Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

Mam nietypowe pytanie do was - nie chodzi mi o tuner ale o telewizor LED - 32 cale nie musi mieć tunera DVB-T bo sobie ferdka podłącze po HDMI, musi być Full HD (obsługa 1080p)

szukam takiego TV, może się ktoś orientuje czy da radę znaleźć coś w miarę ok poniżej 1000 zł?

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: programista »

Ostatnio robiłem rekonesans, tv poniżej 1200 zł nie opłaca się kupić, bo będzie kaszana, w dodatku LED to jedna wielka ściema, a ceny dość naciągane z stosunku do lcd (czyli to samo + diody), a na 32 calach nie warto mieć FHD bo i tak to za mały ekran, aby dostrzec różnicę, chyba, że oglądasz z metra.
Jeżeli natomiast mi nie wierzysz to wątpię iż dostaniesz tv LED FHD poniżej 1000 zł w ogóle, a jak już to strasznie kiepskiej jakości.

Marx
Posty: 153
Rejestracja: 17 maja 2011, o 13:36
Odbiornik: pecet
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy?

Odp: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Marx »

W marketach są w takich cenach, ale może lepiej kupić jakiś używany?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

ale może lepiej kupić jakiś używany
powiem tak: używanej prezerwatywy byś chyba nie kupił - także chciałbym kupić nowy sprzęt a nie używany, a będę oglądał z prawie 2 metrów więc full hd jak najbardziej

co sądzicie o PHILIPS 32PFL3506H?
szukam opinii na temat tego telewizora, ale puki co w necie cisza
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, o 17:32 przez Anduraki, łącznie zmieniany 1 raz.

DVBManiak

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: DVBManiak »

Anduraki pisze:używanej prezerwatywy byś chyba nie kupił
Ale to są przecież dwie różne sprawy. :P Jak się opłaca to warto kupić używane. Trzeba tylko mądrze kupować.

methiu2

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: methiu2 »

Przeczytałem temat i testy na tunery.tv i jednak prosze o radę. W temacie jestem zupełnym laikiem więc proszę o wyrozumiałość jeśli coś głupio zabrzmi. Mam kineskopowy Philipsa 21 cali. Potrzebuje do niego tunera do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

- Priorytetem jest odtwarzanie plików mkv (np plik video o rozmiarze około 450 mb i rozdzielczości 700x400 bo tych mkv co mają po kilka gb raczej nie używam)
- odtwarzanie avi to standard więc nawet o to nie pytam
- Ponadto, żadnych problemów z napisami i plikami txt oraz polskimi znakami. Z tego co czytałem np. polecana Ariva 120 ma z tym problemy (opinie na skapiec.pl)
- oczywiście funkcja nagrywania na pendrive

Na allegro pod względem popularności króluje Cabletech URZ0083 ale tuner może być ciut bardziej zaawansowany skoro to inwestycja na dłużej...

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

do mkv z napisami napewno wiwa hd90, ferguson t55/65 o ile ten mkv jest bez dźwięku w formacie dts(nie czyta DTS, ale bez problemu czyta AC3)

rafmik
Posty: 28
Rejestracja: 30 sierpnia 2011, o 16:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kołowo

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: rafmik »

Jaki dekoder mam wybrać dla siebie?

Dekoder na chwilę obecną będzie działał z TV LCD, bez wbudowanego dekodera.

Czego oczekuje od dekodera:

- wsparcia Full HD (do 1080i)
- wsparcia dźwięku DD+
- z gniazd muszą być minimum HDMI i Scart
- musi obsługiwać pamięci USB i dyski twarde na USB
- musi mieć funkcję nagrywania po USB. Zarówno z zaprogramowania, jak i zrobienia "pauzy" podczas oglądania czegoś na żywo w TV.
Czy tego typu urządzenia umożliwiają funkcję typu równocześnie oglądam jeden kanał i drugi nagrywam?
- fajni by było, jak by taki dekoder czytał filmy AVI i MKV z pendrive z polskimi napisami.


Do tego (opcja) mógł by mieć kartę sieciową i zapewniać dostęp do internetu (coś w stylu SMART TV od Samsunga).


Znajdę coś takiego? W dodatku w cenie do 150 zł?

Aktualnie dekoder ma pełnić funkcję dekodera ;-) Ale za np 2 lata po wymianie TV ma pełnić funkcję nagrywarki.


Z góry dziękuję za pomoć

root

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: root »

W tym dziale na forum masz dużo tematów o różnych tunerach. Wystarczy trochę poczytać.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

rafmik pisze:Jaki dekoder mam wybrać dla siebie?
zależy jaki masz kolor oczu :lol:
poważnie to poczytaj o mancie DVBT05 - najbliższa twoim oczekiwaniom - oczywiście nie za 150zł :D

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: programista »

Anduraki pisze:będę oglądał z prawie 2 metrów więc full hd jak najbardziej
Skoro nawet nie wiesz jaki tv wybrać to skąd możesz wiedzieć coś o fhd, gwarantuję ci, że oglądając film, a nie wpatrując się w piksele, nie zobaczysz żadnej różnicy na tv 32', żadnej.
Poniżej 1000 to nie dostaniesz nic dobrego, a tym bardziej z fhd.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

wybacz, ale jestem w stanie dostrzec różnicę pomiędzy 720p a 1080p, kolega ma tv LG i już wiele razy oglądałem u niego filmy zarówno 720p jak i 1080p i wrażenia z tej drugiej jakości są jednak zdecydowanie lepsze, problem w tym ze LG'ki mają fatalne głośniki - dlatego szukam czegoś z lepszymi głośnikami o podobnych parametrach do tamtego LG, pytam was co sądzicie o tym philipsie?

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: kris_s8 »

podobno tez w niektórych tv philipsa głośniki nie są najlepsiejsze

latonio

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: latonio »

Zapomnij o bardzo dobrym dźwięku z "płaszczaków". Możesz podłączyć pod wieżę, kino domowe lub głośniki komputerowe i w ten sposób poprawić sobie odczucia fono.

thorin00

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: thorin00 »

witam

przymierzam się do zakupu dekodera i przeglądam forum, jednak informacji tu jest naprawdę dużo. Poszukuję jakiegoś taniego dekodera HD ( tym bardziej że od 1 czerwca rusza 1 i 2 w HD), zastanawiam się nad wiwa hd-90 (jednak wszyscy opiszą "new" - jak rozpoznać czy to jest "new" czy nie?). Na allegro największą popularnością cieszy się CABLETECH URZ0083e może na niego się zdecydować, a może coś innego polecicie w cenie 100 - 120 pln

z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam

grzesk511

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: grzesk511 »

latonio pisze:Możesz podłączyć (...) głośniki komputerowe
W moim Philipsie regulacja poziomu dźwięku na wyjściu słuchawkowym jest schowana głęboko w menu.
Wujo ma LG, tam można normalnie regulować.

Dźwięk w moim małym Philipsie to dosłownie jazgot, nawet jak wysokie dam na minimum.

Inny wujo ma tv Samsung, w nim dźwięk jest w miarę przyzwoity.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2012, o 16:36 przez grzesk511, łącznie zmieniany 2 razy.

dreamlucid

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: dreamlucid »

Witam

po przestudiowaniu watkow, juz prawie zdecydowalem sie na wiwa hd 90 albo ferguson t65,
za tym drugim przemawia wyglad(m.in. usb z tylu) i chyba jakosc wykonania,

w zwiazku z tym mam pytania do tych ktorzy moze mieli stycznas z oboma tunerami

1. czy ktos moze powiedziec ktory jest lepiej wykonany? czy obydwa to tania chinszczyzna?

2. jak rozumiem zaden z nich nie obsluguje filmow z dzwiekiem w DTS, t65 mial ale juz
usuneli ta opcje? ( jezlei bede mial taki film musze go przekonwertowac na pc ?)

3. jak dziala opcja timeshift? czy jest mozliwe np. pauzowanie aktualnie rozpoczetego filmu w tv, odczekanie np 45 min (nie ogladajac go) i rozpoczecie ogladania (po dojsciu do reklam, przewiniecie ich i kontynuwanie)

troche to zagmatwane ale chodzi mi o przewijanie reklam w czasie ogladnia filmu z lekkim poslizgiem

pzdr

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

thorin00 pisze:witam

przymierzam się do zakupu dekodera i przeglądam forum, jednak informacji tu jest naprawdę dużo. Poszukuję jakiegoś taniego dekodera HD ( tym bardziej że od 1 czerwca rusza 1 i 2 w HD), zastanawiam się nad wiwa hd-90 (jednak wszyscy opiszą "new" - jak rozpoznać czy to jest "new" czy nie?). Na allegro największą popularnością cieszy się CABLETECH URZ0083e może na niego się zdecydować, a może coś innego polecicie w cenie 100 - 120 pln

z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam
new to wersja z wejściem na słuchawki i taka różnica
bierz Wiwę, bo z cabletechem po ustawieniu na wyższą rozdzielczość niż 576i/p obraz drga, nie wiem czym to jest spowodowane (na pewno nie telewizorem) podobnie jest z innymi dekoderami na tym samym procku, poza tym na jakimkolwiek zakłóceniu obraz staje na 1,5 sek podczas gry w wiwach pojawiają się nieprawidłowe piksele bez zatrzymania obrazu - cabletech ma troszkę lepsza głowicę, ale zamrożenia obrazu przy "zapalaniu gazu w kuchence" dla mnie dyskwalifikują ten tuner - bierz Wiwę nie pożałujesz.

@up
oba tunery są bardzo podobne, Wiwa jest tak według mnie bardziej delikatna, ma na górze otwory do przepływu powietrza, t65 chyba nie ma (ja mam t55 i od góry brak otworów), co do softu to są jaja, bo ferguson ma zrobione to czego nie ma wiwa i na odwrót. Ferguson ma spierniczone wyświetlanie jakości (max wskazanie 80%), a wiwa jeśli o to chodzi jest w porządku. Ferguson ma mniejsze problemy z zasięgiem pilota niż wiwa (w wiwie to z boku nie idzie trafić do tunera), ale pilot fergusona jest kolizyjny z zestawem głośnikowym Genius 5050v2.
Oba tunery mają problemy z obsługą niektórych nośników USB - wykrzaczają się w trakcie nagrywania, odtwarzania, z tego co wiem Wiwa pracuje nad naprawieniem obsługi USB.


Co do tego telewizora to chciałbym, aby dźwięk był chociaż taki jak w LCD Sharp Aquos 32' (nie pamiętam modelu, ale jest bez tunera mpeg4, sam mpeg2) moich rodziców - tam jest w ustawieniach taka opcja związana z dźwiękiem przestrzennym, po włączeniu naprawdę można mieć wrażenie, że w koło grają niezłej mocy kolumny 5.1

grzesk511

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: grzesk511 »

dreamlucid timeshift działa we wszystkich moich dekoderach tak jak opisałeś

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: programista »

Anduraki pisze:wybacz, ale jestem w stanie dostrzec różnicę pomiędzy 720p a 1080p, kolega ma tv LG i już wiele razy oglądałem u niego filmy zarówno 720p jak i 1080p i wrażenia z tej drugiej jakości są jednak zdecydowanie lepsze
Nie, nie jesteś w stanie, kolega ma prawdopodobnie marne 720p, bo rozdzielczość to nie wszystko, kodek też musi być odpowiednio ustawiony, a często w 720p po prostu ustawiony jest gorzej i to widać, ale nie jest to wina rozdzielczości.

Jak ja na tv 43 cale nie widzę różnicy między 720p, a 1080p (trailer Prometeusz z apple) to ty też nie zobaczysz (chyba, że się gapię i porównuję z poniżej 2m to wtedy coś tam widać).

Od 47' cali zaczynają się zauważalne różnice.

Nie wspominając o tym, że tv fhd za 1000 to po prostu słabej jakości sprzęt, zwłaszcza matryca i parametry. (skoro nawet droższe lcd/led są kiepskie)

Zablokowany