Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

OrientMan pisze:
Anduraki pisze: To zrób tak:
DVD podłącz przez SCART
STB podłącz przez AV(CVBS)(przelotka euro -> Audio Video na chinche, jeśli masz 2 chinche - czyli audio mono to podłącz L Audio i Video)
VCR przez S-Video
Widać nie wyraziłem się jasno:
- VCR ma: tylko 2*SCART. Nie sądzę (nie sprawdzałem ale będę zmuszony) żeby w tym SCART->TV był dostępny sygnał S-Video. Ten VCR jest zbyt tani na takie ekstrawagancje.
- TV ma: SCART, wejście S-Video, wejście Audio 2xCinch
Niestety, wszystko rozbija się o brak kasy na sensowny TV i trzeba opędzać temat dekoderem.

Chyba żeby :?: dopaść za niewielkie pieniądze jakiś sprawny inaczej, czyli z padniętym torem wyświetlania, wielowyjściowy TV z tunerem MPEG4 oraz pilotem i wyjść z niego (w moim przypadku) przez S-Video. W końcu takie TV, jak tu gdzieś czytałem, mają zwykle lepsze tunery niż STB.

Ciekawe czy ten pomysł spowoduje wzrost zainteresowania takimi truchłami np. na giełdach?
Magnetowid to trochę obciach w tych czasach, ale ok - możesz w sumie po kablu antenowym do TV dać obraz i tam wyszukać ch 35 albo 36, na kasetach video w sumie super jakości obrazu nie ma, i puszczenie strumieniem analogowym nie spowoduje zauważalnej utraty jakości. Ewentualnie trzeba by było poszukać przejściówki Euro-> S-Video, z tego co wiem euro obsługuje sygnał S-Video

coś takiego http://akumulatorki.com.pl/img/uploaded ... 31_916.jpg

robi

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: robi »

Witam,
mam do was pytanie. Jaki sprzęt polecacie z serii, tych najtańszych dekoderów. Chodzi mi o sprzęt dla starszej osoby, bez żadnych bajerów, na euro-złącze. Chodzi tylko o to, żeby spełniał normy do odbioru tv naziemnej, obecnie i w przyszłości ;)

DVBManiak

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: DVBManiak »

Wiwa HD-90. Ma bardzo fajnego pilota z dużymi przyciskami (trochę słabiej z zasięgiem, bo trzeba dosyć dokładnie celować w dekoder, ale ogólnie ok). Czuła głowica, dobry stabilny soft. Obecnie chyba najpopularniejszy i najlepszy tuner w tej cenie ~~100-120 zł. Spełnia wszelkie normy.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

już raczej wszystkie w okolicy 100zł spełniają normy (uwaga na nowości w mini marketach :oops: ) więc do odbioru tv nie będzie problemu ;)

DVBManiak

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: DVBManiak »

Obecnie za 100 zł można kupić szajs, ale równie dobrze bardzo dobry tuner. Więc nie ma co kombinować tylko brać sprawdzone produkty.

Radio-fonia

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Radio-fonia »

Strong Prima V i Wiwa HD-T85 były w Tesco po 89zl , niestety ostatnio podwyzszyli ceny

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

W Tesco był HD80 a nie HD85.

Najtańsza z Wiw jest HD50, dzięki zewnętrznemu czujnikowi pilota ma też lepszy zasięg.
Dla starszej osoby jak znalazł, duży pilot, tuner wrzucasz za telewizor i jedynie czujke przyklejasz.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

Co do dekodera dla starszej osoby to jest problem - starzy ludzie nie mają refleksu. Ja kupiłem swojej 89 letniej Babci Wiwę hd90 i jak naciska numeryczne to wpisuje jej 11, 22 itd, za długo przyciska, ale w tym wieku ciężko zrobić jakiś krótki szybki nacisk. Denerwuje to, że przytrzymanie oznacza wciśnięcie 2 lub 3krotne tego samego przycisku. Nawet strzałkami ciężko jest się posługiwać gdyż, przeskakuje o 2-3 programy, Mimo dużego pilota moja Babcia po prostu nie widzi przycisków.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

W Wiwie to powtarzanie i tak jest zrobione z długim okresem oczekiwania. Najgorzej było w starych softach Signala 507, tam jak się przytrzymało to leciał hurtowo z cyframi.

Zdaje się w Maximum T-102PVR HD było tak, że jedno naciśnięcie = jedna cyfra.

grzesk511

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: grzesk511 »

Tak, w Maximum właśnie tak jest ale przyciski z cyframi chyba są za małe dla starszej osoby.

kcks

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: kcks »

Witam prosiłbym o poradę.
Nadajnik znajduje się ode mnie 50-60km chciałbym się zapytać was czy ten dekoder:
FERGUSON Model Ariva T65
spełni swoje zadanie?
Jak i czy ta antena :
Antena DPM kierunkowa Yagi 14dB będzie odpowiednia, czy tez może ta?
ANTENA KIERUNKOWA HD DVB-T OPTICUM AX 1000 14151
By wszystko z odbiorem było cacy :)
Z góry przepraszam jeśli coś nie tak napisałem ale co do tego tematu jestem kompletnym laikiem, czytałem forum i wybrałem te urządzenia lecz chciałbym się was zapytać o zdanie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 1 sierpnia 2012, o 11:12 przez kcks, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

nie można wstawiać na tym forum linków do aukcji z allegro

po drugie nie podałeś swojej lokalizacji, profilu terenu, z jakich nadajników chcesz odbierać.

dekoder jest dobry, antena ta Opticum może być nawet, ale jeszcze sporo zależy od tego z jaką mocą nadaje nadajnik czy jest ND i twój profil terenu(czy nie ma gór, pagórków które by zasłaniały bezpośredni widok na nadajnik).

A właśnie tamta antena Opticum jest ok, ale na następny raz nie sugeruj się przy wyborze anteny marketingowym bełkotem "zgodna ze standardem full hd", kawałek drutu wywalony za okno równie dobrze będzie odbierał TVP1 HD który jest nadawany z rozdzielczością full hd jeśli znajduje się blisko nadajnika.

kcks

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: kcks »

Więc tak, mieszkam w okolicach Radziejowa (KUJ-POM), a nadajnik znajduje się w Koninie (Żółwieniec).
Co do terenu to nie ma żadnych wielkich przeszkód, teren nizinny.
Staram się nie sugerować opisem typu "super hiper mega antena która odbierze wszystko i wszędzie za 20 zł" Dlatego pytam Was o zdanie :D

(wcześniejszy post w edytowałem :oops: )

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

to powinno bez najmniejszych problemów działać na tej antenie z symetryzatorem nawet -
masz idealny zasięg
http://www.dvbtmap.eu/mapcoverage.html; ... 69835750E9

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

jak by co do opticuma można dokupić wzmacniacz który można zasilić z dekodera
http://www.hollex.pl/akcesoria/wzmacnia ... x-w11-20db

kcks

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: kcks »

Dzięki Panowie :)

robertino1979

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: robertino1979 »

Witam szanownych kolegów
Zastanawiam się nad dwoma modelami tunerów i nie wiem którego wybrać.
Mianowicie między Wiwą hd80 a Ferdkiem T65.Różnica w cenie jest ok.40pln.Mieszkam w Markach koło Warszawy.Proszę o poradę czy warto dopłacać do Fergusona.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

ferdka bardziej można porównać do HD-90 - bo mają wyświetlacze ;)
t65 vs wiwa hd90 - ja mam oba i wybrałbym ferdka ale ze względu na wygląd i pilota bo jeśli chodzi o funkcje to praktycznie to samo - ale wiwa jest mniejsza :D

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Tak jak napisał kolega wyżej, T65 jak już porównywać to do HD90, bo obydwa mają wyświetlacz.
Jak masz okazję dorwać tanio HD80 to według mnie nie ma co dopłacać do ferdka, bo po za designem nic więcej nie zyskasz.

robertino1979

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: robertino1979 »

Dziękuje za odpowiedzi.
Mam jeszcze kilka pytań.
Mianowicie który z tych tunerków lepiej sobie radzi z filmami HD i napisami do nich?
Który ma czulszą głowicę?
I wydaję mi się,że Ferguson o wiele częściej wypuszcza uaktualnienia softu.

Zablokowany