SIGNAL HD-507

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: giaur500 »

Może Chińczyk zapomniał wysłać do Dipola maila z aktualizacją softu do mstar? Może skośnooki upił się winem ryżowym i zaspał. W taki upał to możliwe.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: qwerty »

Wczoraj była "śmieszna" sytuacja. Podczas oglądania tv nagle pojawił się na multipleksie 1 brak sygnału. 2 i 3 działał bez problemów. Myślałem, że emitel coś popsuł, ale na drugim odbiorniku i na indywidualnej antenie działał tvp1 hd. Chyba psuje się STB, ale czemu tylko jeden multipleks nie odbierał?

Bartosz Czach

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

giaur500 pisze:Może Chińczyk zapomniał wysłać do Dipola maila z aktualizacją softu do mstar? Może skośnooki upił się winem ryżowym i zaspał. W taki upał to możliwe.
A moze sam byś wytrzeźwiał, ponieważ piszesz od rzeczy i nie na temat.
qwerty pisze:Chyba psuje się STB, ale czemu tylko jeden multipleks nie odbierał?
Zapewne wina anteny, która nie poradziła sobie dostatecznie dobrze w trudnych warunkach atmosferycznych.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: qwerty »

Jak może być winna antena? multipleks 1 k. 46 58 kW ERP, multipleks 2 k 49. 63 (67) kW ERP nadawane z tego samego obiektu!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Według mnie to chińczyki po prostu zakończyły już support do 7828 i albo Dipolowi nie chcą tego zrobić, albo zażyczyli sobie takiej ceny że się teraz z Dipolem dogadać nie mogą. Stąd takie opóźnienia, jeśli w ogóle cokolwiek będize.

Bartosz Czach

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

qwerty pisze:Jak może być winna antena? multipleks 1 k. 46 58 kW ERP, multipleks 2 k 49. 63 (67) kW ERP nadawane z tego samego obiektu!
Każda antena ma określone właściwości dla danego wycinka pasma. Popatrz sobie na charakterystyki zysku anten. W pewnych rejonach zysk pikuje ostro w dół.
@GUTEK@ pisze:chińczyki
Trochę szacunku poproszę dla Przyjaciół z ChRL!

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

qwerty a jak Ci siadł ten MUX na 507 to w drugim TV sprawdziłeś jaka była na nim jakość sygnału? Bo tak to nie wiadomo czy sygnał był za słaby dla głowicy w Signalu, czy może zbyt silny. Te MXL'e lubią się łatwo przesterować i przy zbyt mocnym sygnale nie potrafią się wstroić w częstotliwość.

Bartosz Czach

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

A czy przypadkiem nie było podwyższonych warunków propagacyjnych?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: qwerty »

Nie, nie było tropo - na drugim TV sygnał był taki jak zawsze. Jak jest bardzo silne tropo to u mnie zakłóca tylko multipleks 3. Żeby było śmieszniej (z sąsiedniego forum):
[quote]U mnie nawalił kolejny tuner DVB-T. Po szwedzkim Digiality, kolejno psujących się , naprawianych i wymienianych jego egzemplarzach, chłamie co się zowie, "puścił" Signal HD 527. Grał sobie, grał i nagle pojawił się napis:" brak sygnału". Myślałem, że wyłączono mux. Potem coś w nim piknęło i po robocie.[quote].
U mnie było tak:
zniknięcie multipleksu 1 (2 jakość 88%, 3- 85%) na 2 minuty. Pojawia się na kolejne 5 minut i znika na 10 minut. Antena to dipol półfalowy. Wykluczam też przesterowanie sygnału.

Bartosz Czach

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

Widać, że niktórym pechowa seria się trafiła. U mnie, na szczęście, wszystko jest w porządku. Każdy produkt może być w pewnej partii felerny. A może burza coś zmajstrowała?
Mimo wszystko, proponuję zająć się też anteną.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: qwerty »

Burza była znacznie później, niż objawy. Antenę też wykluczam bo to najprostsza antena jaka może być. Gdyby była winna antena to bym stracił pozostałe multipleksy i nie odbierałby mi analog (k. 8, 22, 35, 41, 53, 60).

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

507 na 7828 były bez radiatorów, w dodatku ten chip bardziej się grzał niż nowszy 7818. Przy takiej pogodzie jaką mamy obecnie mogą zacząć się takie problemy ujawniać.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: qwerty »

Myślałem o tym, aby zamontować radiator - ma ktoś wymiary chipu i jaką można zastosować wysokość radiatora?

Awatar użytkownika
DVB-T/S
Posty: 2653
Rejestracja: 24 października 2011, o 19:27
Odbiornik: Tuner w kompie i 2 TV + STB
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna profesjonalna UHF ATV 21/21-60, 65km
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: DVB-T/S »

Też mam MSTAR7828 i dałem większy radiator na taśmie przewodzącej ciepło. Trochę musiałem to obrócić bo się nie mieścił ale to nie ma wpływu. Radiator pochodzi z jakiegoś starego procesora 486.
Tu nie ma przeciwwskazań jaki masz zastosować - byle by się zmieścił ;)

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: giaur500 »

@GUTEK@ pisze:Według mnie to chińczyki po prostu zakończyły już support do 7828 i albo Dipolowi nie chcą tego zrobić, albo zażyczyli sobie takiej ceny że się teraz z Dipolem dogadać nie mogą. Stąd takie opóźnienia, jeśli w ogóle cokolwiek będize.
Prawdopodobne. Przecież wiadomo, że to nie Dipol zmienia ten soft - wtedy kiedy od pana skośnego dostanie aktualizację, to może ją wydać dla swojego sprzętu. Kto myśli inaczej, ten nie wie jak to się wszystko odbywa.

Szymon_Zy
Posty: 332
Rejestracja: 16 listopada 2010, o 12:30
Odbiornik: AF9015,IT9135,hd507,hd527,Samsung UE40D5500
Instalacja antenowa: Dipol-19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Klepaczka/Błeszno

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: Szymon_Zy »

To nie do końca tak, soft opiera się na GPL więc toolchain jest gdzieś dostępny do pobrania. A to znaczy, że jeśli Dipol go ma, może modyfikować soft sam.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: qwerty »

Tylko gdzie jest ten nowy soft - miał być w tym tygodniu, a już mamy 21:32. ;P

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: giaur500 »

Zauważcie, że nikt się nawet nie przyznaje do produkcji tego mstar. Szukałem po google w poszukiwaniu witryny producenta i nie znalazłem nic. Nie ma producenta, nie ma specyfikacji, nie ma softu nigdzie ogólnie dostępnego. Jak więc nazywa się firma produkująca procesory mstar i jaki jest adres witryny tej firmy? Ja nie znalazłem żadnych informacji.

Dlatego nie sądzę,żeby oryginalny soft bezpośrednio od producenta jest gdziekolwiek dostępny na GPL, z kodem źródłowym w dodatku. Ale jeśli jest to chętnie sobie zajrzę w kod, jeśli twierdzicie że jest kod źródłowy do firmware na gpl to dajcie linka.

Gdyby zresztą wszyscy kompilowali od zera firmware z kodu źródłowego, to możliwości zmiany byłyby nieograniczone, tymczasem gui wyświetlane przez każdy sprzęt na mstar jest identyczne, funkcjonalność identyczna, układ opcji w menu identyczny.

Zapewne taki Dipol nie może tam modyfikować wiele więcej niż np. ja gdy dostaję plik z nowym Biosem do mojej płyty głównej. Mogą tylko skonfigurować to częściowo za pomocą jakiegoś klikalnego konfiguratora i wygenerować binarne dane, które będą umieszczone w pamięci ROM urządzenia podczas flashowania. I to tyle.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Stronę MStara masz tu: http://www.mstarsemi.com/
MStar jest znany z produkcji chipów RTV. Produkują chipy do telewizorów Samsunga, do tunerów DVB-T i DVB-S. Również moduły GPS.
Gdzieś miałem też linka do chińskiej firmy która produkuje tunery, była tam część modeli dostępnych u nas w sprzedaży.

MStar ani kodu źródłowego nie udostępnia, ani też nie widzialem żadnej dokumentacji ich chipów. Prawdopodobnie dlatego, że w Chinach wszystko od razu kopiują.

W prawdzie źródła do 7818 wypłynęły, ale raz że część modułów jest już skompilowana, a dwa to potrzeba do tego jeszcze odpowiedniego kompilatora. Nie mówiąc już o tym, że trzeba jeszcze by trochę posiedzieć aby mieć jakieś rozeznanie co tam za co odpowiada.

Bartosz Czach

Re: SIGNAL HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

Nowy soft wprowadził kilka nowości. Przede wszystkim w końcu działa LCN. Ładnie wygląda OSD po ustawieniu procentowej przezroczystości.
I na koniec najważniejsze. Tuner uruchamia się szybciej.

Zablokowany