CREATIX CTX917 V.1

monter1981
Posty: 315
Rejestracja: 31 marca 2010, o 10:10
Miejscowość: Sosnowiec
Odbiornik: Philips 32PFS5823
Instalacja antenowa: Biquad wewnątrz pomieszczenia

CREATIX CTX917 V.1

Post autor: monter1981 »

Czy miał ktoś do czynienia z kartą TV jak w temacie? Czy można ją zamontować pod wejście PCI 2.0 czy musi być to PCI Express. Jaka jest jakość odbiorun DVB-T na tej karcie

Pozdrawiam

czajla

Re: CREATIX CTX917_V.1

Post autor: czajla »

monter1981 pisze:Czy miał ktoś do czynienia z kartą TV jak w temacie? Czy można ją zamontować pod wejście PCI 2.0 czy musi być to PCI Express. Jaka jest jakość odbiorun DVB-T na tej karcie

Pozdrawiam
ja mam. Złącze jest zwykłe 'stare' PCI, a nie PCI Express ani PCI Express 2.0

po pierwsze długo się naszukałem, zanim znalazłem jakiś program, który działa na XP - podobno w viście i W7 jest lepiej.
W końcu udało mi się dzięki kombinacji Splash Lite (umie zmienić częstotliwość i pokazać obraz) i DVB Dream (nie umie zmienić częstotliwości ani pokazać obrazu ale za to umie stworzyć plik TS)
Karta ma wyraźnie mniejszą czułość, niż telewizor. Na tej samej antenie telewizor łapie czeski mux1 z Jesenika i trzy muxy z Czernej Hory a karta tylko mux1 z Jesenika.
Oczywiście to czeski dvb, a więc mpeg2.
Polska NTC jeszcze do mnie nie dociera, więc Mpeg 4 nie miałem okazji sprawdzić, podobno najlepiej działa z jakimś płatnym kodekiem...

jacgl

Re: CREATIX CTX917_V.1

Post autor: jacgl »

Jeżeli tuner ma driver BDA, to polecam program NPVR. Przestraja, skanuje, nagrywa ts, i jest za darmo, jedno czego nie ma to wskaźnik sygnału. Ale z tym można sobie poradzić przy pomocy ScanChannelsBDA_UK.exe (nie wszystkie karty BDA są obsługiwane, np Winfast dongle Gold -nie).
Wymaga zewnętrznych kodeków.
http://forums.gbpvr.com//showthread.php ... LEASE-READ!!!!**

Zablokowany