odbiorniki MPEG-4 AVC

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: JarekM »

W związku z rozpoczęciem testów emisji DVB-T w standardzie MPEG-4 / AVC mam pytanie:
Czy macie odbiorniki umożliwiające odbiór programów zakodowanych w AVC ???
Jeśli ktoś ma niech się przyna i poda chociaż producenta i model urządzenia.

PiotrO

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: PiotrO »

Bardzo chętnie włączę się w testy AVC. Mój system to media server bazujący na MythTV (http://en.wikipedia.org/wiki/MythTV)
AVC jest obsługiwane przez libavcodec.
Kiedy startują testy i co będziemy mogli przetestować ?

BTW: Panie Jarku - czy za Pan może przypadkiem parametry multpleksu POT ?
Jestem w stanie dostroić się do streamu, jednak mój system nie znajduje żadnych programów





Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: RAPIOTR »

W obliczu braku jednoznacznych opini na temat czy moduł :
Moduł Viaccess CI MPEG-4 z procesorem NP4 Może posłużyć do transkodowania sygnału z mpeg4/ na mpeg2 . I czy ten moduł działa w odbiornikach telewizyjnych z tunerem mpeg2 i wejściem na moduł CAM. Zamówiłem taki modułek w pewnej znanej firmie w Gdyni Przed chwilą zamontowałem go w slocie CAM SONY BRAVIA V2500 i rozpocząłem testy. Informuję że moduł po włożeniu do telewizora został poprawnie wykryty i od razu zadziałał. Testuję przekaz z nadajnika w Górze k/Sremu na kanale 39 Kanałów TVP1, TVP2, TVP3 w MPEG4 . Muszę powiedzieć że telewizor przełącza kanały pomiędzy przekazami mpeg2 dość szybko, natomiast z mpeg 2 na mpeg4 trwa to ok 4 sekund potem pomiędzy mpeg4 a mpeg 4 idzie już szybciej (widać transkodowanie trochę trwa). Poza tym przy włączaniu kanału nadawanego w mpeg 4 obraz przez ułamek sek troche szatkuje i pojawiają się stopklatki ale po 5 sek odbioru .stabilizuje się . Nie wiem jak mam sie ustosunkowac do jakości przekazu ponieważ nie wiem czy to co Emitel nadaje to szczyt technologii mpeg4.(obraz nie jest tak kontrastowy jak w przypadku mpeg2.).W każdym razie obraz jest o wiele gorszy od przekazu TVN,POLSATU I TV4 w mpeg2.( może to wina żródła) ..
PODSUMOWANIE: Sam moduł wydaje się spełniać swoje zadanie.Mimo że bardzo sie grzeje . Moje pierwsze kontakty z mpeg 4 nie są jednak zachęcające Może to kwestia testów emitela i potem będzie lepiej? A może to wina transcodowania?(zawsze można ten moduł użyć w odbiorniku sat do odkodowania "brzydkich programów"w viaacess. Nie wiem . Teraz moja ocena samej jakości przekazu w mpeg 4 to najwyżej 3. No nic będe dalej obserwował co kombinują inżynierowie w Śremie. Jeśli będzie coś ciekawego do powiedzenia napiszę o tym na forum

specjalne pozdrowienia dla T.STONE i dla ARSENALA za kompetentne wypowiedzi i uznanie za dużą wiedzę w materii tv
pozdrawiam
RAPIOTR

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: yerry »

Dotychczas udało mi się znaleźć odbiorniki dla naziemnej DVB-T w H.264/AVC (MPEG-4) producentów:HOMECASTKAONADBMoże ktoś coś jeszcze dorzuci?

danielk1981

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: danielk1981 »

Wiem, ze w 4 kwartale 2007 roku bedzie juz znacznie wiekszy wybor odbiornikow z MPEG 4.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: yerry »

jeszcze dorzucę:HUMAX

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: yerry »

HOMECAST HT5101 - STB MPEG-2/MPEG-4.Testowany, działa, poprawnie dekoduje oba standardy.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: yerry »

HUMAX HDCI-2000T - w trakcie testów.

mlinux

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: mlinux »

Całkowity początek !! Ja może bardzo głupio zapytam ! Mieszkam w Poznaniu mam antenę nakierowaną na Śrem, i chętnie potestowałbym DVB-T. Mam monitor komputerowy 22" i potrzebuje tuner z MPEG-2 i MPEG-4. Więc zadam pytanie wproist jaki w miarę niedrogi tuner kupić ? Najlepiej żeby działał bez komputera!! Nie mam z DVB-T żadnego doświadczenia !!

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: RAPIOTR »

Zamówiłem w pewnej firmie na południu Polski moduł conax z procesorem np4 firmy neotion. .Moduł przyszedł ale w częściach widać że był rozbierany i musiałem użyć najpierw trochę kleju aby nadawał się do użycia.. Wyglądał na to że ktoś po nim chodził.
Nieważne mam silne nerwy ,taki jest widać los pionierów. Proponuje jednak na przyszłość tej firmie pakować moduły w kartoniki ,bo folia powietrzna to za mało.

Do rzeczy włożyłem moduł w slot w SONY BRAVIA V 2500 .

Muszę przyznać panowie sensacja. Mimo że moduł wygląda jakby przeszedł atak f-16 , moduł zadziałał w moim telewizorze bez problemów ,dżwięk jest ok i nie wibruje,kanały przełączają się po 4 sek więc trochę dłużej niż w przypadku mpeg2,ale wskakują bez stop klatek .Dżwięk nie jest ani trochę przesunięty w stosunku do obrazu.Poprawna i szybka synchronizacja. Jestem tylko ciekaw czy nie przegrzeje się coś tam na płycie ,lub złoncze ??,bo na tym module można jajka gotować(tak się grzeje) ale działa. Nie chce zapeszać ,ale już 4 godziny pstrykam i to ustrojstwo się nie zawiesza. Ciekawe jak temperatura wpłynie na pracę. Będę prowadził obserwacje.
Miłe zaskoczenie bo moduł viaccess sprawiał problemy.

Jutro pojadę do znajomych w serwisie Sony w Poznaniu i przetestujemy go na innych modelach telewizorów tej firmy.Nie sądzę aby inne modele robiły problemy ,ale zobaczymy.
No posiadacze soniaczków nie będą musieli kupować następnej czarnej skrzyneczki z pilotem by odbierać dvb-t w mpeg4 .

Wielkopolska DVB-T
pozdrawiam RAPIOTR

Maciej

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: Maciej »

Witam mam pytanie do Piotra Włodarczaka:Co @Rapiotr stwierdził z poprzednim modułem viaccess np4,czy nadal wibruje dzwięk na nim?Bo jak przeczytałem ,to conax np4 sprawuje się bez zarzutu.Ja mam problem z dzwiękiem na viaccess np4 w Golden Interstarze 870 Combo.

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: RAPIOTR »

Tak potwierdzam Panie  Macieju  viacess mi  nadal wibruje i zawiesza odbiornik  .Nie wiem ale wygląda na to że chyba mi się spieprzył po prostu .  Wersja NEOTION CONAX NP4 pracuje w telewizorach sony bez zarzutu. dżwięk jest ok i żadnych problemów z transkodowaniem. .Dziś sprawdziliśmy w serwisie sony w Poznaniu  jeszcze na innym odbiorniku i wszystko grało ok.   Smiga ten moduł z soniaczkami  bez problemu polecam. Niestety nie potrafię odpowiedzieć na pytanie czy z innymi markami telewizorów będzie ten conax np4 również współpracował. To już pytanie do innych testerów(desperatów).Ja już swoje testy zakończyłem. Cieszę się że postawiłem na sony , i  jestem całkiem zadowolony z tego modułowego rozwiązania, i nie muszę kupować dodatkowej skrzyneczki.pozdrawiam 

Skorpion

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: Skorpion »

Uprzejme zapytanie do Piotra WłodarczakaMam dylemat nt.ew. zakupu w/w modułu do plazmy Pioneera LX 508D posiadającej oczywiściewew.DVB-T (MPEG2) oraz slot na zew.moduły dostępu; a jak nie zadziała? Czy może wśródPańskich znajomych ktoś ten problem już rozwikłał? Będę wdzięczny za wszelkie uwagiw tym temacie.Pozdrawiam świątecznie Stanisław ze Swarzędza

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: RAPIOTR »

Niestety Panie Stanisławie moduły testowałem tylko na telewizorach SONY(wszyscy znajomi m mają tv sony.). Niestety nie potrafię  stwierdzić czy to będzie działało w Pana telewizorze. Podejrzewam tylko że jeśli on ma takie złącze ,to konstruktorzy przewidzieli że będzie on kiedyś  z modułami w przyszłości współpracował. (Nic nie dzieje się bez przyczyny.Wydaje się jednak że nie będzie problemu ,w końcu firma NEOTION musi wiedzieć co robi. Myślę że w przyszłości będą udostępniać jakieś uaktualnienia. Na razie to wszystko raczkuje, a dystrybutorzy w Polsce także nie mogą poszczycić się wielką wiedzą o tych modułach i ich współpracy z telewizorami.  Jeśli zaryzykuje pan jednak zakup  takiego modułu .to zdecydowanie doradzam wersję CONAX NP4 NEOTION rozprowadzaną przez TURBOSAT.   Taki moduł w moim sony działa.Z wersją modułu viaccess mam problemy.pozdrawiam

Kris

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: Kris »

Panie Piotrze! Od kilku dni czytam uwaznie wymianę korespondencji na forum. Przyczyna jest taka, że zakupiłem telewizor Samsunga, który ma dekoder MPEG-2. Zamerzam kupic kartę do MPEG-4. Z tego co widzę ma Pan dobre doświadczenia z Conaxem. Czy może Pan podać bliższe namiary na wspomniany Turbosat w Polsce? (informacja   

Kris

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: Kris »

Panie Piotrze! Od kilku dni czytam uwaznie wymianę korespondencji na forum. Przyczyna jest taka, że zakupiłem telewizor Samsunga, który ma dekoder MPEG-2. Zamerzam kupic kartę do MPEG-4. Z tego co widzę ma Pan dobre doświadczenia z Conaxem. Czy może Pan podać bliższe namiary na wspomniany Turbosat w Polsce? (informacja   

Kris

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: Kris »

Previously Piotr Włodarczak wrote:[quote]Niestety Panie Stanisławie moduły testowałem tylko na telewizorach SONY(wszyscy znajomi m mają tv sony.). Niestety nie potrafię  stwierdzić czy to będzie działało w Pana telewizorze. Podejrzewam tylko że jeśli on ma takie złącze ,to konstruktorzy przewidzieli że będzie on kiedyś  z modułami w przyszłości współpracował. (Nic nie dzieje się bez przyczyny.Wydaje się jednak że nie będzie problemu ,w końcu firma NEOTION musi wiedzieć co robi. Myślę że w przyszłości będą udostępniać jakieś uaktualnienia. Na razie to wszystko raczkuje, a dystrybutorzy w Polsce także nie mogą poszczycić się wielką wiedzą o tych modułach i ich współpracy z telewizorami.  Jeśli zaryzykuje pan jednak zakup  takiego modułu .to zdecydowanie doradzam wersję CONAX NP4 NEOTION rozprowadzaną przez TURBOSAT.   Taki moduł w moim sony działa.Z wersją modułu viaccess mam problemy.pozdrawiam[/quote]Panie Piotrze! Od kilku dni czytam uwaznie wymianę korespondencji na forum. Przyczyna jest taka, że zakupiłem telewizor Samsunga, który ma dekoder MPEG-2. Zamerzam kupic kartę do MPEG-4. Z tego co widzę ma Pan dobre doświadczenia z Conaxem. Czy może Pan podać bliższe namiary na wspomniany Turbosat w Polsce? (informacja   niekoniecznie musi byc upubliczniona) A może chciałoby się Panu  przetestować swoją kartę na telewizorze Samsunga. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: RAPIOTR »

Panowie podaję linki:http://www.turbosat.com/shop/product.ph ... rel=735Jak sie będą zachowywały moduły w poszczególnych markach tv to juz serwisy i producenci powinni być zainteresowani by sprawdzać . Testerzy desperaci kupują  .Pamiętajmy jednak o tym że w Polsce to nigdy nic nie wiadomo do końca .Bajzel w sprawie DVB-T jest tego najlepszym dowodem.Jedno jest pewne w Wielkopolsce możemy teraz oglądać na kanale 23 i 39 (oba nadajniki po 50 KW  (lokalizacja maszt w Górze k Śremu.)TVP1,TVP2,TVP INFO POZNAŃ, TVP HISTORIA, TVP KULTURA, TVP SPORT, TVN, POLSAT,TV4  ,a w Lesznie dodatkowo pierdziawka 125 W nadająca TV LESZNO I TV PULSCo do zasięgu polecam lekturę forum Radiopolska :http://new.radiopolska.pl/forum/index.p ... pozdrawiam

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: RAPIOTR »

Można kupić także tu :http://www.hm-sat-shop.de/cica-modul/co ... 4.htmldużo rzeczy jest taniej niż w Polszy.

Kris

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: Kris »

Previously Piotr Włodarczak wrote:[quote]Można kupić także tu :http://www.hm-sat-shop.de/cica-modul/co ... 4.htmldużo rzeczy jest taniej niż w Polszy.[/quote]Dzięki.Wszystkiego dobrego w Nowym RokuKrzysztof

Zablokowany