SIGNAL HD-507

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

lukaszw pisze:W ten sposób to ten soft nigdy nie zostanie wydany, bo zawsze ktoś coś znajdzie do poprawy. Firma ma niepoważne podejście do klientów. Datę przekładają już kolejny raz, bez podania przyczyny. Wiele osób liczyło na ten soft przed świętami.
Jak oni mają niepoważne podejście to co powiesz o wiwie?
Dipol chociaż wziął się do roboty (chociaż według mnie trochę za późno) i nawet przesłał testowy soft kilku użytkownikom.
Chyba lepiej poczekać te kilka dni dłużej niż potem znowu narzekać że coś nie działa?

lukaszw

Re: Signal HD-507

Post autor: lukaszw »

Jak dla mnie obiecywanie i niedotrzymywanie słowa jest jak najbardziej niepoważne.
Są firmy, które wypuszczają kolejne poprawki, a nie czekają aż powstanie soft idealny.
W końcu przez ten czas klienci używają niesprawnego softu, wiedząc że poprawka sobie leży i czeka, bo może jeszcze coś można dodać. To jest moim zdaniem bardziej denerwujące niż olanie zupełne. Co by Cię bardziej denerwowało, wiedza że nie wygrasz nigdy w totka, czy też obietnica, że może kiedyś wygrasz i machanie Ci przed nosem kuponem ??

Dlaczego nie można wypuścić tego, a Twoje poprawki dodać w kolejnym wydaniu?

I tak dla większości najważniejsze są te poważniejsze błędy, typu zanikanie obrazu przy zmianie formatu, a nie użytkowe typu ile sek. klawisz ma być wciśnięty do czasu powtórzenia.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Też wolałbym żeby wydawali co jakiś czas soft i poprawiali na bieżąco zauważone błędy.
Dipol uznał inaczej to już pytanie do nich dla czego.
Zobaczymy jutro może napiszą coś na forum kiedy soft. Ja też nie mam wpływu kiedy oni wydadzą soft, moge jedynie pisać do nich i pytać.

Tak w ogóle to wiwa zapowiada soft od kilku miesięcy i jakoś nikt tego softu jeszcze nie widział. Dipol przynajmniej rozesłał wersję testową, więc jednak plus dla nich że coś robią.

rsms

Re: Signal HD-507

Post autor: rsms »

I tak dla większości najważniejsze są te poważniejsze błędy, typu zanikanie obrazu przy zmianie formatu, a nie użytkowe typu ile sek. klawisz ma być wciśnięty do czasu powtórzenia.
hmm.. a dla mnie osobiście zupełnie odwrotnie :D
Chwilowy zanik obrazu przy zmianie formatu obrazu jest pierdołą całkiem do pominięcia, natomiast zbyt szybkie powtarzanie przy wciśniętym klawiszu mocno by wkurzało.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

rsms pisze:hmm.. a dla mnie osobiście zupełnie odwrotnie :D
Chwilowy zanik obrazu przy zmianie formatu obrazu jest pierdołą całkiem do pominięcia, natomiast zbyt szybkie powtarzanie przy wciśniętym klawiszu mocno by wkurzało.
No właśnie mnie też bardziej przeszkadza to powtarzanie niż czarny ekran. Po za tym niektórzy od września się z tym męczą więc te kilka dni wytrzymacie.
Ja w sumie wole poczekać na jeden soft ze zbiorczymi poprawkami niż nową wersje co dwa tygodnie jak to robi LifeView. Jednak uważam że soft do Signala powinien powstać najpóźniej w styczniu tego roku a nie dopiero teraz, ale lepiej późno niż wcale.

koala68

Re: Signal HD-507

Post autor: koala68 »

Witam
Mój tuner nie czyta plków .mov i .avi gdzie może być problem?
Odtwarza za to .mpg .jpeg. .mp3
Czym najlepiej przekonwertować pliki .ts na .mpeg2 lub dvd video?
pozdrawiam

franek

Re: Signal HD-507

Post autor: franek »

Z niecierpliwością czekam na obiecany nowy soft , a softu jak nie było tak niema , i co dalej panie dipolnet , czekam na odpowiedź :?:

robinhopl

Re: Signal HD-507

Post autor: robinhopl »

Znalazłem na allegro tuner łudząco podobny do signala o nazwie DEXAS.Jest tańszy od signala cena 129.00zł ale czy to ten sam?
zdjęcia:
ObrazekObrazek

nr. aukcji:1565435791

d.kostyra
Posty: 39
Rejestracja: 15 marca 2009, o 12:16

Re: Signal HD-507

Post autor: d.kostyra »

robinhopl pisze:Znalazłem na allegro tuner łudząco podobny do signala o nazwie DEXAS.Jest tańszy od signala cena 129.00zł ale czy to ten sam?
zdjęcia:
ObrazekObrazek

nr. aukcji:1565435791
Zerknąłem na wskazaną aukcję. Ciekawie zapowiada się ten tuner. Według mnie obsługa AC-3 to będzie downmix do stereo. Nie sądze, że potrafi podać dźwięk DD 2.0 i DD 5.1 po HDMI bezpośrednio do odbiornika.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

d.kostyra pisze:Zerknąłem na wskazaną aukcję. Ciekawie zapowiada się ten tuner. Według mnie obsługa AC-3 to będzie downmix do stereo. Nie sądze, że potrafi podać dźwięk DD 2.0 i DD 5.1 po HDMI bezpośrednio do odbiornika.
To pewnie to samo co Signal, tylko inny nadruk, wcześniej pisałem o tym, chinczyk nadrukuje co zechcesz jak zamówisz odpowiednią ilość.

DVBManiak

Re: Signal HD-507

Post autor: DVBManiak »

Mi to też wygląda na jakąś chinską podróbkę jak to często jest na allegro :)

d.kostyra
Posty: 39
Rejestracja: 15 marca 2009, o 12:16

Re: Signal HD-507

Post autor: d.kostyra »

@GUTEK@ pisze:
d.kostyra pisze:Zerknąłem na wskazaną aukcję. Ciekawie zapowiada się ten tuner. Według mnie obsługa AC-3 to będzie downmix do stereo. Nie sądze, że potrafi podać dźwięk DD 2.0 i DD 5.1 po HDMI bezpośrednio do odbiornika.
To pewnie to samo co Signal, tylko inny nadruk, wcześniej pisałem o tym, chinczyk nadrukuje co zechcesz jak zamówisz odpowiednią ilość.
Tuner, co posiada w hardware procesor DD 5.1 będzie kosztował nieco więcej.
Można sobie zajrzeć na stronę producenta łudząco podobnych tunerów z Chin http://www.stbsupplier.com/products/DVB-T_HD_MPEG4.htm Po mojemu u niego nasi dystrybutorzy zaopatrują się w sprzęt.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: Signal HD-507

Post autor: Szymon_Zy »

DVBManiak pisze:Mi to też wygląda na jakąś chinską podróbkę jak to często jest na allegro :)
Ale podrobke czego? Ze niby signal to oryginal?! LOL

Widac, ze Dipol kontener czy dwa sprowadzil wiec mu robia customizacje softu.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Z jednej strony lepiej brać Signala, bo za nim stoi Dipol, więc raczej problemów z gwarancją nie będzie i będzie nowy soft(y), z drugiej można kupić to tańsze i jak coś nie będzie działać wgrać soft z Signala bo na 99% będzie działał ok.

robinhopl

Re: Signal HD-507

Post autor: robinhopl »

Ten Dexas na tej stronie:http://www.mari.pl/DEXAS_tuner_cyfowej_ ... T-220.html kosztuje 159zł co ciekawe ta strona należy do sprzedawcy z allegro który proponuje ten sprzęt za 129zł więc napisałem do gościa skąd ta rozbieżność cen? odpisał mi że na allegro to cena promocyjna w celu rozpropagowania urzadzenia. wynika z tego że to jest signal z inną nazwą i do tego w promocji :lol:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Ja już widziałem te Signale z trzema różnymi nadrukami, cena zawsze podobna, wygląd i pilot ten sam tylko inny nadruk. Pewnie będzie jeszcze kilka z różnymi nadrukami.

robinhopl

Re: Signal HD-507

Post autor: robinhopl »

No ja już naprawdę nie wiem który tuner kupic Signala? czy jednak Fergusona t60?

dipolnet

Re: Signal HD-507

Post autor: dipolnet »

Witam,

http://www.dipol.com.pl/odbiornik_i_rej ... A99250.htm

http://down.dipol.com.pl/Tv_Sat/A99250/ ... 20v1v2.rar

Opóźnienie nie wynikało z chęci stworzenia oprogramowania idealnego, a z tego, że konieczne było pozyskanie dwóch jego wersji.

Mamy już listę komentarzy użytkowników testujących nowe oprogramowanie, jak i kilka uwag dotyczących poprzedniej wersji. Spiszemy je jutro w tym temacie, tak aby mieli Państwo świadomość z czym zwrócimy się do producenta w drugiej kolejności.

pozdrawiamy,
ekipa Dipola

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

No nareszcie.
Tylko jeszcze wyciągnijcie ten pliczek z opisem który soft do której wersji tunera z katalogu i zmieńcie nazwę na np. WAŻNE.TXT.

franek

Re: Signal HD-507

Post autor: franek »

dipolnet pisze:Witam,

http://www.dipol.com.pl/odbiornik_i_rej ... A99250.htm

http://down.dipol.com.pl/Tv_Sat/A99250/ ... 20v1v2.rar

Opóźnienie nie wynikało z chęci stworzenia oprogramowania idealnego, a z tego, że konieczne było pozyskanie dwóch jego wersji.

Mamy już listę komentarzy użytkowników testujących nowe oprogramowanie, jak i kilka uwag dotyczących poprzedniej wersji. Spiszemy je jutro w tym temacie, tak aby mieli Państwo świadomość z czym zwrócimy się do producenta w drugiej kolejności.

pozdrawiamy,
ekipa Dipola
Dzieki za soft , jak na poczatek testów jest lepszy od poprzednika , zobaczymy jak wynikną dalsze testy .

Zablokowany