Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

keminona

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: keminona »

Czy w Wiwa HD55 mogę równocześnie nagrywać program i odtwarzać wcześniej nagrany program?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Więcej postów z tym pytaniem już nie mogłeś napisać?

keminona

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: keminona »

Sorki, myślałem że wątek o HD-55 jest mało popularny

D17

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: D17 »

Szukam jakiegoś w miarę taniego tunera i anteny kierunkowej. Co polecacie?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Wiwa HD50 + DIPOL 19/21-69 (z symetryzatorem lub wzmacniaczem - w zależności od odległości do nadajnika)

DVBManiak

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: DVBManiak »

Popieram - zestaw idealny. Albo HD-90.

keminona

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: keminona »

Waham się nad kupnem KM00186 a 2 małymi tunerkami ze złączem SCART (typu Wiwa HD55).

Z tego co się dowiedziałem KM00186 daje mi możliwość nagrywania równocześnie z 2 MUXów oraz odtwarzania w tym samym czasie innego nagranego materiału.

Natomiast Wiwa HD55 może albo nagrywać albo odtwarzać.

Czy są inne małe tunerki (podobne do Wiwa HD55) które mają możliwość z jednej strony nagrywania a z drugiej strony odtwarzania wcześniej nagranego materiału????

Bardzo byłoby miło by taki tunerek miał wyjście audio 3.5mm jack.

Catz

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Catz »

Proszę o radę, szukam prostego tuneru HD, który:

- jest stabliny,
- ma wyjście component (mój TV przerywa dźwięk po HDMI),
- szybko zmienia kanały (T65 odpada),
- ma wygodny pilot (np WIWA HD-90 moim zdaniem ma ciężko chodzące przyciski, ale od biedy ujdzie),
- pozwala na ręczne sortowanie kanałów (tak aby pod przyciskiem 1,2,3,4 itd. mieć takie kanały jakie się chce)

Mam WIWĘ HD-90 i mam problem właśnie z dźwiękiem po HDMI. Przez SCART wszystko słychać dobrze, ale wiadomo, obraz jest gorszy.

Czy Krüger&Matz KM00186, KM00188 albo Cabletech URz0086 będzie dobry? Czy są lepsze alternatywy (mogą być trochę droższe)? Czy powinienem się zdecydować na jakiś konkretny chipset? (moja WIWA HD-90 wydaje się wolno zmieniać kanały, ale inne na MStarach chyba działają lepiej?)

Z góry dziękuję i pozdrawiam, bardzo ciężko się zorientować w rynku STB.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Zmieniałeś kabel HDMI?

Catz

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Catz »

^^^^ jeszcze nie, ale gdzieś znalazłem listę telewizorów przerywających dźwięk, więc uznałem że to wina TV. Sprawdzę na innym kablu. Dziwne to jest o tyle, że dźwięk przy jednym resecie tv+dekoder jest OK, a przy 3 kolejnych - przerywa, tak co kilka, kilkanaście sekund się wycisza na pół mówionego słowa.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

No to sprawdz inny kabel - innej firmy / lepszy.
A potem szukaj tunera jak sie okaze ze to nie to.

Sprawdzony i dobry kabel HDMI to przykladowo ten co jest co jakis czas w ofercie Lidla.

stefan20
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2011, o 19:39
Odbiornik: WIWA HD90
Sharp LC-32DH510
Instalacja antenowa: Antena Siatkowa + wzmacniacz SWA-3501
-ATX 107
-ATV 12/7-8
Nadajnik - obiekt nadawczy: Przechyba,Hranovnica,Św.K. Chorą-ca

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: stefan20 »

Potrzebuje kupić dekoder z możliwie czułą głowicą ponieważ mam sygnał na granicy odbioru , posiadam Telewizor Sharp LC-32DH510 i do drugiego telewizora CRT mam tuner Ferguson Ariva T65, wcześniej miałem też Hyundaia DVB4H 632PVR . Teraz mam możliwość pozbycia się Arivy T65 i chciałem się zapytać czy jest jakiś tuner który będzie mi lepiej odbierał słaby sygnał. z tych trzech odbiorników które miałem możliwość sprawdzać zdecydowanie najlepiej odbiera telewizor Sharp , a przy tunerach zarówno Arivie i Hyundaiu jest dużo gorzej , Ariva o tyle jest lepsza że ma szybszą reakcje na zmianę ustawienia anteny i łatwiej ustawić antenę oraz pokazuje dwa paski jakość/sygnał co też ułatwia ustawienie anteny zwłaszcza że już przy słabym sygnale pojawiają się paski, na hyundaiu ciężko było znaleźć sygnał.

I właśnie zależy mi na tym żeby tuner działał podobnie jak Ferguson , czyli wyświetlał dwa paski jakość/sygnał i szybko reagował na zmiany i przy tym miał czulszą głowicę (tak jak mój telewizor sharp) i spełniał normy DVB-T w Polsce, jeżeli chodzi o odtwarzanie plików z USB , nagrywanie czy wygląd pilota to nie ma to dla mnie znaczenia, jeżeli chodzi o gniazda to potrzebne mi tylko gniazdo scart i RF na antenę nie potrzebuje HDMi i innych wyjść audio.

Wiem że na forum jest masa materiałów na ten temat ale czytając te posty sam już nie wiem co będzie najlepsze . Wywnioskowałem że najlepszym wyjściem będzie jakaś Wiwa ale podobno dobrą głowice mają także Cabelteche , Neo HD , signal...

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Wiwa i Ferguson mają ten sam układ w głowicy - MXL5007, więc raczej nie będzie różnicy w odbiorze.

Możesz ewentualnie spróbować jeszcze URz0083 (ale "starego" 0083, nie wersję 0083E), tam jest układ ALI M3100. Jednak też nie ma co spodziewać się cudów. MXL w ferdku to jeden z czulszych chipów.

cellmaniak

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: cellmaniak »

soniakk pisze:Jaki odtwarzacz multimedialny mógłbym kupić ,który posiadałby tuner dvb -t,wifi,system linux bądź android ,no i przeglądarkę internetową bez ograniczeń a także zeby można go było podłączyć do telewizora analogowego.
Proszę o poradę.
Na twoim miejscu rzuciłbym okiem na Evolve Infinity Twin Corder. Ma wbudowane wifi, obsługuje Google android no i ma dwa tunery dvb-t hd. Z podłączeniem do telewizora analogowego w ogóle nie powinno być problemu. Wystarczy trochę pokombinować.

mietek85

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: mietek85 »

polecam XENIC HD-2202 :) mam go od kilku tygodni super dziala nie ma zawiech ... atut jego 2 scarty
http://www.xenic.pl/

kupilem w NEONET

rowniez byl model XENIC HD-1702 ale nie wiem jak dziala

micechal
Posty: 6
Rejestracja: 25 września 2012, o 14:43

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: micechal »

.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2017, o 00:17 przez micechal, łącznie zmieniany 1 raz.

mityk

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: mityk »

cellmaniak pisze:Na twoim miejscu rzuciłbym okiem na Evolve Infinity Twin Corder.
Ciekawą propozycję zaoferowałeś. :shock:

Obrazek

Awatar użytkownika
Poland
Posty: 2080
Rejestracja: 4 marca 2009, o 13:19
Miejscowość: Trzciana k. Bochni
Odbiornik: Radio: GRUNDIG COSMOPOLIT 7A / DUAL DAB 3 / DUAL DAB P-100
Instalacja antenowa: Ant.: Teleskopowa (Radio DAB+ x3)
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków "Chorągwica"

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Poland »

Ja tymczasem mam właściwie 3 pytania a mianowicie:
1. Jakie modele tunerów można zakupić na Poczcie ? Wiem tylko że rozprowadzają tunery z firm Opticum i Manta.
2. Który z tych tunerów najbardziej polecacie ?
3. Czy pośród nich jest jakiś model typu SCART najbardziej pasujący do pracy z kineskopami ?
Jeżeli można to bardzo proszę o odpowiedź na te pytania :)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »


Maximum

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Maximum »

Kolega @GUTEK@ opisywał kiedyś kłopoty z chłodzeniem w tunerze Signal 507-HD. Czy podobne problemy występują we wszystkich scartach?

Zablokowany