STRONG SRT8110

widzu

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: widzu »

Hmm, no to wracamy do tej fonii w Strongu 8110. Jak tu wykonać obiektywny test ? W tym miejscu: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=32536#p32536
@scanya zaproponował plik testowy: http://testddplus.republika.pl/ts/test_ddplus.ts Kopia pliku: http://mpeg-4.pl/trolle/test_ddplus.ts
Na moje szczęście @GUTEK i @betoff natychmiast go przetestowali i zdecydowali, że:
Właśnie sprawdziłem i słychać dźwięk, Not Only TV rządzi
r y y y m m m forumowe autorytety się wypowiedziały, więc może ...Biorę plik pod lupę:
VLC media player -> Narzędzia -> Informacje o mediach -> szczegóły kodeka widać: http://mpeg-4.pl/trolle/vlc-media-test.jpg
Widać strumienie dźwięku :
strumień 1 , identyfikator 130 , język francuski , kodek eac3 , kanały 3f2m
strumień 2 , identyfikator 131 , język oryginalny , kodek eac3 , stereo

http://mpeg-4.pl/trolle/vlc-audio-test.jpg To znaczy, że jeśli zagadają po francusku to ...

No dobra MediaPlayerClasic : http://mpeg-4.pl/trolle/vlc-pid-test.jpg
Jest potwierdzenie - jest francuska fonia wielokanałowa, kodowana E-AC3. Żeby usłyszeć francuską wersję filmu - dekoder musiał by dekodować E-AC3.
Wtykam PEN'a do Stronga -> menu -> USB - > Multimedia -> Film -> test_ddplus.ts -> OK

Iiiii ... http://mpeg-4.pl/trolle/01.avi
Nie niemożliwe przecież WSZYSCY wiedzą na forum, że jestem upierdliwym lamerem.Przełączmy telewizor z HDMI na Euro, dźwięk musiał by zostać "downmix" z E-AC3 do stereo.

http://mpeg-4.pl/trolle/03.avi Yyyyyyy........

rsms

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: rsms »

a nie widzę dyskomfortu nagrywania na laptopie z tunera USB, chyba że kolega nie wie o czym mowi bo nie używał
A kolega używał STB? :)
Bo z tego co pisze to raczej nie..
Ja siedzę właśnie przed TV który obsługuje MPEG4, i mam do niego podłączony LV6..
I jako żywo.. jak sobie włączę LV6, przełączę TV na wejście HDMI, to potem jakiegoś szalonego dyskomfortu nie mam używając pilota od LV6. Jest może mała różnica w szybkości przełączania kanałów, ale mała.. końcu nie o pojedynek rewolwerowców tu chodzi :D Jakość obrazu ta sama. EPG wygląda troszkę inaczej, ale trudno wyrokować czy jest lepsze czy gorsze, po prostu inne.
To potrzebne wielu ludziom bez kablówki czy platformy ze starym kineskopowym TV. Czy też nieudanym zakupem z MPEG2
Jak widać z tego co napisałem wyżej nie tylko :D
A komu jeszcze.. właśnie komuś kto chce komfortu, i wie co to słowo znaczy.
Kolega nie widzi dyskomfortu w nagrywaniu na laptopie.. dobra.. jego sprawa.. ja widzę w tym duży dyskomfort już przez sam sposób robienia tego. Ale nie tylko, może i dlatego że np. nagrywać będę musiał bo nie będę miał czasu obejrzeć. A to dlatego bo właśnie muszę popracować na komputerze.
Mogę też mieć ochotę na obejrzenie dwóch programów nadawanych w tym samym czasie na różnych multipleksach, albo nagrać coś podczas nieobecności w domu.
Oczywiście można wszystko rozwiązać na różne sposoby, są telewizory które potrafią nagrywać, są nawet takie z dwoma głowicami, no ale taki zwykły z MPEG4 + STB wyjdzie taniej i wcale nie tak bardzo mniej komfortowo.
No a zupełną już bzdurą jest np zostawiać na cały dzień włączony laptop bo chce coś nagrać w ciągu tego dnia a nie ma mnie w domu. I to bzdurą do potęgi nawet. Raz choćby ze względu na zużycie energii, a dwa na to że laptop może mi być w ciągu dnia do czegoś innego potrzebny.
Oczywiście jak ktoś chce może do tego celu kupić drugi komputer :D
No ale co to będzie miało wspólnego z komfortem... no i ze zwykłym rozsądkiem.

Hmm, no to wracamy do tej fonii w Strongu 8110. Jak tu wykonać obiektywny test ?
Właśnie zauważyłem że kolega widzu coś napisał
Brawo.
Tyle że ten pliczek już od dobrych paru dni jest na forum.. i od tego właśnie trzeba było zacząć :D udowodnić coś, a nie domagać się od innych żeby coś przeciwnego udowodnili.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Hmm, no to wracamy do tej fonii w Strongu 8110.
Podając specyfikację produktu producent zobowiązuje się, że urządzenie spełnia podane parametry, a jeśli nie, to można produkt reklamować, żądać naprawy, wymiany, itp.

Inne funkcje, nie podane w specyfikacji, które być może występują, nie są oficjalnie wspierane. Z jakiegoś powodu producent nie zawarł ich w specyfikacji, widocznie miał ważny powód, a co za tym idzie, jeśli nie działają jak powinny albo znikną w kolejnym wydaniu oprogramowania, nie można mieć żadnych roszczeń. Z formalnego punktu widzenia ich nie ma! A jeśli nie ma E-AC3 to = produkt niezgodny.

Dopóki producent i polski dystrybutor twierdzą, że obsługi E-AC3 nie ma proponuję na tym zakończyć dyskusję o zgodności tego produktu. Trzeba przyjąć, że wiedzą co robią i świadomie nie wpisali tego do specyfikacji.

Zauważcie, że ustawodawca w nowej ustawie nie zakazuje sprzedaży takich produktów. Chodzi jedynie o to by kupować takie produkty świadomie, znając ich zalety i wady. I pamiętając, że jeśli nie ma ewidentnej usterki, to nawet jeśli nie będą prawidłowo odbierać DVB-T w Polsce to "widziały gały co brały", czego potwierdzeniem będzie deklaracja podpisana przez kupującego.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: qwerty »

@rsms
W zależności od kupionego modelu samsunga możesz odblokować pvr. :)
@widzu
Skoro producent pisze do mnie, że nie obsługuje E-AC3 to jakim prawem możesz wiedzieć lepiej? Sam go składasz i napisałeś do niego oprogramowanie?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: JaroslawMroczkowski »

każdy troll może na forum dodać...
dla ostudzenia zapału wątek czasowo zamykam

/wasz forumowy Troll ;)

misiek1111

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: misiek1111 »

Witam
Mam pytanie o funkcje tego dekodera. Na stronie RWT jest napisane:

* Możliwość równoczesnego nagrywania i oglądania dwóch różnych programów.

W jaki sposób jest to realizowane? Jest tylko jeden tuner w tym urzadeniu.

dziki1971

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: dziki1971 »

Witam jesli istnieje taka opcja to tylko w obrębie jednego Muxu, inaczej mósiałby to byc tuner Twin pzdr

komprez

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: komprez »

Tunerek pojawił się w TESCO .. za 139zł .. cena dobra :)
Jadę dziś po niego i przetesuje DD+ po euro .. bo potrzebuje to do
starszego tv :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: @GUTEK@ »

komprez pisze:Tunerek pojawił się w TESCO .. za 139zł .. cena dobra :)
Jadę dziś po niego i przetesuje DD+ po euro .. bo potrzebuje to do
starszego tv :)
Cena niezła.
Jak kupisz zrób testy bo tunerek jeden z ciekawszych według mnie, tylko dotąd był dość drogi.

misiek1111

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: misiek1111 »

dziki1971 pisze:Witam jesli istnieje taka opcja to tylko w obrębie jednego Muxu, inaczej mósiałby to byc tuner Twin pzdr
Jest tak jak napisales.

hol2
Posty: 189
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 17:15
Odbiornik: Ariva T760i DVB-T/T2 z h.265. Sencor SRD 6600 DAB+
Instalacja antenowa: ATX107i91 Inela,TriDigit Dipola,wzmA35dB Ryniak, ant DAB+/VHF Yaga, ant UKF
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, Kraków, Skrzyczne LysaHora

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: hol2 »

Mam DVB-T Sronga STR 8110, sprawuje sie bardzo dobrze, mam porownaniem z Technisatem, Fergusonem T50 i Fergusonem T55, oraz jakas podroba T301. Musze przyznac ze strag wg mnie jest tanszy i lepszy od Fergusona T55, ktory to jest gorszy od T50 poniewaz ma mniej czula glowice. Strong 8110 ma podobnie czula glowice (jak nawet nie czulsza) jak starszy Ferguson T50 (za 189zl). Te nowsze wynalazki Fergusona T55 i T60 wychodza coraz gorzej chociaz sa tansze 150zl 159zl. Za stronga dalem jedyne 134 zl w Tesko od reki, bardzo czula glowica, wskazniki liczbowe sily i jakosci sygnalu, dwa zlacza euro skarty, co sie moze przydac bo mozna podlaczyc nie tylko telewizor ale jeszcze inne urzadzenie np odtwarzacz DVD, jak nie ma juz wolnego euro zlacza skart w telewizorze. Cytowane fergusony maja tylko jedno euro zlacze skart, jedynie drozszy Technisat dygiboxx T4 ma dwa zlacza skarty ale on kosztowal ponad 200zl. Strong ma ladna jakosc obrazu i dzwieku, odbiera bardzo slabe sygnaly multipleksow czeskich jak i silniejsze polskie multipleksy (Katowice i Skrzyczne). Tak ze polecam to urzadzenia, Ma MPG4, h.264. ma też fonie AC3 to jest wypisane. Natomiast ta rozszezona E-AC3 nie podaja wiec moze nie ma, ale moze to nie kazdemu bedzie potrzebne.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Mam DVB-T Sronga STR 8110 [...] Natomiast ta rozszezona E-AC3 nie podaja wiec moze nie ma, ale moze to nie kazdemu bedzie potrzebne.
Nie znamy dnia ani godziny, gdy okaże się to niezbędne...

vixy

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: vixy »

kupiłem ten tuner, bardzo mi się podoba ale zmartwiłem się tym że nie obsługuje E-AC-3 i mogę zostać bez dźwięku, czy istnieje realna szansa że tak się stanie i jeśli tak to kiedy?

DVBManiak

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: DVBManiak »

Na pewno nie w najbliższej przyszłości, ale kiedyś tak się stanie. Czyli jednak nie obsługuje DD+, a niektórzy nadal twierdzą inaczej.

vixy

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: vixy »

dziś oddałem ten tuner z powrotem do sklepu, jako powód podałem niezgodność z E-AC3, otrzymałem zwrot pieniędzy

DVBManiak

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: DVBManiak »

Dobrze zrobiłeś. Ja ci polecam jakąś nową Wiwę.

vixy

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: vixy »

DVBManiak pisze:Dobrze zrobiłeś. Ja ci polecam jakąś nową Wiwę.
WIWA HD50 na przykład? Mam jeszcze inne pytanie, mianowicie czy przez złącze SCART można przesłać obraz w proporcjach 16:9 na TV 720p?

keedziorek

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: keedziorek »

Czyli to, że dekoder odtwarza poprawnie z pendrive'a film z francuskiej TV oraz kawałek "Londyńczyków" nie oznacza, że ma E-AC3? Kupiłem ten dekoder w Realu, sprzedawca zapewnił, że spełnia wymogi rozporządzenia i teraz nic nie rozumiem :D
Na razie mam tylko MUX2, niedługo także MUX3 - jeśli będę miał dźwięk z kanałów TVP to wszystko jest w porządku?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: @GUTEK@ »

vixy pisze:Mam jeszcze inne pytanie, mianowicie czy przez złącze SCART można przesłać obraz w proporcjach 16:9 na TV 720p?
Przez SCART można przesłać tylko obraz w 576i, wyższe rozdzielczości tylko przez HDMI lub Component (nie mylić z Composite). Przełączanie proprocji 4:3 <-> 16:9 jest obsługiwane przez SCART, na 8 nóżce podawany jest sygnał.
keedziorek pisze:Czyli to, że dekoder odtwarza poprawnie z pendrive'a film z francuskiej TV oraz kawałek "Londyńczyków" nie oznacza, że ma E-AC3? Kupiłem ten dekoder w Realu, sprzedawca zapewnił, że spełnia wymogi rozporządzenia i teraz nic nie rozumiem :D
Na razie mam tylko MUX2, niedługo także MUX3 - jeśli będę miał dźwięk z kanałów TVP to wszystko jest w porządku?
Jeśli te pliki odtwarza z dźwiękiem - przy Londyńczykach dźwięk E-AC3 jest w trzeciej ścieżce to znaczy że na 99% tuner obsługuje E-AC3. Będziesz miał zapewne za miesiąc MUX3 to sprawdzisz dokładnie.

Do tego Stronga na stronie producenta są aktualizacje oprogramowania, możliwe że niektórzy mają starszą wersję jeszcze bez obsługi E-AC3.

vixy

Re: SRT 8110 STRONG

Post autor: vixy »

Przez SCART można przesłać tylko obraz w 576i, wyższe rozdzielczości tylko przez HDMI lub Component (nie mylić z Composite). Przełączanie proprocji 4:3 <-> 16:9 jest obsługiwane przez SCART, na 8 nóżce podawany jest sygnał.
a u nas w jakiej rozdzielczości nadawane są kanały? chodzi mi o to czy nie stracę na jakości oglądając polską DVB-T przez SCART?

Zablokowany