FERGUSON ARIVA T50

betoff

Ferguson Ariva T50

Post autor: betoff »

Mam dwa pytania odnośnie tego tunera, pierwsze to zdjęcie tyłu i opis złącz

Analogowe wyjście wideo 1 x RCA
Analogowe wyjście audio stereo 2x RCA
Komponentowe wyjście video 3x RCA (YpbPr)


gdzie są te złącza ?

Obrazek

http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... a-t50.html

Interesuje mnie też format nagrywania - jakim kodekiem i w jakim formacie, producent tego nie podaje.

latonio

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: latonio »

USB na panelu czołowym jest gniazdem do podłączenia pamięci zewnętrznej.

Bogdan G.
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwietnia 2010, o 18:22

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: Bogdan G. »

betoff pisze:Mam dwa pytania odnośnie tego tunera, pierwsze to zdjęcie tyłu i opis złącz

Analogowe wyjście wideo 1 x RCA
Analogowe wyjście audio stereo 2x RCA
Komponentowe wyjście video 3x RCA (YpbPr)


gdzie są te złącza ?
Prawdopodobnie na odpowiednich stykach Eurozłącza .

p.saw

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: p.saw »

Bogdan G. pisze:
betoff pisze:Mam dwa pytania odnośnie tego tunera, pierwsze to zdjęcie tyłu i opis złącz

Analogowe wyjście wideo 1 x RCA
Analogowe wyjście audio stereo 2x RCA
Komponentowe wyjście video 3x RCA (YpbPr)


gdzie są te złącza ?
Prawdopodobnie na odpowiednich stykach Eurozłącza .
ha, ha, ha .... Opis trochę na wyrost.

interaktiv

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: interaktiv »

Ten tuner to zupełna nowość bo jeszcze 3 dni temu go nie było w ofercie :shock: Uważam, że jak zwykle w przypadku Fergusona cena jest na razie mocno zawyżona (180zł brutto), radzę poczekać aż cena zejdzie poniżej 150zł, a za rok pewnie będzie kosztować 99zł. Jest to najprostszy model FTA, nie wiadomo jak sobie radzi i jak wygląda grafika ekranowa.
Co do zalet można zaliczyć rozmiar i pilota, który jest sprawdzony już od wielu modeli.
Wadą jest USB z przodu (kwestia gustu dla mnie to wada), no i jest to marka Ferguson więc ten model pojawi się też pod inną marką niewykluczone, że z lepszym softem. Tak czy inaczej ciekawa rzecz, którą Ferdek chce cyfryzować Polskę ja jednak jestem realistą i myślę że bez złącza CI można szybko żałować zakupu ;)

p.saw

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: p.saw »

interaktiv pisze:Tak czy inaczej ciekawa rzecz, którą Ferdek chce cyfryzować Polskę ja jednak jestem realistą i myślę że bez złącza CI można szybko żałować zakupu ;)
A jakie dostępne są modele na rynku z gniazdem CI? Wydaje mi się, że chyba niewiele. Nawet najnowsze dziecko RWT jest już go pozbawione.

interaktiv

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: interaktiv »

Ja używam FT-8300 HD, który ma złącze CI, które było wykorzystywane w testach kodowania przez Emitela za czasów, gdy było jeszcze TVP HD i POT etc. Model ten jest w sprzedaży mimo, że jest w archiwum ofert producenta (który taką ma politykę sprzedażową).
Do tego większość telewizorów z tunerem DVB-T posiada złącze CI.

latonio

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: latonio »

Widziałem również tuner o nazwie Naviheaven. Też ma slot.


p.saw

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: p.saw »

No tak, ale to są combo. Muszę kupić tani STB DVB-T dla starszej osoby - współlokatorki. Cena odgrywa dużą rolę ale chcę aby był to wydatek "na lata". Czyli jeśli dojdą płatne mux-y ( ;) to potrzebne jest gniazdo CI

Tomasz Berezowski

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: Tomasz Berezowski »

p.saw pisze:
No tak, ale to są combo. Muszę kupić tani STB DVB-T dla starszej osoby - współlokatorki. Cena odgrywa dużą rolę ale chcę aby był to wydatek "na lata". Czyli jeśli dojdą płatne mux-y ( ;) to potrzebne jest gniazdo CI
Nie spodziewałbym się płatnego contentu w DVB-T przed 2014 rokiem. W tej sytuacji zalecam zakup STB bez CI.

_chris_

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: _chris_ »

p.saw pisze:Muszę kupić tani STB DVB-T dla starszej osoby - współlokatorki. Cena odgrywa dużą rolę ale chcę aby był to wydatek "na lata". Czyli jeśli dojdą płatne mux-y ( ;) to potrzebne jest gniazdo CI
Różnie może być z potrzebą CI, ale ja bym kupił jakiś tani FTA, i to co najmniej z kilku powodów:
  • nie wiadomo kiedy, i czy w ogólne, będzie tej osobie potrzebne to złącze.
  • skąd wiesz, że gdyby weszło kodowanie, to nie byłoby oparte np. o CI2? W TVP to poważnie rozważali.
  • moduł jest drogi - jest duża szansa, że po wprowadzeniu kodowania pojawiłyby się odbiorniki low cost z wbudowanymi czytnikami kart. I zapewne byłyby w cenie samego modułu.
  • może być też tak, że wejdzie system CA wymagający parowania dekodera z kartą, a sparowane moduły nie zostaną udostępnione.
  • z odbiornikami jest tak jak z PC - co chwila nowy model z nowymi możliwościami. Nie te czasy, że TV służył, aż się rozpadł. A w końcu taki FTA może służyć do drugiego TV czy na działce... :D
I jeszcze jedno ciekawe combo - http://www.golden-interstar.pl/produkt.php?id=438.

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1362
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: DanielK »

Ze względu na funkcjonalność to wiadomo najlepsze są combo (naziemna + satelitarna), które zwykle mają np. 2 x czytniki kart + 2 x CI.
Jednak jeśli chodzi o "tanio" to lepiej wybrać najtańszy, byle zgodny z HD - w tym wypadku nie ma sensu oszczędzać tych 30 zł różnicy przy zakupie odbiornika MPEG-4 SD.

betoff

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: betoff »

Na stronie fergusona zmienili opis, już jest tylko taki

1. Wejście sygnału anteny zewnętrznej.
2. Wyjście pętli sygnału.
3. Cyfrowe wyjście audio S/PDIF
4. Podłącz do wejścia HDMI w swoim telewizorze.
5. Wyjście SCART do podłączenia telewizora


może ktoś od fergusona przeczytał ten post :lol:

interaktiv

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: interaktiv »

Gdyby kogoś interesowało OSD tego tunera to można je zobaczyć na filmie, który znalazłem przypadkiem w internecie:
http://www.youtube.com/watch?v=SiBlVLvr0nc
Grafika dokładnie taka sama jak w tunerach satelitarnych serii Ariva (100, 100E, 200), co potwierdza, że to ta sama platforma tyle, że z głowicą DVB-T.

tom41

Re: Ferguson Ariva T50

Post autor: tom41 »

betoff pisze:Na stronie fergusona zmienili opis, już jest tylko taki

1. Wejście sygnału anteny zewnętrznej.
2. Wyjście pętli sygnału.
3. Cyfrowe wyjście audio S/PDIF
4. Podłącz do wejścia HDMI w swoim telewizorze.
5. Wyjście SCART do podłączenia telewizora


może ktoś od fergusona przeczytał ten post :lol:
Chciałbym dodać jeszcze jedną informację dotyczącą wyjścia pętli sygnału. W instrukcji, dość zresztą obszernej, jest informacja; cytuję dosłownie: "Kolejny odbiornik można podłączyć poprzez wyjście LOOP. Należy jednak pamiętać, że w danym momencie może pracować tylko jedno urządzenie! Równoczesne włączenie obu może doprowadzić do trwałych uszkodzeń." Jeśli to jest prawda, to ten odbiornik nie nadaje się do niczego. Przecież posiadacze nagrywarek łączą tak te urządzenia z odbiornikiem TV, aby np nagrywać korzystając z tunera nagrywarki, a jednocześnie oglądać inny program. W okresie przejściowym, w jakim obecnie się znajdujemy, wyobrażmy sobie sytuację:
Użytkownik posiada jedną antenę. Podłącza ją do tunera DVB-T, a zapomocą krótkiego kabla koncentrycznego, dostarczanego z urządzeniem, łączy wyjście LOOP z gniazdem antenowym TV. Jest to połączenie standardowe. Przypuśćmy, że oglądamy program NTC via HDMI lub SCART. W pewnej chwili, za pomocą pilota TV włączam analog, nie wyłączając tunera DVB-T. Wg autora instrukcji taka sytuacja - to praca dwóch urządzeń jednocześnie. Albo ja źle rozumiem instrukcję, albo autor instrukcji rozumie cytowane zdanie inaczej niż ja, albo jest to prawda. Jeżeli jednak tak jest naprawdę, urządzenie nie nadaje się do użytku.

miku
Posty: 41
Rejestracja: 25 listopada 2009, o 16:58
Miejscowość: Ostrava
Odbiornik: Sencor SDB 550T,
Instalacja antenowa: STA,Prywatna antena Maximum UHF 14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Skrzyczne,Katowice,Opole,Žilina

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: miku »

Zdravím.Umí Ariva T50přijímat v mpeg2?Děkuji

mateopoznan

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: mateopoznan »

Tak. Jest kompatybilny zarówno z MPEG2 jak i MPEG4

miku
Posty: 41
Rejestracja: 25 listopada 2009, o 16:58
Miejscowość: Ostrava
Odbiornik: Sencor SDB 550T,
Instalacja antenowa: STA,Prywatna antena Maximum UHF 14
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ostrava,Skrzyczne,Katowice,Opole,Žilina

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: miku »

mateopoznan Děkuji

Awatar użytkownika
Drekan
Posty: 1065
Rejestracja: 12 stycznia 2010, o 13:15
Odbiornik: Samsung 32C650
Instalacja antenowa: ATX 55, antena siatkowa z SWA-49 w polaryzacji wertykalnej
Nadajnik - obiekt nadawczy: Skrzyczne, Ostrawa, Čadca

Re: FERGUSON ARIVA T50

Post autor: Drekan »

miku pisze:Zdravím.Umí Ariva T50přijímat v mpeg2?Děkuji
Każdy dekoder MPEG4 potrafi też dekodować starszy standard MPEG2. Nie tylko Ariva T50. :)

Zablokowany