 godziny materiału z TV PULS wraz z reklamami w trakcie i wszystko było ok. Napisz może jaką stację nagrywałeś to sprawdzę czy tak samo jest u mnie...

jkrzyszt

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: jkrzyszt »

Jabolec pisze:
akronim pisze:obraz znika i dalej leci tylko dźwięk.
Nagrywałem wczoraj 2 godziny materiału z TV PULS wraz z reklamami w trakcie i wszystko było ok. Napisz może jaką stację nagrywałeś to sprawdzę czy tak samo jest u mnie...
Zdaje się, że nie o taki test porównawczy chodziło. Wg mnie TV Puls nadaje cały czas w 4:3, co najwyżej w letterboxie, nigdy w 16:9. Najlepiej wypróbować to na TVNie, TVP1 lub TVP Kulturze.

A co do prawdopodobnej przyczyny problemu: podejrzewam, że oprogramowanie tego tunera jest dalekie od doskonałości. Może istnieje szansa załadowania nowszej wersji?

Dzięki,
Janusz

widzu

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: widzu »

Problem występuje zarówno na SCART (RGB) jak i na kompozycie (cinchach). Telewizor to CRT SONY 29".
Czyli - mam nagranie MPEG z cyfrowym sygnałem przełączania formatów i stary analogowy telewizor - który nie radzi sobie ze zmianą formatów - wyciągam wniosek, że dekoder jest zły ... ? Czegoś nie łapię ?

jkrzyszt

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: jkrzyszt »

widzu pisze:
Problem występuje zarówno na SCART (RGB) jak i na kompozycie (cinchach). Telewizor to CRT SONY 29".
Czyli - mam nagranie MPEG z cyfrowym sygnałem przełączania formatów i stary analogowy telewizor - który nie radzi sobie ze zmianą formatów
A skąd wniosek że to telewizor sobie nie radzi?

Janusz

widzu

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: widzu »

Bo projektowali go, kiedy nikt nie słyszał jeszcze o zmianie formatu (?)
Bo żaden LCD i plazma podpięta po HDMI tego problemu nie ma (?)
Bo DVB-T to zupełnie inny standard niż TV analogowa, a eurozłącze i component to wejścia analogowe (?)

jkrzyszt

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: jkrzyszt »

widzu pisze:Bo projektowali go, kiedy nikt nie słyszał jeszcze o zmianie formatu (?)
Aż tak dobrze się nie znam na telewizorach analogowych, ale wydaje mi się, że niezależnie od tego, czy obraz miałby być wyświetlany w formacie 4:3 czy 16:9, byłby on i tak przesyłany w formacie PAL, z którym powinien poradzić sobie każdy sprawny telewizor przystosowany do obsługi tego formatu. Słyszał ktoś o takim przypadku, aby przeciętny telewizor analogowy zasilony poprawnym sygnałem PAL zawierającym obraz 16:9 ze znacznikami WSS (bo taką hipotezę tu stawiamy, nieprawdaż?) zamiast obrazu zniekszatałconego geometrycznie wyświetlał ciemność, tak jak tego doświadczył kolega akronim?
widzu pisze:Bo żaden LCD i plazma podpięta po HDMI tego problemu nie ma (?)
Kolega akronim nic nie wspominał, jakoby jego dekoder współdziałał poprawnie z telewizorem LCD lub plazmowym przez HDMI, skąd więc ta pewność?
widzu pisze:Bo DVB-T to zupełnie inny standard niż TV analogowa, a eurozłącze i component to wejścia analogowe (?)
Gdybym tego nie wiedział, to raczej nie wypowiadałbym się na tym forum.

Nadal nie potrafię zrozumieć, jak z tych oczywistych prawd oraz z tego, co napisał kolega akronim, można wysnuć wniosek, że to nie jego dekoder, lecz telewizor jest niesprawny.

Dzięki,
Janusz

robcio

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: robcio »

Chwilowe zaniki obrazu podczas zmiany formatu -szczególnie na TVN podczas reklam są zauważalne na tym tunerze. Widziałem to na kineskopowym po Euro i na dwóch LCD Full HD po HDMI. Zmiana rozdzielczości i formatu w tunerze coś tam niby dawała ale nie do końca dobrze.
Wg mnie jest to mały błąd w sofcie. Ale da się z tym żyć bo jest to sekundowe mrugnięcie, które podczas normalnych programów nigdy nie występuje tylko jak szybkie reklamy jedna po drugiej zmieniają format. No chyba, że ktoś uwielbia oglądać reklamy od dechy do dechy...

Koledze, któremu znika obraz radzę poeksperymentować z rozdzielczością w tunerze- przyciski na dole po prawej na pilocie- może to coś pomoże

jkrzyszt

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: jkrzyszt »

akronim pisze:Mam pewien problem. Nagrywam programy DVB-T w Warszawie (Grochów). Przy odtwarzaniu materiału w momencie gdy format obrazu zmienia się z reklam (4:3) na film (16:9) lub odwrotnie, obraz znika i dalej leci tylko dźwięk. Obraz jet nagrany bo można go odtoworzyć w VLC na komputerze lub na tunerze DVB-T skacząc bezpośrednio do pkt czasowego tak aby ominąć sygnał przełączania formatu. Problem występuje zarówno na SCART (RGB) jak i na kompozycie (cinchach). Telewizor to CRT SONY 29".
Czy ja dobrze zrozumiałem, że problem objawia się podczas próby odtwarzania na podłączonym do telewizowa analogowego, niezależnym od komputera tunerze/dekoderze DVB-T (którego typ nie został przez kolegę akronima określony) nagrań wykonanych wcześniej na komputerze wyposażonym we własny tuner DVB-T typu LV6T (zgodnie z tematem wątku), a charakteryzujących się zmieniającą się geometrią obrazu (z 16:9 na 4:3 i z powrotem)?

Jeśli nie, to przepraszam za nieporozumienie.

Dzięki,
Janusz

wojciech007

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: wojciech007 »

Potwierdzam także mam podobny problem z moim Not-Only-TV LV6TMPVR4 Full-HD. Używam zwykłego TV analogowego 4:3 i podłączenia RGB
Problem występuje przy nagraniu programów z TVP a mianowicie kiedy nagrywam jakiś program z reklamami po emisji reklam nie widać obrazu tylko słychać dzwięk, dodam że ten plik z nagraniem można poprawnie odtworzyć w domowym PC.
Dodam że nic nie daje ustawianie formatów obrazu.
Podejrzewam jak słusznie tutaj zauważono że soft nie radzi sobie z przejściem formatów emisji z 4:3 na 16:9.
Czy ktoś może ma jakieś rozwiązanie lub ma linka do nowego softu ew. do alternatywnego?
Czy ktoś próbował to zgłaszać u producenta?

Pozdrawiam- Wojtek

fuzzy80
Posty: 7
Rejestracja: 18 stycznia 2010, o 14:12

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: fuzzy80 »

Problem jest znany producentowi. Pracują nad rozwiązaniem. Polecam śledzić zawartość serwera ftp dystrybutora Konsorcjum FEN.

silverus

porównanie z LV 6TMPVR4

Post autor: silverus »

Skoro padło gdzieś stwierdzenie, że te dwa tunery są podobne jeżeli chodzi o soft, to czy w Wiwie jest też możliwość nagrywania jednego programu a oglądania innego - z tego samego MUX-a?? Proszę o odpowiedź

tomek303

Nagrywanie kilku kanałów naraz z tunerem dvb-t na usb

Post autor: tomek303 »

Witam wszystkich forumowiczów, mam pytanie czy da się w jakiś sposób nagrywać kilka kanałów naraz używając tunera na USB :?: (dokładnie jest to LV5TDLX)
Może pytanie niektórym wyda się banalne ale czasem jak nazłość lecą dobre filmy w tym samym momencie...

fuzzy80
Posty: 7
Rejestracja: 18 stycznia 2010, o 14:12

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: fuzzy80 »

akronim pisze:Mam pewien problem. Nagrywam programy DVB-T w Warszawie (Grochów). Przy odtwarzaniu materiału w momencie gdy format obrazu zmienia się z reklam (4:3) na film (16:9) lub odwrotnie, obraz znika i dalej leci tylko dźwięk. Obraz jet nagrany bo można go odtoworzyć w VLC na komputerze lub na tunerze DVB-T skacząc bezpośrednio do pkt czasowego tak aby ominąć sygnał przełączania formatu. Problem występuje zarówno na SCART (RGB) jak i na kompozycie (cinchach). Telewizor to CRT SONY 29".

Pojawiła się aktualizacja firmware, która rozwiązuje ten problem: ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView/LV ... rmware.rar

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Czy ktoś używa DVB-T MPEG4 HD LV6T ?

Post autor: Cypisek_XL »

fuzzy80 pisze:
akronim pisze:Mam pewien problem. Nagrywam programy DVB-T w Warszawie (Grochów). Przy odtwarzaniu materiału w momencie gdy format obrazu zmienia się z reklam (4:3) na film (16:9) lub odwrotnie, obraz znika i dalej leci tylko dźwięk. Obraz jet nagrany bo można go odtoworzyć w VLC na komputerze lub na tunerze DVB-T skacząc bezpośrednio do pkt czasowego tak aby ominąć sygnał przełączania formatu. Problem występuje zarówno na SCART (RGB) jak i na kompozycie (cinchach). Telewizor to CRT SONY 29".

Pojawiła się aktualizacja firmware, która rozwiązuje ten problem: ftp://ftp.fen.pl/sterowniki/LiveView/LV ... rmware.rar
Czy może wiadomo czy ta wersja FW wnosi inne poprawki? Jest do niej jakiś changelog?

robcio

Re: LV6T

Post autor: robcio »

próbuję zaktualizować soft wg opisu ale tuner nie widzi pliku na penie. Inne pliki wyświetla, może rozszerzenie jest nie takie

Zablokowany