FERGUSON FT-8100 HD

smile

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: smile »

Ja już wgrałem wcześniejszą dostępną wersję oprogramowania B1.13 (niestety nie mam wersji B1.12) i jest to samo. Wygląda na to, że nie ma to związku z najnowsza wersją oprogramowania. Ten tuner jest bardzo wrażliwy na parametry sygnału (nie chodzi mi o jakość sygnału), pracuje na granicy wartości dopuszczalnych. Jak już się komuś uda w stroić w odpowiedni kanał, to będzie to działać bez problemu, ale tylko do następnego strojenia. Czas zakończyć zabawę z tym "zaawansowanym technologicznie produktem".

Awatar użytkownika
krzys34
Posty: 88
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Wieleń
Odbiornik: Telewizor Samsung UE49KU6172U 4K UHD
Instalacja antenowa: Zwykła kablówka tylko z DVB-T w blokach
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rusinowo-Piła 28,7 km

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: krzys34 »

Robiłem to samo wgrywałem z powrotem oprogramowanie B1.13 i niestety też nie wyszukał mi programów a wersji B1.12 też nie posiadam chociaż wiem że tą wersje miał ten tuner od zakupu.Powiem tak sygnał z Jemiołowa to 91% zanim zmieniłem oprogramowanie wyszukiwał kanał 45 bez z jakich kolwiek przeszkód.Programy grały bez jakich kolwiek problemów do pechowego dnia 1 Grudnia :x .Od tego dnia grał tuner ale wiadomo z przesunietą fonią.Czekałem jak głupi na nowe oprogramowanie az do dziś kiedy to się pojawiło.Szczęśliwy wgrałem no i kupa.Sygnał ten sam a tunerek znajduje sobie 0 kanałów TV.A co najlepsze poszłem na dach pomyślałem sobie obruce antene na Śrem.Kiedy zeszłem szybko do tunera patrze a na kanale 23 mam sygnał jakości 98% :shock: no to robie szukaj i co znowu kupa 0 programów znalazł!
Niewiem jutro dzwonie do fergusona może mi coś doradzą albo tuner do reklamacji.

smile

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: smile »

Zrobiłem następujący test na ręcznym strojeniu. Ustawiam kanał 44, jakość sygnału 0. Start procedury strojenia. Wynik spodziewany - zero znalezionych kanałów telewizyjnych, ale obraz z tą informacją jest stabilny. Ustawiam kanał 45, jakość sygnału 90%. Start procedury strojenia. Po zakończeniu procedury na ułamek sekundy pojawia się komunikat: 0 znalezionych kanałów i obraz generowany przez tuner znika (czarny ekran). Tunerem dalej można sterować z pilota i ponownie włączyć podgląd menu. Widać tutaj wyraźnie usterkę tunera, bo skoro nie znalazł kanałów telewizyjnych, to nie powinien wychodzić z swojego menu i przełączać się w tryb odbioru kanałów telewizyjnych.

Awatar użytkownika
krzys34
Posty: 88
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Wieleń
Odbiornik: Telewizor Samsung UE49KU6172U 4K UHD
Instalacja antenowa: Zwykła kablówka tylko z DVB-T w blokach
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rusinowo-Piła 28,7 km

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: krzys34 »

No to kolego @smile mamy tunery na same święta do reperacji!!!Chyba że byśmy zdobyli oprogramowanie te które było w naszy tunkach zaraz po zakupie czyli B1.12 można by było jeszcze sprawdzić.Może ktoś z forum pomoże co posiada te oprogramowanie.A jak nie to niestety święta bez naziemnej cyfrowej.
Prawdopodobnie mamy te same wadliwe tunery.

smile

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: smile »

Wersja B1.12 też pewnie nie pomoże. Po zmianach parametrów nadawania wprowadzonych na początku grudnia już z wersją B1.12 miałem problem ze strojeniem Procedura się powiodła dopiero po kilku próbach. Ciekawe, że pozostali użytkownicy tunera nie mają takich problemów.

raf71

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: raf71 »

Próbowaliście zastosować wzmacniacze antenowe?
Ja mam wzmacniacz jeszcze z zastosowania w analogu, taki za 18zł z castoramy.
Tuner przy wyłączonym zasilaczu pokazuje na 23 kanale ok.50-55%.
Może się myle, ale 50% dla cyfrowego sygnału chyba powinno wystarczyć. A jednak nic nie wyszukuje.
Jak włącze zasilacz od wzmacniacza antenowego sygnał jest 96% i wszystko działa bez problemu.
Swoją drogą - jaka jest minimalna wymagana siła sygnału dla DVB-T ?

smile

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: smile »

Ja mam jakość sygnału na kanale 45 na poziomie 90% (wskazanie na FT8100). Na tym samym zestawie antenowym monitor LG z tunerem DVB-T działa bardzo dobrze, żadnych problemów.

Awatar użytkownika
krzys34
Posty: 88
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Wieleń
Odbiornik: Telewizor Samsung UE49KU6172U 4K UHD
Instalacja antenowa: Zwykła kablówka tylko z DVB-T w blokach
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rusinowo-Piła 28,7 km

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: krzys34 »

Mój sprzęt na dachu to KIERUNKOWA ANTENA ATX-91 + PŁYTKA WZMACNIACZA MC-9102 bo bez zniej nie mam wogóle sygnału z Jemiołowa.Tak że to raczej FERGUSON padł :cry:

smile

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: smile »

Ostatnia próba strojenia, wczoraj przed 24.00, zakończyła się sukcesem. Wskaźnik jakości sygnału przez cały czas na tym samym poziomie: 90%.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: qwerty »

Jak wyłączysz zasilania przedwzmacniacza to odbierasz tylko na przewodzie.

Tomasz Witkosz

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: Tomasz Witkosz »

krzys34 pisze:
smile pisze:Nowy soft wgrałem i lipa. Teraz już nic nie odbieram.
Z tym sprzętem dzieją się dziwne rzeczy. Pierwsze uruchomienie po zakupie - zero kłopotów. Jak się pojawił problem z synchronizacją, spróbowałem ponownie przeskanować pasmo i przykra niespodzianka, bo tuner nie znalazł żadnego kanału. W czasie skanowania zatrzymywał się na chwilę na 45 kanale (jakość sygnału 88 do 90%) i po chwili kontynuował skanowanie. Dopiero piąte lub szóste powtórzenie procedury skanowania zakończyło się sukcesem. Po aktualizacji oprogramowania skanowanie robiłem już około dwadzieścia razy (automatyczne i manualne) i efekt jest podobny do opisanego powyżej: jakość sygnału na kanale 45 około 90%, ale tuner nie może zdekodować sygnału. Muszę dodać, że przez cały czas oglądam TV na innym odbiorniku, więc moje kłopoty z FT8100 nie mają związku jakością sygnału.

No i niestety mam to samo po wgraniu nowego oprogramowania tuner ma sygnał 91% a 0 programów znajduje!!! :x Co jest grane?!?
Może należy jeszcze raz wgrać soft? U mnie wczoraj działo bez zarzutu, jedynie przy przełączaniu programów najpierw pojawia się dźwięk a potem po 1 s. pojawia się obraz, pewnie celowo, żeby obraz synchronizował się z dźwiękiem...

edakry

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: edakry »

Nowy soft wgrałem Wczoraj ( B1.14 ) i wszystko jest OK. :D

Awatar użytkownika
krzys34
Posty: 88
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Wieleń
Odbiornik: Telewizor Samsung UE49KU6172U 4K UHD
Instalacja antenowa: Zwykła kablówka tylko z DVB-T w blokach
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rusinowo-Piła 28,7 km

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: krzys34 »

smile pisze:Ostatnia próba strojenia, wczoraj przed 24.00, zakończyła się sukcesem. Wskaźnik jakości sygnału przez cały czas na tym samym poziomie: 90%.
Kolego moja chwila sukcesu to 5.30 rano tuż przed wyjazdem do pracy.Po nocy tunerek sobie za pierwszym razem znalazł programy a ja w szoku ale najważniejsze że działa!!!!

LLCoolJ

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: LLCoolJ »

mialem podobny problem ale dzisiaj zaskoczyło :D obraz zyleta

orin
Posty: 640
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Warszawa
Odbiornik: KDL50W809C,UE40H6700,UE48J6200
Instalacja antenowa: Antena Fracarro LP345F LTE ~20 m n.p.z. / kabel Triset 113 PE 10 m
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa PKiN

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: orin »

edakry pisze:Nowy soft wgrałem Wczoraj ( B1.14 ) i wszystko jest OK. :D
Ostatnia dostępna wersja oprogramowania naprawiająca wszystkie niedogodności z prawidłowym odbiorem DVB-T poprawiono problemy z synchronizacją po zmianach wprowadzonych przez Emitel http://www.ferguson-digital.eu/pl/downl ... own&id=643

witnica

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: witnica »

Czy bez wgrania najnowszej aktualizacji nie znajduje żadnych programów polkich, czy powinien znaleźć, ale z niezsynchronizowanym glosem?

Dziś kupiłem ten tuner razem z anteną do DVBT i znalazł mi tylko 3 kanały niemieckie jakieś, a żadnych polskich...

miejscowość Witnica, k. Gorzowa. ok. 60km on Jemiołowa.

jak ustawiam recznie na czestotliwosc 666, to sygnal powyzej 80%, ale tez znajduje tylko niemcow.

Tomasz Witkosz

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: Tomasz Witkosz »

witnica pisze:Czy bez wgrania najnowszej aktualizacji nie znajduje żadnych programów polkich, czy powinien znaleźć, ale z niezsynchronizowanym glosem?

Dziś kupiłem ten tuner razem z anteną do DVBT i znalazł mi tylko 3 kanały niemieckie jakieś, a żadnych polskich...

miejscowość Witnica, k. Gorzowa. ok. 60km on Jemiołowa.

jak ustawiam recznie na czestotliwosc 666, to sygnal powyzej 80%, ale tez znajduje tylko niemcow.
U mnie w Warszawie na starym sofcie tuner znajdował wszystkie kanały.... może jakiś problem z anteną?

witnica

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: witnica »

juz jest OK. slaba antena byla przyczyna.

witnica

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: witnica »

pytanie: czy jest jakaś możliwość, żeby wyświetlić napisy do filmu ogladanego z portu usb (pendrive)?

Tomasz Witkosz

Re: Ferguson FT-8100 HD brak synchronizacji obrazu z dźwiękiem

Post autor: Tomasz Witkosz »

witnica pisze:pytanie: czy jest jakaś możliwość, żeby wyświetlić napisy do filmu ogladanego z portu usb (pendrive)?
Moim zdaniem nie ma takiej mozliwości. Proponuję sprawę zgłosić do R&D Fergusona - może przy nastepnej aktualizacji ta możliwośc się pojawi... adres do R&D: expert@ferguson.pl.

Zablokowany