Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

hopes

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: hopes »

Witam! Mam do wydania niecałe 150 zł i chce zakupić dekoder który będzie współpracował z monitorem EIZO FS2331 przez HDMI w trybie sRGB. W domu mój brat ma wiwe hd 90 podłączonego pod TV, który według mnie posiada niefajny pilot. Najbardziej razi mnie w nim brak możliwości zmiany dwóch ostatnich wybranych kanałów bez ponownego wybrania kanału (SAMSUNGI mają przycisk pre-ch). Wiwa hd 100 widzę że ma już tą funkcję oznaczoną dwoma strzałkami w kółko. Zastanawiam się czy Ferguson Ariva T65 ma też tą funkcję (oznaczoną jako klawisz back)? Jeżeli T65 nie ma takiej funkcji to jakie jeszcze modele są prócz wiwy hd 100? Pytam się ponieważ Wiwa hd 100 odpada ze względu na problemy z nagrywaniem jak dobrze zapamiętałem to co przeczytałem przed chwilą.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: penknife »

co do przełączania się między dwoma ostatnio wybranymi kanałami, dla wiwy hd 50 i 90 jest soft zmodyfikowany na stronie http://www.gutek.xt.pl/

hopes

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: hopes »

A T65 ma taką możliwość już bez modyfikacji softu? I czy w ogóle ma taką możliwość? Coś jest może godnego polecenia z Not Only TV? Powiedzmy np. LV6TBOXHDA1 ma na pilocie przycisk swap to to jest to samo co pre-ch w samsungu? W zeszłym roku czytałem że jest do dobra marka.Co do wiwy to wolałbym kupić co innego. ARKAS 2202 znany jako XENIC HD-2202 posiada tą funkcje? Jeśli tak to jak się spisuje?
Najbardziej zastanawiam się między XENIC HD-2202 za 140 zł, a Ferguson ARIVA T65 za 135 zł.

xrobcio

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: xrobcio »

Kiedys kupilem dziadkowi WIWE HD-90 i na razie jest ok. Teraz chce mamie kupic WIWE HD-95 Memo.
Czy w cenie do 130zl dostane cos lepszego niz HD95 memo z podobna fukcja jak memo control?
Mama posiada stary TV kineskopowy z proporcjami 4:3. Jaki ustawic format w nowym tunerze?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

hopes pisze:A T65 ma taką możliwość
tak - posiada przycisk (funkcję) "back" pozwalającą na zmianę kanału na poprzedni i z powrotem ;)

Sebalo

Re: Ariva vs Cabletech

Post autor: Sebalo »

Ja mam od niedawna Arive T65,

ale jakbym miał teraz drugi raz kupować to bym chyba wybrał jakiegoś nowego cabletecha.

Pod względem danych technicznych - cabletechy mają znacznie więcej pamięci ram od T65, procesor chyba też szybszy. Nie wiem w jakim stopniu to wpływa na odtwarzanie tv i filmów, ale zakładam, że może mieć znaczenie przy wysokich rozdzielczościach. - Edycja: chyba myliłem się w wyniku braku swojej wiedzy technicznej, dane podawane są w różnych jednostkach.

USB z tyłu w T65 - jak dla mnie jest nieco niewygodne. Dla jednych to zaleta dla innych wada, według mnie lepiej z przodu.

No i w Arivie u mnie były trochę problemy za automatycznym wyszukiwaniem, bo mieszkam blisko nadajnika i mi na siłę dodawał dalsze nadajniki zamiast tego co miał.

Cabletecha, żadnego nie testowałem, więc nie mogę nic konkretnego powiedzieć o jego wadach. Arivę muszę pochwalić, że po wgraniu najnowszego softu dobrze radzi sobie z napisami i póki co nic mi się nie zacina, a niektóre tunery się podobno zacinają.

To są tylko moje prywatne spostrzeżenia, a nie jestem ekspertem i nie twierdzę absolutnie, że Cable lepszy od Arivy, bo nie znam się na tyle żeby to stwierdzić jednoznacznie i nie mam też porównania...
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2012, o 19:33 przez Sebalo, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Ariva vs Cabletech

Post autor: @GUTEK@ »

Sebalo pisze:Pod względem danych technicznych - cabletechy mają znacznie więcej pamięci ram od T65, procesor chyba też szybszy. Nie wiem w jakim stopniu to wpływa na odtwarzanie tv i filmów, ale zakładam, że może mieć znaczenie przy wysokich rozdzielczościach.
Znacznie więcej czyli ile?

To MSD7828 też miał zwykle więcej pamięci niż MSD7818 i co lepiej sobie radził z odtwarzaniem materiałów multimedialnych?

xrobcio pisze:Czy w cenie do 130zl dostane cos lepszego niz HD95 memo z podobna fukcja jak memo control?
Mama posiada stary TV kineskopowy z proporcjami 4:3. Jaki ustawic format w nowym tunerze?
Memo Control to nowość w tanich tunerach DVB-T i na razie (chyba) tylko Wiwa to ma. Mnie rozwiązanie bardzo się podoba.
Jeśli tv ma proporcje 4:3 to najlepiej ustawić 4:3 LetterBox, wtedy (o ile nadawca nadaje poprawnie) będą zachowane proporcje.

Sebalo

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Sebalo »

@GUTEK Nie wiem, no nie znam się aż tak, napisałem też, że nie mam Cabeltech, tylko opierałem się na danych podawanych przez producenta.

Ariva T65
Procesor
Mstar MSD7818-L2
550MHz
Pamięć Flash
4 MiB
Pamięć RAM
128 MiB DDR2-1066

Cabletech np. URZ0194
procesor: Ali M3801
- Pamięć: DDRIII 1Gb
- Flash: 32Mb

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

To teraz jeszcze poczytaj czym różnią się jednostki "MB" od "Mb" i sobie przelicz.

A potem sam się zastanów czy to jest ze strony Cabletecha uczciwe.

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Ariva vs Cabletech

Post autor: alex_777 »

Sebalo pisze:Ja mam od niedawna Arive T65 ...

ale jakbym miał teraz drugi raz kupować to bym chyba wybrał jakiegoś nowego cabletecha.

USB z tyłu w T65 - jak dla mnie jest nieco niewygodne. Dla jednych to zaleta dla innych wada, według mnie lepiej z przodu ....
Ariva T-65 nie jest zła, gniazdo USB z tyłu jak najbadziej jest racjonalne, choć mogli dać drugie z przodu pod klapką :D , ale mnie to nie przeszkadza bo pendrive na stałe włozony z tyłu, i dzięki temu niewidoczny ...

ale niestety pilocik to porażka - małe guziczki, żadnej ergonomii, telegazeta nie ma funkcji powiększania obrazu x2, zresztą częśc przycisków już nie działa i muszę jakiś zamiennik kupić

Sebalo

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Sebalo »

@GUTEK@ pisze:To teraz jeszcze poczytaj czym różnią się jednostki "MB" od "Mb" i sobie przelicz.

A potem sam się zastanów czy to jest ze strony Cabletecha uczciwe.
MB - Megabajt
Mb - Megabajt/Megabit???
MiB - Men in black ;)
Mib - Mebibyte

Rozumiem, że są to inne jednostki wszystko i że ze swojej niewiedzy podałem się zabiegowi marketingowemu?
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2012, o 16:40 przez Sebalo, łącznie zmieniany 1 raz.

hopes

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: hopes »

To teraz zostały mi dwa pytania.
1. Który dekoder lepszy XENIC HD-2202 za 140 zł czy Ferguson ARIVA T65 za 135 zł
2. Czy XENIC HD-2202 ma też funkcję cofania jak T65
m@rtops pisze:
hopes pisze:A T65 ma taką możliwość
tak - posiada przycisk (funkcję) "back" pozwalającą na zmianę kanału na poprzedni i z powrotem ;)

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: alex_777 »

Sebalo ...

tak z ciekawości - po co kupowałeś TV z MPEG-2 :?:
:D

Sebalo

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Sebalo »

@alex_777 jak go kupowałem to nikt nie mówił o tym, że w Polsce będzie jakaś telewizja cyfrowa na mpeg-4, więc nie zwróciłem na to uwagi, nie mając pojęcia o tym, że ma to znaczenie. Nawet nie było to podawane w danych technicznych jakoś szczególnie.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

alex_777 pisze:ale niestety pilocik to porażka - małe guziczki, żadnej ergonomii, telegazeta nie ma funkcji powiększania obrazu x2, zresztą częśc przycisków już nie działa i muszę jakiś zamiennik kupić
zapewne masz rcu 200 - fakt - przyciski małe ale w rcu 240 to już lepiej wygląda
zasięg - jeden z lepszych
osobiście używam teraz rcu 650 - wypuszczony pod tunery sat. "fergusona" z możliwością zapamiętania 4 urządzeń (łatwiej się było żonie "przestawić" niż do uniwersalnego ;))
nie orientuję się - ma któryś z dekoderów "rozbudowaną" telegazetę? :?
w hd 90 też jest tylko wł/wył ttx ;)

Sebalo

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Sebalo »

Ja mam takiego pilota, nie wiem która to wersja, ale jak dla mnie jest ok.

Obrazek

W sumie chyba mój pilot z telewizora teoretycznie można zaprogramować też do tunera, bo ma przełącznik TV/STB, ale w sumie nie wiem jak i nie widzę zbytnio sensu kombinowania, jak się oryginał zepsuje [odpukać] to wtedy będę się zastanawiał.
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2012, o 19:07 przez Sebalo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

Sebalo pisze:nie wiem która to wersja
masz na nim napisane :D - a ten przełącznik zapewne dotyczy STB tej samej firmy co tv i kod jest już w nim zapisany ;)

hopes

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: hopes »

Czyli co rcu 200 jest do niczego i lepiej szukać T65 z rcu 240 czy jak?
Wciąż nie wiem który dekoder lepszy Arkas XENIC HD-2202 czy Ferguson ARIVA T65?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

rcu 200 był dodawany do starszych modeli (i nie do niczego tylko trochę małe przyciski ;) )
gdzieś od połowy roku jest już sprzedawany z rcu 240 ;)
jak i t65mini

hopes

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: hopes »

Czyli Ferguson ARIVA T65 najlepiej szukać z pilotem rcu 240? Ten pilot daje również możliwość zmienianie kanału na poprzedni i z powrotem?
Jest jakaś szansa, że dowiem się do środy czy warto patrzyć na Arkas XENIC HD-2202? Bo jeśli nie to sprawa prosta T65.

Zablokowany