LEADTEK WinFast DTV Dongle H

teenek

LEADTEK WinFast DTV Dongle H

Post autor: teenek »

Witam,Potrzebuję pomocy odnośnie wspomnianego sprzętu.Nieopatrznie zakupiłem tą kartę, niezorienowawszy się, że w Warszawie (gdzie aktualnie mieszkam) sygnał nadawany jest w standardzie MPEG-4. Myślałem, że sprzęt będzie bezużyteczny, ale natrafiłem na informacje w internecie, że to tylko zależy od programu, który się używa.Pierwsze pytanie: czy to prawda?Zachęcony, spróowałem pewnych rozwiązań, o których również przeczytałem w internecie. Zainstalowałem trial version kodeków CoreAVC oraz program DVB Dream. Mieszkam niecałe 2,5km od Pałacu Kulturi i Nauki, widze go z okienka w kuchni i wystawiając antenkę (taką krótką, dołączoną do karty) przez okno próbowałem złapać sygnał. Niestety - nie udało się. Podczas skanowania program znajdował co prawda sygnał 3 razy, ale nie znajdował w nim żadnych programów (na pewno był to sygnał 666Mhz oraz chyba 746Mhz i jeszcze jakiś, ale nie pamiętam dokładnie).

Drugie pytanie: czy moja karta jednak nie jest w stanie odbierać MPEG-4?

Jeżeli o konfigurację, to wydaje mi się, że wszystko jest tak jak powinno być. Zanim postanowiłem skorzystać z pytania na forum, przejrzałem sporo starych postów na tym i innych serwisach i wydaje mi się, że wszystko ustawiłem jak należy. Co jest więc nie tak?

Z góry dziękuję za każdą pomoc, głupio jest wydać 130zł w błoto

Pozdrawiam,
Marcin

Spice_Boy

Prośba o pomoc - Problem z WinFast DTV Dongle H

Post autor: Spice_Boy »

Witam,
(Uważam że polski nie jest moim językiem ojczystym, więc mam nadzieje że rozumiesz mnie.)Na pierwsze pytanie, masz rację. DVB-T adapter jest tylko odbiornik i demux. (nie koniecznie, ale prawie wszystkie).To znaczy że transport stream dane idzie do komputer. W komputerze, z pomocą kodek, rozkoduje ten dane (mpeg2/mpeg4/coś na przyszłość), więc zależy o kodek instalowany. Niewiele krajów korzysta mpeg4 na dvb-t, to dlatego dużo informacja w necie o dvb-t chodzi o mpeg2. Ale, coraz więcej jest mpeg4.Następne pytanie nie mogę Cię pomoc o windows, bo używam Linux. Warto ściągnąć Slax linux (www.slax.org) i jest Live-CD więc nie musisz instalować, tylko na USB pamięć

Częstotliwości są tak:

666 MHz - DVB-H
690 MHz - Emitel (TVP programy)
746 MHz - POT (tvn, polsat, tv4, tvn7)

Mam informacja na stronie, ale jest nie aktualnie bo dawno nie aktualizowałem. Możesz zobaczyć tutaj http://62.121.106.192/dvb/
(od czasu do czasu wyłączę serwer)

Niedługo będzie nowa prosta strona, bo teraz pracuję na dvb-h. (działa inaczej, ale też możliwy odbierać z dvb-t sprzęt)

Pozdrawiam




kosik

Prośba o pomoc - Problem z WinFast DTV Dongle H

Post autor: kosik »

Spice Boy: z tego co napisałeś wynika, że używasz tunera DVB-T do odbierania programów dvb-h, jakiego oprogramowania używasz?

Przeglądnąłem Twoją stronę, ale o DVB-H nie ma tam informacji na tyle szczegółowych.

Spice_Boy

Prośba o pomoc - Problem z WinFast DTV Dongle H

Post autor: Spice_Boy »

Nie pisałem dużo o dvb-h, bo jeszcze nie zrobiłem dużo.Mam 3
tunery w komputerze. Jeden tuner na częstotliwość 690MHz, i strumień
wszystkie kanał Emitel, a drugi na 746, żeby strumień wszystkie kanał
POT, jednocześnie. Trzeci jest na zabawa. (inny kanały są na mój sieć
na inny numer port, z pomocą VLC)
DVB-h nie jest non-stop
dane. Jeżeli wiesz jak to działa UDP na sieci komputerowe, jest podobne
w kontekście UDP grupa. Musiałem instalować logiczne adapter sieć
dvb0_0 i czytać dane. DVB-H może być programy, i inne dane, nie tylko
telewizor. Gdzieś tam jest plik sdp który ma informacja o video.
Protokół jest flute.
Mój dvb0_0 adapter działa na suse i ubuntu, ale nie Slax (mój ulubiony) więc nie spędziłem dużo czasu... jeszcze

teenek

Prośba o pomoc - Problem z WinFast DTV Dongle H

Post autor: teenek »

Tak się składa, że mam Ubuntu również na komputerze. Możecie mi proszę wytłumaczyć, jak się instaluje i gdzie znaleźć sterowniki do DTV Dongle H? Może tam będzie działało?

Spice_Boy

Prośba o pomoc - Problem z WinFast DTV Dongle H

Post autor: Spice_Boy »

Te 'sterowniki' którze potrzebujesz, jest tylko jeden plik znany 'firmware'. Musisz znaleźć ktory jest potrzebny dla twój karte/usb dvb. Zrób:# tail -f /var/log/messagespotem, podłączyć usb adapter, i zobacz który plik szuka na firmware. Szukaj ten plik w necie, i copy plik do /lib/firmware
Odłączyć, i podłączyć usb, i na /var/log/messages powinnien być coś takiego "warm state". To znaczy że adaptor już jest gotowy.
Najłatwiejsze program jest VLC. Jeżeli masz channels.conf możesz po prostu otworzyć z VLC, i będzie telewizor. (jeżeli masz dość nowa werzja z mpeg4)Niestety, TVP Info, TVN, TV4 i Polsat nie wygląda super, bo ffmpeg (kodek używany) jeszcze nie 'support' każdy 'mode' h.264 (rozmawiałem z programisty na IRC)
Pozdrawiam

wob

Re: Prośba o pomoc - Problem z WinFast DTV Dongle H

Post autor: wob »

Sprawa tunera Leadtek WinFast DTV Dongle H nie jest taka oczywista.
info ze strony http://www.linuxtv.org/wiki/index.php/L ... DTV_Dongle
jak widać nie ma oficjalnego modułu w jądrze ani łatek trzeba ręcznie poprawiać
mam Kubuntu 9.04 (Jaunty Jackalope) Beta

lsusb
Bus 002 Device 004: ID 0413:60f6 Leadtek Research, Inc

zgodnie z opisem zmodyfikowałem dib0700_devices.c
struktura struct usb_device_id dib0700_usb_id_table[] dodałem
{ USB_DEVICE(USB_VID_LEADTEK, USB_PID_LEADTEK_WINFAST_DTV_DONGLE_H) },

id_table to [50] dla wersji http://linuxtv.org/hg/v4l-dvb/rev/dba0b6fae413

oraz DIB0700_DEFAULT_DEVICE_PROPERTIES

{ "Leadtek Winfast Dongle Hybrid",
{ &dib0700_usb_id_table[50], NULL },
{ NULL },
},

zwiekszylem .num_device_descs

dodałem do dvb-usb-ids.h

#define USB_PID_LEADTEK_WINFAST_DTV_DONGLE_H 0x60f6

wszystko ładnie się skompilowalo a nie działa
ubuntu 9.04 Beta ma /lib/firmware/dvb-usb-dib0700-1.20.fw
a brak rekacji po włożeniu USB
Więc czy może ktoś ma działający poprawiony moduł dla jadra 2.6.28 ? wielkie dzieki

voitek
Posty: 419
Rejestracja: 22 czerwca 2010, o 21:36
Odbiornik: KDL-40EX500
WinFast Dongle H, NOT LV5T Deluxe, Wiwa HD-90
Instalacja antenowa: DIPOL 19/21-69 DVB-T i wzm. dopuszk. LNA-177 30dB ekran.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN - 55 km

Re: Prośba o pomoc - Problem z WinFast DTV Dongle H

Post autor: voitek »

Kupiłem ten tuner kilka dni temu - bez problemu odbieram DVB-T z Raszyna.

Może to ma się kwestią oprogramowania? Po zainstalowaniu tego z płyty dołączonej do urządzenia odbiór DVB-T był niemożliwy, dopiero po ściągnięciu najnowszej wersji oprogramowania dało się oglądać.

janek 77

Re: Prośba o pomoc - Problem z WinFast DTV Dongle H

Post autor: janek 77 »

Używałem tego tunera z Splash Lite i ALTDVB nie ma żadnych problemów z odbiorem H264. Nowa zwersja softu
http://leadtek.com/downloads/?lang=eng& ... 0333%2Ezip

też sobie radzi z MPEG 4 Kodeki ARCSOFT
Ja używam Vista Basic i musiałem zainstalować nowy sterownik na starym coś nie chodziło
Po za tm czesto go wywalało
http://leadtek.com/downloads/?lang=eng& ... =x86%2Ezip

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: LEADTEK WinFast DTV Dongle H

Post autor: Gravis »

Czy ma ktoś pomysł / kodek jak zainstalować ten sprzęt na Windows 8.1 ? :(

Zablokowany