Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

fightwapa

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: fightwapa »

Wiem, że teraz będzie przedszkole i że się cofam w rozwoju technologicznym, ale prośba o cierpliwą pomoc.

Mam analogowy tuner Ardata MyVision Analog TV. W pakiecie jest software TotalMedia, który doprowadza mnie do totalnego szału (w porównaniu do mojego software'u mojego poprzedniego tunera - hybrydowego Aver, który miał własne, ale wystarczająco proste i nie ciężkie oprogramowanie).

Odinstalowałem TotalMedia, zainstalowałem SmartDVB, Na początku po odpaleniu programu każe mi wybrać urządzenie - 5 opcji "Installed modules". Po kliknięciu każdego pisze mi, że nie ma takiego u mnie na komputerze. Pytania pomocnicze:
1. Czy SmartDVB będzie w ogóle współpracował z tv kablową analogową (tzn. źródło nie ma znaczenia) czy to jest oprogramowanie tylko do DVB-T?
2. Czy te "zainstalowane moduły" - 5 opcji: Florian BDA... (bda.dev), BDA... (bdas.dev), CrazyCat Blindscan... (blindscan.dev), Genpix (genpix.dev), TechniSat... (skystar.dev) - to są typy urządzeń (typy tunerów)? Czy może to są sterowniki? Czy mam coś z tego ściągnąć i zainstalować? A może SmartDVB w ogóle tego tunera Ardata nie zobaczy, nie skonfiguruje się z nim?

Mówiąc w skrócie - chciałbym odpalić SmartDVB (albo inny software, który polecacie, nie wiem, AltDVB...) na analogowym tunerze do odbioru analogowej tv kablowej? Albo inaczej: chciałbym nie musieć wrócić do TotalMedia.


3. Z ciekawości: czy przy sygnale kablowym rodzaj zainstalowanego software'u (TotlaMedia, Smart, Alt...) ma wpływ na jakość obrazu? Czy w którymś z nich są dodatkowe opcje do poprawiania obrazu? Czy raczej różne software'y to tylko różnice w opcjach obsługi kanałów, nagrywania, etc?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

SmartDVB jak już sama jego nazwa wskazuje służy do obsługi kart w standardach DVB. Pliki dev to moduły do obsługi określonych modeli kart. Najczęściej bda.dev działa z każdą kartą która ma sterowniki zgodne z BDA.

Do analogowego sygnału możesz użyć przykładowo DScaler. Tylko nie wiem czy ten program jest jeszcze rozwijany.

fightwapa

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: fightwapa »

Wielkie dzięki! DScale działa i wreszcie coś normalnego (w kontekście TotalMedia) - z szeregiem opcji, działające sprawnie, bez przerostu formy nad treścią...).

cardcaptorsakura

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: cardcaptorsakura »

Mam chiński dekoder DVB-T usb oparty na chipsecie BDA. Chciałem przy jego pomocy nagrywać materiały z kanałów HD dostępnych w polskiej DVB-T jednakże przetestowałem wiele programów a jakość nagrywanego obrazu była do grzyba. Niektórych plików nawet nie oddało się poprawnie odczytać, toteż programy przetwarzające wideo miały problem z ich przetworzeniem.

Aby rozwiązać problem nagrywania materiałów z kanałów HD dostępnych w polskiej DVB-T zainwestowałem w urządzenie typu EasyCap pod które podłączam normalny dekoder DVB-T. Jako, że w nowych systemach nie jest obsługiwany dźwięk z urządzenia, do zgrywania dźwięku wykorzystuję własną kartę dźwiękową. Wiem, że tracę na jakości obrazu ale za to zgrywa mi się w miarę dobrej jakości film pozbawiony wszelkich uszkodzeń, które obecne były w plikach TS. Na dodatek jego przetwarzanie jest dużo prostsze niż pliki TS/

ajp

Sterowniki do Not Only TV LV5TDelux dla Windows 8?

Post autor: ajp »

Czy może ktoś może poradzić jak odpalić Not Only TV LV5TDelux na komputerze z Windows 8? Wygląda to tak jakby system nie widział tego urządzenia... Niestety w nowym kompie nie mam już CD więc mogę jedynie korzystać z softu do ściągnięcia z sieci. Chyba jednak nic do W8 nie było na CD.

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jeśli >> TU << nie ma, to oficjalnie nie istnieje ;)
To strona importera i najnowsze znane mi sterowniki do LV5TDLX.

azielinsky

NOT ONLY TV LV5TQUBE zanik dźwięku

Post autor: azielinsky »

witam forumowiczów.

Mam pytanie odnośnie USB LV5TQUBE. Zakupiłem wspomniany w tytule sprzęt, podłączyłem do anteny zbiorczej na bloku (Józefosław) i znalazłem 15 kanałów. Odbierałem sygnał przez kilka tygodni i nagle wczoraj straciłem sygnał dźwiękowy. Obraz jak najbardziej jest OK, ale nie ma dźwięku. Przeinstalowałem TotalMedia 3.5 i sterownik z płyty załączony do USB i wciąż to samo. Nie wiem, czy pojawił się jakiś konflikt w laptopie, czy może siadło coś w USB. Czy to możliwe, że siadł dźwięk, a obraz nadal jest? Ostatnio zauważyłem, że ten sprzęcik trochę się przegrzewa, więc może po prostu to przegrzałem?
Druga sprawa, to już dodatkowo, przeszukiwałem ponownie kanały, po ponownym zainstalowaniu TotalMedia i raz, dosłownie raz udało mi się złapać, czego wcześniej nie było, więcej kanałów, od samego początku mam 15, ale była chwila, że było ich 22. Ale oczywiście wciąż bez dźwięku. antena jest stacjonarna na bloku, więc jak to możliwe, że raz łapie 15 a raz 22. Od czego to zależy?
Jak pisałem odbieram TV cyfrową naziemną w Józefosławiu (Piaseczno). Mam Windows 7.

Przepraszam, że tak się rozpisałem, ale mam z tym problem, bo nie wiem, czy mam wymieniać sprzęt, czy to coś z ustawieniami?

Proszę o pomoc.
M.

kucyk20

Re: Odp: NOT ONLY TV LV5TQUBE zanik dźwięku

Post autor: kucyk20 »

Sprawdź ustawienie w mikserze dźwięku windows podczas odtwarzania w total media. Często skype wyłącza dźwięk innych urządzeń przy połączeniach przychodzących i nie przywraca po rozłączeniu.

Silver360

Omega T900 problem z win7

Post autor: Silver360 »

Witm,
Mam problem z tunerem Omega T900 przy probie wyszukania kanalow program sie zawiesza niedaje sie zamknac. Do tego destabilizuje system. Czytalem na forum ze to problem zlych sterow. Szukalem innych ale te co znalazlem nie rozwiazaly problemu. Prosil bym o pomoc jak ktos ma sprawdzony sposob na rozwiazanie tego problemu.

Win 7 64bit

Pisownia!

Silver360

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Silver360 »

Przepraszam za double posta ale nikt nie odpowiedzial, czy w takim razie niema zadnego sposobu zeby to naprawic?

Pisownia!

DVBManiak

Re: Odp: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: DVBManiak »

Jaki program się wiesza konkretnie? Spróbuj innego, jest do wyboru do koloru.

Silver360

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Silver360 »

Probowalem ProgDVB, Chris Tv, oraz dolaczony do tunera BlazeVideo HDTV. Na wszystkich bylo to samo. Znalazlem na tym forum temat opisujacy moj problem i to nie wina programu a zlych sterownikow pod win7 probowalem sciagnac inne ale te co znalazlem nie przyniosly rezultatu.

Pisownia!

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Wygodne przełączanie kanałów w VLC

Post autor: Krosnoludek »

biprotek pisze:Zrób sobie liste, najlepiej plik m3u, wtedy kanały można przełączać N, P, lub myszką. Może się komuś przyda moja (RTCN Kosztowy), zrobiłem wg porad na forum VLC:

Kod: Zaznacz cały


#EXTM3U

#EXTINF:0,01 TVP1
#EXTVLCOPT:program=44
dvb-t://frequency=714000000

#EXTINF:0,02 TVP2
#EXTVLCOPT:program=45
dvb-t://frequency=746000000

#EXTINF:0,03 TVP Info K-ce
#EXTVLCOPT:program=11
dvb-t://frequency=746000000

#EXTINF:0,04 POLSAT
#EXTVLCOPT:program=3
dvb-t://frequency=698000000

#EXTINF:0,05 TVN
#EXTVLCOPT:program=4
dvb-t://frequency=698000000

#EXTINF:0,06 PULS
#EXTVLCOPT:program=6
dvb-t://frequency=698000000

#EXTINF:0,07 TVN7
#EXTVLCOPT:program=23
dvb-t://frequency=698000000

#EXTINF:0,08 TV4
#EXTVLCOPT:program=5
dvb-t://frequency=698000000

#EXTINF:0,09 TVP Kultura
#EXTVLCOPT:program=31
dvb-t://frequency=714000000

#EXTINF:0,10 TVP Historia
#EXTVLCOPT:program=32
dvb-t://frequency=714000000

#EXTINF:0,11 TVP Polonia
#EXTVLCOPT:program=33
dvb-t://frequency=714000000

#EXTINF:0,12 PULS2
#EXTVLCOPT:program=24
dvb-t://frequency=698000000

#EXTINF:0,13 TV6
#EXTVLCOPT:program=25
dvb-t://frequency=698000000

#EXTINF:0,14 TTV
#EXTVLCOPT:program=28
dvb-t://frequency=746000000

#EXTINF:0,15 ATM Rozrywka
#EXTVLCOPT:program=30
dvb-t://frequency=746000000

#EXTINF:0,16 ESKA TV
#EXTVLCOPT:program=27
dvb-t://frequency=746000000

#EXTINF:0,17 POLO TV
#EXTVLCOPT:program=29
dvb-t://frequency=746000000

#EXTINF:0,18 POLSAT SPORT NEWS
#EXTVLCOPT:program=26
dvb-t://frequency=698000000

#EXTINF:0,19 TVP1HD
#EXTVLCOPT:program=1
dvb-t://frequency=746000000

#EXTINF:0,20 TVP2HD
#EXTVLCOPT:program=2
dvb-t://frequency=714000000

#EXTINF:0,21 TVP Info Kr-w
#EXTVLCOPT:program=13
dvb-t://frequency=714000000

Otworzyć Notatnik, skopiować powyższy kod, wkleić, zapisać z rozszerzeniem m3u (wszystkie pliki zamiast .txt), odpalić VLC i cieszyć się wygodą, ew. wyświetlić listę odtwarzania. Dla innych nadajników wystarczy zmienić częstotliwości na właściwe! Oczywiście układ kanałów można dowolnie modyfikować...
Wartość #EXTVLCOPT:program= odpowiada SID, więc jak zmienią to trzeba poprawić.

Klawisze w VLC:
N - następny program (pozycja na liście)
P - poprzedni program (pozycja na liście)
B - zmiana ścieżki dźwiękowej
F - pełny ekran
V - zmiana napisów
Shift+S - zrzut ekranu do pliku (warto ustawić w preferencjach gdzie zapisać, tak samo jak nagrywanie)

Działa również na linuksie!

Pozdrawiam wszystkich!
Jaki jest nowy SID TVP Info?
ewentualnie, gdzie taką informację mogę znaleźć ?

edyt.
metodą prób doszedłem
SID TVP Info - 35

http://www.krrit.gov.pl/krrit/wiadomosc ... i-lcn.html

ssqt
Posty: 15
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 18:44

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: ssqt »

Witam.

Niedawno kupiłem sobie tuner Not Only Tv LV5TDLX DVB-T USB. I tu zaczął się mój problem.

1. Próbowałem zainstalować oprogramowanie ArcSoft TotalMedia 3.5, dołączone na płycie ze sterownikami. Była to wersja 3.5.7.311. Sterowniki zainstalowane, program również. Zabrałem się za wyszukiwanie stacji, niestety, po wyszukaniu ich, kiedy program miał wyświetlić obraz, wyskoczył mi błąd pliku ash264vid.dll i program zakończył działanie. Jakiekolwiek wyświetlenie obrazu kończyło się błędem albo wspomnianym wcześniej albo jeszcze pliku asvid.ax:

http://zapodaj.net/89905857a7ae7.bmp.html
http://zapodaj.net/651ba68e319ce.bmp.html

2. Poszukałem w sieci i udało mi się dotrzeć do tego posta, w którym ktoś polecał ściągnąć i zainstalować starszą wersję oprogramowania. Poszukałem w sieci, ściągnąłem, ruszyło. Niestety zbyt wcześnie się ucieszyłem, bo obraz się rozmazuje, występują zaburzenia kolorów (większe czy mniejsze) i trochę mnie to denerwuje. Wygląda to tak:

http://zapodaj.net/428c73e4db1d2.jpg.html
http://zapodaj.net/628ea0cc4cf4b.jpg.html
http://zapodaj.net/93310392e1e89.jpg.html

Odinstalowałem wersję starszą, zainstalowałem najnowszą angielską o numerku 3.5.9.230. Niestety to samo. Co ciekawe, kiedy nagram kawałek programu telewizyjnego, na którym widać takie zakłócenia, to nagranie jest czyste jak łza, bardzo ładny obraz. Także problem jest z wyświetlaniem albo, jak sądzę, z kodekami.

3. Próbowałem inne programy, m. in. ProgDVB, SplashLite, MPC-HC, VLC, ChrisTV, DVBDream - ale albo nie chciały wyszukać pasma, albo wysypywały błąd, nie chciały się instalować lub nie znajdowały tunera.

4. Wszystko to dzieje się na moim komputerze:
Abit NF-7, nVIDIA nForce2 Ultra 400
AMD Athlon XP 2500+, 1800Mhz
Ati Radeon 9800 Pro
2GB DDR PC3200
SB Live!
Chieftec 450W
Windows XP SP3
Kodeki: K-Lite Mega Codec Pack (usunąłem, nic to nie zmieniło), AC3Filter.

5. Kartę zainstalowałem (soft dołączony na płycie + drivery) na laptopie z Windows 7 i wszystko pięknie chodzi, jakość obrazu jest bardzo dobra, kanały wszystkie obecne.

Moje pytanie brzmi. Co mogę zrobić, żeby poprawić jakość obrazu? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: biprotek »

1. Sprawdź na vlc - musi działać, podaj częstotliwość (np. 770000 i pasmo 8Mhz), ma własne kodeki.
2. Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej i nforce'a (wygląda, że źle współpracują z kodekami h264 - próbują wymusić wspomaganie karty która tego nie umie?). Zaktualizuj DirectX do najnowszej wersji http://www.microsoft.com/pl-pl/download ... aspx?id=35(programy wyświetlają obraz używając directshow).
3. Sterownik tunera nie ma wpływu na wyświetlanie więc nie tu jest problem.
4. Z kodeków wystarczy ten z total media i ewentualnie ffdshow (byle nie k-lite).

ssqt
Posty: 15
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 18:44

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: ssqt »

Witam. Dziękuję za odpowiedź. Odpowiadam.
1. Bardzo chciałbym uruchomić VLC. Jednak pozostaje on głuchy na moje prośby. Może robię coś nie tak? Otwieram program, klikam Plik -> Otwórz urządzenie przechwytywania, dalej wybieram tryb przechwytywania TV - cyfrowa, wpisuję częstotliwość, klikam odtwarzaj i... cisza. Jakie wpisuję dane? Z odbiornika Chrzelice, które dostępne są tu: http://www.sat-charts.eu/nadajnik,34OpoleChrzelice.html, czyli 578000, 490000 i 674000. Szerokość pasma automatyczna i 8 MHz. Czekam i nic... Próbowałem inne opcje (np. dvb-t2, ale tu wyrzucał błąd, że mój tuner nie obsługuje).
2. Sterowniki do karty graficznej zostały zaktualizowane do najnowszych możliwych, tak samo jak i sterowniki do chipsetu płyty głównej.
3. Ok.
4. Zainstalowałem ffdshow. Niestety bez zmian. Zastanawia mnie to, że po zapisaniu pliku na dysku obraz jest bez przebarwień, natomiast wyświetla się takie coś...
Pozdrawiam.

EDIT

Zauważyłem jedną rzecz. Przypadkowo miałem otwarte VLC, kiedy uruchamiałem TotalMedia. Na chwilę VLC wczytało zakres by po chwili się scrashować... Może gdzieś trzeba wskazać tuner w ustawieniach VLC albo coś?

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

a nie łatwiej zainstalować na XP ALTDVB albo SmartDVB.
Kodek może być ffdshow
W videorenderer ustaw na początek overlay mixer.

bo to jest twój problem.

Radio-fonia

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Radio-fonia »

Proponuje skorzystać z programu SCANERa DVB-T ZScanTV.NET
lub drugiego troche kapryśnego VDTNTPlaylistCreator
generującego plik m3u
np.dla odtwarzacza VLC

http://s28.postimg.org/nqdbo8uu5/foto.th.jpg

Skaner_DVB-T_generator_m3u.rar - 37.2 Mb
http://www2.zshares.net/x000aegrtml9
przy okazji sprawdzcie czy wygenerowany m3u działa też na
JuceVLC

http://jucevlc.sourceforge.net/
a ten do EPG http://zguidetv.codeplex.com/

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: biprotek »

ssqt pisze:Zastanawia mnie to, że po zapisaniu pliku na dysku obraz jest bez przebarwień, natomiast wyświetla się takie coś...
Problem jest na styku strumienia danych h264 i directshow - coś źle działa w locie, spróbuj może innego sterownika tunera (dowolny na realteku)
ssqt pisze:Przypadkowo miałem otwarte VLC, kiedy uruchamiałem TotalMedia
tu też wygląda,że sterownik nie działa prawidłowo w twojej konfiguracji sprzętu (brak zgodności z bda?).
Radio-fonia pisze:Proponuje skorzystać z programu SCANERa DVB-T ZScanTV.NET
jest tu: http://zviewtv.codeplex.com/, zapowiada się ciekawie, jest zresztą nakładką na vlc.

Radio-fonia

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Radio-fonia »

biprotek pisze:
Radio-fonia pisze:Proponuje skorzystać z programu SCANERa DVB-T ZScanTV.NET
jest tu: http://zviewtv.codeplex.com/, zapowiada się ciekawie, jest zresztą nakładką na vlc.
to jest ZVievTV.NET (fatalnie dobrane kolory trzcionki i jakoś tak kulawo chodzi, że wole korzystać z VLC oglądając TV na kompie, lub JuceVLC

ZScanTV.NET i VDTNTPlaylistCreator jest w poniższym linku (kliknąć na Free Download w dolnym prawym rogu)
Skaner_DVB-T_generator_m3u.rar - 37.2 Mb
http://www2.zshares.net/x000aegrtml9

Zablokowany