SIGNAL HD-507

dipolnet

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: dipolnet »

Próbował Pan resetu do ustawień fabrycznych? Rozumiem, że chodzi o Signala na chipsecie M7828 - można również spróbować wrócić do wcześniej wersji, a następnie wgrać najnowszą.

Jeśli powyższe nie pomoże, to taka usterka podlega gwarancji (o ile plików nie czyta również sam odbiornik).

pozdrawiam

Bartosz Czach

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

W końcu doprowadziłem całość do porządku. Po paru formatowaniach jest już w porządku. Co ciekawe, śmieci zostawały już po samym formatowaniu. Format z poziomu komputera nie generował tego paskudztwa.
A co z nowym oprogramowaniem do HD-507 DP11?

mlol

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: mlol »

"Sofware do HD-507 będzie. W pierwszej kolejności do odbiorników na chipsecie Mstar7818 a następnie do Mstar7828. Zmiany będą oczywiście różne. Dla 7818 planujemy wprowadzić większość poprawek uwzględnionych w HD-527.
Jeśli chodzi o czas wydania nowych wersji to po 3 miesiącach przestoju, chcemy przyspieszyć prace nad naszymi modelami. Obecnie małe zmiany wprowadzane są do wydanego ostatnio HD-527, następnie będzie HD-507 (mamy nadzieję do końca kwietnia/początku maja)."

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Bartosz Czach pisze:Po prawie roku użytkowania mój Signal trochę oszalał. Zamiast normalnie nagrać materiał, tworzy pliki i foldery, których nie da się odczytać.
Możliwe że brak radiatora na chipsecie daje o sobie znać.
W przypadku tego typu tunerów - obudowa typu "scart" tuner mamy wrzucony za TV przez co nie ma wentylacji, więc ładne piekiełko się tam robi.

Ja w swoim 507 zanim się go pozbyłem dokleiłem radiator i odpukać na razie działa poprawnie.

Bartosz Czach

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

Mam nadzieję, że do 30 kwietnia będzie...
Tuner chodzi średnio 2-3 godziny dziennie. Wentylację ma dobrą (większość tych tunerów o takiej może tylko pomarzyć).

damianaleks
Posty: 46
Rejestracja: 21 stycznia 2011, o 19:59

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: damianaleks »

Czy ktoś odtwarzał pliki MKV na tunerze? Na stronie producenta zostało to nawet podkreślone i wyróżnione jako wielka zaleta tego tunera, że ma możliwość odtwarzania plików tego formatu. Ja niestety nie mogłem odtworzyć. Czy to przez to że połączony jest z TV przez euro złącze. Mój telewizor niestety nie ma wejścia HDMI.

dipolnet

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: dipolnet »

Witam,
urządzenie odtwarza pliki w formacie mkv. Proszę sprawdzić inny plik.
Być może problem leży w kodowaniu. Wiele osób umieszczających tego typu pliki w Internecie wykorzystuje na wyrost maksymalne przepustowości kodeka h.264 i używa tzw. wysokich profili o poziomach wyższych niż 4.0
Karta tunera wspomina o tym, że odbiornik radzi sobie z profilami 4.0 włącznie (tak było z chipsetem Mstar7828 - jeśli chodzi o 7818 ostatnio odtworzyłem osobiście profil 4.2).
http://www.dipol.com.pl/odbiornik_i_rej ... A99250.htm
pozdrawiam

damianaleks
Posty: 46
Rejestracja: 21 stycznia 2011, o 19:59

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: damianaleks »

Rzeczywiście, ten plik ma profil 4.1, ale inny odcinek też o tym profilu odtworzył. Tylko obraz ma taką jakąś inną "płynność", nie wiem czy to tak powinno być. Pliki o profilu 3.0 odtwarza spokojnie :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Sprawdź jeszcze czy przypadkiem problemem nie jest kompresja nagłówka w pliku.

damianaleks
Posty: 46
Rejestracja: 21 stycznia 2011, o 19:59

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: damianaleks »

kompresja nagłówka pliku? o co chodzi?

dipolnet

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: dipolnet »

Proszę ściągnąć program mkvtoolnix (dawny mkvmerge) http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/

Otworzyć, kliknąć Add, wybrać plik mkv, który nie jest odtwarzany na Signalu. Na liście pojawią się ścieżki video, audio oraz ew. napisy. Kliknąć na ścieżkę wideo i na dole wybrać zakładkę advanced (chyba, pisze z pamięci) a w niej parametr compression ustawić na "none". Kliknąć start muxing. Sprawdzić czy plik wynikowy będzie odtwarzany.

Przy okazji, używając powyższej aplikacji można wmuxować napisy w film (dodając napisy w formacie srt), ale to osobna kwestia.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Dla wszystkich ścieżek ustawić kompresję na "none", nie tylko dla wideo.

SeBuch

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: SeBuch »

Jak tam idą pracę nad nowym softem?

paweln

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: paweln »

Chciałbym się podzielić z wami małą obserwacją:

Miałem problem z odbiorem pilota: działał tylko z kliku / kilkunastu centymetrów.
- Połączenia zostały sprawdzone.
- Baterie wymienione / sprawdzone.
- ustawione fabryczne przywrócone.
- "oczko" pilota przemyte.
- zrobiony reset przez odpięcie i wpięcie zasilania.
... a problem z pilotem dalej występował.

Tuner już był gotowy do zapakowania i odesłania do naprawy gwarancyjnej, ale przez przypadek problem został rozwiązany: pomogło wyciągnięcie pendriva (ponowne włożenie już nie przeszkadza) - widać wskoczyło to ustrojstwo w jakiś dziwny tryb w którym tak skutecznie zajmowało się usb że na pilota czasu nie miało.

dipolnet

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: dipolnet »

SeBuch pisze:Jak tam idą pracę nad nowym softem?
Witam,
soft w zasadzie jest - zrobiony na wzór oprogramowania do innego modelu - HD-527. Lista zmian jest dość długa. Zanim jednak oprogramowanie zostanie opublikowane chętnie oddalibyśmy je do testów 2-3 użytkownikom. Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o podesłanie adresu e-mail na PW w raz z numerem seryjnym urządzenia. Proszę jednak by były to osoby, które są w stanie faktycznie poświęcić trochę czasu i w miarę dokładnie zbadać wybrane funkcjonalności odbiornika.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: m@rtops »

dipolnet pisze: Proszę jednak by były to osoby, które są w stanie faktycznie poświęcić trochę czasu i w miarę dokładnie zbadać wybrane funkcjonalności odbiornika.
nie napalać się panowie i panie :?
faktycznie niech to przetestują osoby obeznane w temacie i mający możliwość sprawdzenia wszystkich funkcji (formaty filmów,napisów,audio itp...) ;)
w razie czego lepiej coś zmienić przed wypuszczeniem softu oficjalnie niż czekać na poprawki w następnym :x

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: qwerty »

Mam nadzieję, że będzie można łatwo podmienić zdjęcie podczas odpalania STB + błędy w tłumaczeniu. ;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Soft pewnie będzie do 507 na 7818, więc qwerty do swojego Signala go nie wgrasz.
W 7818 logo startowe łatwo zmienić bo nie jest nic szyfrowane.

dipolnet

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: dipolnet »

Zgadza się - oprogramowanie dotyczy odbiorników z chipsetem 7818 (numery seryjne DP1109.... i wyższe) - zgodnie z deklaracjami składanymi m.in. na tym forum - najpierw udostępnione ma być oprogramowanie dla tej wersji, następnie dla wersji z chipsetem 7828 (odbiorniki starsze, zakupione wcześniej niż we wrześniu 2011).

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: giaur500 »

Źle są odtwarzane pliki .avi z kodekiem mjpeg, 720p z mojego aparatu. Obraz jest zdeformowany i odkształcony na górze albo na dole.

Zablokowany