Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

Próbowałeś innych ustawień kodeków w DVBViewer?

Gravis
Posty: 201
Rejestracja: 19 listopada 2010, o 14:17

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Gravis »

Zauważyłem, że z Winfast jest to samo... sam nie wiem o co chodzi...

EDIT:

Zmieniłem kodeki na microsoftu w dvbViewer zobaczymy co się będzie działo

marnow1955

Re: EVOLVE MARS

Post autor: marnow1955 »

niestety ta stronka jest nieaktualna wypisuje że są błedy

:|

rocklee
Posty: 71
Rejestracja: 27 marca 2011, o 23:44
Odbiornik: Avermedia Volar HX
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze symentyzatorem, ale bez wzmacniacza
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec/SLR BDG

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: rocklee »

Jeżeli ktoś ma tuner cyfrowy od avermedii to polecam ściągnąć najnowszą aplikację od nich o numerze 5.2 beta, gdyż w niej naprawili błąd skutkujący brakiem fonii na tvp1 używając e-ac3. O innych błędach naprawionych narazie nic nie wiem :P

cardcaptorsakura

Problem z odtwarzaniem oraz nagrywaniem.

Post autor: cardcaptorsakura »

Witam.

Dwa dni temu udało mi się kupić komputerowy tuner DVB-T oparty na chipsecie BDA IT9135 w cenie 35zł. Zaraz po podłączeniu do niego anteny siatkowej wraz z zasilaczem, przy użyciu programu komputerowego VLC Media Player w wersji portable mogę odtworzyć każdy z dostępnych u mnie programów cyfrowych, jednakże w przypadku pojawienia się reklam oraz ich kończenia się muszę zrestartować VLC Media Player, aby możliwe było dalsze odtwarzanie kanału TV. Czasami konieczne jest również wyjęcie i ponowne włożenie do gniazda USB tunera USB po restarcie programu.

Przy nagrywaniu programów z kanałów cyfrowych, oprócz ww. problemów dochodzi również taki, że czasami nagrywa mi zupełnie inny program niż ten, który aktualnie oglądam, pochodzący jednak z tego samego MUXA (najczęściej jest to program, który wczytał się zaraz po zleceniu odtwarzania z tunera).

Co mogę zrobić, aby odtwarzanie i nagrywanie programów przebiegało bez zakłóceń? Dodam, że mam ikspeka. Próbowałem użyć programów typu Splash Lite, jednak albo nie wykrywały one mojego tunera USB albo wieszały się gdy tylko zleciłem programowi odtwarzanie telewizji.

giaur500
Posty: 1693
Rejestracja: 1 lipca 2011, o 13:42

Re: Problem z odtwarzaniem oraz nagrywaniem.

Post autor: giaur500 »

Zaraz po podłączeniu do niego anteny siatkowej wraz z zasilaczem, przy użyciu programu komputerowego VLC Media Player w wersji portable mogę odtworzyć każdy z dostępnych u mnie programów cyfrowych, jednakże w przypadku pojawienia się reklam oraz ich kończenia się muszę zrestartować VLC Media Player, aby możliwe było dalsze odtwarzanie kanału TV. Czasami konieczne jest również wyjęcie i ponowne włożenie do gniazda USB tunera USB po restarcie programu.
Po pierwsze, żadne tam wersje portable. Wejdź na stronę http://www.videolan.org/ pobierz najnowszą dostępną wersję i zainstaluj normalnie. Po drugie, skoro splash lite tez się wiesza albo nie wykrywa tunera, to masz jakiś problem z systemem.
nagrywa mi zupełnie inny program niż ten, który aktualnie oglądam, pochodzący jednak z tego samego MUXA (najczęściej jest to program, który wczytał się zaraz po zleceniu odtwarzania z tunera).
Przypuszczam, że nagrywa ci cały mux, zmień to w opcjach tak aby nagrywał tylko kanał który oglądasz.

cardcaptorsakura

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: cardcaptorsakura »

Cały mux nie jest nagrywany, tylko kanał, który załadował się po zleceniu odtwarzania z tunera DVB-T. Świadczy o tym informacja "Media Info", z której widać, że w pliku TS jest tylko jedna ścieżka wideo oraz jedna ścieżka obrazu.

Nagrania, o których mówię pochodzą z programów: polsat sport news (najczęściej jako pierwszy ładuje mi się gdy zacznę odtwarzać mux2) oraz eska tv (najczęściej ładuje się gdu zacznę odtwarzać mux1).

1qaz

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: 1qaz »

Witam!
Panowie mam problem z moim odbiornikiem MT4167 na chipsecie IT9135 BDA.
Gdy go zakupiłem jakies 2 tyg. temu wszystko fajnie działało. Oglądałem na oprogramowaniu producenta Total media 3.5 i wszystko fajnie chodziło. Od wczoraj nie mogę uruchomić tego ustrojstwa. W menedzerze urządzeń w zakładce Kontrolery wideo, dzwieku i gier widnieje jako IT9135 BDA Device czyli wszystko ok. ale dodatkowo w zakładce urządzenie interfejsu HID
mam jeden wykrzyknik który znika po wyjeciu z usb tunera.
W zakładce identyfikator sprzętu pisze
USB\Vid_048d&Pid_9006&Rev_0200&MI_01
USB\Vid_048d&Pid_9006&MI_01

W pierwszej kolejności pomyślałem, że coś ze sterownikami a że i tak się zamierzałem na reinstalkę systemu to postawiłem nowy.
Ściągnąłem jeszcze raz wszystkie sterowniki i oprogramowanie ze strony producenta i zainstalowałem jeszcze raz. Ucieszyłem się bo wszystko ruszyło- do czasu aż nie wyjąłem urządzenia z usb.
Poszedłem na drugiego laptopa i zrobiłem to samo- efekt identyczny- raz uruchomiłem i-wszystko ruszyło koniec. Próbowałem ma xp oraz win7.

Czy możecie coś poradzić czy zanosić na gwarancję dekoderek?

cardcaptorsakura

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: cardcaptorsakura »

Skoro po reinstalacji sterowników dekoder odbiera do momentu wyjęcia go z gniazda USB, winny jest system operacyjny obsługujący dekoder. Jeśli masz taką możliwość, sprawdź czy problem również występuje na innych komputerach.

bbaris91

Problem z BlazeDTV

Post autor: bbaris91 »

Witam. Ostatnio zakupiłem tuner dvb-t cabletech urz0085. Zainstalowałem sterownik i dołączony program BlazeDTV. Problem polega na tym, że Blaze nie wykrywa tunera tylko kamerę w laptopie. Czy ktoś spotkał się już z takim problemem i byłby mi w stanie pomóc?

Dodam, że wina nie leży po stronie tunera, bo próbowałem również programu BlazeHDTV i tam sprzęt był wykrywany, niestety występowało tam samoczynne ściemnianie obrazu :|

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

cardcaptorsakura

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: cardcaptorsakura »

Spróbuj zastąpić obecnie używany program BlazeDTV darmowym programem VLC Media Player, który po odpowiednim skonfigurowaniu bez problemu odbiera naziemną telewizję cyfrową z tunera DVB-t oraz nagrywa programy na dysk twardy. Program dostępny jest również w wersji niewymagającej instalacji (portable). Jedyną wadą przy jego wykorzystywaniu do odbioru naziemnje telewizji cyfrowej hd jest to, że nie pokazuje wskaźników siła/jakość.

lukaszek_socho

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lukaszek_socho »

Czy mógłby ktoś kto używa DVBViewer na WinXP podać swoją konfigurację kodeków?
Czytam forum, testuję różne kodeki, niby TV mi odbiera ale obraz się tnie bo użycie procesora przez DVBViewer.exe jest 100%. Wiem, że procesor 2.2GHz jest słaby do DVB-T ale na forum widzę, że innym na takim procku ładnie to działa.
Myślę, że nie tylko ja skorzystam z listy kodeków dla WinXP. Na forum znalazłem już ustawienia dla Visty i Win7 ale kompletnych ustawień dla XP nie mogę zmaleźć :(

romd1

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: romd1 »

Mam tuner USB Cabletech urz0184, ale po wejsciu do programu TotalMedia 3.5 jest napisane " Nie można wykryć urządzenia lub nie jest ono obsługiwane. W menadżerze urzadzeń w Zakładce Urządzenia interfejsu HID jest wykrzyknik przy napisie Bulk-In, Interface. Gry wybieram aktualizuj sterownik to po chwili wyskakuje informacja "potrzebny jest plik RTL2832U-IRHID.sys z HID Interfered Remote Driver Disk". Gdzie ten plik mogę znaleźć? Mam system Windows XP.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

ArcSoft TotalMedia 3.5

Post autor: systemlan »

Nie widziałem tego samego tematu. Zakupiłem dziś MICRO DVB-T STICK MT4167. Mam Windows 7 Home Premium 64 bit. Sterownik pobrał sam. Oprogramowanie zainstalowałem. I tu pojawia się problem. Gdy uruchomię program TotalMedia 3.5 wyskakuje mi błąd Obrazek
Nie mogę zaistalować windows playera bo do win 7 się nie da. Miał ktoś taki przypadek?

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: ArcSoft TotalMedia 3.5

Post autor: qwerty »

Jaką masz wersję wmplayer?

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: ArcSoft TotalMedia 3.5

Post autor: systemlan »

No właśnie nie mam. Bo jak chce zainstalować wersje 11 wrzeszczy mi win7, że do tej wersji win7 jest Windows Media Center. WMC mam, ale to i tak nie pomaga.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

W Win7 jest Windows Media Player 12. Jeśli go nie masz wcale to albo masz system jakiś kastrat albo odinstalowany.

Wejdź w Panel Sterowania -> Programy i Funkcje -> Włącz/wyłącz funkcje sys Windows -> Funkcje Multimedialne i tam powinien być WMP.

systemlan
Posty: 252
Rejestracja: 17 czerwca 2012, o 11:52
Odbiornik: Panasonic TX-L32CX3E
Instalacja antenowa: Antena telewizyjna DIPOL 19/21-69 DVB-T bez wzmacniacza, kabel Triset 113
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Trzeciewiec, TON Człuchów

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: systemlan »

Taaa. Faktycznie był wyłączony. Dzięki działa :D

Awatar użytkownika
twmichal
Posty: 721
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 14:40
Odbiornik: LV5T Deluxe
Samsung UEH320050W
Cabletech URZ0194
Instalacja antenowa: Tri Digit, antena pokojowa Sonus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Raszyn/PKiN

Re: Tuner DVB-T na USB

Post autor: twmichal »

Ja mam od pewnego czasu jakiś problem z tunerem LV5T Deluxe. Jedynie Total Media prawidłowo działa.
VLC - w ogóle jakby tego tunera nie widział. Splash Lite - za każdym po włączeniu razem trzeba przeszukiwać kanały bo inaczej jest czarny ekran. Nie da się też posegregować kanałów (nie da się zaznaczyć tej opcji).
Wszystko to zrobiło mi się po przywracaniu systemu. Nie pomogło instalowanie sterowników od nowa (także starszych i nowszych niż mam na oryginalnym CD) ani ponowna instalacja ww. oprogramowania.

Przed przywracaniem systemu było wszystko ok.
Total Media mi nie wystarcza bo obraz na kanałach HD się tnie - mam widocznie za słaby komputer, na innym oprogramowaniu - HD działa bez problemu.

klonmarcin
Posty: 10
Rejestracja: 23 stycznia 2013, o 13:38

Evolve Mars - brak dzwięku

Post autor: klonmarcin »

Witam,

Zakupiłem tuner usb Evolve Mars - system to win 7 64bit. Oprogramowanie Total Media 3.5.7.282.

Byłem zszokowany gdy udało mi się złapać mux2 na antence z zestawu - antenka w pokoju.
Dzisiaj wystawiłem antenkę na zewnątrz i złapało mi 30programów.

Najbliżej mam do Św. Krzyż - ok 34km - ale muxy są na jedną kreskę. Natomiast prawie full sygnał jest z g.Św. Marcina - ok. 78km.

Ale w czym rzecz - wczoraj był dźwięk - dzisiaj nie ma.

W ustawieniach total media nie ma nic - żadnych kodeków do wyboru.

Obrazek

próbowałem przeinstalowywać i nadal to samo.

Proszę o jakieś rady. :(

Zablokowany