SIGNAL HD-507

arik92

Re: Signal HD-507

Post autor: arik92 »

Z tych wszystkich wymagań, które wymienił @qwerty, Televes Zas HD spełnia prawie wszystkie oprócz napisów z telegazety, w których brakuje polskich znaków oraz nie ma wyjść dźwięku stereo na Cinch.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3512
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Signal HD-507

Post autor: Krosnoludek »

W najnowszym SAT Kurierze jest wielkie porównanie odbiorników DVB-T MPEG-4 ok. 100 modeli w tabelce, są opisane poszczególne platformy jak ALI, MSTAR, STI i inne.
Jest także test tego Signala, oraz test nowego odbiornika na ALI Iberosat TDT5000 z uwaga modulatorem, ale niestety narazie bez DD+.

Cytat z sat kuriera:
Tu szczególnie należy wyróżnić produkty TechniSata. Model DIGYBOXX T4 posiada zarówno wsparcie E-AC-3, jak i DVB-SSU (i aktualizacji po USB także). W zasadzie jest jednym z produktów najlepiej realizującym wymogi polskiego DVB-T.
http://www.satkurier.pl/nowy-numer-satkuriera.html

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Tak, chodź ten wykaz nie jest do końca bezbłędny. Jak dodawałem do listy z forum to trochę różniło się względem tabeli w magazynie (użytkownicy raportowali, że działa e-ac3, a satkurier oznaczał jako brak wsparcia).

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

Nie mam Signala teraz pod ręką. Jak sobie radzi z E-AC3 w przekazie telewizyjnym?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

Sam wykrył dodatkowy strumień i bez problemów dekoduje.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Signal HD-507

Post autor: pawelll »

pawelll pisze: Drugi film który testuję idzie ale niestety wyraźnie przycina: 7617 kbps, 7,1 GB, 1280x688 (720), h264. Przekonwertuję go na 5000 kbps i sprawdzę.
Dla 5000 kbps obraz OK, ale dżwięk się rozjeżdża.

pioter

Re: Signal HD-507

Post autor: pioter »

Witam!
Od wczoraj jestem nowym użytkownikiem HD-507 (ze Ślęzy zaczęto nadawać Mux-2) i nie mogę sobie poradzić z ustawieniem obrazu. Mam mały LCD 19 cali i obraz z dekodera tylko wychodzi mi 4:3 z pasami czarnymi pionowymi. Poradźcie koledzy jak ustawić parametry w zakładce obraz:
format obrazu, rozdzielczość i wyjście wideo.
Przy odbiorze z analogu telewizor wyświetla panoramę prawidłowo. Może coś jest nie tak z moim dekoderem?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Przez co podłączasz SCART czy HDMI?

Spróbuj ustwawić:
format obrazu - Auto lub 16/9
rozdzielczość - jeśli SCART 576i (chociaż to nie ma znaczenia w tym przypadku) jeśli HDMI to taką jaką obsługuje Twój TV
wyjście wideo - CVBS lub RGB - w zależności przy którym ustawieniu masz ładniejszy obraz

pioter

Re: Signal HD-507

Post autor: pioter »

Podłączony jest przez SCART.
W zasadzie ustawiałem na auto ale próbowałem i 16/9.
Ustawiłem na 720i, ale spróbuję niżej.

Zsim

Re: Signal HD-507

Post autor: Zsim »

Istnieje opcja wyłączenia napisów w DVB-T? Bo u mnie są automatycznie włączone za każdym razem kiedy TVP nadaje coś z napisami i trzeba je wyłączać kilka razy dziennie

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Zsim pisze:Istnieje opcja wyłączenia napisów w DVB-T? Bo u mnie są automatycznie włączone za każdym razem kiedy TVP nadaje coś z napisami i trzeba je wyłączać kilka razy dziennie
W menu ustaw język napisów na wyłączone to tuner nie będzie ich włączał co chwile.

Szybki_Lopez

Re: Signal HD-507

Post autor: Szybki_Lopez »

Witam.
Jakiś czas temu zagościł u mnie Signal HD-507 i mam pewien problem, który mam nadzieję rozwiążę dzięki Waszej pomocy ;) . Chodzi mi o pilota tegoż urządzenia.
Posiadam jednego uniwersalnego pilota do wszystkich moich urządzeń rtv. Programuje się go za pomocą kodów ściąganych ze strony producenta podając nazwę firmy i model urządzenia które ma obsłużyć. Sęk w tym, że na liście kodów nie ma takiego giganta jakim jest "Signal" :roll: . Może ktoś z Was orientuje się z kodów jakiego producenta korzysta HD-507?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Signal HD-507

Post autor: qwerty »

A tego pilota nie da się nauczyć?

Szybki_Lopez

Re: Signal HD-507

Post autor: Szybki_Lopez »

Owszem da się nauczyć, ale przy tej ilości przycisków zajmie mi całą pamięć pilota, zwłaszcza, że już kilka przycisków jest zaprogramowanych do innych urządzeń.

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Signal HD-507

Post autor: pawelll »

Co do pilota to polecam Logitech Harmony (ja mam od 3 lat 555). Rewelacja. No i w bazie jest Signal 507 :). Wprogramowałem go w 2 minuty, włącznie z działaniem "DVB-T" włączajacym wszystko co trzeba. Generalnie wszystkie urządzenia które mam obsługuję z niego a 7 pilotów leży w szufladzie.
Ostatnio zmieniony 20 lipca 2011, o 11:50 przez pawelll, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli w bazie nie ma Signala to może jakimś cudem będzie z kolei RWT-441/451 - mają te same kody.

Szybki_Lopez

Re: Signal HD-507

Post autor: Szybki_Lopez »

Brak w bazie RWT :(

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Signal HD-507

Post autor: pawelll »

Nie to żebym reklamował Logitecha ;) ale generalnie to jest rewelacja. Główną zaletą jest to że można programować "aktywności" czy zadania, np. oglądanie DVD z dźwiękiem z ampitunera. Wciśnięcie jednego przycisku włącza wszystkie potrzebne urządzenia (i wyłącza niepotrzebne jeśli były włączone) przestawia wejścia itp. Upraszcza to radykalnie obsługę dużych systemów AV. No i jest onlinowa baza urządzeń, na tyle aktualna że jest nawet Signal. Ma tylko jedną wadę- cena, ale można kupić używany czy z demonstracji.

damianaleks
Posty: 46
Rejestracja: 21 stycznia 2011, o 19:59

Re: Signal HD-507

Post autor: damianaleks »

Chciałbym kupić ten tuner, ale.. mam dylemat. Trochę niepokoi mnie to bezpośrednie podłączenie to tv z tyłu.
1. Nie będzie mu tam "za gorąco"?
2. Nie da się go postawić? Wisi sobie? Nie spada?
3. Mam wejście SCART w pozycji pionowej, czy to nie problem dla podłączenia tego tunera? (brak HDMI)

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

damianaleks pisze:1. Nie będzie mu tam "za gorąco"?
Jeśli będzie miał kilka centymetrów po bokach, będzie dobrze. U mnie jest 3mm od kupra telewizora.
damianaleks pisze:2. Nie da się go postawić? Wisi sobie? Nie spada?
Porponuję go oprzeć o ściankę mebla z tyłu telewizora.
damianaleks pisze:3. Mam wejście SCART w pozycji pionowej, czy to nie problem dla podłączenia tego tunera? (brak HDMI)
Nie. Złącze tunera obraca się.

Zablokowany