ADB-2850ST

piotreczek
Posty: 30
Rejestracja: 8 września 2010, o 09:28

ADB-2850ST

Post autor: piotreczek »

Czy ktoś z was używa tego tunera do odbioru DVB-T? To tuner z zestawu TNK. Zastanawiam się czy w niego nie zainwestować. To chyba najtańsze dostępne Combo na rynku. Macie jakieś doświadczenie z tym tunerem?

Obrazek

PS.
Poczytałem, zaryzykowałem, kupiłem i nie żałuję. Odległość od PKiN w linii prostej 62km od Raszyna 65, kierunek niemal identyczny w przypadku obu nadajników. Bez problemu odbieram 2 i 3 MUX nawet Polsat HD na starej siatkowej antenie szerokopasmowej.
Ostatnio zmieniony 6 czerwca 2011, o 08:37 przez piotreczek, łącznie zmieniany 1 raz.

piotreczek
Posty: 30
Rejestracja: 8 września 2010, o 09:28

Re: ADB 2850ST

Post autor: piotreczek »

śmiało mogę polecić ten odbiornik combo do dvb-t. To najtańsze combo dostępne na rynku.

dziki1971

Re: ADB 2850ST

Post autor: dziki1971 »

Witam dodam od siebie bo tez go miałem ze tuner jest bardzo czuły odbiera słaby sygnał dobrze, choc umnie przerywał przy 80%-90% sygnału niewiem czy wina tunera czy sygnału nadawanego pzdr

DVB-T

Re: ADB 2850ST

Post autor: DVB-T »

Potwierdzam czułość głowicy, ale mam takie pytanie: czy jest możliwość ustawienia kolejności programów na liście? Póki co mam tylko czeskie, 3 muxy wymieszane programy telewizyjne i radiowe, ogólnie kaszana. Nie widzę możliwości ani usunięcia ani zmiany pozycji kanałów. Albo ja nie domagam albo ten sprzęt ma taki skaszaniony soft. Ciekaw jestem w jakiej kolejności układa polskie kanały/muxy? A może ktoś ze Śląska odbiera polskie i czeskie muxy jednocześnie na tym właśnie sprzęcie? jaka jest kolejnosć programów?

Poza tym idea wprowadzenia programów dvbt od numeru 1001 jest IMHO kiepska. Aby dostać się do kanału, musimy nacisnąć 4 przyciski na pilocie. Podczas gdy miejsca od bodajrze 55 do 130 na liście są puste. Moznaby tam dać kanały dvbt. Byłoby mega wygodnie, bo wystarczyłoby nacisnąć 2 przyciski pilota aby dotrzeć np. do polsatu

DVBManiak

Re: ADB 2850ST

Post autor: DVBManiak »

http://forum.satkurier.pl/viewtopic.php ... 9&start=75 tu piszą, że można sobie zmieniać jak się chce. Może masz jakiś dziwny soft.

Gasnik

Re: ADB 2850ST

Post autor: Gasnik »

Mam problem z tym dekoderem - Znajduje mi tylko jeden z dostępnych dwóch Multipleksów. Skanowanie nic nie daje, bo on znajdzie tylko TVP 1,2,Info,Historia i ten jeszcze jeden.

Ktoś miał taki problem?

Sygnał łapię ze Skrzycznego.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: ADB 2850ST

Post autor: blockbuster »

Gasnik pisze:Mam problem z tym dekoderem - Znajduje mi tylko jeden z dostępnych dwóch Multipleksów. Skanowanie nic nie daje, bo on znajdzie tylko TVP 1,2,Info,Historia i ten jeszcze jeden.

Ktoś miał taki problem?

Sygnał łapię ze Skrzycznego.

A na pewno jesteś w zasięgu MUX2 ze Skrzycznego, sprawdzałeś na innym sprzęcie?
Napisz coś więcej, skąd to odbierasz (ile km do Skrzycznego), na jakiej antenie, jaki masz poziom sygnału MUX3 (czyli tych kanałów TVP)

Gasnik

Re: ADB 2850ST

Post autor: Gasnik »

Tak, na 100%, bo 50m dalej w innym budynku na innym sprzęcie i antenie wszystko działa jak należy. Odbieram Spod Bielska-Białej, z 15km może od nadajnika. Siła: 31%, Jakość: 80%. Co najlepsze - wcześniej wszystko działało, a antena jest przymocowana tak żeby się nie przesuwała.

Awatar użytkownika
blockbuster
Posty: 1467
Rejestracja: 1 stycznia 2011, o 20:58
Miejscowość: okolice Radomska
Odbiornik: LG UK6300
Instalacja antenowa: ATX-91
Nadajnik - obiekt nadawczy: Wręczyca, Kamieńsk, Kosztowy, Lysá Hora

Re: ADB 2850ST

Post autor: blockbuster »

Jeżeli na innej antenie działa to znaczy że jednak z odbiorem u ciebie jest coś nie tak. Wskazania 30/80 które podałeś są nie za ciekawe jak na odległość 15km od nadajnika. Wskazania te masz dla MUX3 który nadaje z mocą 10kW, a MUX2 ma tylko 1,25kW.
Problemy z odbiorem mogą być spowodowane zakłóceniami ze strony czeskiej (tak przynajmniej twierdzi Emitel).
Poczytaj te wątki tam masz b.dużo o spadku sygnału MUX2

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=31&t=1918

http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... start=2860

Gasnik

Re: ADB 2850ST

Post autor: Gasnik »

Najlepsze jest to że antena na której wszystko działa, nie jest na polu, tylko na strychu, pod dachem. I tam wszystko działa jak należy.

Ale skoro w szczyrku jest problem z odbiorem to co dopiero pare km. dalej...

Popróbuje jeszcze.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: ADB 2850ST

Post autor: apk »

Naziemna telewizja cyfrowa nie działa jeśli odłączysz sygnał z satelity lub nie masz aktywnej karty a więc tuner jest bardzo ograniczony i dopóki go nie odblokują kupowanie dla DVB-T nie opłaca się.
Niestety ten tuner ma marną czułość i można porównać do tunera USB Not Only TV LV5TDelux
Ostatnio zmieniony 24 maja 2011, o 19:11 przez apk, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: ADB 2850ST

Post autor: DVBManiak »

Dlatego to można nazwać takim pseudo combo.

Gasnik

Re: ADB 2850ST

Post autor: Gasnik »

Nie, wiecie co? Działa. Padł wzmacniacz w antenie. Teraz wszystko jest OK.

DVBManiak

Re: ADB 2850ST

Post autor: DVBManiak »

A jednak :D

DVB-T

Re: ADB 2850ST

Post autor: DVB-T »

Co do czułości to nie jest z nim wcale źle. Przynajmniej u mnie z czeskimi MUXami sprawuje się nie gorzej niż telewizory Samsunga i Sony

stanny

Re: ADB 2850ST

Post autor: stanny »

apk pisze:Naziemna telewizja cyfrowa nie działa jeśli odłączysz sygnał z satelity lub nie masz aktywnej karty a więc tuner jest bardzo ograniczony i dopóki go nie odblokują kupowanie dla DVB-T nie opłaca się.
Niestety ten tuner ma marną czułość i można porównać do tunera USB Not Only TV LV5TDelux
jesteś pewien na 100%?
3 sprzedawców zapewniało mnie,że nawet po wygaśnięciu ważności doładowania tnk tj.po 12 miesiącach DVB-T działa bez problemu...

Gasnik

Re: ADB 2850ST

Post autor: Gasnik »

Oczywiście że działa!

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: ADB 2850ST

Post autor: apk »

Jak uruchamiasz DVB-T bez satelity . :?:

Gasnik

Re: ADB 2850ST

Post autor: Gasnik »

No ok, podczas startu musisz mieć sygnał z satki, ale nie musisz mieć aktywnej karty. Wystarczy taka nieopłacona.

piotreczek
Posty: 30
Rejestracja: 8 września 2010, o 09:28

Re: ADB 2850ST

Post autor: piotreczek »

Panowie sprzeczacie się czy do DVB-T na tym tunerze trzeba mieć sygnał sat. A ja wam zadam podstawowe pytanie. Po kigo grzyba kupować tuner combo jak się nie chce mieć możliwości odbioru kanałów z satelity?

Co do DVB-T na tym tunerze, to trzeba mieć włożoną kartę TNK HD do tunera i nie ma znaczenia czy jest ona opłacana czy nie. DVB-T i FTA będą dostępne zawsze.

Zablokowany