Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

ssqt
Posty: 15
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 18:44

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: ssqt »

Instalowałem kilka sterowników, na żadnym nie było poprawy w TotalMedia. Co do innych programów, to niestety żadnego nie udało mi się uruchomić, wykładały się na skanowaniu częstotliwości i po prostu żaden z nich nie znajdował kanałów... Dlatego mnie zastanawia, o co chodzi. Wydaje mi się, że to nie wina antenty, skoro ściągam sygnał na laptopa i dodatkowo mam czeskie kanały...

Wyłączyłem w TM przyspieszenie sprzętowe (w ogóle nie ma tam za bardzo wielu opcji) ale obraz się nie zmienił. Ten program, który dałeś kolego, owszem - instaluje się, ale przy skanowaniu stacji jest to samo, czyli cisza: „brak sygnału”. Gdyby mi to nie działało na Win7, to mógłbym reklamować, a tak, to co... Z resztą, facet mówił w sklepie, że sprzedali tego sporo i nie było problemów z działaniem.

Korzystając z okazji - spokojnych świąt i dzięki za dotychczasową pomoc.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

Nie ma sprawy co do pomocy.

Odinstaluj ten TM może sobie zawłaszczył tuner.
Następnie sterownik USUŃ. I jeszcze raz zainstaluj po restarcie
jeśli to nie pomoże

Facet w sklepie co ma powiedzieć? On sprzedaje.
To że tuner Not Only Tv LV5TDLX działa na WIN 7 nie oznacza, że nie można reklamować na niezgodność towaru z umową bo producent obiecuje zgodność z XP. 8-) na to masz 6 miesięcy od stwierdzenia wady.
Niech ci pokażą że działa na XP.

ja bym reklamował


Sterownik ze strony producenta pisze jak wół XP
http://www.notonlytv.net/download_external.html

możesz spróbować jeszcze gigabyte na tym samym chipie i nowszy driver
http://www.gigabyte.us/products/product ... id=3493#dl

Lepszy jest MT4171

Kilka spraw już poprawiliśmy.
jeśli ten sterownik nic nie zmieni to ja bym reklamował. Chyba, że ktoś znajdzie rozwiązanie.

pozdrawiam

ssqt
Posty: 15
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 18:44

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: ssqt »

Próbowałem sterownik od Gigabyte'a, ale wtedy nie chciał się połączyć. Ten sterownik ze strony próbowałem, też nie działa, TM na nim wisi, a inne programy głuche. Próbowałem na maszynie wirtualnej ze świeżym Windowsem XP, ale nie chciał skanować częstotliwości, więc zainstalowałem XP testowo na wyodrębnionej partycji na laptopie. Po zainstalowaniu części sterowników zainstalowałem program TotalMedia i sterowniki tunera z dołączonej płyty i ruszyło. Nie skanowałem wszystkich programów, bo dla mnie ważna była jakość obrazu, a tu kolory są jak brzytwa - ostre i nie rozmazują się. Zatem na świeżej instalacji Windowsa XP wszystko sprawnie działa, jeśli chodzi o dźwięk i jakość obrazu. Zainstalowałem również na próbę SmartDVB w wersji najnowszej, czyli 0.3.5. Oczywiście seria komunikatów, że brak kodeków etc., ale od razu miałem listę możliwych częstotliwości do przeskanowania i jak to zrobiłem, to pojawiły się możliwe kanały do wyboru.

Zatem coś jest nie tak w moim komputerze stacjonarnym/systemie na nim postawionym. Powtórzę, że jak chciałem zainstalować oprogramowanie z płyty, to po przeskanowaniu częstotliwości i wyświetleniu obrazu dostawałem od razu komunikaty o błędach programu i następowało przymusowe zamknięcie. Inne wersje TM działają, ale z problemem obrazu i kolorów. Za to inne programy do obsługi DVB-T umarły, cisza, zero skanowania i brak sygnału...

Teraz zastanawiam się, co to takiego może być w komputerze/systemie...

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

możesz spróbować na tej nowej instalacji XP też SmartDVB czy skanuje i odbiera?
Ciekawe czy TM blokuje czy tylko masz felerny system na stacjonarnym.
tuner jak widać działa i na XP więc nici z reklamacji.

SMARTDVB trzeba jak zauważyłeś ustawić więc komunikaty o braku kodeków nie powinny dziwić.
ssqt pisze:Za to inne programy do obsługi DVB-T umarły, cisza, zero skanowania i brak sygnału...Teraz zastanawiam się, co to takiego może być w komputerze/systemie...
Wygląda na to, że ta wersja TM blokuje użycie tunera w innych programach u ciebie.
Ponadto problemem mógł być syf w postaci paczki kodeków K-Lite lub coś podobne. Miesza to w systemie ponieważ instalują ludzie wszystkie kodeki jak leci. Możliwe kilka wersji kodeków do odtwarzania tego samego. I taki syf później stwarza różne nie do przewidzenia problemy.

Jeśli chcesz dobrego odbioru na stacjonarnym to trzeba spróbować reinstalki XP. :D

swiatus85

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: swiatus85 »

Posiadam tuner usb WandTV. Zmieniłem system na windows 8 i niestety nie znajduje mi kanałów w programie Splash Lite. Tuner w programie po wyborze danej częstotliwości pokazuje 0 siły i 0 jakości sygnału. Tuner i antena jest sprawna bo sprawdzałem na 2 komputerze. W menadżerze urządzeń tuner wyświetla się jako IT 9135 BDA (windows samemu zainstalował sterownik).

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

A jaki system i odtwarzacz masz na 2 komputerze?

swiatus85

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: swiatus85 »

na 2 komputerze system w7 odtwarzacz Blaze Video. Podmieniłem sterownik z tego linku

Kod: Zaznacz cały

viewtopic.php?p=145213#p145213
, teraz jest możliwość wyszukiwania kanałów ale niestety po chwili zawiesza mi się za każdym razem komputer (czyli to jest wina sterownika). Ma ktoś działający sterownik na w8.1 x64 ?

#edit :

te sterowniki rozwiązały problem, teraz wszystko hula :)

Kod: Zaznacz cały

http://www.manta.info.pl/forum/dvbtusb01/dvbtusb01-sterowniki/

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Martens »

Kupiłem tuner Terratec na USB do laptopa. Zainstalowałem sterowniki i oprogramowanie (Terratec Home Cinema i DVBViewer). Kanały wyszukują się i odbierają OK, tzn. wizja jest OK, ale mam problem z fonią w oprogramowaniu DVBViewer (cisza na ścieżkach AC3). Problem z fonią jest także w Windows Media Player (tutaj podczas odtwarzania nagranych audycji cisza występuje na ścieżkach AC3, a czasem także i na ścieżkach podstawowych). Terratec Home Cinema ma chyba wbudowane własne kodeki, bo w tym programie z fonią wszystko jest OK (wszystkie ścieżki dźwiękowe działają prawidłowo). Niestety program ten ma inne wady, np. mocno obciąża procesor, nie odbiera polskiej telegazety, brak też polskich czcionek w EPG. Chciałbym zatem korzystać z oprogramowania DVBViewer, a także odtwarzać nagrane programy w Windows Media Player. Zainstalowałem AC3Filter (2.6.0b wersja full), ale niestety brak poprawy. Czy trzeba coś dodatkowo konfigurować w systemie, bo jeśli tak, to nie mam pojęcia co i gdzie. System, którego używam to Windows 7 64 bit. Proszę o jakieś wskazówki.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

czy DVBViewer to demo bo jeśli tak to nic nie ponagrywasz.
http://www.dvbviewer.com/en/index.php?page=demo

jeśli w jakimś sofcie nie masz audio to trzeba jeszcze wskazać żeby program to używał.
DVBViewer chyba sam zbiera co masz w systemie więc jak nie wiesz jak skonfigurować to po instalce AC3 filter.
przeinstaluj DVBViewer

albo popatrz na

manual
http://www.dvbviewer.com/en/index.php?p ... r=j&sub=j1

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Martens »

Nie, to nie wersja demo programu DVBViewer, tylko wersja tego programu produkowana specjalnie dla Terrateca - konkretnie chodzi o ten soft: http://ftp.terratec.de/Receiver/DVBViewer/
Nagrywać, oglądać, wyszukiwać kanały się da. Jest tylko problem z tymi ścieżkami AC3.
W opcjach programu zmieniałem wszystko, ale przy każdym wyborze była cisza na ścieżkach AC3. Co ciekawe nie doszukałem się "AC3Filter" w opcjach wyboru, pomimo iż zainstalowałem go w systemie. Być może trzeba było faktycznie przeinstalować DVBViewer po instalacji AC3Filter. Jednak czy w Windows Media Player trzeba także coś ustawiać (jeśli tak, to gdzie?), czy fonia powinna pojawić się z automatu po zainstalowaniu AC3Filter? Pytam, bo instalacja AC3Filter nie rozwiązała także problemu w Windows Media Player.
W systemie (Windows 7 64-bit) nie instalowałem dotychczas żadnych kodeków. Wolałbym uniknąć instalowania jakichś paczek, chciałbym doinstalować tylko to, co potrzebne. Ewidentnie brakuje jakichś kodeków, bo w oprogramowaniu Terratec Home Cinema wszystkie ścieżki są słyszalne - zarówno jak odbieram TV, a także jak odtwarzam w nim nagrane nawet w DVBViewer audycje. Podejrzewam, że Terratec Home Cinema ma wbudowane własne kodeki, a DVBViewer i Windows Media Player korzystają z kodeków systemowych.
Pytanie - co mam doinstalować, aby fonia (szczególnie AC3) pojawiła się w tych dwóch programach? Czy do czystego systemu trzeba zainstalować FFDShow, czy może coś innego? Dodam, że odinstalowałem już AC3Filter.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

co do WMP to on używa swoich kodeków.
Instalacja ffdshow nic nie da bo to tylko dubluje dekoder audio.
A Video widzisz w tym WMP? Nie masz tylko audio?
jak akurat nie używam WPM tylko inny player do filmów.
VLC nie trzeba instalować ma swoje kodeki.
Albo jakiś BestPlayer czy ALL player, który używa kodeków systemowych


DVBViewer nie ma wbudowanych kodeków jak widzę.
Ale trzeba je wybrać.
Chyba nie trzeba reinstalować tylko w opcjach
masz zakładkę dekoder i dalej
AC3 i musisz wybrać AC3 filter bo pewnie jest auto i wybiera kodek MS.

to powinno pomóc co do DVBViewer

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Martens »

W Windows Media Player jest oczywiście widoczne video (SD i HD), podczas odtwarzania nagranych audycji brak tylko fonii na ścieżkach AC3, a czasem brak też fonii na ścieżkach podstawowych. Nie mam pojęcia od czego to zależy, że odtwarzając nagrane pliki w WMP na jednych nagraniach słychać fonię na ścieżkach podstawowych, a na innych nagraniach na ścieżkach podstawowych jest cisza. Te same pliki odtwarzane w Terratec Home Cinema zawsze mają prawidłowo odtwarzaną fonię na wszystkich ścieżkach, a odtwarzane w DVBViewer mają fonię tylko na ścieżkach podstawowych, bo na ścieżkach AC3 oczywiście jest cisza.
Zainstalowałem ponownie ten AC3Filter i lipa. Niby jest zainstalowany, bo mam w Menu Start AC3Filter, ale jak wchodzę w zakładki zarówno w programie DVBViewer jak i Terratec Home Cinema, to nie mam w tychże zakładkach do wyboru czegoś takiego jak AC3Filter. A w Windows Media Player w dalszym ciągu jest cisza podczas odtwarzania niektórych nagrań.
Czy w Windows Media Player można w ogóle wybierać sobie ścieżki audio, podczas odtwarzania nagranego pliku? Jeśli tak, to prosiłbym o info gdzie to można zmieniać. A jeśli nie ma takiej możliwości, to którą ścieżkę on odtwarza?

Po instalacji AC3Filter w DVBViewer mam następujące pozycje do wybrania:

Options -> Renderer

Audio (Prefered Audio Renderer):
- Auto (to mam wybrane)
- Speakers (Realtek High Definition Audio)
- CyberLink Audio Renderer (PCMMovie)
- Default DirectSound Device
- Default WaveOut Device
- DirectSound: Speakers (Realtek High Definition Audio)
Pod spodem jeszcze jest:
Use "Default WaveOut Device" automatically for multichannel streams (mam to zaznaczone)

Video (Prefered Video Renderer):
- Auto
- Video Mixing Renderer 9
- DirectX Video Renderer
- Enhanced Video Renderer (to mam wybrane)

Options -> Decoder

MPEG Layer II:
- AUTO
- Microsoft DTV-DVD Audio Decoder (to mam wybrane)
- CyberLink Audio Wizard (PCMMovie)
- CyberLink Audio Decoder (PCMMovie)
- Elgato Audio Decoder

MPEG Layer III:
- AUTO
- MP3 Decoder DMO (to mam wybrane)

Vorbis:
- AUTO (figuruje jako FAILED na czerwono)

Dolby AC3:
- AUTO
- Microsoft DTV-DVD Audio Decoder (to mam wybrane, cokolwiek innego nie wybrałem i tak była cisza)
- CyberLink Audio Wizard (PCMMovie)
- CyberLink Audio Decoder (PCMMovie)
- Elgato Audio Decoder

XviD:
- AUTO
- Mpeg4s Decoder DMO (to mam wybrane)

DiviX 3:
- AUTO (figuruje jako FAILED na czerwono)

DiviX 4:
- AUTO (figuruje jako FAILED na czerwono)

DiviX 5:
- AUTO
- Mpeg4s Decoder DMO (to mam wybrane)

MPEG 1 Video:
- AUTO
- MPEG Video Decoder
- Microsoft DTV-DVD Video Decoder (to mam wybrane)
- Elgato Video Decoder
- CyberLink Video/SP Decoder (PCMMovie)

MPEG 2 Video:
- AUTO
- Microsoft DTV-DVD Video Decoder (to mam wybrane)
- Elgato Video Decoder
- CyberLink Video/SP Decoder (PCMMovie)

AAC Audio:
- AUTO
- MainConcept AAC Decoder
- Microsoft DTV-DVD Audio Decoder (to mam wybrane)
- CyberLink Audio Decoder (PCMMovie)
- Elgato Audio Decoder

H264:
- AUTO
- MainConcept AVC/H.264 Video Decoder
- Microsoft DTV-DVD Video Decoder (to mam wybrane)
- Elgato Video Decoder

HEVC:
- AUTO (figuruje jako FAILED na czerwono)

Wybrałem pozycje Enhanced Video Renderer (w zakładce Renderer) i pozycje Microsoft (w zakładce Decoder), bo kolega @GUTEK pisał w tym temacie, aby tak zrobić, bo wtedy jest mniejsze zużycie procesora. Ja mimo tego wyboru i tak mam zużycie procesora na poziomie 10-30 % (a nie na poziomie kilku %, tak jak @GUTEK pisał), choć przy innym wyborze zużycie procesora było jeszcze większe.

Natomiast po instalacji AC3Filter w Terratec Home Cinema mam następujące pozycje do wybrania:

Setup -> Audio/Video

Video settings

Video renderer:
- Overlay Mixer
- Enhanced Video Renderer (to mam wybrane)
- Video Mixing Renderer 9
- Video Mixing Renderer 7

MPEG2-Video decoder:
- Microsoft DTV-DVD Video Decoder
- MainConcept Video Decoder (TerraTec) - to mam wybrane

H.264 decoder:
- Microsoft DTV-DVD Video Decoder
- MainConcept Video Decoder (TerraTec) - to mam wybrane

Audio settings

Audio renderer:
- Default DirectSound Device (to mam wybrane)
- DirectSound: Speakers (Realtek High Definition Audio)

MPEG2-Audio decoder:
- CyberLink Audio Decoder (PCMMovie)
- MS MPEG Audio Decoder
- Elgato Audio Decoder (to mam wybrane)
- Microsoft DTV-DVD Audio Decoder
- CyberLink Audio Wizard (PCMMovie)

Dolby Digital decoder:
- CyberLink Audio Decoder (PCMMovie)
- Elgato Audio Decoder (to mam wybrane)
- CyberLink Audio Wizard (PCMMovie)

AAC Decoder:
- CyberLink Audio Decoder (PCMMovie)
- MainConcept Audio Decoder (TerraTec) - to mam wybrane
- Microsoft DTV-DVD Audio Decoder

Wybrałem pozycje Terratec/Elgato, bo w przypadku wyboru pozycji Microsoft było ciemno na wizji. Tak jak pisałem - w tym programie przy takich ustawieniach wszystko jest OK (wizja i wszystkie ścieżki dźwiękowe odbierają prawidłowo). Niestety zużycie procesora jest bardzo duże (nawet 70% podczas oglądania kanałów HD).

Zastanawia mnie - dlaczego pomimo zainstalowania w systemie AC3Filter nie mam możliwości wyboru go ani w zakładkach programu DVBViewer, ani w zakładkach programu Terratec Home Cinema?

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

Zainstalowałem ten soft.
Normalnie odtwarza pliki .ts z AC3. Użyłem AC3 filter
u mnie ten program odtwarza za pomocą kodeków MS Audio i MS DTV
Dziwne, że AC3 Filter nie jest widoczny.
powinno być tak
Zdjęcia


W ustawieniach DVBViewer możesz też chyba na każdym programie ustawić która ścieżkę dźwiękową ma używać do odtwarzania i które nagrywać.

W opcjach dekodera
Audio ustaw na auto
a H264 na MS DTV.

I zużycie procesora powinno spaść do kilku %


co do zużycia procesora to kodek MS obciąża w kilku % .

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Martens »

lustracja pisze:powinno być tak
Zdjęcia
No, a u mnie w zakładce Dolby AC3 pozycji AC3Filter nie ma. Dlaczego?
Jaką wersję AC3Filter instalowałeś i co konkretnie odznaczałeś podczas instalacji?
Ja zainstalowałem wersję full 2.6.0b i podczas instalacji odznaczyłem tylko aby nie instalował składników 32-bit, no bo mam Windows 7 64-bit. Pod koniec instalacji nie wyraziłem jeszcze zgody na instalacje jakiegoś dodatkowego narzędzia.
lustracja pisze:u mnie ten program odtwarza za pomocą kodeków MS Audio i MS DTV
Ale odtwarza za pomocą kodeków MS wszystkie ścieżki dźwiękowe, nawet AC3? Czy przy wyborze kodeków MS tylko na ścieżkach podstawowych jest dźwięk, a na ścieżkach AC3 jest cisza (u mnie tak właśnie jest), a dźwięk na ścieżkach AC3 pojawia się u Ciebie dopiero po wyborze AC3Filter (którego ja z jakiegoś powodu nie mam w opcji wyboru)?
lustracja pisze:W ustawieniach DVBViewer możesz też chyba na każdym programie ustawić która ścieżkę dźwiękową ma używać do odtwarzania i które nagrywać.
W Terratec Home Cinema jest zakładka Record, gdzie można sobie wybrać, czy ma nagrywać w .ts czy .mpg, czy ma nagrywać wszystkie ścieżki czy bieżącą, czy ma nagrywać txt, itp.
W DVBViewer (przynajmniej w wersji dla Terrateca) nagrywa chyba tylko .ts i wszystkie ścieżki, bo za bardzo nie widzę, gdzie by to można wybrać. Przy odtwarzaniu tak, można wybrać ścieżkę, włączyć napisy, itp.
lustracja pisze:W opcjach dekodera
Audio ustaw na auto
a H264 na MS DTV.
I zużycie procesora powinno spaść do kilku %
Tak właśnie mam ustawione w DVBViewer, a mimo to po naciśnięciu Ctrl+Shift+ Esc pokazuje mi się zużycie procesora na poziomie 10-30%.

Dzięki @lustracja, że starasz się pomóc. Nie wiem co robię źle, dlatego będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, również od innych kolegów - specjalistów w tematyce tunerów USB.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

Zainstaluj 32 bit.
Pewnie dlatego się nie wyświetla.

A jaką masz grafikę?

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Martens »

OK, zainstalowałem ponownie AC3Filter, zostawiając tym razem odhaczone wszystkie pozycje (32-bit i 64-bit) i poszło. Zarówno w DVBViewer, jak i Terratec Home Cinema pojawiło się AC3Filter w zakładkach audio. Teraz już na ścieżkach AC3 w programie DVBViewer jest dźwięk. :)
Niestety w dalszym ciągu mam ciszę, gdy odtwarzam niektóre pliki w Windows Media Player (gdy odtwarzam je w DVBViewer czy Terratec Home Cinema, fonia jest). Zauważyłem, że cisza jest na tych plikach, na których podczas odtwarzania w lewym dolnym rogu WMP pojawia się znaczek "Dolby Digital Plus".
Napisz proszę jak uaktywnić fonię w WMP i właściwie którą on ścieżkę wybiera podczas odtwarzania plików .ts? Jak odtwarzałem kiedyś nagrany plik z TVP 1 (chyba to był fragment "Ojca Mateusza"), to fonia w WMP o dziwo była z audiodeskrypcją. :shock: Dlaczego akurat tę ścieżkę wybrał WMP i czy można ją zmienić na podstawową?
Miałbym jeszcze pytanie jak usunąć przeplot i czy w tym celu należy zainstalować FFDShow, ale to może później - jak uda się rozwiązać problem z fonią w WMP.
Dzięki za dotychczasową pomoc.

P.S. Grafika w laptopie to "Intel HD Graphics".

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

ścieżkę audio wybiera pewnie o niższym PID.
Czyli chyba najczęściej mpeg,
Nie używam WMP.

W VISTA w WMP nie ma problemu,
WMP pewnie chce używać swój kodek do dekodowania EAC3 i nie może.
Możesz odtwarzać przecież pliki w tym DVBViewer po co dodatkowy program choć jak rozumiem to lubisz


Intel HD nie powinien dawać takiego obciążenia procesora.
Albo w DVBViewer trzeba jeszcze coś ustawić w opcjach dekodera albo ten program tak ma.
Spróbuj inny decoder H264 może to coś zmieni.

Odbiór masz i w tym mogłem pomóc.
jak rozwiążesz problem z EAC3 w WMP daj znać może się komuś przyda.

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Martens »

A co może być przyczyną, że w programie Terratec Home Cinema teletext wyświetla mi się tak, jak na tym zdjęciu? Czy można coś zrobić, aby txt wyświetlał się prawidłowo?
Jeżeli w EPG wyświetlają się krzaczki zamiast polskich liter (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ż, ź), to czy można to także w jakiś sposób poprawić (np. zmienić coś w jakimś pliku odpowiedzialnym za wyświetlanie czcionek), czy nie da rady? Oto przykładowe zdjęcie.

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

A to nie ma w tym programie w ustawieniach EPG wyboru kodowania środkowoeuropejski?

Martens
Posty: 472
Rejestracja: 24 listopada 2012, o 16:37
Miejscowość: Gdańsk
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jagodnik, RTON Jaśkowa Kopa

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: Martens »

Z ustawień to jest tylko takie coś:
zdjęcie 1
zdjęcie 2
Czy można ręcznie dokonać zmiany strony kodowej w jakimś pliku?
A czemu teletext tak dziwnie się wyświetla?

Zablokowany