Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: @GUTEK@ »

Witam.

Postanowiłem zrobić porównanie tunerów Signal HD-507 i Not Only TV LV6TMPVR4.
Ponieważ obydwa tunery są na tym samym procesorze Mstar MSD7828L porównanie to dotyczy głównie wykonania i błędów oprogramowania, działanie obydwu tunerów jest bardzo zbliżone.

Jest to moja ocena i oczywiście ktoś inny może być innego zdania. Plusy i minusy danego tunera są w porównaniu z tym drugim.

Oprogramowanie - z wyglądu jest praktycznie takie same, jedyne różnice to inne ikonki w menu oraz kolory - signal ma niebieskie, LV6T bardziej wpadające w fiolet.

Zacznę więc od Signal HD-507 (wersja oprogramowania 03-09-2010).
Minusy:
- minimalnie słabsza głowica - ze Skrzycznego sygnał mam bardzo słaby na LV6T co jakiś czas pojawiają się pixele, jednak da się oglądać, niestety na Signal jest to dużo częstsze, w obydwu tunerach wskaźniki sygnału pokazują tyle samo procent
- brak kontrolki stand-by - niestety to jak dla mnie bardzo duża wada, nie wiadomo czy tuner jest włączony czy nie, w czujniku IR powinna być dodatkowa dioda informująca o stanie tunera.
- jak wiadomo w tym tunerze złącze SCART jest ruchome, niestety jest ono za bardzo luźne, nie uda się ustawić tunera w określonej pozycji, powinno to być dużo sztywniejsze
- jak dotąd brak aktualizacji oprogramowania
- twarde przyciski w pilocie - według mnie przyciski za ciężko się naciska, powinne być 'miększe'
- brak dołączonych baterii do pilota 2xAAA - to już można zaliczyć do czepiania się, jednak miło jest jak po zakupie tunera nie trzeba dodatkowo lecieć do sklepu jeszcze po baterie
- spód pilota jest pół-okrągły bez 'nóżek'
- za krótko wyświetlające się osd po zmianie kanału - ja przynajmniej nie nadążam z przeczytaniem jaki aktualnie program jest nadawany, ledwo wyświetli a już znika

Plusy:
+ małe wymiary i tuner chowany za TV - jedna pozycja na półce mniej
+ rozmieszczenie przycisków na pilocie - jakoś bardziej mnie odpowiada
+ przycisk na pilocie pozwalający wejść bezprośrednio w funkcję "Multimedia", nie trzeba przedzierać się przez menu
+ lepszy zasięg pilota
+ polska wersja w oprogramowaniu bardziej dopracowania, jednak jeszcze szłoby się doczepić do szczegółów
+ duży plus za funkcję zachowywania proporcji w odtwarzanych filmach
+ dołączony zasilacz skręcony na śrubę, nie klejony - jest to też niewątpliwie plus gdyż jakość chińskich produktów jest wszystkim znana więc ja już się nastawiam że wcześniej czy później będe musiał w nim wymieniać kondensatory (lub będzie inna usterka)

Not Only TV LV6TMPVR4 (wersja oprogramowania LV6-OSD1-V3):
Minusy:
- pilot reaguje z niektórymi telewizorami - głównie LG, niestety z moim Polaroid również
- słaby zasięg pilota - trzeba rozebrać go i wysunąć diodę wtedy jest ok
- krótki kabel zasilający - przydałoby się dodatkowe 50cm
- w pilocie brak przycisku do wchodzenia bezpośrednio w funkcje multimedialne - trzeba przechodzić przez całe menu - denerwujące
- dublowane funkcje przycisków w pilocie - przyciski głośności i zmiany kanału są podwójne
- słabo świecąca kontrolka stand-by - z daleka jej nie widać, ale przynajmniej jest
- duże błędy w polskiej wersji oprogramowania - praktycznie polską wersje należało by przetłumaczyć na nowo

Plusy:
+ całkiem dobre wykonanie, obudowa metalowa z plastikowym przodem czyli standardowa obudowa w tunerach, również pilot lepiej wykonany
+ support producenta - w przypadku problemów z pilotem wysyłają inny z innymi kodami, mój się wysyła, napisze o efektach
+ pojawiło się już kilka aktualizacji oprogramowania - dodano przykładowo żółtą czcionkę napisów
+ dołączone baterie do pilota
+ miękkie przyciski w pilocie - dużo wygodniejsze niż w Signal
+ dłużej wyświetlające się osd - powiedziałbym że nawet za długo, ale spokojnie można doczytać wszystkie informacje
+ dodatkowe wyjścia Component, przydatne gdy mamy zajęte wszystkie HDMI w telewizorze
+ przy włączonym tunerze zielona kontrolka stand-by - a nie jak w większości obecnego sprzętu niebieska oczojebna

Wspólne minusy:
- problemy z proporcjami, ten tryb auto który jest to tak bardziej atrapa
- problemy z dźwiękiem w kontenerze Matroska oraz w przypadku tego kontenera obsługa tylko napisów wbudowanych w niego
- powinna być obsługa 1080p dla telewizorów fullhd
- wyświetlanie napisów do filmów powinno być bardziej dopracowane - brak obwódki

Wspólne plusy:
+ niski pobór prądu
+ szybkość działania - inne tunery potrafią dużo dłużej 'myśleć'
+ pojedynczy wskaźnik sygnału - dla mnie ten podwójny w tunerach to bajer nie mający nic wspólnego z rzeczywistym sygnałem
+ możliwości - odtwarzanie wiele różnych formatów
+ 2 lata gwarancji
+ obsługa kanałów HD - miejmy nadzieje że się kiedyś przyda, bo znając naszych nadawców może być z tym różnie
+ bardzo czułe głowice w porównaniu z kartami DVB-T do komputera


To narazie tyle, pewnie jeszcze znalazłoby się parę punktów.
Część z nich (a może i większość) pasować będzie zapewne też do WIWA HD-100, jednak nie mam tego tunera żeby przetestować.
Mnie bardziej odpowiada LV6T i przy nim narazie zostanę, Signal pójdzie do babci do TV CRT
Zapraszam do pisania swoich uwag o tych tunerach.

arik92

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: arik92 »

LV6T nie posiada chyba downmix do stereo przy ścieżce AC3 w porównaniu do Signal HD-507. Tak więc tutaj + dla Signal.
Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: aaron84 »

Fajny wątek.

A powiedz mi, @GUTEK@, jak to się załatwia wymianę pilota? Gdzie trzeba pisać konkretnie w tej sprawie? Jakieś adresy by się przydały :roll:

Ja znalazłem tylko adres europe@lifeview.it, no ale coś mi się wydaje, że to nie ten.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: @GUTEK@ »

Pisz do supportu FEN, dostajesz wtedy numer zgłoszenia i ktoś odpisze, te adresy do lifeview można sobie darować, nie odpisują.
Ja puki co czekam na pilot, napisali że wyślą pilot i firmware i chcieli żebym podał adres, to było dwa dni temu. Z tym że to odpisała jakaś babka z lifeview z włoch, czyli chyba oni piloty rozsyłają bezpośrednio. O kosztach nic nie napisali, więc chyba darmowo wysyłają, jak nie zawsze można nie odebrać.

Jeszcze jeden plus dla LV6T - z tego co widzę ma on radiator na procesorze, w przypadku Signal brak radiatora, jest goły układ.

zygmunt
Posty: 134
Rejestracja: 11 września 2009, o 15:18
Odbiornik: Philips PFL 5507 K12
Ferguson t65
Instalacja antenowa: Siatkowa z regulowanym zasilaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Koszotwy Katowice

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: zygmunt »

Dziekuje Gutku za porownanie

Jakbys mogl to prosze napisz przy jakim poziomie (%)
sygnalu signal dokonywal pikselozy a LVT nie.

_chris_

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: _chris_ »

Wystawianie napięcia do zasilania wzmacniacza w antenie:
+ LV6TMPVR4
- HD-507

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: @GUTEK@ »

Jak pisałem głowice odbierają bardzo podobnie. Sygnał z wisły według tych tunerów to 51%.
I zarówno na Signal jak i LV6T pojawiają się co jakiś czas pixele, jednak LV6T rzadziej.
Z tego co zauważyłem - z tym że to było na LV6T bo wtedy Signala jeszcze nie miałem to minimalny sygnał przy którym nie ma żadnych zakłóceń to 60%, oczywiście to też może zależeć od anteny i jakości wzmacniacza.

O właśnie o tym napięciu zasilania dla anteny zapomniałem.

_chris_

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: _chris_ »

tych procentów nie bardzo jest co porównywać, mogą być indywidualnie skalowane dla danego typu odbiornika, a poza tym jest naturalny rozrzut parametrów głowicy nawet w obrębie danego typu. U mnie dla NOT odbiór gasł tak mniej więcej 55..60% w zależności od warunków za oknem. W większości sprzętu, jak zauważyłem, starają się to ustawiać tak, by granica była mniej więcej około 50% lub trochę poniżej.

rafaello

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: rafaello »

Arik92, z tym downmixem to dla jednych -, dla innych +. Dla mnie raczej jego brak to plus z uwagi na późniejszą reprodukcję dźwięku (jeśli faktycznie NOT nie posiada tej funkcji - Chris, możesz potwierdzić?). Jeśli chodzi o odtwarzanie z poziomu PC,to zawsze możesz zainstalować sobie AC3Filter. Ciekawym byłoby tu rozwiązanie z możliwością wyboru opcji bezpośrednio w tunerze.

pozdrawiam,

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: aaron84 »

@GUTEK@

1. Czy możesz łaskawie rozwinąć skrót FEN? :?
2. Babka z Włoch? Czyli trzeba tam pisać po inglisz?
3. Skoro to z Włoch wysyłają tego pilota, to pewnie ze 100 zł za przesyłkę wezmą.
4. Piszesz, że masz pikselozę na obu tunerach. A jak daleko od nadajnika jesteś i jakiej jest on mocy? No i co za antenę masz? Czy u mnie na siatkówce ze wzmacniaczem i odległości 50 km od nadajnika 100 kilowatowego też przewidujesz takie piksele? :evil:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: @GUTEK@ »

1. FEN - Polski importer tunera - https://help.fen.pl
2. No niestety trzeba pisać w inglisz, ja tam pisałem po polsku i do translatora google.
3. Raczej wątpie by tyle, podejrzewam że wysyłają na swój koszt, na jakimś zagranicznym forum gdzie dowiedziałem się o tych pilotach też nic nie było ile to kosztuje, tylko żeby do nich pisać.
4. Odbieram z nadajnika na Skrzycznym, czyli super hiper moc 1.25kW. Antena siatkowa DV4 + wzmacniacz A35. Odległość od nadajnika około 77km. I nie mam pixelozy, da się oglądać, co jakiś czas pojawi się kilka pixeli, a czasem nawet wcale nie ma ich.

aaron84
Posty: 245
Rejestracja: 14 stycznia 2010, o 10:41
Odbiornik: Wiwa HD-90 (111115.491511.1)
Instalacja antenowa: Dipol 44/21-60 Tri Digit ze wzmacniaczem 30dB
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kołowo

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: aaron84 »

@GUTEK@ pisze: No niestety trzeba pisać w inglisz, ja tam pisałem po polsku i do translatora google.
LOL Jak znam jakość Google Translate, to się obawiam, że zamiast pilota mogą Ci wysłać słonia albo inne zwierzę futerkowe :lol:
@GUTEK@ pisze: 3. Raczej wątpie by tyle, podejrzewam że wysyłają na swój koszt, na jakimś zagranicznym forum gdzie dowiedziałem się o tych pilotach też nic nie było ile to kosztuje, tylko żeby do nich pisać.
Errmm, ale Ty już im wysłałeś swój pilot, tak? Czyli wysłałeś go do Włoch? Ile zabuliłeś za to?
@GUTEK@ pisze: 4. Odbieram z nadajnika na Skrzycznym, czyli super hiper moc 1.25kW. Antena siatkowa DV4 + wzmacniacz A35. Odległość od nadajnika około 77km. I nie mam pixelozy, da się oglądać, co jakiś czas pojawi się kilka pixeli, a czasem nawet wcale nie ma ich.
Że hę jak? Moc nadajnika to 1 kW i z 77 km odbierasz? :shock:
MUX3 z Kołowa nadaje niby z 10 kw mocy i ma zasięg tylko 30 km :?:

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: @GUTEK@ »

1. Spokojnie, wcale tak źle nie przetłumaczył, po za tym coś tam kumam i poprawiłem trochę. Po za tym możesz pisać po polsku do FEN i przez nich to załatwiać.
2. Ja swojego pilota nie wysyłałem, nie trzeba wysyłać, oni przysyłają drugi i pewnie płytkę z firmware. Narazie proponuje wstrzymać się z pisaniem o pilota, zobacze co mi przyślą i napisze na forum.
3. Poczytaj na tym forum o nadajniku RTON Wisła Skrzyczne.

Tu forum na którym znalazłem te informacje o pilocie - http://www.bug.hr/forum/topic/digitalna ... spx?page=9

jkrzyszt

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: jkrzyszt »

@GUTEK@ pisze:Wspólne minusy:
- problemy z proporcjami, ten tryb auto który jest to tak bardziej atrapa
Ja myślę, że to nie atrapa, lecz tryb nadający się świetnie do współpracy z dołączonym przez SCART telewizorem panoramicznym, który prawidłowo reaguje na podawaną po tym złączu sygnalizację formatu obrazu. Jako taki, tryb ten powinien pozostać bez zmian.

Brakuje natomiast trybu 16:9 pillarbox, w którym, przez analogię do trybu 4:3 letterbox, obraz 16:9 wyświetlany byłby bez zmian, a 4:3 - z bocznymi paskami. Tryb taki byłby bardzo przydatny do współpracy z telewizorami panoramicznymi dołączonymi po HDMI.

Z tego względu uważam, że obsługa HDMI jest w tych tunerach (i im podobnych) po prostu niedopracowana, przez co urządzenia nie są godne polecenia posiadaczom telewizorów panoramicznych wyposażonych w wejścia HDMI.

Dzięki,
Janusz

Math13

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: Math13 »

_chris_ pisze:Wystawianie napięcia do zasilania wzmacniacza w antenie:
+ LV6TMPVR4
- HD-507
Nie bardzo rozumiem co kolega miał na myśli :| "Wystawianie napięcia" :?:

Jestem właśnie na etapie zakupu tunera DVB-T i pewno zdecyduję się na jeden z powyższych.
Może jeszcze ewentualnie w grę wchodzi WIWA HD-100, ale w niej dobija mnie ten śmieszny biały pilot. Chyba, że ma lepsze parametry niż Not Only TV ?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: @GUTEK@ »

Chodzi o zasilanie na wejściu antenowym, wtedy nie potrzeba dodatkowego zasilacza do zasilenia wzmacniacza w antenie. Jednak tuner tylko podaje na tym wejściu 5V, więc to jest głównie dla anten pokojowych, przedwzmacniacze do anten zewnętrznych najczęściej są zasilane z 12V, więc i tak potrzebny będzie dodatkowy zasilacz.

Parametry wszystkich 3 tunerów praktycznie takie same, różnica w obudowach i pilotach.

Cypisek_XL
Posty: 114
Rejestracja: 2 listopada 2010, o 14:06
Odbiornik: Wiwa HD-90, MANTA DVBT05
Instalacja antenowa: Vivanco DVBA 28 pokojowa wzm.
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: Cypisek_XL »

Math13 pisze: Nie bardzo rozumiem co kolega miał na myśli :| "Wystawianie napięcia" :?:

Jestem właśnie na etapie zakupu tunera DVB-T i pewno zdecyduję się na jeden z powyższych.
Może jeszcze ewentualnie w grę wchodzi WIWA HD-100, ale w niej dobija mnie ten śmieszny biały pilot. Chyba, że ma lepsze parametry niż Not Only TV ?
Pewno chodziło o zasilanie (5V) na wyjściu antenowym. Z tego co wiem tylko LV6TMPVR4 posiada taką opcję.
WIWA HD-100 posiada mniej wygodnego pilota ale więcej formatów odtwarza.

Math13

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: Math13 »

Cypisek_XL pisze:Pewno chodziło o zasilanie (5V) na wyjściu antenowym. Z tego co wiem tylko LV6TMPVR4 posiada taką opcję.
WIWA HD-100 posiada mniej wygodnego pilota ale więcej formatów odtwarza.
Czyli jak mam to rozumieć?
Że do LV6TMPVR4 mogę podłączyć antenę z płytką do której mogę podpiąć zasilacz sieciowy, a do HD-507 nie powinno się podpinać zasilacza tylko sam kabel od anteny?

I czy WIWA też ma tę opcję zasilania (5V) co LV6TMPVR4?

_chris_

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: _chris_ »

Jeśli antena posiada wzmacniacz, to typowo musi być zasilana napięciem +12V lub, ostatnimi czasy - +5V. Typowo do zasilania takich anten (wzmacniaczy) używa się specjalnych zasilaczy ze specjalną wtyczką antenową, poprzez którą podaje się napięcie do anteny (przykładowo coś takiego: http://tatarek.com.pl/index.php?produkt ... &podkat=z3).

Większość dekoderów posiada obecnie specjalny wewnętrzny zasilacz, który umożliwia zasilanie anten (wzmacniaczy) napięciem +5V. I tak jest właśnie w NOT LV6T czy FT24p.

Czyli, jeśli mamy antenę ze wzmacniaczem, która może być zasilana napięciem +5V i dekoder wystawia takie napięcie na swoim gnieździe antenowym - wtedy nie potrzeba stosować dodatkowego, zewnętrznego zasilacza - wystarczy włączyć owo +5V w dekoderze.

A jeśli mamy antenę ze wzmacniaczem, który może być zasilany tylko z napięcia +12V - wtedy musimy podłączyć zasilacz zewnętrzny, taki jak ten ze zdjęcia. I koniecznie należy WYŁĄCZYĆ +5V w dekoderze.

A jeśli używamy antenę pasywną (bez wzmacniacza) to wyłączamy w menu odbiornika wystawianie napięcia +5V (z reguły jest to stan domyślny, ale nie zawsze...)
Ostatnio zmieniony 5 stycznia 2011, o 13:27 przez _chris_, łącznie zmieniany 1 raz.

janek 77

Re: Signal HD-507 kontra Not Only TV LV6TMPVR4 - porównanie

Post autor: janek 77 »

Z tego co widzę to chyba :
LV6TMPVR4 można podłaczyć antene pokojową, która bierze zasilanie 5V z gniazda antenowego
a
Signal HD-507 ani WIWA HD-100 nie ma takiej opcji.

Swoją drogą.
Czy taka antena, która czerpie zasilanie wzmacniacza z gniazda antenowego będzie działała z dekoderem, który nie daje napięcia?
Ostatnio zmieniony 5 stycznia 2011, o 14:18 przez janek 77, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany