Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: eter »

Skoro odinstalowałeś sterownik tunera w menadżerze urządzeń i następnie przy próbie zainstalowania nowego pokazało ci błąd, że sterownik jest aktualny to oczywiście, źle został odinstalowany lub miałeś nie wyłączony internet i włączone aktualizacje automatyczne w Windows Update i ci zaciągnęło sterownik z neta automatycznie.
Inna metoda (taką poleca producent) to po prostu odinstalowanie sterowników i następnie odłączenie urządzenia (wyciągnięcie z USB) wyłączenie internetu i po prostu kliknięcie w tym katalogu ze sterownikami od producenta na instalator sterownika.
Dokładnie tak producent radzi:
"Proszę uruchomić instalator sterownika i dopiero później podłączyć USB stick do portu USB. Nie należy korzystać z funkcji Windows Update - ta funkcja często daje dziwne wyniki".
Sterownik się zainstaluje do systemu i po włożeniu tunera do USB będzie już działał z tymi nowym.
Wszystko wskazuje jednak na to, że masz z instalacją kłopot.
Nic ci nie poradzę, bo coś źle robisz, albo masz te stery automatycznie zaciągnięte złe.
Zawsze możesz wejść w menadżerze urządzeń na sterownik i we właściwościach zobaczyć sobie jaki masz zainstalowany.
Jego datę i producenta. Potem porównać to z datą i wersją najnowszych od producenta, które ściągnąłeś.
Będziesz wiedział jakie masz zainstalowane.
Porównaj sobie je z wersją na tym drugim działającym kompie o ile masz tam taki sam system operacyjny.
Powinny być przynajmniej takie same.
Jeśli są takie same, czyli zgadza się wersja i data to oznacza, że możesz mieć jakiś problem z nowo postawionym systemem(?).
Poza tym system "widzi" już tuner a masz kłopoty przy wyszukiwaniu programów, więc nie za bardzo już wiadomo o co chodzi. Może masz zły sygnał z anteny podłączanej do tego tunera? Zewnętrzna? Na dachu?
Odinstaluj sterownik, odłącz tuner i kliknij w tym ściągniętym od producenta na to co ci zaznaczylem i musi się zainstalować na kompie, jeśli jest inaczej to jest jakiś problem w systemie.
Obrazek
Poza tym kolega tutaj wcześniej miał taki sam problem i ruszyło mu dopiero z tym programem total media, więc może ściągnij go ze strony producenta sterownika i zobacz, może ruszy. Albo ten ze strony Lenowo. Dziwi mnie to, ale jednak warto sprawdzić z tym programem od producenta.
Nie masz innego wyjścia chyba.

bezel141

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: bezel141 »

Robilem tak jak napisales. Usuwalm sterownik, reset kompa a astepnie wgranie sterownika na odlaczonej antenie.

Po intalacji trojkacik nie znikal i pokazywalo ze brakuje sterownika Bulk IN. Pzy kazdej instalacji roznych sterownikow to samo. Po wejsciu w Splashlite ikonka TV byla szara, nie do odtworzenia. Gdy windows zainstalowal mi sterownik trojkacik zniknal

edit/ Pisownia PL! - Regulamin forum.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Byczek12345 »

Czasem raz źle (lub zły) zainstalowany sterownik jest bardzo trudny do odinstalowania.
Myślę że najlepszym wyjściem w Twoim przypadku będzie przywrócić system do stanu nim zacząłeś zabawę z donglem. Przywracanie systemu powinno usunąć zły sterownik, dopiero po tym zainstaluj sterownik ze strony, którą podał Ci kol. @eter@. Oczywiście to wszystko przy wyłączonym odbiorniku z USB (internet też dobrze jest odłączyć). Po zainstalowaniu sterownika można włożyć dongla do USB. Miałem podobny przypadek, ale z donglem na RTLu, zassał sobie sterownik z sieci, którego nie można było usunąć, można go było tylko ręcznie podmienić. Dlatego należy instalować sterowniki dedykowane (z płytki), a system gdy będzie chciał to sobie je zaktualizuje.
Jest jeszcze coś takiego jak "identyfikator sprzętu" USB VID/PID, to są unikalne numery urządzenia, ale to już wyższa szkoła.

Edycja.
Żaden program (np. Total Media i inne) nie odbierze nic bez sterownika mikroukładu dekodera odbiornika.
Dedykowane sterowniki są czasem inne niż systemowe Windowsa, mają np. jeszcze sterowanie pilotem, dlatego może się prawidłowo zainstalować (brak wykrzyknika), ale nie będzie działał.

Kolega @eter@ w następnym poście pisze;
Poza tym miałes porównać jaki masz sterownik na tym drugim kompie gdzie chodzi tuner.
Porównaj USB VID/PID czy są takie same na drugim kompie po zainstalowaniu sterownika.
W sieci znalazłem że dla Mediatech MT4171 (IT9135) ma być: ID USB\VID_048D&PID_9135
Ostatnio zmieniony 3 grudnia 2014, o 02:40 przez Byczek12345, łącznie zmieniany 3 razy.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: eter »

Ostatecznie na tej stronie masz ten sterownik Bulk in, tak jakby ci brakowało tego w systemie (skoro postawiony na nowo to może ci brak go). Może go zainstaluj jak ci o niego krzyczy po instalacji sterownika od producenta - pokaż na screenie w którym miejscu wola o ten bulk in. Zainstaluj może to coś pomoże.
Ale to jakaś ostateczna sprawa zaciągać go do systemu (!)
http://www.driverscape.com/download/bulk-in,-interface
Nie znam tej strony i to tylko na swoją odpowiedzialność możesz zainstalować.
Myślę, że nie tędy droga.
Powinieneś spróbować na tym sterowniku, który nie pokazuje ci trójkąta spróbować jeszcze w tym programie jaki jest dołączony na stronie producenta od tunera. Może z nim ruszy.
Poza tym miałes porównać jaki masz sterownik na tym drugim kompie gdzie chodzi tuner.
Opisz tutaj jaki masz zainstalowany sterownik i jak widzi w ogóle system ten tuner.
Pisałeś coś, na początku, że jako klawiaturę? Tu chyba jakieś błędy.
Zrób screeny.
Tutaj na forum jest kilka rozwiązań takich przypadkow jak twój. Poczytaj, może cię na coś naprowadzą. W necie też jest sporo.

Może faktycznie zrób tak jak kolega radzi. Cofnij system, zainstaluj ten sterownik od producenta tunera jak zawola o ten bulk-in to go doinstaluj z tej strony co ci podałem i się okaże.
Ale pobaw się również tym programem od producenta sterownika ( w tym momencie, kiedy Splash i WMC widzi tuner) czyli chyba po zaciągnięciu sterownika przez komputer, bo piszą , że na nim działa, kiedy nie działa na innych.

Musisz próbować jakaś przyczyna przecież musi być, że ci nie odbiera.
Ostatecznie na stronie producenta laptopa masz ten program, który miałeś na płycie to go ściągnij zainstaluj i będziesz wiedział czy czasem po postawieniu systemu czegoś ci w nim nie brakuje.

Sam napisałeś "Przed formatem miałem total media z płytki i działało. Po formacie nie mogę znaleźć płytki i mam problem".

Tak więc ten program ściągnij ze strony Lenowo i po ptakach.
Jeśli wszystko jest dobrze w systemie to zadziała jak działało przecież.
Jeśli teraz nie odpali to raczej czegoś w systemie brakuje.
Stery przecież też zaciągałeś z neta automatycznie wcześniej, bo producent nie daje płytki a nawet jak daje to te same są przecież na jego stronie.
Przepraszam, że tak piszę nieskładnie, ale może na coś cię naprowadzę.

bezel141

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: bezel141 »

Przy odinstalowaniu sterownków brakuje chyba tylko Bulk IN, instalacja sterów od producenta nmie pomogła z trojkatem ani razu. W najnowszym sterowniku o porstu zainstalowaly sie i nie pokazalo bledow, a na starszym wywalilo komunikat ze instalacja sie nie powiodla. W tym i w tym przypadku trojkat został.

terownik mam :Aktualny: instlowany przez win7.

Program total media mam sciagniety ze strony lenovo wiec program jest ok.

W panelu sterowania antena wyglada jak klawiatura.

A co do reszty to antene zostawilem w pracy, ide jutro na 15 wiec zobacze :/

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

kolego pisz jakoś normalnie bo tego nie daje się czytać.
Jeśli tak działasz jak piszesz to nie dziwię się, że nic nie działa.
Jak chcesz pomocy a wykonanie tego jest dosyć proste to pisz dokładnie i poprawnie.
Nie antena tylko tuner.
chyba, że piszesz o antenie.

Usuń sterownik i zainstaluj od nowa.
Sterownik ze strony MediaTech działa poprawnie.
Nie ma prawa nie działać jeśli tuner nie jest nie uszkodzony i masz antenę odpowiednią do warunków odbioru i masz program, który jest poprawnie zainstalowany.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: eter »

Fakty, że kolega chaotycznie to jakoś robi.
Jeśli na wgranym sterowniku od producenta pokazuje mu zółty trójkąt to sprawa oczywista, że jest to żle robione, albo faktycznie przez to, że postawił system od nowa, brakuje jakiegoś elementu w systemie (woła o ten Bulk In), albo po prostu, źle to wszystko kolega opisuje..trudno już się rozeznać.
Obecnie ma już tak namieszane z tymi sterami, że nie wrożę powodzenia.
Poza tym chyba małe doświadczenie z tymi sprawami, bo nie precyzyjnie się wypowiada.
Odinstalowuje sterownik do tunera, instaluje na nowo ręcznie od producenta do systemu poprzez instalator i ma żółty trójkąt ostrzegający, że brakuje Bulk In? Czyli sterownik jest źle zainstalowany lub wogóle się nie zainstalował.
Tyle z tego wszystkiego zrozumiałem.
Na sterowniku zaciągniętym przez system nie ma żadnych ostrzeżeń, ale nie działa. To akurat możliwe, bo zaciąga sterownik podstawowy i tak może być.
Sprawa raczej nie do rozwiązania na odległość.
Skoro sterownik od producenta krzyczy, że jest źle zainstalowany to raczej nie ma o czym już dalej dyskutować.
Pojawia się jako klawiatura?
Jeśli na tym zaciągniętym automatycznie z netu to wszystko możliwe.
W ogóle to już nie jestem pewien, czy kolega wie, gdzie mu się ten tuner w menadrzeże urządzeń pokazuje.
Zwłaszcza, że nazywa go ciągle "anteną"....

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Byczek12345 »

lustracja pisze:Jeśli tak działasz jak piszesz to nie dziwię się, że nic nie działa.
eter pisze:Fakt, że kolega chaotycznie to jakoś robi.

Obecnie ma już tak namieszane z tymi sterami, że nie wróżę powodzenia.

Pojawia się jako klawiatura?
Jeśli na tym zaciągniętym automatycznie z netu to wszystko możliwe.
To co powinien zrobić ma podane jak na tacy, więcej nie możemy mu pomóc.
Ze sterownikami do urządzeń USB czasem są takie jaja, system potrafi przypisać swoje stery (bo nie znalazł innych). Dlatego najpierw instaluje się sterowniki, a potem podłącza urządzenie USB - należy tego przestrzegać.

Jest już założony wątek z jego donglem(MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK), są opisane podobne problemy. Moderator powinien przenieść.
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 3&start=20

bezel141

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: bezel141 »

Spróbuje opisać to jak najlepiej.

Wchodzę w Menedżer zadań, znajduje tuner. Pisałem ciągle antena, ponieważ posiadam tuner oraz mam do niego antenę, którą wystawiam za okno.

Po znalezieniu tunera (sprawdzałem przez podłączanie i odłączanie aby się upewnić czy to to)
biorę odinstaluj zaznaczam także aby odinstalował wszystkie sterowniki związane z nim. Następnie resetuje komputer, odłączam internet oraz tuner.

Wchodzę w sterownik najnowszy z MediaTech i instaluje go, trwa to ok 1-2m.

Po instalacji podłączam tuner, wchodzę w Panel Sterowania, znajduje urządzenia, i mam trójkącik żółty przy tunerze. Wchodze we właściwości i pokazuję tam, że brakuje sterownika BULK IN.
Na tym wszystko staje, ponieważ Total Media oraz SplashLite nie widzą tunera. Dopiero pomaga aktualizacja sterownika poprzez Windows.

Po aktualizacji sterownika przez Windows, jest ok. SplashLite oraz TotalMedia wykrywają tuner, lecz nie łapią w ogóle zasięgu, posiadam 0 kresek i nie znajduje mi programów.

Posiadam identyczny zestaw jak na dołączonym zdjęciu.
http://anteny.pl/images/t2.jpg

Próbowałem wgrać najnowsze i starsze sterowniki lecz przy wszystkich jest niepowodzenie instalacji.

Jestem zielony w tym temacie, dlatego też pisałem w taki a nie inny sposób.

Kilka zdjęć aby rozjaśnić sytuację

Gdy jest zainstlowany sterownik Windowsa
Obrazek
Obrazek

No i odinstlowuje

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Znalazlem jeszcze w Menedżerze urządzeń, że po odinstalowaniu sterów znajduje coś takiego więc też to później odinstlowałem, lecz nadal niepowodzenie instlacji.
Obrazek

Obrazek

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

tak kolego to można sobie pisać.
Błędnie wskazałeś tuner na allegro.

Tuner masz nie MT4171 tylko Cabeltech na Realtek 2832U.

więc instalowanie sterownika ITE9135 MIJA SIĘ Z CELEM.

Sterownik najwyraźniej masz poprawnie zainstalowany jako REALTEK.
A sterowników brakuje ci do wielu urządzeń jak widać .

Bulk in to pewnie ten twój tuner po odinstalowaniu sterownika. Zainstalowanie sterów ITE9135 nic nie zmienia bo to nie do twojego tunera.
tu sterownik poprawny.
http://www.cabletech.pl/pl/10365-tuner- ... -cabletech

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: eter »

Po takich "bojach" napisz czy wreszcie ci ruszyło na tych nowych sterach czy nadal, tak jak na zaciągniętych automatycznie przez system, nie wyszukuje ci programów?
To tak dla naszej informacji, bo bój był niezły, tyle że nie z tą "amunicją".

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Byczek12345 »

Mnie się wydaje że najlepszym wyjściem będzie cofnąć system i dopiero zainstalować właściwy sterownik.
Z tego co widać na zrzutach ekranu to masz skopane też inne urządzenia, a dongle na RTLu lubi być złośliwe, sam się przekonałem - pisałem o tym.

Byłeś blisko znalezienia ID VID/PID, gdybyś go podał, to w sieci można by odszukać co to za "antenka"; Właściwości (urządzenia) -> Szczegóły -> zakładka "identyfikator sprzętu", jest on podany nawet gdy brakuje sterownika.

bezel141

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: bezel141 »

Działaaaaaaaaaaaaaa :shock: :D :D

Dziękuje wszystkim którzy pomagali :D 32 kanały w Total Media, w WMC 25 :)

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

No nie ma sprawy kolego. ale utrudniałeś jak można.
Byczek12345 pisze: Byłeś blisko znalezienia ID VID/PID, gdybyś go podał, to w sieci można by odszukać co to za "antenka"
Wystarczyło przeczytać co jest na obudowie tunera. cabeltech. albo zrobić fotkę. ;)
albo sprawdzić sterownik na tym działającym drugim komputerze. Nie potrzebne żadne wyszukane sposoby.

eter
Posty: 1296
Rejestracja: 3 grudnia 2010, o 20:21

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: eter »

Działa na tym właściwym sterowniku ma się rozumieć?
Podanym przez kolegę @lustracja?
Czyli potwierdziłoby się, że stery zaciągnięte przez system automatycznie, jednak nie działają w prawidłowy sposób ... czego można się było spodziewać.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

Obrazek

jak byk na urządzeniu nazwa.
co do sterownika to pewnie tak bo jak inaczej?

bezel141

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: bezel141 »

Tak, sterownik od kolegi lustracja pomógł

Myslalem ze to nie ma znaczenia co jest na tunerze, bo i to i to china, tylko myslalem ze inna marka. Czlowiek madrzejszy na przyszlosc.

Wielkie dzieki.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

nie ma sprawy kolego. fajnie , że masz w końcu odbiór.

ProLight
Posty: 3
Rejestracja: 9 grudnia 2014, o 03:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kato

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: ProLight »

Witam Serdecznie to mój pierwszy post!

Panowie po 3:00 a ja sie dalej męczę.

Windows 7
RTL2832u + R820T

Niestety nie umiem tego zainstalować pobrałem już kilka-naście różnych sterowników i nie działa.

Każde sterowniki odinstalowywane -> resetowany komputer -> odłączenie internetu-> instalowanie nowych sterowników.

Program np. SmartDVB Widzi urządzenie jako "Realtek DVB Filter"
ProgDVB
SmartDVB
BlazeHDTV

Programy widzą urządzenie ale niestety na żadnym nie potrafie znaleźć żadnego kanału, odbywa sie skanowanie ale za każdym razem wynik - 0

Antena Kierunkowa na dachu, na 100% sprawna działa na niej stacjonarny Tuner "strong" i łapie kilka podstawowych kanałów w bardzo dobrej jakości, brak wzmacniacza.

Wszystko testowane na dwóch niezależnych laptopach

Tuner uszkodzony?

Podłączyłem na próbę Tuner RTL2832u do androida włączyłem jakąś aplikację i słucham radia RMF FM
Więc wydaje się być że tuner jest sprawny.

Mieszkam w centrum Katowic ale chyba nie ma to znaczenia skoro antena na jakiej testuje Dongla USB poprawnie działa z innym urządzeniem.

identyfikator sprzętu
USB\VID_0BDA&PID_2832&REV_0100
USB\VID_0BDA&PID_2832


Z góry będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

a jaki to producent tego urządzenia?
nie dostałeś od niego sterownik?
Sterownik możesz spróbować ten od cabletecha powyżej
jeśli sterownik jest poprawny czyli system widzi urządzenie i programy widzą tuner to
mimo ze masz sygnał na STB to na tunerze możesz nie mieć.
RTL 2832U nie jest jakiś super czuły chip.

Zablokowany