TECHNISAT DiGYBOXX T4

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: qwerty »

Możesz praktycznie każdym programem do kompresji. Na ogół sprzęt obsługuje divx oraz xvid.

kamyk0

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: kamyk0 »

Zittauer pisze: Tak apropo, czy da się może wyłączyć te "Wyszukiwanie oprogramowania" witające nas przy każdym włączeniu odbiornika ? Trwa to chyba dobre pół minuty i jest bardzo wkurzające.

-----------wycięto-------------

Podsumowując sprzęt bardzo dobry, oprogramowanie jedna wielka klapa. Liczę, że po wprowadzeniu nowego softu, Technisat poprawi wszelkie "niedoróbki" i wyłączy wkońcu swoje trwające dość długo powitanie "Wyszukiwanie nowego oprogramowania", które przy zdarzających się resetach jest wręcz nie do zniesienia.
Witam - zastanawiam się nad zakupem tego sprzętu ale teksty jak powyżej troszkę mnie "przerażają" i proszę użytkowników o wykonanie pewnej próby (na własne ryzyko oczywiście :lol: )
Otóż zapisać nową wersję softu w głównym katalogu pena lub dysku i go stamtąd nie usuwać po aktualizacji oprogramowania (jeżeli aktualizacja była robiona wcześniej to specjalnie nie robić powtórki) -Po prostu liczę na to że dekoder znajdzie w katalogu głównym soft w tej wersji jaką ma zainstalowane i nie będzie szukał nowszej ("uzna" że ma zainstalowaną aktualną wersję).
No i proszę o podzielenie się wynikami (czy jest różnica w prędkości startu)-obym miał rację :idea:

Lpiatek
Posty: 33
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: CABLETECH URZ0323
Instalacja antenowa: ATV21/21-60
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy / Skrzyczne / Chorągwica

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: Lpiatek »

"Wyszukiwanie nowego oprogramowania" trwa kilkanaście sekund.
Ja resetu/zawieszenia nie zarejestrowałem ani na starym ani na nowym oprogramowaniu.
Pozostawienie nowego softu na dysku/pamięci opóźni każdy start o czas każdorazowej aktualizacji, bez względu na wersję. Pamięć z softem należy usunąć zgodnie z sugestiami tunera podczas procesu aktualizacji (wiem bo go nie posłuchałem). Po prostu tak się go nie oszuka.

Zittauer
Posty: 34
Rejestracja: 19 października 2010, o 19:31

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: Zittauer »

Przy aktualnym sofcie, odbiornik nie zawiesił się ani razu, a mam go już parę miesięcy :P
U mnie "wyszukiwanie nowego oprogramowania" trwa ponad 20 sekund.
Odbiornik trochę droższy, ale też bardzo dobry, polecam.

kamyk0

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: kamyk0 »

OK! -dzięki

slawek-698

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: slawek-698 »

dario9678 pisze:Czy DiGYBOXX T4 odtwarza zdjęcia w formacie jpeg i filmy w avi?
Na moim DiGYBOXX T4 nie mogę obejrzeć zdjęć przez USB, albo ja nie umiem czegoś włączyć. Macie też taki problem ??

Bonanzo

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: Bonanzo »

a wogóle czyta jakieś formaty? z opisów wynika ze tylko nagrywa na nośniki ts i pewno nic pozatym nie ma. To sam tuner nie player jak inne.

dario9678
Posty: 145
Rejestracja: 12 października 2010, o 16:02
Odbiornik: Samsung UE32D6500
Instalacja antenowa: Tri Digit 44/21-69 LNA-177+DIPOL-4/5-12 symetryzator + zwrotnica ant. ZA-104Ms
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kielce Święty Krzyż

Re: Dolby Digital Plus (E-AC3)

Post autor: dario9678 »

Czy tuner DiGYBOXX T4 obsługuje E-AC3?

Awatar użytkownika
Przecin
Posty: 240
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: LG M2362D, LG 42LW570S, Digyboxx T4,
Philips DSR6201HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Sucha Góra, Bardejov

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: Przecin »

Tak, obsługuje E-AC3. Mam podłączony to telewizora przez eurozłącze i dźwięk E-AC3 jest poprawnie downmixowany. :)

hwqxdtjnv

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: hwqxdtjnv »

U mnie na TVP1/2 itp czyli MUX3 jezeli dobrze pamietam w Poznaniu mam podwojne a nawet potrojne wpisy w EPG!! Pomaga wylaczenie urzadzenia z sieci albo formatowanie pendrive! Na supporcie mnie OLALI - "dziwne, nikt takiego czegos nie zglaszal'

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: TVRuda »

Witam wszystkich i potrzebuję porady.

Jestem posiadaczem omawianego dekodera DVB-T. Wszystko gra oprócz nieznośnego przerywania obrazu i dźwięku. Mieszkam w zachodnich Bielszowicach (Ruda Śląska) i jak narazie dostępny mam MUX2 i czeskie. Antena siatkowa kupiona rok temu ze wzmacniaczem zamontowana na dachu domu. Skierowana wydaje się być prosto w Mikołów ale to ojciec ją tak ustawił by analog mu dobrze odbierał, analog owszem jest ok oprócz tvn i puls. Skupiam się na polskich programach. Jak wyeliminować te przerywanie? Poziom sygnału mam 90-91 a jakość balansuje między 15 a 80. Przesuwać antenę, wymienić kable, wymienić antenę albo... Wynieść się z tamtąd? Poradźcie co robić?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: qwerty »

Przerywa, bo jakość kiepska. Nie jest związany z przejeżdżającym pojazdem? Ile km od nadajnika?

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: TVRuda »

Do nadajnika około 30 km na wschód. Na południe od domu 300 metrów jest linia kolejowa i autostrada a za nią las. Na wschód 2 kilometry stoją budynki kopalni, przy torach pod kopalnią stoi nadajnik GSM Orange. Po mojemu to antena skierowana jest bardziej na południe jak w stronę nadajnika ale jest dopasowana do analogu. Jak przeglądałem mapę to gdyby skierować antenę dokładnie na nadajnik to na przeszkodzie nic nie będzie oprócz drzew. Jedynie większe wzniesienie na drodze to mrówcza górka w Rudzie Śl.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: qwerty »

To skieruj na nadajnik. Może odbiór analoga idzie z jakiegoś innego nadajnika, albo idzie z dziwnego odbicia (nie ma duchów?). Jeszcze możesz spróbować wywalić przedwzmacniacz i użyć symetryzatora(koszt ~ 3zł). Jak nie pomoże to trzeba myśleć nad anteną.

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: TVRuda »

Odbicia są tylko na jedynce (k8) i lekko na info (k60), reszta kanałów ok. Inny nadajnik, z którego odbieram analog to Skrzyczne. Nawet teraz wszystko przerywa na Digitalu a nic nie jedzie główną drogą, która jest za ogrodem (15 metrów).

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3511
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: Krosnoludek »

Jak pisze kolega vlad1997 na forum SatKuriera, ma być automatyczna aktualizacja OTA do tunera Technisat.
"dowiedziałem się przypadkiem że na pulsie poprzez OTA ma być aktualizacja dla tunków technisata ( mają gest chłopaki i poawżnie podchodzą do tematu :brawo: )"
http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 07#p517807

Awatar użytkownika
TVRuda
Posty: 700
Rejestracja: 24 sierpnia 2011, o 22:02
Odbiornik: 1) Samsung

2) LG 22LK330-ZB
Instalacja antenowa: Antena siatkowa, zawieszona na maszcie ze wzmacniaczem.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice - Kosztowy

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: TVRuda »

Z tym nagrywaniem na USB to też dobre. Nie musze się męczyć z przegrywaniem kaset na DVD jak od razu na dysk idzie zapis. Wystarczy Eurem podłączyć VCR z tunerem i wszystko gra. Nagrywarki dvd odejdą szybciej niż magnetowidy, które nadal cieszą się popularnością.

gre

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: gre »

TVRuda pisze:Do nadajnika około 30 km na wschód. Na południe od domu 300 metrów jest linia kolejowa i autostrada a za nią las. Na wschód 2 kilometry stoją budynki kopalni, przy torach pod kopalnią stoi nadajnik GSM Orange. Po mojemu to antena skierowana jest bardziej na południe jak w stronę nadajnika ale jest dopasowana do analogu. Jak przeglądałem mapę to gdyby skierować antenę dokładnie na nadajnik to na przeszkodzie nic nie będzie oprócz drzew. Jedynie większe wzniesienie na drodze to mrówcza górka w Rudzie Śl.
Spróbuj wywalić wzmacniacz, zamiast niego wstaw symetryzator.
Jeśli masz blisko nadajnik GSM, bardzo prawdopodobne jest, że jego sygnał przesterowuje twój wzmacniacz antenowy i stąd dobra siła ale kiepska jakość sygnału.

Awatar użytkownika
Kowa1
Posty: 118
Rejestracja: 10 stycznia 2010, o 14:53

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: Kowa1 »

Kurde napaliłem się jak szczerbaty na suchary - pierwszy sprzęt który ma gniazdo USB po ludzku na tylnym panelu, wskaźnik parametrów sygnału full wypas, dobre opinie, ładny wygląd .... aż tu nagle:

brak odtwarzania plików medialnych z zewnętrznego nośnika po USB
brak samoczynnego automatycznego wyłączania po czasie

ale kicha

A może źle się doczytałem w instrukcji ??

Proszę o opinie.

I tak na marginesie z czystej ciekawości jak on realizuje zaprogramowane nagrywanie. Bo to dla mnie zarąbista ciekawostka. Przecież za każdym startem ze stendby-a szuka aktualizacji oprogramowania 9-30 sek. No dobra 30 sek uciął można przełknąć. Ale przecież jakby znalazł aktualizacje to by zaczął aktualizować, i co nagrywanie psu w odwłok ? Ciekawa idea.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: TECHNISAT DiGYBOXX T4

Post autor: qwerty »

Co z tego, że włącza się na nagrywanie i proces zaczyna się po 20 sekundach. Signal też zanim się odpali mija kilka sekund. Dlatego wszelkie kanały są tak wspaniałomyślne, że film/program zaczynają kilka minut po wyznaczonym czasie (7 min to standard). Wystarczy na sprawdzenie nowego oprogramowania, pobrania, zainstalowania (sam proces trwa ok 30 sek).

Zablokowany