Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: JerzyG »

Zauważyłem małą niedogodność w SmartDVB Beta 4
Na Polsacie oglądam film a jak włączają reklamę to program się wiesza, przełączenie z reklamy na film również program się wiesza.

Ktoś też tak ma ?

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Nie nie ma tak.
Ostatnia wersja to SmartDVB 0.2.1 Beta3 z C++2005 lub 2008
Sprawdź wersję może masz coś innego?
SMARTDVB 2.0.1 Beta 4 nie jest normalnie do ściagnięcia...
jeśli jednak masz to musi być z biblioteką C++ 2010 zainstalowany inaczej będzie miał problemy.

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

W tej chwili SmartDVB 0.2.1 Beta3 jest testowana a BETA 4 w zapowiedziach

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: JerzyG »

Owszem, mam wersje Beta 4 a dokładnie SmartDVB v0.2.1.0 BETA 4
zerknij:
http://img23.imageshack.us/img23/7465/beta4q.jpg

A jest do ściągnięcia z serwera wydawcy SmartDVB.

Pozdrawiam

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Też uzywam BETA 4 ale nie zaobserwowałem tego problemu

Awatar użytkownika
JerzyG
Posty: 213
Rejestracja: 12 lutego 2011, o 19:27
Odbiornik: MSI DIGIvox mini3,
Overmax OV-TN-06
Samsung 46"
Instalacja antenowa: Siatka Ryniak + Symetryzator na 530, 610, 658 MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mikstat & Śrem

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: JerzyG »

A czy zapamiętuje tobie taką opcje w ustawieniach "Use scrollwheel to change volume" po wyłączeniu programu ?
U mnie niestety nie, za każdym razem po włączeniu muszę zaznaczać od nowa bo nie działa zmienianie głośności za pomocą rolki w myszce.

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Akurat nie używam tej opcji więc nie wiem.
Częściej używam ALTDVB.
Ale przyglądam się rozwojowi tego programu.

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Sprawdziłem ta opcja nie utrzymuje zazmaczenia.
A może kol. podać link do ściągnięcia tego programu?

Rupert

Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Rupert »

Jestem użytkownikiem tunera USB LV5HD, który do tej pory eksploatowałem z dostarczonym wraz z nim programem Total Media 3.5. Ponieważ jednak w moim rejonie (Zabrze) ostatnio pojawiają się nowe nadajniki, a Total Media jest dosyć niewygodny, gdyż nie umożliwia przeskanowania ręcznie jednej częstotliwości i wskaźnik sygnału ma raczej umowny, zdecydowałem się przejść na SmartDVB (wersja 0.2.0.0). I wszystko byłoby fajnie, jest jednak parę ale. I tu mam prośbę do bardziej doświadczonych forumowiczów o pomoc w zwalczeniu następujących problemów:
1. Brak AC3 (TVP i TVN-y, dźwięk mpeg jest) - dźwięku brak, ponieważ nie jest zainstalowany żaden dekoder AAC, ale próbowałem różnych możliwości z dostępnych po wybraniu funcji "Dodaj" w zakładce "DirectShow - Decoder AAC", niestety bez rezultatu. Wciśnięcie "Usuń" pokazuje, że w pliku .ini są do wyboru 3 możliwe dekodery, ale żaden z nich nie jest zainstalowany (nie było ich w instalatorze SmartDVB - ściągnięty ze strony smartdvb.net). Pytanie jaki dekoder najlepiej zastosować i skąd go ściągnąć, ale taki żeby nie wywrócił całych W7 tj. żeby był używany tylko przez SmartDVB, a nie podmienił wszystko co już mam zainstalowane w windowsach.
2. Brak EPG na polskich programach (oczywiście mówimy o tych, które go nadają, nie TVP1 i TVP2) - wyświetla się tylko data i czas trwania, natomiast nic nie ma w pozycjach "Nazwa" i "Opis". Czeskie programy (MUX1 czeski) maja pełne EPG ze wszystkimi pozycjami, nawet z uwzględnieniem czeskich znaków diakrytycznych.
3. Brak polskich znaków diakrytycznych w telegazecie na polskich programach - są tylko różne symbole, i znowu programy czeskie mają wyświetlaną telegazetę poprawnie, z uwzględnieniem czeskich znaków diakrytycznych.
Pozostałe ustawienia DirectShow: Dekoder, Dekoder H.264, Dekoder Audio - Microsoft DTV-DVD odpowiednio video i audio Decoder; Wideo - EVR; Dekoder AAC - brak
Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi co zrobić z w/w problemami.

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Rupert pisze:. Brak AC3 (TVP i TVN-y, dźwięk mpeg jest) - dźwięku brak, ponieważ nie jest zainstalowany żaden dekoder AAC
AAC to nie AC3
Rupert pisze:Pytanie jaki dekoder najlepiej zastosować i skąd go ściągnąć, ale taki żeby nie wywrócił całych W7 tj. żeby był używany tylko przez SmartDVB, a nie podmienił wszystko co już mam zainstalowane w windowsach.
W Total Media masz decoder AC3. Arcsoft AudioDecoder. Wybierz go w zakładce Audio renderer.

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Napisz co wybrałes kolejno w kazdej zakładce i jakie masz możliwości to coś skonfigurujemy.

EPG musisz wybrać w TOOLS, Settings, EPG. wybierz run background parser. To powinno pomóc

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Swoja drogą można było dopisać pytanie do istniejącego wątku a nie tworzyć nowy..

jeśl wyinstalowałeś Total Media to kodeki WIN 7 powinny wystarczyć

Rupert

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Rupert »

janek 77 pisze:
Rupert pisze:. Brak AC3 (TVP i TVN-y, dźwięk mpeg jest) - dźwięku brak, ponieważ nie jest zainstalowany żaden dekoder AAC
AAC to nie AC3
Rupert pisze:Pytanie jaki dekoder najlepiej zastosować i skąd go ściągnąć, ale taki żeby nie wywrócił całych W7 tj. żeby był używany tylko przez SmartDVB, a nie podmienił wszystko co już mam zainstalowane w windowsach.
W Total Media masz decoder AC3. Arcsoft AudioDecoder. Wybierz go w zakładce Audio renderer.
W tej zakładce nie ma takiej pozycji, jest np. Głośniki...;Cyfrowe urządzenie audio..; Default DirectSound Device; itd.

Rupert

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Rupert »

janek 77 pisze:Napisz co wybrałes kolejno w kazdej zakładce i jakie masz możliwości to coś skonfigurujemy.

EPG musisz wybrać w TOOLS, Settings, EPG. wybierz run background parser. To powinno pomóc
Mam to zaznaczone od począt

P.S.
Przepraszam za rozpoczecie nowego wątku, to brak doświadczednia w obsłudze tego forum

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Do odbioru w Rp potrzebujessz ustawić od góry
H264 decoder może byc Microsoft
Video renderer = EVR lub inne
Audio decoder jakiś decoder Microsoft , Arcsoft audiodecoder, cyberlink audio, Intervideo audio ---zależy co tam masz zainstalowane
Audio renderer jakieś twoje głosniki

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Rupert pisze:SmartDVB (wersja 0.2.0.0).
Zainstaluj nową wersję programu najlepiej 0.2.1.0 BETA2 lub 4 to może rozwiąze EPG

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

Koniecznie z bibliotekami C++

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

A może u ciebie na tych kanałach nie ma EPG, bo jak widze jesteś ze Śląska a tam słyszałem jest róznie z nadawaniem. To może nie być problem SMARTDVB.
Bo ja w Wawa EPG na tym programie mam..

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli odbierasz ze Skrzycznego to właśnie jest problem z EPG na kanałach TVP1 i TVP2. Poczytaj ostatnie posty w temacie o Skrzycznem.

Co do dźwięku to zainstaluj oraz wybierz w SmartDVB ten kodek http://ac3filter.net/projects/ac3filter/releases - obsługuje on zarówno dźwięk mpeg2 jak i ac3. Pozostałe kodeki h264 i mpeg2 wybierz te od Microsoft, a renderer video EVR

Brak polskich znaków w teletekście to raczej wina SmartDVB. Pozostaje czekać na poprawkę/nową wersję lub poszukać innego programu. Ja używam i polecam SkyView, jeśli jednak chcesz coś z podobnym interfejsem jak SmartDVB poszukaj DVBDream 1.4i.
Mój gotowiec SkyView (z kanałami ze skrzycznego): http://gutek.przygarnij.e-net24.pl/skyview_gutek.rar

janek 77

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: janek 77 »

TTX nie jest priorytetem autora SMARTDVB. TTX działa poprawnie w ALTDVB

Zablokowany