Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

krokodyl
Posty: 124
Rejestracja: 7 grudnia 2009, o 21:13
Odbiornik: ADB 2850ST
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Jelenia Góra / Śnieżne Kotły

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: krokodyl »

Dzisiaj dla osoby której instalowałem STB zakupiłem w promocji w realu za 99 zł media-tech MT4162
bałem się tego zakupu, gdyż dekoderów jest cała masa, wszystkie mają podobne funkcje - teraz time shift i pvr to standard
dodatkowo w tym STB są chyba 3 gierki, kalkurator, kalendarz, odtwarzacz filmów z dysku, muzyki i zdjęć

dekoderek jest fajny, gdyż rozmiary małe, na zdjęciach wydaje się większy, ma podstawkę że może stać w pionie

do tego bardzo na plus czułość odbiornika, podłączyłem do anteny kiedyś kabel gdy chciałem sprawdzić czy DVB-T odbierze, niestety sygnału nie było, lecz po podłączeniu tego STB złapało wszystkie okoliczne multipleksy (2 czeskie, 2 niemieckie, 2 polskie)
spodziewałem się instalowania nowej anteny lub co najmniej przestawiania, ale wszystko odbiera bez problemu (jakość 50%, na ponad 30 letniej antenie)

jedynie na munus w tym zestawie to brak baterii do pilota, musiałem lecieć kupić - a po 14 w sobotę to nie łatwe

myślałem też nad STB wiwa i manta, zdecydowała cena, gdyż po co przepłacać za podobną jakość
wiwa ma fajnego pilota, manty nie używałem, zakup media tech na pewno jest udany i polecam ten produkt

PS USB jest z boku, wg mnie to optymalne, gdyż z tyłu kłopotliwe, jak stoi ew. w jakiejś wnęce, a przód to wiadomo

PS2
przed zakupem polecam przejść się po marketach, obejrzeć gazetki i sprawdzić co i gdzie kupić w danym tygodniu
w tym tygodniu tanio w jednym markecie, za tydzień w innym
nie polecam kupować na stronach producentów, gdyż jest drogo, i sprzęty w elektroniką typu miedia markt, media expert też się nie nadają gdyż są drogie
albo internet, albo markety, ew promocje w drogich marketach z elektorniką

sdolas

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: sdolas »

OOOOO Stabilność, ważna rzecz.
W hd- 100 do dziś, mimo aktualizacji są problemy z PVR.
W zasadzie prawie zawsze przy nagrywaniu z EPG sie wiesza, jeśli to by było poprawione w wersji NEW to by to był spory plus.

Gutek
Wiem że masz kontakt z ludkami z Wiwy, czy jest może szansa że Wiwa doda kiedyś w sofcie edycję nagranego materiału, cięcie, składanie itp ?
Miałem kiedyś analogową nagrywarkę HDD fajne były te opcje edycji :) nie ukrywam że barzo wygodne.
krokodyl pisze:...
PS USB jest z boku, wg mnie to optymalne, gdyż z tyłu kłopotliwe, jak stoi ew. w jakiejś wnęce, a przód to wiadomo...
Wg mnie USB z przodu wyklucza każdy dekoder. Nie wyobrażam sobie non stop wiszącego z przodu kabla do HDD. Rozumiem też takich co chcą szybko włożyć pena by odtworzyć jakieś pliki. Optymalnie to by było mieć USB z przodu i z tyłu dodatkowy do HDD, w dzisiejszych czasach gdzie dodatkowe złącze w płycie to grosze to trochę dziwne że jeszcze ktoś na takie rozwiązanie nie wpadł.
Ostatnio zmieniony 10 listopada 2012, o 21:07 przez sdolas, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

"Stara" HD100 - ta na MSD7828 to od samego początku pisałem że to jeden z gorszych tunerów. Wersja NEW jest o niebo lepsza.

Na takie opcje nie masz co liczyć. Jak sam napisałeś miałeś nagrywarkę z HDD, zapewne o wiele droższą niż budżetowy tuner za 100zł. Więc nie licz że w tej cenie znajdziesz coś z takimi funkcjami. Bo to już wymaga nie tylko oprogramowania ale i odpowiednio mocnego procesora.

sdolas

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: sdolas »

Stara 100 może i jest najgorsza, jednak ponad 2 lata temu to nie było wielkiego wyboru na runku. Teraz mamy wybór zupełnie inny.
Ja to nawet bym zaakceptował cenę kilku stówek, może coś na androidzie :), jakieś media center.
Tak czy siak, widać chyba nie ma ogólnie rynkowych potrzeb edycji skoro nie ma na rynku chyba żadnego urządzenia z takimi funkcjami.
A co do ceny to fakt, nagrywarka w momencie zakupu kosztowała ok 900 zł.
A procek, zobacz jaki niesamowity postęp w prockach doświadczają użytkownicy smartfonów, raz że prędkość dwa że gabaryt :). Rynek STB moim zdaniem jest skazany na zagładę po jkimś czasie, to jest tylko temat przejściowy bo za kilka lat większość będzie wolała nowy TV niż zabawę z STB, popyt zmaleje a sprzedaż zacznie znacząco maleć.
Ostatnio zmieniony 10 listopada 2012, o 21:26 przez sdolas, łącznie zmieniany 1 raz.

quartz

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: quartz »

Toż masz w czym wybierać, nawet na tym forum. O co pytasz? Odkryłeś prawdę objawioną, to fajnie. Chyba nikt nie kupuje dodatkowego STB jeśli ma to w TV wbudowane i działa. Za rok twój smartfojn będzie niczym a dekodowanie zostanie na lata. Tylko, że ssmarfojna nie kupisz za 150 PLN. Ani teraz ani za pół roku.

Nikita_Bennet

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Nikita_Bennet »

quartz pisze:To źle użytkowałeś. Wybór masz taki, że aż się nie chce czytać, co?
tak, nie chce mi się czytać ;)
przejrzeć całość tego co jest na tym forum to mi tygodnia nie starczy, dlatego też liczyłem na jakieś podpowiedzi w stylu przejrzyj model 1, 2, 3.
Co do użytkowania wiwy - pilot jest kiepski, niewyważony i celować trzeba w odtwarzacz, rzekłbym najgorszy pilot od urządzenia jaki mieliśmy, wczytywanie zdjęć z 4GB ale bardzo szybkiego USB jest fatalne (zwykłe JPG z cyfrowego aparatu a nie mkv czy inne video).
OrientMan pisze:
Nikita_Bennet pisze:(...)Wymagania? Zapewne urządzenie na EURO złącze więc zastąpi odtwarzacz DVD więc fajnie jak mógłbym wpiąć pendriva czy hdd na usb i bez problemów oglądać z USB film czy pokazać zdjęcia.
TELGAZETA - potrzebna.(...)
Używam obecnie Opticum STB HD1, gdyż onże posiada drugie gniazdo SCART do podłączania np. właśnie DVD - polecam niedługi wątek o tym dekoderze a w szczególności jak wypadł w użytkowaniu: Test dekodera Opticum STB HD1.
dzięki, przejrzę.
quartz pisze:Tylko po co podłączać dekoder z odtwarzaczem DVD, który de facto też jest dekoderem?Z tymi filmami to temat staje się męczący powoli. Już kiedyś pisałem o tym. Nic komputera z dostępem do sieci nie zastąpi, z kodekami jest jeden wielki bałagan...
czasami ktoś przyniesie coś na DVD, co do divixów to zgadzam się z Tobą - lapik i po kabelku. USB potrzebne właśnie aby pokazać zdjęcia z USB.

quartz

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: quartz »

Nie wiem jak jest w 90. Mogę tylko pisać o 50, ta jeśli chodzi o "zasięg" pilota, jest niesamowita. Powiem inaczej, już trochę sprzętu "dobrych firm" w życiu używałem, lepszego zasięgu nie widziałem. Oczywiście to sprawa czuja i dowolnej możliwości montażu a nie jakichś nadzwyczajnych możliwości Wiwy. W każdym razie to bardzo fajne rozwiązanie moim skromnym zdaniem.
Jak sprawdzasz "wyważenie" pilota? Pilot nie jest kiepski, wręcz przeciwnie. Skoro mojej rodzicielce do tej pory się nie udało go zepsuć, znaczy że jest trwały. Thomsony już 2 rozwaliła...To ten sam pilot jak z 50 (ten od 90). Problemem może być tylko umiejscowienie dekodera.
2 SCART w dekoderze to fajne, tylko że taki rozdzielacz za góra 10 złotych kupujesz. I jeszcze masz wolne gniazdo. :D
Na temat zdjęć się nie wypowiadam, nie używałem w ten sposób.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

Jeśli chodzi o STB box to spoko zasięg z Mstarów ma ferguson Ariva T65, bo w wiwie hd90 to porażka. Co do Tunerów na ALI to się wypowiadał nie będę.

BukeR

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: BukeR »

Panowie co bardziej polecacie - Wiwę HD 50 czy 55? Są w podobnej cenie, a znalazłem w internecie opinie o źle działającym pilocie w HD55, lub raczej odbiorniku podczerwieni. Jak to jest naprawdę i który tuner jest godny uwagi.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

HD50

danielsam

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: danielsam »

Mam pytanko, czy któryś z popularnych dekoderów oferuje automatyczny timeshift, gdy podłączony jest dysk USB? Chodzi o to, żeby nie włączać timeshiftu ręcznie każdorazowo po włączeniu dekodera.

bozydariwanow

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: bozydariwanow »

Może dla niektórych z Was banalne pytanie ale:
Posiadam dekoder DVBT i TV HD Ready, mam podłączoną cyfrówkę przez kabel SCART czyli Euro. Odbieram tylko 1 kanał w HD - tvp1. Czy jeżeli podłącze dekoder przez kabel HDMI będę miał lepszy obraz na tym kanale i ewentualnie na pozostałych nie HD ?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Maniek99 »

@bozydariwanow
Tak po HDMI będzie zauważalnie lepiej.

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: biprotek »

danielsam pisze:Mam pytanko, czy któryś z popularnych dekoderów oferuje automatyczny timeshift, gdy podłączony jest dysk USB? Chodzi o to, żeby nie włączać timeshiftu ręcznie każdorazowo po włączeniu dekodera.
Te oparte o procesory Ali na pewno, nawet można przyłączyć to co się zapisało w timeshifcie do nagrania.

Phideaux

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Phideaux »

Witam!
Chciałem skorzystać z jakiegoś dekodera USB do laptopa, lecz jestem zielony w tym temacie. Dlatego zwracam się z prośbą o poradę do osób bardziej doświadczonych w temacie. Mieszkam w Krakowie niedaleko Estakady Opolskiej. Do nadajnika "Chorągwica" mam dokładnie 17,3 km. Mieszkam na parterze, bloki dookoła (niskie, 3 piętrowe). Czy istnieje szansa, że na jakiejś antenie pokojowej dam radę złapać sygnał? Problemem jest też to, że mieszkam po przeciwnej stronie bloku, niż nadajnik. Nie mam możliwości zamontowania anteny zewnętrznej, tylko pokojowa wchodzi w grę. Jeśli jest szansa, to jaki tuner polecacie? Lub czym się kierować przy zakupie?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: seba133 »

Antena pokojowa wystarczy.

Polecam tuner Not Only TV LV5TDELUX. Sam go czasami używam. Trochę ma problemy z gniazdem antenowym, ale ogólnie jest OK.
Ostatnio zmieniony 18 listopada 2012, o 16:04 przez seba133, łącznie zmieniany 1 raz.

Phideaux

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Phideaux »

seba133 pisze:Antena pokojowa wystarczy.
Taka zwykła dołączona do zestawu? Czy raczej przygotować się na kolejny wydatek?

Awatar użytkownika
seba133
Posty: 1287
Rejestracja: 8 kwietnia 2012, o 12:27
Odbiornik: SONY KD-49X8505B Samsung UE37ES5700S 37"
Instalacja antenowa: Dipol 19/21-69 + symetryzator
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łódź EC 4 MUX 1, 2, 3 100%

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: seba133 »

Jeśli przy antenie dostarczonej do tunera nie będzie nic odbierać, trzeba dokupić inną antenę pokojową, ale chyba taka w zestawie wystarczy.

dtrance

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: dtrance »

Witam.

Pytanie bardziej do posiadaczy konkretnych tunerów.
Poszukuję tunera, który nie będzie miał problemów z odtwarzaniem plików .*mkv oraz napisów do tych plików, a także posiada opcję wyboru konkretnej wielkości wielkości (24, 36, 72 etc.) oraz koloru czcionki.

Mam w tej chwili tuner WIWA HD80 i nie czyta żadnych napisów, dopiero po scaleniu ich z plikiem są odtwarzane. Regulacja rozmiaru czcionki tylko w trzech poziomach z czego rozmiar DUŻY jest w rzeczywistości bardzo mały.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Z takimi wymaganiami to jedynie ODTWARZACZE MULTIMEDIALNE przykładowo na chipie Realteka RTD1185/1186 lub nawet coś na Androidzie.

Zablokowany