LV6TMPVR4

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

Tylko i wyłącznie ten drugi. A zamiast Wiwa-100 to Wiwa-90 albo 50. Lub Ferguson T-55, jednak tu bym uważał, bo różnie z nimi bywa. Jeszcze bym poczekał na nowego Signala albo Maximum.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T MPVR4

Post autor: programista »

Wolałbym sobie lv6t zostawić, a rodzicom zakupić lv6tbox.

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

LV6T nadal dobrze się trzyma jakościowo. Ja swojego na pewno zostawiam na dłużej.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

KrissWLKP pisze:Panowie potrzebuję Waszej rady. W przyszłym tygodniu przeprowadzam się do nowego mieszkania. Do tej pory używałem LV6TMPVR4 który teraz mam zamiar przekazać w "spadku" rodzicom. Będę potrzebował nowy tuner i dlatego właśnie zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze sprzętu. Moje pytanie brzmi: w który z poniższych modeli najlepiej zainwestować?

- WIWA HD-100 TV Tuner i Nagrywarka PRV DVB-T/MPEG-4 USB 2.0
- DVB-T Not Only TV STB LV6TBOX HD v2 DVB-T PVR
- Opticum HD T80 DVB-T
- Ferguson Ariva T60 DVB-T

Liczę na Waszą pomoc w wyborze. Dodam tylko że LV6TMPVR4 w zupełności spełniał moje oczekiwania i byłem z niego zadowolony.
Z tych tunerów żadnego nie polecam. Teraz coraz więcej pojawia się tunerów na MSD7818, np. WIWA HD-90, Signal HD-527. Jeśli już inwestować to lepiej w nowszy chipset.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: LV6T MPVR4

Post autor: kasia »

@GUTEK@ pisze:Z tych tunerów żadnego nie polecam. Teraz coraz więcej pojawia się tunerów ...
Bardzo mądrze i dobrze napisane.

Są też przecież: Media-Tech MT4160, Maximum T-102, a niebawem ma się pojawić nowy Technisat Viola HD T1.

KrissWLKP

Re: LV6T MPVR4

Post autor: KrissWLKP »

Dziękuję Wam bardzo. Wiedziałem że mogę na liczyć na Waszą pomoc. Niestety nie mogę zabrać LV6TMPVR4 ze sobą bo kupiłem go rodzicom w prezencie i nie wypada im go teraz zabierać. Dlatego będę musiał zaopatrzyć się w coś nowego. Kierując się Waszymi opiniami chyba faktycznie warto rozejrzeć się za czymś na nowym chipsecie. Jeśli już coś kupię to podzielę się z Wami swoimi spostrzeżeniami. Tuner planuję nabyć w przyszłym tygodniu więc jeśli ktoś znalazł by jeszcze coś godnego uwagi to chętnie skorzystam z dobrej rady. Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedz. Pozdrawiam serdecznie.

oltom71

Re: LV6T MPVR4

Post autor: oltom71 »

programista pisze:Po moich wypocinach w ilości kartki a4 lub więcej do lifeview stwierdzili, że twórca chipsetu uważa iż dodanie lepszej obwódki jest bardzo skomplikowane gdyż jeśli ją dodadzą to spowoduje to dodanie jej także do czcionki w menu (pewno osd też mieli na myśli), ciekawe ciekawe, widać straszenie uokik i blokadą regionalną pomaga, walczę dalej, ahoj.

P.S wysłali mi nawet soft z końcówką VB, spokojnie nic on nie wnosi. (co już im wytknąłem)

Czy soft z końcówką VB mógłby byc udostepniony przez @GUTEK@ na www.gutek.xt.pl
Tak dla sprawdzenia.

asier
Posty: 86
Rejestracja: 10 marca 2011, o 21:11
Odbiornik: WIWA HD-85
Instalacja antenowa: antena zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra

Re: LV6T MPVR4

Post autor: asier »

oltom71 pisze:Czy soft z końcówką VB mógłby byc udostepniony przez @GUTEK@ na http://www.gutek.xt.pl
Tak dla sprawdzenia.
To ja też dołączę się do prośby, bo tym razem nie otrzymałem nowego softu..

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

asier pisze:
oltom71 pisze:Czy soft z końcówką VB mógłby byc udostepniony przez @GUTEK@ na http://www.gutek.xt.pl
Tak dla sprawdzenia.
To ja też dołączę się do prośby, bo tym razem nie otrzymałem nowego softu..
Ja też nie otrzymałem.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T MPVR4

Post autor: programista »

Ten soft to ten sam żałosny soft co VA, zero zmian, jak zwykle nie wiem co oni sobie myśleli.

@KrissWLKP, skoro jednak możesz wybrać coś spoza listy podanej to ja bym radził poczekać na recenzje wiwa 90 lub 50 oraz signal 527, tu na forum nie w jakiejś przekupionej stronce albo gazetce, jak możesz poczekać oczywiście, jeśli nie to maximum 102 albo signal 507 , lv6t już nie dostaniesz (albo dość drogo), jest jeszcze mt 4160 technologicznie najlepszy, ale sprawa tego tunera to jest rodem z archiwum x.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

Weź mi na maila wyślij albo wrzuć na jakiś upload ten soft VB. Jak ktoś to chce to niech sobie wgrywa, niema co ograniczać dostępu.

Co do recenzji to Ty sobie nie myśl że wszystkie recenzje i opinie na forum też są bezstronne. Teraz to już nawet trzeba uważać na komentarze w tych wszystkich sklepach internetowych czy porównywarkach cen, bo już nieraz nawet widać że to reklamy, a nie prawda.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T MPVR4

Post autor: programista »

Żeby tylko reklamy, nie raz zwykłe oczernianie produktu, chodziło mi, że obecnie to trzeba bardzo uważać i na forum też w sumie.

Skoro tak chcecie ten soft VB to macie http://www.mediafire.com/?mls74k7rlt1i2u1

GJA

Re: LV6T MPVR4

Post autor: GJA »

Witam !
Wlanie testuje soft VB i oto jestem bardzo zadowolony i zaskoczony z jego dzialania w porownaniu z wychwalanym tu softem V9. VB nie sprawia na razie zadnych problemow z funkcja nagrywania oraz z funkcja Timeshift.

wysokist

Re: LV6T MPVR4

Post autor: wysokist »

Odtwarzanie plików 1080p ale i 720p-
większości 1080p i niektórych 720p mi nie odtwarzał ale na innym forum znalazłem rozwiązanie.

Potrzebny jest program mkvmerge - darmowy.
Otwieramy plik
Zaznaczamy kolejno ścieżki ( podświetlenie na niebiesko) video i audio i za każdym razem w extra options ustawiamy compression none.
Zajmuje to przy dysku przez USB tak z 15 minut i nowy plik hula aż miło.

Bez opcji none :
"Jeżeli nie zaznaczymy tej opcji to mkvmerge skompresuje nagłówek video i audio, a wiele odtwarzaczy nieobsługuje takiego filmu "

Przy okazji można powywalać zbędne ścieżki audio. Można chyba też wmuxować napisy czy przesunąć synchronizację audio.

Zakładam że to samo rozwiązanie zadziała w kolejnych wersjach LV.....- na kilkanście plików nie trafiłem na taki któremu ta operacja by nie pomogła.
A może jest to warte osobnego tematu.

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

Czy nagrania na dysk twardy z tego tunera będzie można sobie potem przerzucić na komputer, czy tuner formatuje dysk w taki sposób, że komputer go nie rozpoznaje?

latonio

Re: LV6T MPVR4

Post autor: latonio »

DVBManiak pisze:Czy nagrania na dysk twardy z tego tunera będzie można sobie potem przerzucić na komputer, czy tuner formatuje dysk w taki sposób, że komputer go nie rozpoznaje?
Ja sformatowałem dysk na komputerze i nie mam problemów z odtwarzaniem nagranych programów ani na kompie, ani bezpośrednio przez usb w innym telewizorze, ani przez dlna w sieci.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

DVBManiak pisze:Czy nagrania na dysk twardy z tego tunera będzie można sobie potem przerzucić na komputer, czy tuner formatuje dysk w taki sposób, że komputer go nie rozpoznaje?
Tuner formatuje albo na FAT32 albo NTFS, w zależności co wybierzesz. Nie ma żadnych problemów żeby potem sformatowany na tunerze dysk przeglądać na tunerze. Nagrania PVR również bez problemów się odtwarzają, to zwykły plik *.ts

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

To dobrze. Po prostu chciałem się upewnić, czy nie jest tak jak w TNK HD, gdzie nagrania na dysk nie mogą być przeniesione gdzieś indziej, bo są tam zaszyfrowane. I to jest jedna z największych zalet, że nic nie jest blokowane.

chudzinki

Re: LV6T MPVR4

Post autor: chudzinki »

Witam :)
Mam pytanko do posiadaczy tego tunera: czy EPG wygląda może w podobny sposób jak w TV Samsung? Zdjęcie poniżej


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »


Zablokowany