TRIAX TR 40

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

TRIAX TR 40

Post autor: Krosnoludek »

Triax TR 40 to nowy na Polskim rynku odbiornik DVB-T. Jak podano w opisie (Satkurier nr1/2011) jest to tuner HDTV z opcją nagrywania na zewnętrzny dysk twardy, MPEG-4. Wspierana jest obsługa dzwięku: DD, DD+ i AAC, czyli jak widać jako jeden z niewielu wspiera DD+.
Szczegółowy test tego odbiornika będzie w nowym Satkurierze nr.2/2011.

http://www.hollex.pl/odbiorniki-dvb-t-c ... triax-tr40
http://www.wisat.pl/node/803

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Triax TR 40

Post autor: @GUTEK@ »

Patrząc na pilot to pachnie jakimś OEMem Fergusona. Jak masz tego satkuriera to wrzuć skan tego opisu.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Triax TR 40

Post autor: JaroslawMroczkowski »

To kolejny 'klon' z rodziny LV6T, itp. Nawet fajnie działa. Właśnie jest u mnie na mękach. Jak skończę go katować będę mógł powiedzieć więcej.
Tylko tłumaczenie menu wymaga koniecznie dopracowania...

>> BROSZURA << Zwróćcie uwagę, że według opisu obsługuje nie tylko Dobly Digital (AC3) ale i DD+.

na pilota bym nie patrzył. kto inny robi dekodery, a kto inny piloty. rwt-401T miał takiego samego tylko z innymi opisami na klawiszach.

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Triax TR 40

Post autor: Krosnoludek »

@GUTEK@ - tego nowego SatKuriera niema jeszcze w sprzedaży, oto jego zwiastun: http://www.satkurier.pl/nowy-numer-satkuriera.html

a jeśli chodzi o parametry, to znalazłem:
Technical specifications
EAN-number 5702663050402
Tuner terrestrial
Frequency range 174-230 / 470-862 MHz
Input impedance 75 Ohm
Demodulation COFDM 2K, 8K
Input connector IEC 169-2 female
Loop out connector IEC 169-2 male
Profile level MPEG-2 MP@HL, H.264 MP and HP level 4.1
Transport stream MPEG-2 ISO/IEC 13818-1, MPEG-4, AVC/H.264 HP@L4
ODU control
Active antenna supply 5 / 50 VDC/mA
Audio Video
Input bit rate (max.) 100 Mbit/s
Aspect ratio 4:3, 16:9, Auto
Sampling frequency 32, 44.1, 48 kHz
Main system
CPU ALI3602
DDR memory 64 MByte
Flash memory 4 MByte
USB port
Connector 4 pin USB A
Function PVR and Software update
PVR functions
Time shift Yes
Conditional access system (CAS)
Conditional Access None (FreeToAir)
Remote control
Type Infra red (IR)
Battery 2 x AAA
Keys 41
Front panel
Display 4 x 7 segment
Buttons On/Off
Rear panel
IF input/loop out IEC 169-2 female
RF input/loop out IEC male
Video connectors HDMI, scart
Audio output (left+right) Phono
Digital audio output (S/PDIF) Coaxial
HDMI Resolution: 576i, 576p, 720p, 1080i
Power supply
Input voltage 100-240 V/AC
Power frequency 50/60 Hz
Power consumption (on mode) <8 W
Power consumption (stand by) <2 W
Mechanical data
Dimensions 188x120x38 mm
Weight 0.5 kg
Operating temperature 15-35 oC
Packing
User guide English / Spanish / Hungarian
Remote control Infra red (IR)
Battery 2 x AAA

http://www.triax.com/AntennaSystems/STB ... 804}&tab=0
http://www.triax.com/upload/triax_produ ... screen.pdf

według mnie, to jest na razie jeden z nielicznych tunerów, który posiada DD+, a dlatego o tym piszę, ponieważ kupując tv LG sam miałem z tym problem, i tak naprawdę do dzisiaj nie wiem czy jednak posiada on DD+ czy nie: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=1351

betoff

Re: Triax TR 40

Post autor: betoff »

Triax jest znany z dobrego sprzętu, ciekawe jak z tym będzie.

To klon Fergusona Ariva T50 :mrgreen:

CPU ALI3602

dwk

Re: Triax TR 40

Post autor: dwk »

Należy dodać, że przeciwnie jak Ferguson Ariva T50, omawiany Triax odtwarza dźwięk DD+ (E-AC-3), a odtwarzanie takiego dźwięku jest wymagane w ustawie specyfikującej działające w Polsce odbiorniki DVB-T.

arik92

Re: Triax TR 40

Post autor: arik92 »

JaroslawMroczkowski pisze:To kolejny 'klon' z rodziny LV6T, itp. Nawet fajnie działa. Właśnie jest u mnie na mękach. Jak skończę go katować będę mógł powiedzieć więcej.
Można prosić, o jakieś informacje jak ten odbiornik wypadł podczas testów.

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Triax TR 40

Post autor: kasia »

JaroslawMroczkowski pisze:To kolejny 'klon' z rodziny LV6T, itp.
Chyba ma inny procesor na pokładzie.

A tak przy okazji testów - to czy ten stb obsługuje pliki video avi, mkv itp - tak jak LV6T? Czy raczej nie poogląda się na tym sprzęcie filmów.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Triax TR 40

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Chyba ma inny procesor na pokładzie.
Możliwe. Kierowałem się wielkością obudowy i funkcjonalnością. Faktycznie według mnie zachowuje się trochę przyjaźniej, tak jakby trochę szybciej reagował na pilota, itp, ale założyłem, że to kwestia oprogramowania. (mam egzemplarz prototypowy)
Wybebeszymy i sprawdzimy typ procesora organoleptycznie ;)
A tak przy okazji testów - to czy ten stb obsługuje pliki video avi, mkv itp - tak jak LV6T?
Nie było moim celem sprawdzanie możliwości multimedialnych, ale coś tam na nim odtwarzałem by umilić wolne chwile.
Chwilowo nie mam czasu, ale gdy znajdę chwilkę, sprawdzę co on potrafi w zakresie multimediów.

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Triax TR 40

Post autor: delKichote »

JaroslawMroczkowski pisze: [...] ale gdy znajdę chwilkę, sprawdzę co on potrafi [...]
Rozumiem, że chwilka się nie znalazła i wątek wyników testu Triaxa TR 40 "wygasł"?...

Maciek____

Re: Triax TR 40

Post autor: Maciek____ »

Jeśli jest ktoś na forum kto ma ten tuner, niech napisze jak się sprawuje w praktyce.

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Triax TR 40

Post autor: delKichote »

Maciek____ pisze:Jeśli jest ktoś na forum kto ma ten tuner, niech napisze jak się sprawuje w praktyce.
A konkretnie?...
O "hade" czy "hadeemi" nie mogę niczego powiedzieć, bo STB używam ze starymi "bańkami" crt. Poza tym - Triax sprawuje się jak dotąd dobrze jako "telewizor" i "nagrywarka".
Mam porównanie z Opticum FT16p i Signal HD-507 (lokalizacja: centralna Polska).
Specyfikacji technicznej nie ma sensu porównywać, bo każdy może sobie ją sam sprawdzić i "koń jaki jest każdy widzi" (z tych trzech tylko Triax spełnia wszystkie "ministerialne wymogi").
Jakość wykonania - wydaje się najlepsza u Triaxa, zwłaszcza pilot w porównaniu z FT16p (mimo, że rozmieszczenie przycisków ma, być może, najmniej udane - mute i info na samej górze, reszta przycisków bardzo dobrze rozmieszczona). Triax reaguje na pilota bardzo dobrze.
Jakość obrazu - subiektywnie najlepsza u Triaxa (raczej mocno subiektywnie :P).
Jako nagrywarka Triax działa poprawnie, podobnie jak FT16p (oba są w tym względzie zrobione na układzie ALi), Signal raz zawiódł - nagrał tylko parę minut zamiast ponad godziny, a miał dużo miejsca na podłączonym dysku. Z tym, że Triax ma jeden niuans w tej funkcjonalności - na starcie po podłączeniu dysku przydziela połowę wolnego miejsca na nagrywanie, a połowę na TimeShift - z tego względu raz przerwał mi nagrywanie, bo mu się "miejsce skończyło", mimo że fizycznie na partycji były jeszcze 4 GB wolnego miejsca.
Jako "odtwarzarka plików multimedialnych" Triax się raczej nie nadaje, podobnie jak FT16p, tylko Signal ma jakieś wyraźnie większe możliwości - ale generalnie nie używam tych urządzeń w taki sposób, więc moje "testy" były bardzo pobieżne.
Stabilność Triaxa bez zastrzeżeń (ale - za krótko go używam, żeby porównać konkretnie), podobnie jak Opticuma, w przeciwieństwie do Signala, któremu zdarzyło się robić samoczynny "reset" wyszukanych kanałów.

andresat
Posty: 23
Rejestracja: 1 stycznia 2009, o 14:54

Re: Triax TR 40

Post autor: andresat »

Czy przy reklamach na tvn, przy zmianach proporcji obrazu 16:9-4:3 występuje chwilowy zanik obrazu, w szczególności na tvn?
Jak wygląda obsługa napisów na tvn i tvn7?

Awatar użytkownika
kasia
Posty: 276
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Triax TR 40

Post autor: kasia »

andresat pisze:Czy przy reklamach na tvn, przy zmianach proporcji obrazu 16:9-4:3 występuje chwilowy zanik obrazu, w szczególności na tvn?
Jak wygląda obsługa napisów na tvn i tvn7?
+
1. Jak wygląda sprawa z obsługą plików wideo - obsługuje ten sprzęt divx i inne popularne formaty video?
2. Jest może na opakowaniu informacja o poziomie sygnału wejściowego - jest taka sama jak innych STB czyli: -75~-20dBm?
8-)

delKichote
Posty: 43
Rejestracja: 28 lutego 2011, o 23:13

Re: Triax TR 40

Post autor: delKichote »

andresat pisze:Czy przy reklamach na tvn, przy zmianach proporcji obrazu 16:9-4:3 występuje chwilowy zanik obrazu, w szczególności na tvn?
A czy to ten sam czipset co Wiwa100 albo LV6T? Raczej nie...
Z ilości postów na ten temat wynika, że problem jest zauważalny.
Nie zauważyłem niczego takiego.
Zacząłem zwracać uwagę, czy występuje takie zjawisko, ale - nie chciało mi się długo "polować" na reklamę w 4:3 na tvn, jakoś wszystkie były w 16:9, tak jak i filmy. W tvn7 zauważyłem bardzo płynne i natychmiastowe przejście z 16:9 na 4:3; z tego, co pamiętam, to na tvp1, tvp2 itp., gdzie częściej zdarzają się przejścia między proporcjami, także nie zauważyłem jakichś zaników obrazu.
andresat pisze:Jak wygląda obsługa napisów na tvn i tvn7?
Pisane czcionką ścieśnioną. Mają bardzo brzydką tendencję do częstego wyprzedzania dialogów.
kasia pisze:1. Jak wygląda sprawa z obsługą plików wideo - obsługuje ten sprzęt divx i inne popularne formaty video?
Nie. Tylko obrazki i mp3-jki.
kasia pisze:2. Jest może na opakowaniu informacja o poziomie sygnału wejściowego - jest taka sama jak innych STB czyli: -75~-20dBm?
Wg angielskojęzycznej instrukcji obsługi: "signal level: -15 ~ -70 dbm".
W poście wyżej porównywałem w dwoma innymi STB, wprawdzie nie ma sensu porównywać czułości tunerów inaczej niż podłączając je w tym samym czasie do tej samej anteny, ale... Triax trzyma sygnał bardzo stabilnie, chyba ciut lepiej, niż wspomniane wcześniej dwa inne (a wg map tutaj: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=3&t=750 mieszkam na "zielonym brzegu").

ps.: Tłumaczenie menu w Triaxie jest niekompletne, i miejscami dość... zabawne ;).

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3508
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Triax TR 40

Post autor: Krosnoludek »


Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Triax TR 40

Post autor: JaroslawMroczkowski »

UKE : >> Lista wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi <<

:arrow: Wyrób nie spełnia wymagań norm zharmonizowanych w zakresie napięcia zaburzeń przewodzonych na zaciskach sieciowych.
Zakaz dalszego przekazywania wyrobu użytkownikowi, konsumentowi i sprzedawcy...

Zablokowany