Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

ProLight
Posty: 3
Rejestracja: 9 grudnia 2014, o 03:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kato

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: ProLight »

Oczywiście próbowałem i te Cabltecha
Ale ten sam rezultat

Na antenie na której testuję na stacjonarnym Tunerze STRONG HD mam 34 kanały

Firma bliżej nie określona bardzo popularny tuner na opakowaniu ma DVB-T+DAB+FM

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http ... 31&ndsp=12

Miernik ustawiony na test diody
Żyła "gorąca" z masą pokazuje 830 w obie strony
Tak ma być?
Może dioda zabezpieczająca uszkodzona?

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

jak system i aplikacja go widzi poprawnie to powinien działać.
ale przepraszam to kolejne dziadostwo z przejściówka MCX więc tam może być problem z sygnałem albo za słaby sygnał na to urządzenie.
jak masz podobny tuner na USB to sprawdzić czy działa i wykluczysz sygnał zostanie tylko tuner.

ProLight
Posty: 3
Rejestracja: 9 grudnia 2014, o 03:07
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kato

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: ProLight »

Urządzenie przesmarowałem pastą i wygrzałem hot'em
Wszystko działa jak należy.

Musiał byś gdzieś jakiś zimny lut

lustracja
Posty: 810
Rejestracja: 11 grudnia 2013, o 08:09

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: lustracja »

ciekawe jak długo działa taka wysmażka.

kosci
Posty: 1
Rejestracja: 4 stycznia 2015, o 13:08

Omega Mini DVB-T na IT9135 BDA problemy w Windows 7 x64

Post autor: kosci »

Omega Mini DVB-T na IT9135 BDA problemy w Windows 7 x64

Witam wszystkich :)
Zaznaczam że to mój pierwszy wpis na forum ale nie znalazłem nigdzie odpowiedzi więc piszę co następuje.
Mam powyższy tuner od jakiegoś czasu. Próbowałem już chyba wszystkich sterowników znalezionych w sieci i na żadnych nie było idealnie. Poczatkowo tuner zawieszał się przy skanowaniu, po zmianie kilku różnych sterowników udało się to uruchomić, sygnał jest stabilny i mocny ale tuner potrafił ciąć podczas odtwarzania nawet w SD. Problemem na pewno nie jest komputer bo sprzęt jest mocny. doterłem do momentu gdzie zainstalowałem sterowniki ze strony Blaze Viceo- chodzi stabilniej ale mimo to na pełnym ekranie widać szarpanie, szczególnie w hd. Zainstalowałem też ProgDVB i tutaj jest nieco lepiej ale obraz też nie jest idealnie płynny. Za to na VLC media playerze na tych samych sterownikach wszystko chodzi świetnie. Miał ktoś podobne problemy z tym tunerem?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

Jakich kodeków używasz i jakie masz zainstalowane w systemie ?

neoox
Posty: 39
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:09
Odbiornik: Cabletech URZ0083
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Sucha Góra, Baranówka

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: neoox »

Posiadam dongla USB opartego na R820T oraz RTL2832U (klasyczny noname jakich pełno na znanym portalu aukcyjnym). Po zabawach z RTL-SDR stwierdziłem, że może zostać użyty do odbioru DVB-T. Niestety nie potrafię sobie poradzić ze zmuszeniem tunera chociażby do wyszukania sygnału. Komputer , który był używany do RTL-SDR ma poprawnie odinstalowany sterownik, zainstalowany nowy oraz dołączony program Blaze HD. Próbowałem na 3 różnych laptopach (z czego dwa nigdy nie widziały RTL-SDR, więc wszystko powinno przejść poprawnie). Blaze HD w ogóle nie wykrywa sygnału. Splash Lite pokazuje na sztywno siła 50% i to wszystko (antena wpięta, wypięta, bez znaczenia - więc to raczej jakiś błąd programu). Normalnie na tej instalacji antenowej pracuje URZ0083 i wszystko działa bez problemu (próbowałem Wiwę HD-50 oraz telewizor Philips i wszystko jest w porządku). Tuner pokazuje brak sygnału. W systemie wykrywany jest (po instalacji sterowników z dołączonej płyty) jako Realtek 2832U Device (Kontrolery dźwięku, wideo i gier). W Splash Lite widnieje jako Realtek 2832U Filter. Czy mogę w jakiś sposób (program, sterowniki?) zmusić tuner do odbioru DVB-T? Próbowałem już ProgDVB, WMC, WMC i nic nie działa. Tuner jako odbiornik RTL-SDR radził sobie wyśmienicie ...

System operacyjny to Windows 8.1 x64. Identyfikator sprzętu (tuner) USB\VID_0BDA&PID_2838&REV_0100

neoox
Posty: 39
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:09
Odbiornik: Cabletech URZ0083
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Sucha Góra, Baranówka

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: neoox »

W pewien sposób udało mi się rozwiązać problem. Znalazłem sterownik 64.1.521.2012 i na nim tuner działa poprawnie. Problem w tym, że za każdym razem kiedy włączę WiFi to system sam pobiera sobie sterownik 64.1.304.2009 na którym tuner nie działa. Wygląda to tak: instaluje sterownik 2012 na wyłączonym WiFi, tuner działa, włączam WiFi i system zastępuje sterownik, co powoduje brak odbioru. Jeżeli zainstaluję sterownik i używam tunera na wyłączonym WiFi to wszystko jest w porządku, ale muszę pamiętać o wyłączeniu WiFi przed włożeniem tunera do USB i włączeniu WiFi dopiero po wyjęciu tunera. Jest to trochę uciążliwe. Czy mogę w jakiś sposób zablokować podmienianie sterownika przez system? Jakoś podmienić ten działający sterownik za systemowy?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: @GUTEK@ »

W Win7 było Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane ustawienia systemu -> (zakładka) Sprzęt -> Ustawienia instalacji urządzeń -> i wyłączasz tam Windows Update.
Być może w tym debilnym win8 jest tak samo.

neoox
Posty: 39
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:09
Odbiornik: Cabletech URZ0083
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Święty Krzyż, Sucha Góra, Baranówka

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: neoox »

Dziękuję. Działa :D

wite
Posty: 1
Rejestracja: 11 lutego 2015, o 14:31

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: wite »

Witam jestem nowym użytkownikiem tego forum.
Czytając wypowiedzi, mam wrażenie że zagląda tu sporo znawców problemów, dotyczących spraw oprogramowania do kompów, typu odbioru DVBT, czy DVBS.
Ja mam taki problem, że mam już poprawnie działający tuner, kartę Mediona DVBT plus, DVBS.
Mam program Blaze HDTV DELUXE PLAJER 6.0.
Mam kompa stacjonarkę z systemem Windows Vista Busines 32 bit.
Wcześniej przed reinstalką, miałem dostęp przez kartę do programów DVBT i DVBS, z dwóch satelit.
Obecnie mam tylko DVBT. Po wejściu do ustawień sat, wyświetla mi Blaze komunikat- nieprawidłowe dojście.
Chciał bym wiedzieć w czym jest problem, czy w wersji Blazeta, czy w sposobie instalowania oprogramowania?
Za podpowiedzi ślicznie dziekuję.


----posty połączono 11 lut 2015 16:09

Ale heca, Wgrałem do kompa program sprawdzający sygnał anteny- Fast Satfinder-.
I ruszył Blaze z wyszukiwaniem sygnału. Widocznie nie miał kontroli sygnału sat, dostał to w wymienionym programie.
Nie wiem jak to powinno wyglądać prawidłowo. Lecz może komuś się przydać, taka wiadomość.

zz12
Posty: 1
Rejestracja: 1 marca 2015, o 14:38
Odbiornik: af9015
Instalacja antenowa: pokojowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Warszawa

Re: Software do tunerów USB. Problemy i rozwiązania

Post autor: zz12 »

Witam,

Mam problem polegający na tym, że na Windows przy użyciu TotalMedia odbieram MUX 2 i 3, natomiast na Linuksie w_scan wykrywa mi dla odmiany MUX 1 i 2 (potem oglądam przez VLC).

Co może być przyczyną takiej różnicy powodowanej tylko przez oprogramowanie, które poza tym zasadniczo działa?

Zależałoby mi na uzyskaniu odbioru MUX 3 na Linuksie. Przy mijaniu jego częstotliwości w_scan nawet się nie zająkuje, że cokolwiek tam może być.

darianna
Posty: 1
Rejestracja: 7 maja 2016, o 19:43
Odbiornik: TS-301 MPEG-2

Komunikat ArcSoft TotalMedia: The device cannot be detected or is not supported

Post autor: darianna »

Witajcie, kupiłam dla taty tuner DVB-T TS-301 MPEG-2 i walczę z nim kilka godzin i nie już nie mam siły- błagam pomóżcie. Sterowniki zainstalowałam, wyskoczyło, że stick zainstalowany pomyślnie, jednak w menadżerze urządzeń nie ma go tam gdzie powinien być czyli w kolektorach dźwięku, właściwie to nigdzie go nie ma, ale nie ma też żadnego nieznanego sterownika... Kiedy włączam program total media wyskakuje komunikat jak w temacie. Nie sądziłam, że mnie to przerośnie. Dodam że system win 7 64 bity (wersja do sterownika na dołączonej płycie jest do win 32, ale pobrałam do 64 z neta; czy to w takim razie ma szanse działać). Proszę o jasne kroki co robić , gdyż orłem w tej dziedzinie nie jestem :P z góry dziękuję za pomoc.

poxipol
Posty: 1977
Rejestracja: 7 stycznia 2015, o 23:04
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kraków-Chorągwica

Re: Komunikat ArcSoft TotalMedia: The device cannot be detected or is not supported

Post autor: poxipol »

Słowackie czy czeskie MUX-y pewnie by hulały.
w Polsce mamy MPEG-4

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Komunikat ArcSoft TotalMedia: The device cannot be detected or is not supported

Post autor: biprotek »

Sprawdź sterowniki z końca tematu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3175646.html
Mpeg4 nie ma nic do rzeczy...

TheArt
Posty: 96
Rejestracja: 27 października 2011, o 02:13
Odbiornik: Telewizor z DVB-T
Instalacja antenowa: antena domowa ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice

Sterowniki do sticka DVBT z Chin

Post autor: TheArt »

Hej

kupiłem taki oto stick

mini digital tv stick hdtv

Obrazek


http://www.dhgate.com/product/mini-usb- ... 98094.html

jest do niego plytka z driverami ale w moim lapku jej nie odczytam, czy ktoś wie co znajduje się na tej plytce albo mógłby mi powiedziec jakieo sterownika uzyc, dzieki

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Sterowniki do sticka DVBT z Chin

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Według opisu to nie DVB-T tylko ISDB-T, a to zupelnie inny system transmisji.
Mam wątpliwości, czy da się go zmusić do demodulowania DVB-T.

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Sterowniki do sticka DVBT z Chin

Post autor: Byczek12345 »

To co znalazłem, to też jest na "RTL2832U".
http://www.dx.com/p/rtl2832u-r820t-usb- ... 1vza-AaTcs

http://www.shopmadeinchina.com/product- ... 6824.shtml

http://www.alibaba.com/product-detail/1 ... 35925.html

Poszukaj sterowników do DVB-t, wgraj je, pewnie będzie działać.
Ten w drugim linku jest na "RTL2832U + E4000", musisz go rozebrać i wgrać właściwe sterowniki. Jaki masz VID/PID.
W trzecim linku, podobny, na "FC0013+2832U" odbiera nasz i japoński system.

http://spanish.alibaba.com/product-gs/r ... 41602.html
Też dwa systemy.

http://m5.img.dxcdn.com/CDDriver/CD/sku.170541.rar
http://m5.img.dxcdn.com/CDDriver/CD/sku.235224.rar

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Sterowniki do sticka DVBT z Chin

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Jeśli to faktycznie układ RTL to nie powinno być problemu.
Kilka sterowników jest choćby tu: http://ukwtv.de/cms/downloads-aside/281 ... gsinn.html

Byczek12345
Posty: 312
Rejestracja: 3 maja 2013, o 23:38
Miejscowość: Nuddd

Re: Sterowniki do sticka DVBT z Chin

Post autor: Byczek12345 »

JaroslawMroczkowski pisze:Jeśli to faktycznie układ RTL to nie powinno być problemu.
Kilka sterowników jest choćby tu: http://ukwtv.de/cms/downloads-aside/281 ... gsinn.html
Może być problem, jeżeli producent zapisze w pamięci dongla identyfikator VID/PID nieosiągalny dla sterowników pod DVB-T, dlatego pytałem o identyfikator.

Coś w tym musi być, gdyż do odbioru SDR polecają dongle z DVB-T, nie spotkałem się by używano z ISDB-T.

Jesteśmy ciekawi czy udało Ci się uruchomić odbiór DVB-T - napisz.

Zablokowany