FERGUSON FT-8200 HD

marcisław

Zacinanie się sygnału-na Fergusonie FT 8200HD

Post autor: marcisław »

Mam tuner dvb-t Ferguson 8200 HD na antenie TV compact szerokopasmowej z zasilaczem 12V(dookólną)parametry anteny ustawioną na balkonie na wys ok 2,5 m.
Poziom sygnału na tunerze dla k.39 siła ok 84% jakość ok 96% podobnie na kanale 23. Mimo to szczególnie na k.39 dochodzi do częstych zawieszeń (pikselozy obrazu).
Mieszkam w odległości ok 35 km od Śremu (Swarzędz) niestety w blokowisku które zasałania widok nadajnika.
Jaka moze być przyczyna zacinania się obrazu,z góry dziękuje za wszystkie sugestie i podpowiedzi.(soft do tunera zainstalowałem najnowszy jaki jest dostępny na stronie producenta) :|

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Zacinanie się sygnału-na Fergusonie FT 8200HD

Post autor: orin »

marcisław pisze:Mam tuner dvb-t Ferguson 8200 HD na antenie TV compact szerokopasmowej z zasilaczem 12V(dookólną)parametry anteny ustawioną na balkonie na wys ok 2,5 m.
Poziom sygnału na tunerze dla k.39 siła ok 84% jakość ok 96% podobnie na kanale 23. Mimo to szczególnie na k.39 dochodzi do częstych zawieszeń (pikselozy obrazu).
Mieszkam w odległości ok 35 km od Śremu (Swarzędz) niestety w blokowisku które zasałania widok nadajnika.
Jaka moze być przyczyna zacinania się obrazu,z góry dziękuje za wszystkie sugestie i podpowiedzi.(soft do tunera zainstalowałem najnowszy jaki jest dostępny na stronie producenta) :|
Powodem chwilowych "zamrożeń" obrazu mogą być lokalne zakłócenia np. od układu zapłonowego jakiegoś pojazdu, które wzmocnione przez wzmacniacz silnie zakłócają sygnał z nadajnika. Niestety, stosowanie wzmacniaczy ma właśnie taki skutek uboczny. Wraz z sygnałem użytecznym wzmacniane są również wszystkie zakłócenia. Jedynym rozwiązaniem na teraz jest zmiana umiejscowienia anteny oraz rodzaju anteny na kierunkową o zysku, który umożliwi rezygnacje ze wzmacniacza lub poczekanie na docelową lokalizacje innego nadajnika DVB-T w Twojej okolicy.
Jeśli już musisz korzystać z anten ze wzmacniaczem, to korzystaj ze sprawdzonych rozwiązań a nie firm no name. Dobre anteny produkuje Telmor http://www.telmor.pl/pl/offer/163

marcisław

Re: Zacinanie się sygnału-na Fergusonie FT 8200HD

Post autor: marcisław »

Dzięki za odpowiedź, szkoda tylko ze w sumie nie bardzo wiem co teraz zrobić.
Czy zakup anteny kierunkowej o zysku lub szerokopasmowej ze wzmacniaczem (sugerowanego producenta- Telmor)usunie moje problemy. Szkoda mi po prostu wyrzucać ok 100 zł

bogdan_mr

Ferguson FT-8200 HD

Post autor: bogdan_mr »

Witam serdecznie,

Odbieram DVB-T ze Śremu.
Po dzisiejszym uruchomieniu MUX2 mam ogromny problem z zaprogramowaniem Fergusona FT-8200 HD.

Tuner wyszukuje bez problemu kanały z MUX3 (TVP1, TVP2 itd - 7 programów),
potem MUX 2 (Polsat, TVN itd. - 8 programów) ale po zakończeniu wyszukiwania jak gdyby "nadpisuje" na to co znalazł wcześniej.
Nie pomaga też ręczne skanowanie konkretnych częstotliwości - dzieje się to samo :(
Mówiąc krótko mogę zaprogramować sobie MUX2 lub MUX3, ale nie da rady obu.
Dodam jeszcze że w trakcie testów DVB-T (przez ponad rok) wszystko było ok.
Czy ktoś z Was ma podobne problemy ???

Pozdr,
Bogdan

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: DanielK »

Przywróć ustawienia fabryczne w tunerze i na nowo przeszukaj pasmo.

bogdan_mr

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: bogdan_mr »

Nie pomaga przywrócenie ustawień fabrycznych, nie pomaga wyczyszczenie listy i ponowne wyszukanie, nie pomaga wyłączenie z prądu :(

Awatar użytkownika
DanielK
Posty: 1364
Rejestracja: 31 stycznia 2009, o 13:12

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: DanielK »

Czyli jest tak jak napisałem w innym wątku. Trzeba to zgłosić do producenta aby dokonał modyfikacji oprogramowania tunera, gdyż odbiornik nadpisuje (lub nie zapisuje) dwóch różnych kanałów o tej samej nazwie.

bogdan_mr

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: bogdan_mr »

Już do nich piszę i mam nadzieję żę zareagują.
Dzięki za tą sugestię.

bogdan_mr

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: bogdan_mr »

Jeszcze jedno ...
Odnoszę wrażenie, że Emitel także coś namieszał, bo przez ponad rok testów wszystko pięknie śmigało a teraz taki zonk.
Po co były te testy ???

ManyCalavera

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: ManyCalavera »

Na telewizorze Philips PHILIPS 32PFL7404H/12 to samo tylko trochę inaczej ;)

Wada jest taka, wyszukując programy z ustawieniem telewizora na Polskę znajduje Mux3 i Mux2 ale wtedy nie ma EPG(taka wada telewizora)
Od serwisu Philipsa dowiedziałem się, że aby odbierać EPG należy wyszukiwać z ustawieniem kraju Finlandia - zonk polega na tym, że wtedy nie znajduje Mux3, dla mnie nie był to problem bo po częstotliwości 530Mhz znalazłem programy, jednak nadpisują się one na stare jak w powyższym przypadku - nadmieniam, że przy ustawieniu kraju Polska takie coś nie występuje i przy wyszukiwaniu manualnym programy są dodawane na końcu .

Nie wiem dlaczego, tylko po zmianie kraju nie wyszukuje Mux3 a gdy szukam po częstotliwości znajduje ale nadpisuje na stare programy.

user001

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: user001 »

ManyCalavera pisze:Na telewizorze Philips PHILIPS 32PFL7404H/12 to samo tylko trochę inaczej ;)

Nie wiem dlaczego, tylko po zmianie kraju nie wyszukuje Mux3 a gdy szukam po częstotliwości znajduje ale nadpisuje na stare programy.
Też mam prawie taki sam odbiornik tylko z inną końcówka :-) O tej Finlandii to prawda, też mi tak odpisali i działa. Na razie nie mam takiego problemu jak wyżej, bo odbieram tylko sygnał z Wisły ale wpadłem na pomysł (nie wiem czy będzie działać), byś zaprogramował sobie jakiegoś MUXa, np II, potem zmienił nazwy kanałów na jakieś inne/nadpisane i ręcznie ustawić częstotliwość dla MUXIII. Może wówczas załapie?

Niestety inaczej nie pomogę, bo nie mam możliwości technicznych :D

Pozdrawiam

manta05

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: manta05 »

bogdan_mr pisze:Witam serdecznie,

Odbieram DVB-T ze Śremu.
Po dzisiejszym uruchomieniu MUX2 mam ogromny problem z zaprogramowaniem Fergusona FT-8200 HD.

Tuner wyszukuje bez problemu kanały z MUX3 (TVP1, TVP2 itd - 7 programów),
potem MUX 2 (Polsat, TVN itd. - 8 programów) ale po zakończeniu wyszukiwania jak gdyby "nadpisuje" na to co znalazł wcześniej.
Nie pomaga też ręczne skanowanie konkretnych częstotliwości - dzieje się to samo :(
Mówiąc krótko mogę zaprogramować sobie MUX2 lub MUX3, ale nie da rady obu.
Dodam jeszcze że w trakcie testów DVB-T (przez ponad rok) wszystko było ok.
Czy ktoś z Was ma podobne problemy ???

Pozdr,
Bogdan
Coś poprawili. Uruchom ponowne skanowanie kanałów. Powinno być wszystko dobrze.
Daj znać.

ManyCalavera

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: ManyCalavera »

manta05 pisze: Coś poprawili. Uruchom ponowne skanowanie kanałów. Powinno być wszystko dobrze.
Daj znać.
Jest ok. Dzięki za cynk ;)
Został mi tylko problem z dźwiękiem na TVP1 i TVP2

manta05

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: manta05 »

ManyCalavera pisze:
manta05 pisze: Coś poprawili. Uruchom ponowne skanowanie kanałów. Powinno być wszystko dobrze.
Daj znać.
Jest ok. Dzięki za cynk ;)
Został mi tylko problem z dźwiękiem na TVP1 i TVP2
Gdy chodzi o dźwięk na TVP1 i TVP2 to musimy poczekać . Mam TV PHILIPS i mam ten sam problem.

bogdan_mr

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: bogdan_mr »

manta05 pisze:
bogdan_mr pisze:Witam serdecznie,

Odbieram DVB-T ze Śremu.
Po dzisiejszym uruchomieniu MUX2 mam ogromny problem z zaprogramowaniem Fergusona FT-8200 HD.

Tuner wyszukuje bez problemu kanały z MUX3 (TVP1, TVP2 itd - 7 programów),
potem MUX 2 (Polsat, TVN itd. - 8 programów) ale po zakończeniu wyszukiwania jak gdyby "nadpisuje" na to co znalazł wcześniej.
Nie pomaga też ręczne skanowanie konkretnych częstotliwości - dzieje się to samo :(
Mówiąc krótko mogę zaprogramować sobie MUX2 lub MUX3, ale nie da rady obu.
Dodam jeszcze że w trakcie testów DVB-T (przez ponad rok) wszystko było ok.
Czy ktoś z Was ma podobne problemy ???

Pozdr,
Bogdan
Coś poprawili. Uruchom ponowne skanowanie kanałów. Powinno być wszystko dobrze.
Daj znać.
Faktycznie, na moim Fergusonie FT-8200 HD także działa.
Dzięki i pozdr,
Bogdan

marcisław

Re: Ferguson FT-8200 HD

Post autor: marcisław »

Witam
Czy ktos wie, czy istnieje mozliwość przeprgoramowania Fergusona FT-8200 HD tak aby była mozliwośc nagrywania programów po złączu USB. Po zasięgnięciu informacji od producenta (dystrybutora) stwierdzono że ta wersja nie ma takkiej mozliwości. Wg mnie jest ona tylko zablokowana skoro aktualizacja softu odbywa sie przez USB a dodatkowo wersja niższa tj FT-8100 ma taką mozliwość.
Sadzę, że zablokowanie tej możliwości ma za zadanie wypromowanie FT-8300, który jest dość drogi, a po uruchomieniu nagrywania na USB w FT-8200 niczym się nie różni. :|
Z góry dziekuje za wszelkie uwagi i pomoc :)

Zablokowany