LV6TMPVR4

dolwild

Re: LV6T

Post autor: dolwild »

Zdecydowałem się jednak uaktualnić soft. Są zmiany o których koledzy już pisali. Nie ma natomiast problemu z wyłączaniem dysku. Po przejściu w stan czuwania dysk (Seagate) wyłącza się po ok 20 sek. Czyżby poprawili jeszcze nieco nowy soft?

akronim

Re: LV6T

Post autor: akronim »

Witam,
daję link do firmware'u, który dostałem na mojego maila od Lifeview w dniu 10.11.2010,
jak przypuszczam jest to dokładnie ten sam soft, który dostępny był już wcześniej, z tą różnicą, że nie ma już potrzeby zmieniania nazwy pliku.

Dear customer,
sorry for late reply but we've created a new firmware link, here it is:

http://www.notonlytv.net/download/other ... _HD008.rar

Please remove all files from your usb pen, and save this file only (unzipped and without folders, only the file).

Hope it will work.
Regards,
LIFEVIEW

Rufuss

Re: LV6T

Post autor: Rufuss »

dolwild pisze:Zdecydowałem się jednak uaktualnić soft. Są zmiany o których koledzy już pisali. Nie ma natomiast problemu z wyłączaniem dysku. Po przejściu w stan czuwania dysk (Seagate) wyłącza się po ok 20 sek. Czyżby poprawili jeszcze nieco nowy soft?
Z małym zewnętrznym Samsungiem 2,5 cala mam jednak problem, dioda świeci non stop, napięcie jest podawane...

Dwie godziny później...
Jako, że nie mam problemu z przełączaniem rozdzielczości, zrobiłem downgrade do poprzedniego firmware (z tej chorwackiej strony http://www.box.net/shared/nsl72kfu2d), bo wolę, żeby dysk twardy był wyłączany.
Asekuruję się, nikomu nie polecam... Jedyny trick musiałem zrobić, żeby zobaczył mi plik .AP, to zmienić nazwę na LIVEVIEW.AP (odwrotnie niż przy aktualizacji, kiedy LIFEVIEW.AP nie był widoczny).
W tym momencie w PVR odtwarzane są poprzednie nagrania i nowe po aktualizacji. No i "Harmonogran" nie jest "Charmonogramem". :)

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LV6T

Post autor: qwerty »

Nie lepiej w dysku ustawić po jakim czasie ma sam się wyłączać?

akronim

LV6T - zasilanie USB w stand-by

Post autor: akronim »

qwerty pisze:Nie lepiej w dysku ustawić po jakim czasie ma sam się wyłączać?
Może kolega podałby bliższe szczegóły jak to zrobić ?
Ps.
1 Ja używam:
a) 2,5 WD Scorpio 120 GB zasilanego tylko z USB. Dioda w obudowie dysku świeci sie nadal po przełączeni dekodera w stand-by. Sam dysk, gdy dekoder jest w trybie stand-by wydaje z siebie stały odgłos klikania. Obawiam się o trwałość głowicy HDD w tej sytuacji.
b) WD My Book 750 GB (3,5')zasilanego z zasilacza. Dioda cały czas się świeci.
dolwild pisze:Zdecydowałem się jednak uaktualnić soft. Są zmiany o których koledzy już pisali. Nie ma natomiast problemu z wyłączaniem dysku. Po przejściu w stan czuwania dysk (Seagate) wyłącza się po ok 20 sek. Czyżby poprawili jeszcze nieco nowy soft?
Gdy podepnę stary Pendrive Pretec 2GB (słownie: dwa GB) jego dioda po przełączeniu dekodera w stand-by gaśnie.
Tak więc soft reaguje różnie w zależności od typu podłączonego sprzętu, ale nie jest poprawiony, bo na poprzedniej wersji firmware'u oba HDD się nie świeciły.
Problem opisałem w mailu do supportu LIFEVIEW i czekam na ich reakcję.

akronim

Re: LV6T

Post autor: akronim »

LV6T jako odtwarzacz HDD
LV6T jako odtwarzacz HDD ma jedną nieprzyjemną cechę. W przypadku filmów zapisanych w plikach (kodek x264 w kontenerach mkv, mp4) w rozdzielczościach innych niż HD ready 1280x720 tzn. szerokość obrazu 1280, ale wysokość mniejsza niż 720 np.: 1280x544 lub 1280x528, obraz jest rozciągany w pionie do pełnej wysokości. Używam plazmy Panasonic 37" 1024x720, ale ten problem jest generowany przez LV6T, który nie trzyma proporcji zapisanych w rozdzielczości pliku z filmem lecz rozciąga go do formatu 16:9, choćby film był zapisany w pliku o proporcjach obrazu bardziej panoramicznych tzn. np 1280x544 lub 1280x528. Skutkuje to zniekształceniem obrazu. Chce podkreślić, że problem nie dotyczy wyboru formatu w odbiorniku TV i nie można go skorygować wyborem innych trybów wyświetlania.

Rufuss

Re: LV6T - zasilanie USB w stand-by

Post autor: Rufuss »

akronim pisze: Gdy podepnę stary Pendrive Pretec 2GB (słownie: dwa GB) jego dioda po przełączeniu dekodera w stand-by gaśnie.
Tak więc soft reaguje różnie w zależności od typu podłączonego sprzętu, ale nie jest poprawiony, bo na poprzedniej wersji firmware'u oba HDD się nie świeciły.
Problem opisałem w mailu do supportu LIFEVIEW i czekam na ich reakcję.
Ja z kolei miałem problem z pendrive, gineły mi pliki po nagraniu (wyciągałem i wkładałem "na zimno"), więc przeszedłem na twardziela. Może to był problem tylko z tym konkretnym pendrive'm...
qwerty pisze: Nie lepiej w dysku ustawić po jakim czasie ma sam się wyłączać?
Czas wyłączenia dysku można sobie ustawić, owszem, ale z komputera podłączonego do dysku...
Jak pisałem, 2,5 cala Samsunga, bez zasilacza i bez wodotrysków.

akronim

Re: LV6T

Post autor: akronim »

A to co dostałem od Lifeview

Dear Sir,

we have checked in Italy and Poland too to plug External hard disk 2,5" as well as USB pen memory and in standbymode. There is no power. I enclose to you 4 pictures herewith that show you what i mean.

I send you another mail with another firmware to let you check.
Follow previous procedure for updating and after updating please remove the files from usb pen and be sure that you get back to firmware default.

Then please check if still this issue. If so it means that it is you Hard disk with some troubles.

Regards
LIFEVIEW SRL

New firmware to update with following procedure:

1. Unzip the file and copy the LIFEVIEW.AP to USB device;
2.Power on the stb and insert the USB device,then MENU-->MULTIMEDIA-->MUSIC-->LIFEVIEW.AP,press OK,then the unit will restart automatically (any operation is forbidden untill the rate of progress appears);
3.The rate of upgraded progress will be shown on TV,after 100% upgraded,unplug the power line from the socket;
4.Power on the stb again,then MENU-->SYSTEM-->FACTORY DEFAULT-->OK-->pasword 888888-->OK,then the software is upgraded completely.

Niestety nie wiem jak dać link do firmwaru, który dostałem od Lifeview na maila.

LIFEVIEW-osd1-1111.zip
3361 KB Pobierz

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: LV6T

Post autor: Tom345 »

Pobierz i wrzuć paczkę .zip na www.wrzuta.pl

akronim

Re: LV6T

Post autor: akronim »

Tom345 pisze:Pobierz i wrzuć paczkę .zip na www.wrzuta.pl
Dobra, wrzuciłem na Hotfile. Soft otrzymany z Lifeview w dniu 15.11.2010
Ma naprawić problem z zasilaniem USB w trybie stand-by. Instrukcja użycia w moim poprzednim poście

LIFEVIEW-osd1-1111.zip (3361 KB)

http://hotfile.com/dl/82742685/940938d/ ... 1.zip.html

U mnie ściąga się.

Jabolec

Re: LV6T

Post autor: Jabolec »

akronim pisze:LV6T jako odtwarzacz HDD
LV6T jako odtwarzacz HDD ma jedną nieprzyjemną cechę. W przypadku filmów zapisanych w plikach (kodek x264 w kontenerach mkv, mp4) w rozdzielczościach innych niż HD ready 1280x720 tzn. szerokość obrazu 1280, ale wysokość mniejsza niż 720 np.: 1280x544 lub 1280x528, obraz jest rozciągany w pionie do pełnej wysokości. Używam plazmy Panasonic 37" 1024x720, ale ten problem jest generowany przez LV6T, który nie trzyma proporcji zapisanych w rozdzielczości pliku z filmem lecz rozciąga go do formatu 16:9, choćby film był zapisany w pliku o proporcjach obrazu bardziej panoramicznych tzn. np 1280x544 lub 1280x528. Skutkuje to zniekształceniem obrazu. Chce podkreślić, że problem nie dotyczy wyboru formatu w odbiorniku TV i nie można go skorygować wyborem innych trybów wyświetlania.
Przed oglądaniem filmu w takiej rozdziałce przestaw tryb wyświetlania w LV6T na 4:3 [letterbox]. Nie można zmieniać aspektu w trakcie oglądania filmu:(, mam nadzieje, że poprawią to w przyszłości

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LV6T - zasilanie USB w stand-by

Post autor: qwerty »

Rufuss pisze:
akronim pisze: Czas wyłączenia dysku można sobie ustawić, owszem, ale z komputera podłączonego do dysku...
Jak pisałem, 2,5 cala Samsunga, bez zasilacza i bez wodotrysków.
Większość dysków mają wbudowaną funkcję.
1. Pobieramy: http://hddscan.com/download/HDDScan-3.3.zip
2. Po odpaleniu programu wybieramy nasz dysk USB (oczywiście musi być podpięty pod komputer) i wybieramy: Features->Ide Features
3. Ustawiamy Power Managment według naszej preferencji (zbyt częste włączanie i wyłączanie powoduje szybszy zgon HDD).

akronim

Re: LV6T

Post autor: akronim »

akronim pisze:
Firmware dla LV6T z dnia 15.11.2010
LIFEVIEW-osd1-1111.zip (3361 KB)

http://hotfile.com/dl/82742685/940938d/ ... 1.zip.html
Upgradowałem soft w LV6T.

Zalety:
Teraz HDD się wyłącza po przejściu receivera w stan stand-by.

Wady:
Co jednak jest "zabawne" kanały po ponownym wyszukiwaniu są obecnie ponumerowane od C850 (Polsat) po C863 (TVP Historia). Odbiór DVB-T z nadajnika w Warszawie.

jkrzyszt

Re: LV6T

Post autor: jkrzyszt »

akronim pisze:Wady:
Co jednak jest "zabawne" kanały po ponownym wyszukiwaniu są obecnie ponumerowane od C850 (Polsat) po C863 (TVP Historia). Odbiór DVB-T z nadajnika w Warszawie.
A gdyby tak spróbować innych metod sortowania?

Dzięki,
Janusz

Tom345
Posty: 669
Rejestracja: 22 grudnia 2009, o 22:10
Odbiornik: Samsung P2370HD, Not Only TV LV5TDelux
Instalacja antenowa: Thomson ANT-85 lub kawałek druta.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Warszawa PKiN/Raszyn

Re: LV6T

Post autor: Tom345 »

Ewentualnie zmiana regionu, z numeracjami bywa różnie.

akronim

Re: LV6T

Post autor: akronim »

akronim pisze: Co jednak jest "zabawne" kanały po ponownym wyszukiwaniu są obecnie ponumerowane od C850 (Polsat) po C863 (TVP Historia). Odbiór DVB-T z nadajnika w Warszawie.
Dałem channel manual search i kolejne multipleksy (MUX 2 i MUX 3 oraz TVN Warszawa) ustawiają się od C001 do C0014.

jkrzyszt

Re: LV6T

Post autor: jkrzyszt »

Zdecydowałem się dokupić ten model do mojej kolekcji, z przeznaczeniem dla siostry, która jest zdecydowanie mniej techniczna ode mnie.

Podłączyłem to do telewizora kineskopowego Philips 32 PW 8651 (32" 16:9) przez SCART RGB. Na razie zestaw nie jest używany do nagrywania/odtwarzania, a jedynie do oglądania tego, co akurat nadają.

Oprogramowanie uaktualniłem do wersji udostępnionej przez Kolegę akronima.

Aby móc swobodnie nie tylko posortować, ale i ponumerować wykryte (bez żadnych problemów) programy, przynajmniej te dostępne dotąd w trybie analogowym, w kolejności, do której siostra była przyzwyczajona, musiałem wyłączyć LCN ("Sortowanie" pozostawiłem tak jak było, "Przez LCN"). Swoją drogą, nie zauważyłem dotąd, aby tablice SI dostępnych MUXów zawierały LCN.

Jeśli chodzi o geometrię obrazu, to zdecydowanie najlepsze w mojej ocenie rezultaty uzyskuje się przy ustawieniach Auto, zarówno w tunerze, jak i w telewizorze. Wygląda na to, że przy takich ustaweniach tuner właściwie sygnalizuje tryb 16:9 (pewnie przez którąś tam nóżkę złącza SCART), powodując automatyczne przełączenie telewizora w tryb "Szeroki Ekran". Natomiast gdy odbierany jest obraz 4:3, w tym także z letterboxem, to telewizor zachowuje się tak jak dotąd przy odbiorze transmisji analogowej. Lepszym, moim zdaniem, rozwiązaniem byłoby, gdyby tuner sam wykrywał letterbox, obcinał go, skalował i wysyłał do telewizora w formacie 16:9 - reszta moich urządzeń PC/Linux/VDR/softdevice to potrafi. Jakość obrazu przeskalowanego w pionie przez telewizor, przynajmniej kineskopowy, a nie przez komputer, jest znacznie gorsza.

Jestem zawiedziony faktem, że poprawnione oporgramowanie nie rozwiązało problemu płynności przełączania pomiędzy trybami 4:3 i 16:9. W mojej konfiguracji problem obajawia się 2,3-sekundowymi zanikami obrazu I DŹWIĘKU. W rezultacie, zamiast nie oglądać reklam, co chwilę spoglądam czy coś się nie zepsuło. Siostra może się przyzwyczai, ale przyjdą znajomi - i obciach.

Poza tym, siostra jest zadowolona.

Dzięki,
Janusz

robcio

Re: LV6T

Post autor: robcio »

Na sofcie ze strony FEN problem zaników obrazu przy zmianie formatu został zdaje się rozwiązany. Oglądałem po aktualizacji kilka godzin i nic się nie działo.

jkrzyszt

Re: LV6T

Post autor: jkrzyszt »

robcio pisze:Na sofcie ze strony FEN problem zaników obrazu przy zmianie formatu został zdaje się rozwiązany. Oglądałem po aktualizacji kilka godzin i nic się nie działo.
Wgrałem tę wersję i niestety, nadal mam chwilowe zaniki obrazu i dźwięku przy zmianie geometrii obrazu. Najłatwiej dostrzec to na TVNie podczas reklam. Być może przesadziłem z tymi dwoma-trzema sekundami, nie trwa to dłużej niż jakąś sekundę, ale wystarczy, aby np. pierwsze słowo, od którego zaczyna się reklama, zostało "połknięte". Nie wydaje mi się przy tym, aby przyczyna leżała po stronie telewizora, gdyż po ustawieniu w nim formatu obrazu na sztywno, np. szeroki ekran lub 4:3, czyli jak sądzę znieczuleniu go na sygnalizację formatu podawaną z dekodera przez eurozłącze, objawy są takie same.

Moim zdaniem wygląda to tak, jakby nie koniecznie dekoder H.264/AVC, lecz może użyty przez producenta odtwarzacz (program realizujący wyświetlanie obrazu i odtwarzanie dźwięku) nie potrafił podążać za zmianami geometrii obrazu, stąd zastosowano obejście problemu polegające na restarcie odtwarzacza, tzn. przerwaniu i wznowieniu odtwarzania, w przypadku wykrycia takiej zmiany. Takiego obejścia prawdopodobnie nie zastosowano w poprzedniej wersji firmware'u do odtwarzania nagrań (w odróżnieniu od telewizji na żywo), stąd obserwowane wtedy całkowite zaniki obrazu przy jednoczesnym dalszym poprawnym odtwarzaniu dźwięku.

Dzięki,
Janusz

Rufuss

Re: LV6T - zasilanie USB w stand-by

Post autor: Rufuss »

qwerty pisze:
Rufuss pisze:
akronim pisze: Czas wyłączenia dysku można sobie ustawić, owszem, ale z komputera podłączonego do dysku...
Jak pisałem, 2,5 cala Samsunga, bez zasilacza i bez wodotrysków.
Większość dysków mają wbudowaną funkcję.
1. Pobieramy: http://hddscan.com/download/HDDScan-3.3.zip
2. Po odpaleniu programu wybieramy nasz dysk USB (oczywiście musi być podpięty pod komputer) i wybieramy: Features->Ide Features
3. Ustawiamy Power Managment według naszej preferencji (zbyt częste włączanie i wyłączanie powoduje szybszy zgon HDD).
Dobra, dobra, do takich rzeczy też mam program producenta dysku, Ameryki nie odkryłeś.
Ale dysk będzie podłączony nie do komputera, lecz do LV6T... Gdzie nie ma systemu operacyjnego, żeby program zadziałał. Chyba, że jest to funkcja hardwarowa...
Jest?

Zablokowany