LV6TMPVR4

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T MPVR4

Post autor: programista »

Uuu, widzę coś robią, marginesy mniejsze by coś tam pomogły.

Awatar użytkownika
PeterMac
Posty: 234
Rejestracja: 17 lipca 2011, o 13:55
Odbiornik: TV: Sony KDL-46HX850, KDL-46Z4500,
WIWA HD-50 NEW
Instalacja antenowa: Siatka szer.(strych, budynek I piętr.) + symetryzator 21-69 kabel Triset 113PE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Ślęża / RTON Żórawina

Re: LV6T MPVR4

Post autor: PeterMac »

@GUTEK@ pisze:Str. w dół
Str. w górę

Tak nawet w którymś tunerze jest przetłumaczone.
Może ich jeszcze pomęczyć z napisami? Chodzi o to by zrobili tak jak w Signalu albo Maximum, żeby napisy wyświetlały się od jednego końca ekranu do drugiego, w tej chwili są bardzo duże marginesy.
Popieram tak chyba jest najkrócej i najlepiej wizualnie, nie zapomnij dać propozycji tez dla LV6TBOXHD ;)

gauri7
Posty: 15
Rejestracja: 2 stycznia 2011, o 20:27
Odbiornik: WIWA HD-90
Samsung UE40ES6100W

Re: LV6T MPVR4

Post autor: gauri7 »

Witam. W styczniu br. pisałem na forum o nieudanej aktualizacji tunera (odcięcie zasilania :/) Z racji tego, że nie było mnie w kraju, wysłałem tuner do naprawy dopiero na początku sierpnia. Z telefonicznej informacji dowiedziałem się, że jest wymiana tunera na nowy. Po 23 dniach dostałem paczkę. Otwieram, a tu niespodzianka. Przysłali "następce", czyli LV6TBOXHD. :shock: I teraz nie wiem czy się mam kłócić czy sobie darować? Nie ukrywam, że wolałbym LV6TMPVR4. Softwarowo to jest to samo? Wiem, że tu walczyliście o lepsze napisy. Z tego co widzę to większość sklepów oferuje już ten nowszy model.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

Ja bym walczył o LV6TMPVR4, przede wszystkim jest droższy, ma metalową obudowę i wewnętrzny zasilacz (ale to zależy co kto lubi), bardziej dopracowany soft oraz inny (lepszy) demodulator.

gauri7
Posty: 15
Rejestracja: 2 stycznia 2011, o 20:27
Odbiornik: WIWA HD-90
Samsung UE40ES6100W

Re: LV6T MPVR4

Post autor: gauri7 »

@GUTEK@ pisze:Ja bym walczył o LV6TMPVR4, przede wszystkim jest droższy, ma metalową obudowę i wewnętrzny zasilacz (ale to zależy co kto lubi), bardziej dopracowany soft oraz inny (lepszy) demodulator.
Sklep internetowy poinformował mnie, że FEN nie naprawia tych tunerów tylko wymienia od razu na model BOX. I w ogóle LV6TMPVR4 nie jest już dystrybuowany. Lipa... Napisałem do fen'a poprzez helpdesk.

Edit:

Fen odpisał, że w niektórych przypadkach nie da się naprawić urządzenia. Na dodatek kazał mi wgrać firmware z ich strony. Okazało się, że jest to wersja V2, a oni na to, że innej wersji nie ma i popoprosił producenta o przerobienie najnowszej wersji oprogramowania dla TMPVR4 aby pasował dla BoxHD. A ja wgrałem na powrót V3 ze strony NOT. Ehhh...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

Ja bym im nie odpuścił, kupiłeś LV6TMPVR4 i taki ma być albo niech oddają pieniądze.
Chyba że Ci dostosują LV6TBOXHD aby miał te same funkcje które miał LV6TMPVR4 np. żółte napisy itp.

jarjar82

Re: LV6T MPVR4

Post autor: jarjar82 »

Gutek ...link do nowego softa chyba wygasł :roll:

....Muszę wrócić do pewnej dyskusji z tego tematu :/ Sprawa dotyczy filmów odtwarzanych z pendraka. Wkurza mnie rozjazd dźwięku z obrazem ...lub opóźniające się napisy. Owszem cofnięcie lub przyspieszenie kilku klatek załatwia sprawę, ale tylko na chwile.

O ile napisy wczytują się lepiej kiedy są w formacie SRT ( TXT lubią się gubić) tak co do dźwięku nie wiem co może być przyczyną :/

Dodam iż przetestowałem już kilka paluchów dostępnymi programami ...ostatni ma bardzo dobre parametry odczytu!

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T MPVR4

Post autor: programista »

Nie bierz BOXA bo jest gorszy, jeśli nie mają 'oryginała' mają obowiązek ci zwrócić pieniądze, nie oszukujmy się BOX nie jest tańszy z kaprysu.

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

Zauważyłem dzisiaj coś dziwnego. Nie wiem czy to dotyczy akurat tego tunera, ale na nim to zauważyłem. Otóż w słabej dosyć jakości odbieram MUX-3 z Jesenika i gdy nic nie robiłem to obraz bez przycinek, jednak jak tylko wcisnąłem info lub przeglądałem EPG to zaczęło ciąć. Robiłem tak kilka razy i zawsze jak nic nie robiłem było ok, a naciskając np. info lub lang zaczęło ciąć. Najgorzej podczas sprawdzania planszy z jakością sygnału. Dziwna rzecz jak dla mnie. Co ma wspólnego naciskanie przycisku info lub epg z sygnałem? Czy wtedy tuner jakby nie wyrabia przy słabych sygnałach? Jakość wynosiła 51%.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T MPVR4

Post autor: programista »

Z mojego doświadczenia na pmvr4 przy 51% nie da się oglądać w ogóle.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

programista pisze:Z mojego doświadczenia na pmvr4 przy 51% nie da się oglądać w ogóle.
Czechów się da ;)

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

Czechy tną strasznie przy 42%, ale przy 51 da się oglądać, ale nic nie wciskając.

janek 77

Re: LV6T MPVR4

Post autor: janek 77 »

I w ten sposób widać wyższość- od strony odbiorcy- MPEG2 nad MPEG4. A i tak kazdy pewnie wprowadzi DVB-T2 dla HD czy innych kodowanych

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

janek 77 pisze:I w ten sposób widać wyższość- od strony odbiorcy- MPEG2 nad MPEG4. A i tak kazdy pewnie wprowadzi DVB-T2 dla HD czy innych kodowanych
Masakra :lol:

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

@GUTEK@ jaki masz obecnie wgrany soft do LV6T? Mi się wydaje, że ten V12 jest jakiś wolniejszy i często trochę przymula. No i to EPG. Nic ciekawego nie wniósł. Ten V9 chyba nadal najlepszy nie? Jak ty uważasz?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: LV6T MPVR4

Post autor: @GUTEK@ »

DVBManiak pisze:@GUTEK@ jaki masz obecnie wgrany soft do LV6T? Mi się wydaje, że ten V12 jest jakiś wolniejszy i często trochę przymula. No i to EPG. Nic ciekawego nie wniósł. Ten V9 chyba nadal najlepszy nie? Jak ty uważasz?
W moim LV6TMPVR4 jest wgrany obecnie V9 i to chyba jak narazie najlepszy. Tuner nie jest teraz u mnie więc wolałem wgrać sprawdzony soft, a ten V12 to taki właśnie i wolny i epg nie działa poprawnie.

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

Dzięki. To wgrywam zaraz tego V9. Rzeczywiście najlepszy jest i chyba już lepszego nie będzie dla tego modelu.

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: LV6T MPVR4

Post autor: programista »

@GUTEK@ pisze:
programista pisze:Z mojego doświadczenia na pmvr4 przy 51% nie da się oglądać w ogóle.
Czechów się da ;)
Tego to nie wiem, u mnie najniżej da się oglądać przy 60 i to ledwo.

DVBManiak

Re: LV6T MPVR4

Post autor: DVBManiak »

Przy 60 to spokojnie, ale widać porządnie tą różnicę w jakości obrazu między 100 a 60. Już obraz jest jakby mniej wyraźny. Dobrze to widać na nagraniach analizując na kompie.

jarjar82

Re: LV6T MPVR4

Post autor: jarjar82 »

..Gutek zauważyłeś mój post ? Klikając na link do nowego softu ...wyskakuje error stronki :?

Zablokowany