Tuner zewnetrzny z możliwością nagrywania w wielu formatach

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Nagrywanie oryginalnej fonii i napisów na dekoderach z P

Post autor: michal77 »

janek 77 pisze:PowerDVD ma odblokowane dekodowanie H264? 8-)
Bo jeśli nie jest to wersja komercyjna to ani SD ani HD nie otworzysz. Niezależnie czy to trp czy ts.

Dlatego pewnie odtwarzasz SD w Media Player Classic - Home Cinema.
bo ten używa filtrów DS np FFDshow.

trp podobno odtwarza KMPlayer bez problemów.

Jeśli masz gdzieś mały plik(z 5 MB) trp to mogę popatrzeć czym to łatwo odtworzyć.
Nie wiem czy ma odblokowane i jak to się odblokowuje w PowerDVD. Jednak po przerobieniu np. na .ts lub .mkv (bez zmiany kodeka) można już odtworzyć.

KMPlayer odtwarza pliki .trp bez problemu ale tylko SD. Możliwe że jakieś kodeki trzeba dograć.

Mały plik mogę zgrać i gdzieś wrzucić, tylko HD bo w SD właściwie nie ma problemu.
widzu pisze:Po małej walce poszło ! Jednak to była tylko niewiedza. Signal HD nagrał wszystko. Przed nagrywaniem trzeba wybrać LANG -> AC3 Polski i wtedy w nagranym materiale mamy możliwość wyboru: LANG -> lektor/oryginał SUBTITLE -> napisy/bez. Można oglądać nagrany film w dowolnej kombinacji, to naprawdę zaczyna być fajne. Oby tak dalej.
U mnie niestety na tunerze można odtworzyć tylko taką ścieżkę jaką wybierzesz przed nagrywaniem, choć można zmieniać ścieżki w trakcie nagrywania.

janek 77

Re: Nagrywanie oryginalnej fonii i napisów na dekoderach z P

Post autor: janek 77 »

Wygląda na to że bedziesz musiał przerabiać na .TS bo inaczej będzie problem z odtwarzaniem

lpf1972
Posty: 215
Rejestracja: 3 listopada 2010, o 12:38
Odbiornik: LE40B650, Ariva T50
Instalacja antenowa: ASR860P25 (pod dachem ceramicznym)+ antena SAT, rozdzielnia HDTV Center plus
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chwaszczyno / Kisielice

Re: Nagrywanie oryginalnej fonii i napisów na dekoderach z P

Post autor: lpf1972 »

Jaka jest różnica między 'ts' a 'trp' za wyjątkiem innego rozszerzenia? Wg mnie w każdym z tych przypadków na nagranych przez STB audycjach, mamy do czynienia z częściowo okrojonym strumieniem transportowym (bez strumieni a/v/dialog z innych kanałów).
Pytanie jak "kroi" strumień dany tuner - mój (Ariva T50) z danego kanału nagrywa to co skojarzone z danym kanałem telewizyjnym, dla TVN będą to EPG, komplet ścieżek audio i napisy. Napisy mam ustawione jako domyślne, ale sprawdzę też bez tego ustawienia.
KMplayer bez kłopotu odtwarza HD.

janek 77

Re: Nagrywanie oryginalnej fonii i napisów na dekoderach z P

Post autor: janek 77 »

lpf1972 pisze:KMplayer bez kłopotu odtwarza HD.
to dobrze wiedzieć. Ja nie używam tego programu.

Natomiast
lpf1972 pisze:Jaka jest różnica między 'ts' a 'trp' za wyjątkiem innego rozszerzenia?
jakaś jest. Zmiana rozszerzenia trp na ts nie skutkuje bezproblemowym odtwarzaniem w innych programach.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Nagrywanie oryginalnej fonii i napisów na dekoderach z P

Post autor: @GUTEK@ »

janek 77 pisze:jakaś jest. Zmiana rozszerzenia trp na ts nie skutkuje bezproblemowym odtwarzaniem w innych programach.
Prawdopodobnie pliki mają inny nagłówek lub/i zawierają inną informację o pidach. Strumienie danych w plikach muszą być identyczne ponieważ żaden tuner nie podaje rekompresji materiału podczas nagrywania.
W związku z czym odtwarzacze na komputerach które rozpoznają plik tylko po nagłówku nie poradzą sobie z odtworzeniem trp.


Mój LV6T nagrywa do TS. Sprawdzałem nagrywając fragment TVNu z napisami i po nagraniu podczas odtwarzania jest możliwość wyboru ścieżki audio mpg/ac3 oraz włączenia napisów.

michal77
Posty: 94
Rejestracja: 20 marca 2009, o 13:09
Miejscowość: Gorzyce
Odbiornik: LG OLED55B8PLA
LG 42LM620S
Hyundai FLN32TS439SMART
Instalacja antenowa: Tridigit + wzmacniacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Katowice Kosztowy/ Rybnik TVT

Re: Nagrywanie oryginalnej fonii i napisów na dekoderach z P

Post autor: michal77 »

Zapomniałem dodać że mój Optikum też nagrywa EPG.

@GUTEK@ pewnie jest tak jak mówisz z tym nagłówkiem.

Przerobienie pliku z .trp na .ts (bez zmiany audio i video kodeka) nie jest dla mnie problemem, bo trwa to krótko, co innego jakbym chciał zmienić kodeki lub bitratę.
Większość nagranych programów i tak oglądam na tunerze, jedynie teledyski, które chce sobie zostawić na kompie przerabiam do .ts.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Jaki tuner aby nagrywac z plyt VHS ?

Post autor: Fantom »

Witam
1) Czy dobrze rozumiem, ze kupujac np jakis tunerek DVB-T (niektore modele) oprocz tv bede mial mozliwosc zgrania danych z kaset VHS do formy ctfrowej ?
2) Jaki sprzet polecicie do tego celu ? Czy moze to byc np cos z Not Only TV ?
3) Jak z jakoscia tak przegranych filmow ? Duzo straci sie z tego co jest na kasecie ?
4) czy takie tunerki na usb, jak wepne w laptopa i bede jechal autem tyo da sie ogladac tv czy lipa ?

Ogolnie chodzi mi o jakies tanie rozwiazanie, bo jak przekroczy powiedzmy 200-300 zl to wole te kasety przegrac w jakims punkcie foto. Format wyjsciowy moze byc dowolny - potem sobie do czegos to skompresuje itp.

Fantom

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Jaki tuner aby nagrywac z plyt VHS ?

Post autor: biprotek »

Ad 1 - Tylko zaawansowane rozwiązania jako STB np Novatron, Hyundai Mbox, Xtreamer - wersje z wejściami sygnału analogowego lub tanie jako USB tuner hybrydowy.
Ad 2 - Może być np. Not Only TV Tuner HDTV USB Hybrid LV5HD.
Ad 3 - Jakość porównywalna, format domyślny to DVD
Ad 4 - Tak, ale z ograniczeniami zasięgu, wymagana antena na dachu.

Tanie rozwiązanie to tylko tuner USB do komputera lub laptopa.

Janeczek

Re: Jaki tuner aby nagrywac z plyt VHS ?

Post autor: Janeczek »

Albo takie urządzonko jak grabber. Jest w sieci sporo różnych - wystarczy wejść na alledrogo. Ceny od 40 do 100 zł. Podpinasz magnetowid i zgrywasz na dysk :)

elekdj

Re: Tuner zewnetrzny z możliwością nagrywania w wielu format

Post autor: elekdj »

Jest już program do wycinania reklam z mpeg4 i kompresji. Działa poprawnie nie wiesza się. Pod linux-em go używam avidemux wer 2.6.

Kpc21
Posty: 420
Rejestracja: 15 czerwca 2009, o 18:05
Odbiornik: Skymax ME2012; Wiwa HD-90; Panas. L37E5E; Ferg. Ariva 250
Instalacja antenowa: antena szerokopasmowa "siatkowa" ze wzmacniaczem
Nadajnik - obiekt nadawczy: pTON Łódź EC4

Re: Tuner zewnetrzny z możliwością nagrywania w wielu format

Post autor: Kpc21 »

Chciałem zadać pytanie, ale to taka drobnostka, że nie ma sensu zakładać do tego celu nowego tematu.

Czy formaty TS i MTS są między sobą kompatybilne? Inaczej mówiąc, czy odtwarzacz mający w specyfikacji obsługę TS, wyświetli również plik MTS?

amstat

Re: Tuner zewnetrzny z możliwością nagrywania w wielu format

Post autor: amstat »

Kpc21 pisze:Chciałem zadać pytanie, ale to taka drobnostka, że nie ma sensu zakładać do tego celu nowego tematu.

Czy formaty TS i MTS są między sobą kompatybilne? Inaczej mówiąc, czy odtwarzacz mający w specyfikacji obsługę TS, wyświetli również plik MTS?
Raczej nie, nagrywałem kiedyś na fergusonie FK 6900CR w formacie TS na WIWIE odtwarzało bez problemu natomiast na odwrót już nie,mało tego materiał nagrany na WIWIE80 bez problemu odtworzy WIWA 90 a jak sie nagra na WIWIE90 to WIWA80 tego nie odtworzy.

lukasz536
Posty: 103
Rejestracja: 21 grudnia 2010, o 13:31
Odbiornik: Samsung LE32B450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza AZART (MUX 1 i 2) + pojedynczy dipol własnej roboty (MUX 3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Sucha Góra + Baranówka

Odbiornik wygodny do nagrywania

Post autor: lukasz536 »

Dzień dobry!
Chciałbym zakupić przystawkę/odbiornik DVB-T (albo może i combo) wyłącznie do celów nagrywania (mam już TV z mpeg4, co widać w moim opisie :D ). Chodzi mi o to, aby ten odbiornik spełniał parę moich wymagań, które przedstawię poniżej. Poproszę o ewentualne sugestie i ceny.
Moje wymagania:
- współpraca z dyskami z systemem plików NTFS (mam dysk WD My Book Esential 1 TB)
- automatyczne tytułowanie nagrań w oparciu o EPG (kiedy nagrywamy wybierając pozycję z EPG)
- jakiś przyzwoity wygląd menu (miałem do czynienia z tunerami na starym MStarze [np. RWT 451T, Not only TV MPEG4] i tam menu jest po prostu...no chińskie; może żeby nagrania nie były prezentowane w formie nijakiej listy, ale np. ikon z podpisami, po prostu jakoś ładniej i przede wszystkim przejrzyściej)
- szybkie przewijanie (na MStarach nawet przewijanie 16x jest tylko prawie przyzwoite)
- jeśli takie coś jest dostępne w tunerach, to funkcja naciskania przycisku "REC" celem wydłużenia nagrywania o pewne okresy czasowe, np. co 30 min. (przydaje się, gdy zaczynamy coś nagrywać, a program np. kończy się późno w nocy i nie chcemy czekać na zakończenie, żeby tylko wcisnąć przycisk STOP, a zarazem nie chcemy przerywać nagrania w celu zaprogramowania nagrania)

Dziękuję bardzo za wszelkie sugestie.

Zablokowany