FANTEC R2700 / R2750

Krystek

FANTEC R2700 / R2750

Post autor: Krystek »

Jako, że niedawno zakupiłem monitor FullHD do komputera z wejściem HDMI to rozglądam się za dekoderami DVB-T. Nie tyle, żeby odbierać cyfrową naziemną telewizję, bo w Białymstoku jeszcze z 1,5 roku jej nie uświadczę, ale żeby mieć zewnętrzny odtwarzacz plików multimedialnych i nie musieć włączać komputera, żeby np. obejrzeć jakiś film zapisany w pliku.

Przeszukując sieć w poszukiwaniu takich multimedialnych tunerów DVB-T natknąłem się na produkty firmy FANTEC (oferta multimedialnych cyfrowych tunerów DVB-T FANTEC). Prezentują się ciekawie. Może ktoś już miał z nimi do czynienia?

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: FANTEC R2700 / R2750

Post autor: Cypisek_XL »

No wygląda ciekawie tylko cena już mniej ciekawa - około 290 euro - FANTEC R2750
A co znaczy " .. żeby np. obejrzeć jakiś film zapisany w pliku."
No nie wiem jakie masz wymagania.

Krystek

Re: FANTEC R2700 / R2750

Post autor: Krystek »

Ano fakt. dopiero później zacząłem szukać cen tych cacek i nie wyglądają przystępnie. Tak samo podoba mi się HYUNDAI MBox R3150S, ale też jest zbyt drogi. Prawie 1000 złotych.

A czego potrzebuję? W zasadzie to niedrogiego odtwarzacza plików multimedialnych, który ma opcję downmix cyfrowego dźwięku (wielokanałowego) do analogowego stereo, bo nie posiadam amplitunera z HDMI. Co prawda mój monitor ma wejście HDMI, wbudowane głośniki i dodatkowo wejście i wyjście minijack stereo, więc dźwięk stereo odtwarzanego materiału mógłbym brać z wyjścia audio stereo monitora, ale wolałbym mieć też możliwość odtwarzania dźwięku z wyjścia urządzenia.

Rozpocząłem akurat temat w tym dziale, bowiem gdy zacząłem rozglądać się za odtwarzaczami, to okazało się, że pudełeczka z wbudowanym tunerem i dekoderem DVB-T za rozsądną cenę oferują to, na czym mi zależy.

W sumie to rozejrzałem się trochę w Internecie i znalazłem odtwarzacze (ale bez DVB-T), za rozsądne pieniądze (do 500 zł). Oto one: Mam nadzieję, że nie ukamienujecie mnie za lekkie odbiegnięcie od tematu tunerów DVB-T. Jakby ktoś znał takowe z ciekawymi możliwościami odtwarzania multimediów, to chętnie się z nimi zapoznam :)

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: FANTEC R2700 / R2750

Post autor: Cypisek_XL »

Krystek pisze: ...............

W sumie to rozejrzałem się trochę w Internecie i znalazłem odtwarzacze (ale bez DVB-T), za rozsądne pieniądze (do 500 zł). Oto one: Mam nadzieję, że nie ukamienujecie mnie za lekkie odbiegnięcie od tematu tunerów DVB-T. Jakby ktoś znał takowe z ciekawymi możliwościami odtwarzania multimediów, to chętnie się z nimi zapoznam :)
No to może wrócimy do tematu DVB-T i okolice. Teraz masz bardziej czytelne oczekiwania i bardziej sprecyzowany portfel. Spójrz na Argosy HV339T - jest to nowy model, polska gwarancja i dystrybutor no i cena bardzo miła (około 520zł brutto). Tu jest specyfikacja:
http://mediaplayer.com.pl/pdf_specyfikacje/hv339t.pdf

A tu masz link wideo czyli jak to wygląda i działa:
http://www.facebook.com/video/video.php ... 061&ref=mf

Ps. To jest model DVB-T razem z Full HD Player czyli 1080p bez zacięć. LAN i opcja Wifi.
Ps2. Możliwość montażu wew. dysku 3.5 do 2 TB

Awatar użytkownika
sputnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, o 17:21

Signal HD-507

Post autor: sputnik »

A co powiesz kolego na ten tuner z możliwością nagrywania, odtwarzania plików multimedialnych w tym mkv i wyjściem hdmi za 220 zł?
Obrazek
A tu link do strony: http://www.dipol.com.pl/odbiornik_i_rej ... A99250.htm
Dostępny od 28 listopada.

Krystek

Re: FANTEC R2700 / R2750

Post autor: Krystek »

Ciekawe te Wasze propozycje, ale tak naprawdę to wolałbym jakieś mocno przetestowane konstrukcje, żeby wyłapać różne błędy i niedoróbki. A tak naprawdę skończy się pewnie na tym, ze na razie kupię sam odtwarzacz multimediów, a gdy przyjdzie era cyfrowa na Białostocczyznę to sprawię sobie również odbiornik DVB-T. Bo na razie mam w domu telewizję kablową z cyfrowym tunerem DVB-C i równoległą analogową emisją w kablu tych samych kanałów, które są po cyfrze. Szczególne podziękowania dla Cypiska, bo nie znałem Argosów, a teraz zwrócę na tę markę baczniejszą uwagę.

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: FANTEC R2700 / R2750

Post autor: Cypisek_XL »

Chyba jakoś bardzo czarno widzisz nadawanie w Białymstoku. Jak patrze na rozpiski to widzę uruchomienie MUX3 od 27.04.2011 i MUX2 od 31.07.2011. Więc to nie jest tak odległy czas.

Dla mnie HV339T nie jest specjalnie niesprawdzonym urządzeniem. Używałem HV335T czyli jest to dokładnie taki sam model ale bez modułu DVB-T. Testowałem go przez 3 miesiące wiec dość dobrze go poznałem. Docelowo był dla kumpla u którego teraz działa a ja czasami wpadam i zmieniam firmware bowiem w jednym i drugim przypadku dalej się rozwija.

Awatar użytkownika
sputnik
Posty: 20
Rejestracja: 24 sierpnia 2010, o 17:21

Re: FANTEC R2700 / R2750

Post autor: sputnik »

@Krystek
Możesz próbować odebrać dvb-t z Litwy i/lub Białorusi. Tam już od dłuższego czasu nadają, a Litwa w tym lub przyszłym roku całkowicie wyłączy analog.

Zablokowany