LG 26LD320

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

LG 26LD320

Post autor: Krosnoludek »

Witam Wszystkich Serdecznie, w moim pierwszym poście na tym forum, dotąd byłem tylko czytelnikiem.

W promocji Gazety Wyborczej ( http://wyborcza.pl/1,97327,8747785,Tele ... 99_zl.html ) jest do nabycia telewizorek LCD LG model 26LD320 (w dość dobrej cenie) i chciałbym się Was właśnie o ten telewizorek zapytać, oraz co o nim sądzicie.

A więc tak, telewizorek ten ma być do kuchni do oglądania z odległości ok. 1.5m
- czy spełnia on wszystkie podstawowe wymogi do odbioru NTC w Polsce ??,
z tego co widzę to posiada DVB-T MPEG-4, lecz brak w nim DD+, jest tylko DD i czy przez to kiedyś w przyszłości nie będzie problemów z odbiorem dzwięku ??.
- czy nie było na telewizorkach firmy LG w zeszłym tygodniu problemów z odbiorem MUX-3 po wprowadzonej modyfikacji w strumieniu przez Emitel ??.
-czy w ogóle w telewizorkach LG można zmieniać oprogramowanie na nowsze (tak jak to jest w Sony czy Samsungu), bo na str. producenta nie widzę do tego modelu żadnych aktualizacji.
- i czy w ogóle to dobry wybór?, czy nie jest za duży do oglądania z odległości 1.5m, może 23" kupić ?
http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/tel ... 6LD320.jsp

Z góry dziękuję za wszystkie sugestie i uwagi. Pozdrawiam.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: LG 26LD320

Post autor: cyber »

Jeśli chodzi o DDPlus to widziałem sporo TV LG z roku 2009 oraz bieżącego i w trybie -sklep wyświetla się logo DDPlus mimo ,że producent podaje w specyfikacji tylko DD ...
Nawet kiedyś pisałem w tej sprawie do LG i otrzymałem odpowiedź ,że TV produkowane od 2009 posiadają głowicę DVB-T MPEG4 oraz obsługują DDPlus -zgodnie z polskimi normami.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: LG 26LD320

Post autor: Krosnoludek »

@cyber - dzięki za odpowiedz. Dzwoniłem wczoraj w sprawie dzwięku DD+ do LG, i pan na infolini poinformował mnie, że telewizorki LG obsługują tylko DD, i konkretnie sprawdził ten model i potwierdził że ma tylko DD. Model 26LD320 mówił że jest z roku 2010.

Podałbyś mi adres emeil do LG na który pisałeś?, to też bym do nich napisał w sprawie DD+, tylko czy mi odpowiedzą dostatecznie szybko, bo ten telewizorek jest w promocji do 24 grudnia. :evil:

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: LG 26LD320

Post autor: Krosnoludek »

W innym wątku znalazłem, co powinien posiadać odbiornik:
JaroslawMroczkowski pisze:Wymagania na API jest opcjonalne. Widgety są funkcją dodatkową ponad wymagania minimalne. Nie spowoduje to, że odbiornik spełni wymogi dodatkowe (nie ma MHP), ale może być w 100% zgodny z wymaganiami podstawowymi.
Ważne by odbiornik spełnił wszystkie wymagania podstawowe.

(Przy tej okazji chciałbym zwrócić uwagę na jeden 'detal', warto sprawdzić te mniej oczywiste wymagania takie jak: odbiór HDTV w MPEG-4, DD+, downmix DD i DD+ do stereo, itp. Nie wszystkie odbiorniki reklamowane jako te z MPEG-4 dostępne obecnie w sklepach wyjdą z tego zwycięsko.)
oraz:
JaroslawMroczkowski pisze:AC3 = Dolby Digital = DD
E-AC3 = DolbyDigital Plus = DD+

-> Obsługa DD nie oznacza możliwości obsługi DD+.
-> Nie w każdym urządzeniu wystarczy aktualizacja oprogramowania. (O szczegóły trzeba pytać producentów, o ile zechcą opowiedzieć o szczegółach konstrukcyjnych.)
-> DD+ jest kompatybilny wstecz, czyli odbiornik z DD+ spokojnie radzi sobie z DD.
-> Obsługa DD, czy DD+ w telewizorze to nie tylko wystawienie sygnału przez łącze elektryczne lub optyczne, ale także "downmix" do stereo, czyli możliwość odsłuchu bez kina domowego.
-> Nie ma planów równoległego nadawania DD i DD+.
-> Ponieważ DD+ oszczędza pasmo planuje się z czasem zastąpienie DD przez DD+, a w odległej przyszłości rezygnacja z nadawania sygnału stereo i nadawanie tylko DD+

Po to powstała specyfikacja minimalnych wymagań odbiornika, wprowadzona rozporządzeniem ministra, by wymusić na producentach i dostawcach spełnienie tych wymagań, bez konieczności studiowania detali technicznych przez przyszłych użytkowników.
W sklepach pytając się o DD+, sprzedawcy na to robią wielkie oczy, i mówią a poco ci ten DD+ :evil:

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: LG 26LD320

Post autor: cyber »

Krosnoludek pisze:@cyber - dzięki za odpowiedz. Dzwoniłem wczoraj w sprawie dzwięku DD+ do LG, i pan na infolini poinformował mnie, że telewizorki LG obsługują tylko DD, i konkretnie sprawdził ten model i potwierdził że ma tylko DD. Model 26LD320 mówił że jest z roku 2010.

Podałbyś mi adres emeil do LG na który pisałeś?, to też bym do nich napisał w sprawie DD+, tylko czy mi odpowiedzą dostatecznie szybko, bo ten telewizorek jest w promocji do 24 grudnia. :evil:
Proponuję uruchom w sklepie tzw. tryb sklepowy tego Tv przed zakupem -powinny wyświetlać się w tym trybie funkcje charakterystyczne dla tego odbiornika i zobacz czy jest tam DDPlus.
A propos pana z infolini to posługują się oni wyłącznie danymi jakie są ogólnie dostępne...
ps. tak w ogóle to wątpię żeby kiedykolwiek dźwięk w NTC w Polsce był nadawany wyłącznie w DDPlus ,narazie w ogóle nie jest nadawany w tej kompresji a jeśli będzie to na pewno równolegle będzie nadawane zwykłe stereo pod kątem "starszych" odbiorników nie obsługujących DDPlus.

cyber
Posty: 912
Rejestracja: 7 lutego 2010, o 19:29
Miejscowość: Goślina
Odbiornik: Philips 55PUS9206 ,TvLG+decoder zew.AX T. (ODIN SMT-01 ).
Instalacja antenowa: Maximum UHF14+Alcad CA-215/Filtr LTE-5G Terra TF005/10m.n.p.t./50/15km od RTCN.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań -Śrem, Poz-Piątkowo,Poz-AE.

Re: LG 26LD320

Post autor: cyber »

Dziś będąc u brata z ciekawości "odpaliłem" na jego TV LG 32LH2010 (model z 2009r.) tryb SKLEP i wyraźnie wśród funkcji charakterystycznych dla tego TV wyświetla się ikonka DDPlus !
Myślę więc ,że ten TV jak i nowsze modele z tego roku powinny przynajmniej downmixować dźwięk DD+ do Stereo. Bo głównie o to tutaj chodzi. :)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: LG 26LD320

Post autor: Krosnoludek »

A więc tak, w sklepie nie było w ogóle możliwości sprawdzenia tego (sklep Carrefour), ale mimo wszystko kupiłem go, i w domu dopiero sprawdziłem ten tryb SKLEP. Po wybraniu tego trybu pojawiły się różne ikonki, między innymi logo DDPlus. Czy będzie działać?, przekonamy się o tym w przyszłości.

W Krośnie sygnał z Suchej Góry na kanale 42 mam bardzo dobry, natomiast k.61 ledwo co wskakuje, i co chwilę pokazują się puzle, stop klatki (zestaw 3 anten dachowych + zwrotnica + rozgałęźniki). W Krośnie kilku moich znajomych ma ten sam problem, całkowity brak k.61, a 42 działa wyśmienicie. Szczegółowo opiszę moją instalację antenową po świętach w odpowiednim dziale, z prośbą o poradę co w niej zmienić.

Szczęśliwego Nowego Roku (niestety już bez kanału 42 :evil: :evil: :evil: )

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: LG 26LD320

Post autor: Krosnoludek »

No i znalazłem przyczynę słabego sygnału na k.61 który wynosił:
siła:8%
jakość:5%
po odpięciu 2 zwrotnic sygnał podskoczył do:
siła:78%
jakość:100%
Zostawiłem tylko jedną zwrotnicę sumującą 3 anteny TV, a tą drugą zwrotnicę R-TV(sumującą programy radiowe i TV w jedno) wywaliłem i obecnie mam wyniki:
siła sygnału:38%
jakość sygnału:100%

Czyli widać mimo wszystko jak ta jedna zwrotnica obcina sygnał, przy dwóch nie dało się już oglądać. Na razie będę tak jechał,bo te 3 anteny są mi potrzebne do analogu na innych TV.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LG 26LD320

Post autor: qwerty »

Krosnoludek pisze:No i znalazłem przyczynę słabego sygnału na k.61
Pisałem o takiej możliwości (w innym wątku) już w zeszłym roku: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... a&start=57
Musisz wymienić zwrotnicę.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Problem z Polsatem ......

Post autor: Krosnoludek »

Witam.
Od samego początku jak kupiłem telewizor LG 26LD320(koniec grudnia 2010 - http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1351 ) mam problemy z obrazem na Polsacie w DVB-T z Suchej Góry.
A więc tak, po włączeniu telewizora na kanał Polsat(i nie zmieniając kanałów), po ok. 20-30 minutach zaczynają pojawiać się takie jakby zatrzęsienia (szarpania) obrazu, ale nie że trzęsie całym obrazem, ale tylko jego częścią np. pośrodku lub z boku. Po zmianie kanału i powrocie znowu na Polsat wszystko jest dobrze znowu przez 20-40 minut. Trzy razy zauważyłem, że takie samo coś wystąpiło także na TVP2. Na innych kanałach nie zauważyłem aby takie coś występowało, ani na TVN, TV4 czy też Pulsie, tylko na Polsacie.
Przywracałem ustawienia fabryczne, jeszcze raz wyszukałem, zmieniłem miejscami kanały i nic dalej to samo.

Moją instalację antenową wykluczam jako winowajczynię, bo zarówno na mojej antenie zewnętrznej jak i pokojowej wystawionej za okno, jak również po przeniesieniu telewizora do znajomego i podłączeniu do jego instalacji, takie samo zjawisko występuje na Polsacie.

Również wziąłem TV do wujka, który ma tuner od n ADB 2850ST podłączony do telewizora CRT i po wspólnym podłączeniu obu do tej samej instalacji antenowej, i obu jednakowym włączeniu na Polsat, na moim po ok 20 minutach zaczęły występować trzęsienia obrazu, a na jego absolutnie nic, i mówił ze u niego nic takiego nie zauważył.

Jeśli chodzi o poziom sygnału, to zarówno przy mocnym, jak i słabym sygnale to występuje.

Ja obstawiam tak:
-uszkodzony telewizor
-wina Polsatu
-wina Emitela

i z tych trzech najbardziej prawdopodobne wydaje mi się wina mojego telewizora, chociaż... na innych kanałach poza Polsatem(i sporadycznie TVP2) to nie występuje.

Tak więc co mi radzicie z tym zrobić, aby na Polsacie nie TRZĘSŁO, a... może u Was to też występuje :?:

Pozdrawiam

PS. pisałem to w wątku MUX-2, ale chyba Administrator mi to przeniósł tu.
Ostatnio zmieniony 11 kwietnia 2011, o 16:26 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LG 26LD320

Post autor: qwerty »

Spróbuj wgrać najnowsze oprogramowanie do tv.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: LG 26LD320

Post autor: Krosnoludek »

Oprogramowanie mam 3.68 najnowsze, sprawdzałem w zeszłym tygodniu w sklepie(tv wyprodukowany w marcu) i taką samą miał wersję jak mój. http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/tel ... 6LD320.jsp

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: LG 26LD320

Post autor: blockbuster »

Najnowszy soft do tego modelu to 3.69

http://www.lg.com/ru/support/product/su ... t-profile#

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: LG 26LD320

Post autor: Krosnoludek »

Oprogramowania na razie nie chcę zmieniać na to z rosyjskiej strony (które jest przeznaczone pod Rosjan) bo telewizor mam na gwarancji, i nie chcę mieć przez to później kłopotów. Jeśli było by opublikowane na polskiej stronie LG to tak.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2011, o 12:18 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: LG 26LD320

Post autor: qwerty »

Myślisz, że piszą oprogramowanie do każdego telewizora na każde państwo? Na polskiej stronie lg nie ma firmware do żadnego tv. Najlepiej skontaktuj się z supportem (na pewno wyślą link do tego samego oprogramowania tylko leżący na ftp).

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: LG 26LD320

Post autor: blockbuster »

Oczywiście, że ten soft jest identyczny jaki będzie dostępny (lub jest dostępny) w Polsce.
Jak napisał @qwerty polski oddział LG z jakiś powodów nie raczy zamieszczać softu na swojej stronie. :evil: Czytałem gdzieś tłumaczenie LG Polska dlaczego tego nie robią ale jasno tego nie wytłumaczyli.
Ale przecież nikt nikogo siłą do zmiany softu nie zmusza ;) zamieściłem tylko linka, że taka wersja jest dostępna i tyle.

rsms

Re: LG 26LD320

Post autor: rsms »

LG niczego jasno nie tłumaczy :D najpierw musieliby sami jasno coś wiedzieć. A czytają wszystko chyba tylko ze specyfikacji. Na pytania o DD+ odpowiadają że nie ma, ale dlaczego są o DD+ wzmianki w instrukcji obsługi już nie potrafią odpowiedzieć.
A co do oprogramowania to ja właśnie dwa dni temu wgrałem z włoskiej strony, bo tam akurat było najnowsze do mojego modelu, i ani mówić ani pokazywać nic po włosku nie zaczął :D
A gwarancja.. przecież w instrukcji jest napisane że jest możliwość aktualizacji oprogramowania, więc jakim cudem miałbym ja stracić?
Ale w tym przypadku moim zdaniem to nie sprawa oprogramowania tylko ewidentnie jakiś problem z TV, i tylko serwis może pomóc.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: LG 26LD320

Post autor: Krosnoludek »

Witam
Nagrałem urywek programu z TVP2 jak szarpie (trzęsie) obrazem, niestety trochę słabej jakości(aparatem Kodak), przez to trochę słabo widać, ale widać:
Filmik: http://img153.imageshack.us/i/2zh.mp4/
z tego filmiku uchwyciłem poszczególne klatki na których widać jak trzęsie w danym miejscu obrazem:
Obrazek
http://img718.imageshack.us/img718/1874/tvp21.jpg
Obrazek
http://img535.imageshack.us/img535/731/tvp22.jpg
Obrazek
http://img839.imageshack.us/img839/7331/tvp23.jpg
Obrazek


Jeszcze może coś nagram z Polsatu i wrzucę, ale to tak samo wygląda jak na TVP2, czasamo bardzo mocno trzęsie obrazem, a innym razem słabiej.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2011, o 12:26 przez Krosnoludek, łącznie zmieniany 2 razy.

rsms

Re: LG 26LD320

Post autor: rsms »

Wyślij to co tu pokazałeś majlem do LG i będziesz miał pełną jasność w temacie.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: LG 26LD320

Post autor: Krosnoludek »

Na jaki adres emeila LG to wysłać??, na stronie widzę tylko formularz do wypełnienia do Działu Obsługi Klienta.

Zablokowany