SIGNAL HD-507

jassssss

Re: Signal HD-507

Post autor: jassssss »

ponoć tylko różnią się tym że nie mają diody w odbiorniku ir,która zapala się na czuwaniu,i tak jak napisałem już wcześniej,przydałaby się możliwość wyłączenia jej lub regulacji jasności,wyboru-czy ma się palić na czuwaniu,czy w trakcie pracy

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

jassssss pisze:ponoć tylko różnią się tym że nie mają diody w odbiorniku ir,która zapala się na czuwaniu,i tak jak napisałem już wcześniej,przydałaby się możliwość wyłączenia jej lub regulacji jasności,wyboru-czy ma się palić na czuwaniu,czy w trakcie pracy
Zgłosiłem już Dipolowi taką propozycję, nawet podając link do tematu. Nie wiem tylko czy sterowanie tą diodą jest sprzętowe czy programowe, jeśli programowe to możliwe że coś dorobią w sofcie.
Również zakładając że sterowanie jest programowe i jest to zapisane w sofcie v2, to wgrywając v1 dioda powinna przestać działać, albo tuner się nie uruchomi ;)

jassssss

Re: Signal HD-507

Post autor: jassssss »

kaem pisze:
jassssss pisze:-w monitorze z tv samsunga,model T240HD-przy podłączeniu równoczesnym przez HDMI I SCART,
złącze HDMI nie jest priorytetowe,i trzeba jedno ze złącz odłączyć,pytanie do innych użytkowników:u was też tak jest?bo w materiałach opisujących pisało co innego,poza tym,
obraz jest lepszy i tak z scart,ponieważ polscy nadawcy nie nadaja w hd,więc podłączenie przez hdmi,daje tylko efekt bardziej widocznych "kwadracików"
Ja mam identyczny model monitora czyli T240HD. Na dniach będę miał kabel HDMI 1.3 to Ci odpowiem. A co do jakości obrazu przez ww kabel to mnie zmartwiłeś... W ogóle w planach jest nadawanie programów drogą naziemną w HD np TVP 1 HD za darmo?
czekam na twoją odpowiedź,może hdmi 1.3 rozwiąże obydwa problemy,mój kabel kosztował 21 zł,
na pudełku nic nie pisze jaka wersja,a przy zakupie nie pomyślałem o tym,tyle tylko że niby "lepsza jakość",ale w praktyce tego nie widać,poza tym ze scart jest naprawdę dobra jakość,
jak na rozdzielczość SD

luckynyc

Re: Signal HD-507

Post autor: luckynyc »

Czyli nie jestem jedyną osobą, której przeszkadza czerwona dioda - też ją zakleiłem :):)

Priorytet HDMI osiągasz zaklejając PIN 8 na SCART.

U mnie odbiór z HD jest lepszy niż przez SCART, w każdym razie na pewno nie gorszy.

Polsat nadaje HD tylko testowo. Słyszałem, że później albo to wyłączy albo HD będzie płatne. Podobno TVP1 ma nadawać HD tylko w czasie EURO2012 ale nie przewidują kontynuowania tego.

Z HD jest ten problem, że jeden kanał HD zajmuje tyle co kilka SD. Podobnie jest z EAC3, który zajmuje tyle co kilka HD.

jassssss

Re: Signal HD-507

Post autor: jassssss »

a który to jest 8 pin,kleić to sobie tak możemy,ale to nie jest na pewno rozwiązanie profesjonalne i dla każdego,
sofcik by sie przydał co by to wyeliminował,a w samsungach przestawcie sobie wyświetlanie na 16:9-pojawia się malenkie czarne paseczki,bo domyślnie jest ustawione na auto szerokość,co powoduje że kawałeczka obrazu nie widać

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

luckynyc pisze:Czyli nie jestem jedyną osobą, której przeszkadza czerwona dioda - też ją zakleiłem :):)
Heh najpierw było pisanie że brakuje tej kontrolki, jak dodali to też jest źle.

jassssss pisze:a który to jest 8 pin,kleić to sobie tak możemy,ale to nie jest na pewno rozwiązanie profesjonalne i dla każdego,
sofcik by sie przydał co by to wyeliminował,a w samsungach przestawcie sobie wyświetlanie na 16:9-pojawia się malenkie czarne paseczki,bo domyślnie jest ustawione na auto szerokość,co powoduje że kawałeczka obrazu nie widać
Obraz po HDMI zawsze będzie lepszy niż po SCART, przede wszystkim przez to że to sygnał cyfrowy i (w zależności od trybu) bez przeplotu. Przy SCART sygnał cyfrowy jest zamieniany na analogowy i w przypadku podłączenia do cyfrowego telewizora z powrotem zamieniany na cyfrowy.

SCART jest tak zrobione że ma podawać sygnał na 8 nóżkę sygnał przełączający tv oraz ustawiający proporcje. Więc zapomnij o tym że jakiś producent będzie to programowo specjalnie blokował. Jak się przyjrzysz wtyczce SCART w Signalu to tam masz ponumerowane nóżki i będziesz wiedział którą zakleić.
Swoją drogą jaki jest sens podłączania pod jeden tv zarówno HDMI jak i SCART?

Bartosz Czach

Re: Signal HD-507

Post autor: Bartosz Czach »

@GUTEK@ pisze:Obraz po HDMI zawsze będzie lepszy niż po SCART
Bredzisz Pan. Wszystko zależy od skalera w tunerze. On bardziej lub mniej obraz zdemoluje.

jassssss

Re: Signal HD-507

Post autor: jassssss »

producent właśnie reklamuje to jako sposób na ukrycie tunera-bo wtedu scart trzyma przy obudowie signala
dlatego właśnie pisze że pomimo użycia dwóch złączy to hdmi i tak będzie priorytetowe,co w moim przypadku okazało się nieprawdą

a co do jakości-rozpisałeś się mocno z tą teorią,ale naprawdę u mnie obraz jest lepszy z scarta w praktyce,bardzo dużo też zależy od ustawień tv dla poszczególnego złącza

oczywiście w tv wszędzie trąbią z reklamą że zadarmo cyfrowa jakosc z anteny,ale nikt nie wspomina że to nie jest HD,i za to trza płacić,oczywiście dla tych co mieli śnieg,czy inne zakłócenia,to teraz będą w niebie
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2011, o 19:30 przez jassssss, łącznie zmieniany 1 raz.

jassssss

Re: Signal HD-507

Post autor: jassssss »

Bartosz Czach pisze:
@GUTEK@ pisze:Obraz po HDMI zawsze będzie lepszy niż po SCART
Bredzisz Pan. Wszystko zależy od skalera w tunerze. On bardziej lub mniej obraz zdemoluje.
no to widocznie w signalu skaler nie jest najwyższych lotów,przykładem świetnego skalera jest ten zastosowany w konsoli Playstation 3

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

Widocznie Twój tv lepiej radzi sobie z obsługą po SCART. Na moim lcd 32" HDReady obraz przez HDMI jest bez porównania lepszy niż po SCART.

Jakość cyfrówki (naszego dvb-t) jest na pewno lepsza niż tego samego po analogu, to nie ulega dyskusji, do tego nie jest potrzebne HD. Po za tym zapomnij o dobrym HD w naszych telewizjach, 90% materiałów jest scalowanych. Porównywałem obraz z PolsatHD i Polsat z DVB-T. Z odległości 2 metrów od tv ja różnicy nie widziałem nawet na materiałach które rzeczywiście były w HD. Tak więc jak ktoś chce mieć koniecznie ten znaczek HD w logo kanału niech płaci, mnie wystarczy dobre SD.

EDIT:
Scaler w Signalu oraz innych tunerach na Mstar jest według mnie całkiem dobry. Po za tym też wiele zależy co jeszcze robi z tym obrazem telewizor.

jassssss

Re: Signal HD-507

Post autor: jassssss »

wiesz gdzie to całe HD najbardziej widać-napewno nie w dzienniku TV,czy serialu,
przykład:mam discovery channel sd i discovery channel showcase HD i różnica jest,
poza tym animal planet i podobne w tym HD-tą przyrode naprawde miło sie ogląda,

jassssss

Re: Signal HD-507

Post autor: jassssss »

@GUTEK@ pisze:
luckynyc pisze:Czyli nie jestem jedyną osobą, której przeszkadza czerwona dioda - też ją zakleiłem :):)
Heh najpierw było pisanie że brakuje tej kontrolki, jak dodali to też jest źle.

jassssss pisze:a który to jest 8 pin,kleić to sobie tak możemy,ale to nie jest na pewno rozwiązanie profesjonalne i dla każdego,
sofcik by sie przydał co by to wyeliminował,a w samsungach przestawcie sobie wyświetlanie na 16:9-pojawia się malenkie czarne paseczki,bo domyślnie jest ustawione na auto szerokość,co powoduje że kawałeczka obrazu nie widać
Obraz po HDMI zawsze będzie lepszy niż po SCART, przede wszystkim przez to że to sygnał cyfrowy i (w zależności od trybu) bez przeplotu. Przy SCART sygnał cyfrowy jest zamieniany na analogowy i w przypadku podłączenia do cyfrowego telewizora z powrotem zamieniany na cyfrowy.

SCART jest tak zrobione że ma podawać sygnał na 8 nóżkę sygnał przełączający tv oraz ustawiający proporcje. Więc zapomnij o tym że jakiś producent będzie to programowo specjalnie blokował. Jak się przyjrzysz wtyczce SCART w Signalu to tam masz ponumerowane nóżki i będziesz wiedział którą zakleić.
Swoją drogą jaki jest sens podłączania pod jeden tv zarówno HDMI jak i SCART?
jak już dali tą kontrolke,to mogli pomyśleć,że nie wszystkim to sie spodoba i zrobić właśnie opcje włączania,czy regulacji jasnośći,bo że sie tak wyraże:jest czerwona i oczojebna

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

jassssss pisze:wiesz gdzie to całe HD najbardziej widać-napewno nie w dzienniku TV,czy serialu,
przykład:mam discovery channel sd i discovery channel showcase HD i różnica jest,
poza tym animal planet i podobne w tym HD-tą przyrode naprawde miło sie ogląda,
Tylko zobacz sobie w jakiej rozdzielczości (i jakości) nadawane są te Discovery i Animal Planet w SD. W tym przypadku to owszem różnicę w HD widać bardzo dobrze.

Heh jeszcze nie widziałeś "czerwonej i oczojebnej" kontrolki w tunerze/telewizorze. Ta z Signala na prawde jest słaba w porównaniu z niektórymi.

jassssss

Re: Signal HD-507

Post autor: jassssss »

całe szczęście że kontrolka obecnie pali się tylko na czuwaniu,kto był taki mądry że potrzebował dowodów że signal jest w gniazdku

po oklejeniu czarną taśmą "wspaniałej"diodki,pilot działa

Rallus

Re: Signal HD-507

Post autor: Rallus »

jassssss pisze:całe szczęście że kontrolka obecnie pali się tylko na czuwaniu,kto był taki mądry że potrzebował dowodów że signal jest w gniazdku

po oklejeniu czarną taśmą "wspaniałej"diodki,pilot działa
Kupowałem Signala jeszcze w końcu ubiegłego roku i brakuje mi tej diodki. Jak ustawiam nagrywarkę DVD na nagrywanie kilka godzin wcześniej to nie chciałbym aby nagrywała czarny obraz bo akurat ktoś z domowników wyłączył na ten czas dekoder.
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2011, o 20:08 przez Rallus, łącznie zmieniany 1 raz.

eMumatic

Re: Signal HD-507

Post autor: eMumatic »

jassssss pisze:ponoć tylko różnią się tym że nie mają diody w odbiorniku ir,która zapala się na czuwaniu...
to teraz trzeba by to potwierdzic, czy rzeczywiscie numery seryjne tych z dioda i bez pokrywaja sie z numerami odpowiednimi wersjom oprogramowania. firma dipol moglaby sie tez wypowiedziec.

jassssss

Re: Signal HD-507

Post autor: jassssss »

ogólnie jestem z tunera zadowolony,odtwarzanie multimediów też się przyda-napewno czesc osób oleje wiwe 100hd-sam najpierw to chciałem kupić,bo do signala aktualizacje były i czekam na kolejne,spoko tez że jest modulator-co zamieni nawet rubina w centrum domowej rozrywki,
tylko ta dioda...

Awatar użytkownika
kaem
Posty: 45
Rejestracja: 26 lipca 2011, o 14:14
Odbiornik: Signal HD-507
Nadajnik - obiekt nadawczy: Tarnów *G. Św. Marcina*

Re: Signal HD-507

Post autor: kaem »

eMumatic pisze:
jassssss pisze:ponoć tylko różnią się tym że nie mają diody w odbiorniku ir,która zapala się na czuwaniu...
to teraz trzeba by to potwierdzic, czy rzeczywiscie numery seryjne tych z dioda i bez pokrywaja sie z numerami odpowiednimi wersjom oprogramowania. firma dipol moglaby sie tez wypowiedziec.
Ale jaja. U mnie w czujniku na pilota faktycznie jest dioda i nie świeci się wcale. Lub jakimś cudem mam wersje v2 bez diody.
Co to ja w końcu mam?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 26 lipca 2011, o 20:57 przez kaem, łącznie zmieniany 1 raz.

jassssss

Re: Signal HD-507

Post autor: jassssss »

to sie ciesz

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507

Post autor: @GUTEK@ »

kaem pisze:Ale jaja. U mnie w czujniku na pilota faktycznie jest dioda i nie świeci się wcale. Lub jakimś cudem mam wersje v2 bez diody.
Co to ja w końcu mam?

Obrazek
Masz wersję bez kontrolki led.
Z czujka z kontrolką wygląda tak - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=46494#p46494

Signale V2 na pewno były już przed zmianą czujki, ale Dipol mógł już dodać jej obsługę w sofcie przyszłościowo.

Zablokowany