odbiorniki MPEG-4 AVC

PKrawczyk

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: PKrawczyk »

Czy w Poznaniu można gdzieś kupić tuner obsługujący MPEG 4? Chciałbym go podłączyć do TV bez obsługi DVBt

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: RAPIOTR »

Bez czarów się nie obejdzie. Niestety nie da się kupić nic z mpeg4 nigdzie w Polsce. To jest właśnie absurd cyfryzacji.  Są 3 najdroższe modele lcdków Sony ,które mają wbudowane tunery HD MPEG4 naziemne.Najtańszy z nich kosztuje 8000 Zł.Jak chcesz sprzęt to musisz udać się do Norwegi lub Szwecji. W naszym pięknym kraju nikomu nie zależy na sprowadzaniu tunerów z mpeg4. Dystrybutorzy twierdzą że nie ma zapotrzebowania.Smieszne co ??????  dziwne??? ----   Warszawa 2 mln osób w zasięgu  Wielkopolska ponad  2,5 mln osób w zasięgu  . iI nikt się nie kwapi zaproponować odbiorniki.   

gicol

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: gicol »

Panie Piotrze, Jestem zainteresowany zakupem modułu conax z procesorem np4 firmy neotion, lecz zastanawiałem się gdzie takową kartę umieścić. Posiadam telewizor sony KDL-32S3000 i oprócz gnazda serwisowego nie znalazłem żadnego gniazda w którym mógłbym umieścić te kartę. Prosze o informacje gdzie takowego gniazdo się znajduje lub jesl to mozliwe o zdjęcia

Awatar użytkownika
RAPIOTR
Posty: 839
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Miejscowość: Luboń
Odbiornik: SONY ST-SB920QS,KDL-42W828B,DAB:PHILIPS AE5220, DA1200/05
Instalacja antenowa: Antena: Fracarro Sigma
84mnpm+12m
Antena: Televes V-RANGE
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań/Śrem . SLR Poznań

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: RAPIOTR »

Panie gicol  gniazdo nazywane w instrukcji telewizora Sony jako serwisowe jest właśnie tym gniazdem do którego wkładamy moduł.   Tylko ostrożnie (moduł wchodzi tylko jedną stroną)  używamy bardzo małej siły i z czuciem.pozdrawiam

Jurek

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: Jurek »

Previously Piotr Włodarczak wrote:[quote]Bez czarów się nie obejdzie. Niestety nie da się kupić nic z mpeg4 nigdzie w Polsce. To jest właśnie absurd cyfryzacji.  Są 3 najdroższe modele lcdków Sony ,które mają wbudowane tunery HD MPEG4 naziemne.Najtańszy z nich kosztuje 8000 Zł.Jak chcesz sprzęt to musisz udać się do Norwegi lub Szwecji. W naszym pięknym kraju nikomu nie zależy na sprowadzaniu tunerów z mpeg4. Dystrybutorzy twierdzą że nie ma zapotrzebowania.Smieszne co ??????  dziwne??? ----   Warszawa 2 mln osób w zasięgu  Wielkopolska ponad  2,5 mln osób w zasięgu  . iI nikt się nie kwapi zaproponować odbiorniki.    [/quote]Aż tak źle nie jest. Są tunery combo pracujące z modułmi transkodującymi (nie chcę uprawiać kryptoreklamy, więc nie podaję typu). Aczkolwiek faktycznie absolutny brak sprzętu tzw. popularnego (ceny do 250zł) do odbioru wyłącznie DVB-T w mpeg4.Na usprawiedliwienie dystrybutorów/sprzedawców mogę tylko podać, że obydwie tansmisje (Śrem i Warszawa) są w dalszym ciągu testowe. Trudno więc się dziwić niechęci do inwestycji. Jeśli ktoś pamięta początki mpeg2 i odbiorniki Skymax ten wie, o czym piszę. Niestety do zainwestowania konkretnych pieniędzy potrzeba czegoś więcej, niż deklaracji, a na razie jesteśmy na tym etapie.

halawin

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: halawin »

Dzień dobry. Mam pewne doświadczenie z Bravią 40X2000. Mieszkam w okolicy W-wy. Kupiłem najpierw moduł Neotion Viacces MPEG 4. Tak jak poprzednicy miałem problem z dzwiękiem/ charczenie/ i szatkowaniem. Odesłałem go i zamówiłem moduł Conax MPEG 4. Obraz jest dekodowany dużo szybciej i nie ma problemu z dźwiękiem. Jedynym problemem jest słaby kontakt modułu w gnieździe CI. Po wyłączeniu TV i ponownym włączeniu trzeba moduł ponowie wysunąć i wsunąć by zaczął być wydziany w TV. Czy ktoś miał podobne doświadczenia i ewentualnie jak sobie z tym poradzić? Mam stary moduł IRDETO Free Cam i jest on za każdym razem poprawnie rozpoznawany i nie trzeba go wyjmować i ponownie wkładać.

Pozdrawiam

Artur

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: scanya »

Witam.
Czy może ktoś z Państwa miał okazję testować któryś z poniższych tunerów albo orientuje się czy będą one prawidłowo pracować w Polsce ??? Grundig DTR 8720http://www.mpx.no/aspx/produkt/prdinfovnet.asp ... 86382Sagem ITD91http://www.mpx.no/aspx/produkt/prdinfovnet.asp ... 86384Triax TR500http://www.mpx.no/aspx/produkt/prdinfovnet.aspx?plrel=86385 Pozdrawiam,Paweł

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: scanya »

Witam.Znalazłem jeszcze trzy tunery: Sagem ITD 81 HDTVhttp://www.fyndborsen.se/ScriptServer/TradePoi ... =4890Dilog DT-430HDhttp://www.digitaltvexperten.se/produkt.php?p=1133DILOG DT-435HD HDTV
http://www.dustinhome.se/pd_5010116476.aspx oraz Thomsona który wygląda identycznie jak Triax TR500
http://www.thomson.net/SiteCollectionIm ... es_gen.jpg Jeśli ktoś ma informacje o przydatności o nas jednego z powyższych tunerów to proszę o info.
Pozdrawiam.

twitkosz

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: twitkosz »

W moim odbiorniku TV Sharp 32RD2 z oprogramowaniem 1.04 moduł NP4 Viaccess MPEG4 nie działał pomimo prawidłowego logowania się modułu w programowaniu odbiornika.Prosze forumowiczów o wiadomości, czy komuś w TV Sharp działał ww moduł CI do rozkodowania MPEG4 do MPEG2?Dziękuję i pozdrawiam

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: yerry »

STB MPEG-4 sprawdzone i działające:KAON KTF-S660HD, HUMAX HDCI-2000T, HOMECAST HT5101Ostatnio sprawdzany:THOMSON DTI-2011 dekodowanie obrazu OK, brak dźwięku Dolby Digital (brak wbudowanego dekodera) co uniemożliwia bezpośredni odbiór dźwięku na telewizorze obecnie wszystkich programów TVP. Jest wyjście cyfrowe dźwięku do podłączenia zewnętrznego dekodera (np. kino domowe) radio działa, wyraźnie gorsza czułość odbiornika od wymienionych na wstępie

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: yerry »

Do sprawdzonych poprzednio dorzucam kolejny:TOPFIELD TF7700HTCIdziała poprawnie, odbiera wszystko w MPEG-4 oraz dźwięk Dolby Digital. Posiada menu w języku polskim. Ciekawostka - skanuje kanały poszukując serwisów HP i LP (modulacja hierarchiczna).

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: yerry »

Previously wrote:[quote]Do sprawdzonych poprzednio dorzucam kolejny:TOPFIELD TF7700HTCIdziała poprawnie, odbiera wszystko w MPEG-4 oraz dźwięk Dolby Digital. Posiada menu w języku polskim. Ciekawostka - skanuje kanały poszukując serwisów HP i LP (modulacja hierarchiczna).[/quote]Lekka korekta - zauważyłem pewne problemy z synchronizacją dźwięku. Czasami dźwięk synchronizuje się do wizji dopiero po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu sekundach, 2-3 raz stopując obraz. A czasem wskakuje "od kopa".W sumie z wszystkich dotychczas sprawdzanych najkorzystniej zachowuje się Kaon: najkrótszy czas przełączania kanałów i bezbłędna synchronizacja dźwięku.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: scanya »

Podaję link do strony na której można znaleźć sporo modeli tunerów DVB-T:
http://www.electronics.globalsources.co ... 9813.htmMi spodobał się SUNTECH SHT-9200, ma wszystko co powinien mieć:
http://www.hksuntech.com/pro_sht9200.html

JarekM
Posty: 254
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: JarekM »

Previously Paweł Drzewiecki wrote:[quote]Mi spodobał się SUNTECH SHT-9200, ma wszystko co powinien mieć:
http://www.hksuntech.com/pro_sht9200.html[/quote]
Może się mylę ale Terrestrial Tuner/Demodulator Bandwidth 7MHz to chyba nie w Polsce. Poza tym na razie nie ma jeszcze ostatecznie określonych wymagań dla odbiorników telewizji cyfrowej w Polsce więc może się okazać, że dziś "ma wszystko co powinien mieć", a jutro przestanie grać.

yerry
Posty: 381
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00
Odbiornik: Thomson DTI2011
Instalacja antenowa: Telmor Digit
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Chorągwica

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: yerry »

Previously wrote:[quote]Previously wrote:[quote]Do sprawdzonych poprzednio dorzucam kolejny:TOPFIELD TF7700HTCIdziała poprawnie, odbiera wszystko w MPEG-4 oraz dźwięk Dolby Digital. Posiada menu w języku polskim. Ciekawostka - skanuje kanały poszukując serwisów HP i LP (modulacja hierarchiczna).[/quote]Lekka korekta - zauważyłem pewne problemy z synchronizacją dźwięku. Czasami dźwięk synchronizuje się do wizji dopiero po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu sekundach, 2-3 raz stopując obraz. A czasem wskakuje "od kopa".W sumie z wszystkich dotychczas sprawdzanych najkorzystniej zachowuje się Kaon: najkrótszy czas przełączania kanałów i bezbłędna synchronizacja dźwięku.[/quote]Kolejna korekta - po wyknaniu kilku testów i czynności dźwięk w Topfieldzie działa poprawnie.

scanya
Posty: 152
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: scanya »

Previously JarekM wrote:[quote]Może się mylę ale Terrestrial Tuner/Demodulator Bandwidth 7MHz to chyba nie w Polsce. Poza tym na razie nie ma jeszcze ostatecznie określonych wymagań dla odbiorników telewizji cyfrowej w Polsce więc może się okazać, że dziś "ma wszystko co powinien mieć", a jutro przestanie grać.
[/quote]Ano tak Na Polskę powinno być 8MHz, zgadza się ?Jeśli chodzi o ten tuner, to chodziło mi raczej o jego funkcje użytkowe, czyli:
- brak tunera DVB-S
- 2 tunery DVB-T, PIP
- PVR, dysk od 160GB, Time-Shift

hdfreak1

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: hdfreak1 »

Previously wrote:[quote]Uprzejme zapytanie do Piotra WłodarczakaMam dylemat nt.ew. zakupu w/w modułu do plazmy Pioneera LX 508D posiadającej oczywiściewew.DVB-T (MPEG2) oraz slot na zew.moduły dostępu; a jak nie zadziała? Czy może wśródPańskich znajomych ktoś ten problem już rozwikłał? Będę wdzięczny za wszelkie uwagiw tym temacie.Pozdrawiam świątecznie Stanisław ze Swarzędza
[/quote]
Niestety nie mam dla Pana dobrych wieści. Test modułu Neotion z plazma Pioneer's serii KURO znajdzie Pan pod tym adresem.

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21133

Wynik niestety jest negatywny. 2:0 dla Sony, Sharp vs. Pioneer.

Ponoć MPEG-4 ma być w serii G9 która wejdzie w połowie roku. Nie wiem czy użytkownicy Pioneera są już przygotowani finansowo.

Dodam, że miałem kupować LCD Bravia 3500X Sony ale obraz z plazmy szczególnie w wydaniu SD mnie przekonał do Pioneera.  Z odtwarzacza Blue Ray obraz jest naprawdę doskonały. DVB-T jednak nie chce działać, pozostaje pisać do Pioneera do czego zachęcam. ;-(((

angostura

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: angostura »

Posiadam tuner Vantage 7100 TS (combo). Dzwięk DD i MPEG2 bez zarzutu. Obraz czasami na krótko się przytnie ale to zasługa słabej mocy nadajnika i sporej odległości od nadajnika 25 km.Vantage 7100 HD TSTeleves DAT-45 MIX

miles19

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: miles19 »

Siemens HD1 Combo / Irdeto - DVB-S/DBV-S2/DVB-T - czy ten tuner będzie się nadawał ?Video/ Audio MPEG-2 ISO/IEC 13818
Profil & Kodeki: MPEG-2 MP @ HL, MPEG-4 p10/H.264 Main Profile 4.1
Formaty video: 4:3 (Full, Center, Letter Box), 16:9
Rozdzielczość: 720 x 576 (PAL), 720p, 1080i
Dekodowanie audio: MPEG1 layer 1 & 2, MPEG2 layer2, MPEG2 AAC, AAC-SBR, AC-3
Tryb audio: Stereo, dual channel joint stereo, mono
Próbkowanie: 32, 44,1 und 48 kHz
Tu link do instrukcji:
http://gigaset.siemens.com/repository/1 ... ceiver.pdf

Cena już od ok. 200 euro.

Borus

odbiorniki MPEG-4 AVC

Post autor: Borus »

mam pytanko co do tunera, jaki jest najtańszy tuner dvb-t z hdmi mpeg-4 dostepny na chwile obecną?? mam sharpa 42x20e który moduł dekodowania najlepiej zamontowac??

Zablokowany