Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

poznasz po opakowaniu - czerwone (zresztą pilot widać na zdjęciu)
http://www.bosat.pl/galerie/f/ferguson- ... 5_1563.jpg
stare opakowanie
http://re-generator.pl/files/tuner.jpg
hopes pisze:Ten pilot daje również możliwość zmienianie kanału na poprzedni
tak - funkcje się nie zmieniły - zmienił się rozkład i nazwy niektórych przycisków ;)

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: alex_777 »

m@rtops pisze:rcu 200 był dodawany do starszych modeli (i nie do niczego tylko trochę małe przyciski ;) )
gdzieś od połowy roku jest już sprzedawany z rcu 240 ;)
jak i t65mini
pilot RCU-200 jest do niczego, co mogę potwierdzić jako jego użytkownik od 8 miesięcy
:lol:

zapewne firma Ferguson tak samo uważa, skoro wprowadziła model RCU-240
:lol:

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

alex_777 pisze:co mogę potwierdzić jako jego użytkownik od 8 miesięcy
przecież nie będziemy się licytować :lol:
mam model z września 2011 - oryginalnie miał soft v1.001 , pilota zmieniłem teraz na rcu 650 (możliwość uczenia) a rcu 200 w pełni sprawny leży w szufladzie
rcu 240 pojawił się wraz z modelem t65 mini - a oznaczenie 2xx jest oznaczeniem dla pilotów do tunerów tv naziemnej
zmiana pilota była związana z ujednoliceniem pilotów sat i ntc a więc i potrzebą umieszczenia na nich dodatkowych przycisków funkcyjnych "F 1-4"
tu wcześniejszy pilot do sat.rcu 500 (odpowiednik 200)
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/tdxv
a tutaj rcu 540 (widzisz różnicę z 240? :? )
http://[podajemy linki tylko do źródła informacji]/tdxx
dobra koniec OT
pozdrawiam :D

Karola

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Karola »

Witam.
Szukam dekodera dla mojej babci, więc ważne by był prosty w obsłudze i miał dużą czułość, żeby bez problemu wyszukał kanały o słabszym zasięgu na niskich częstotliwościach, ponieważ babcia mieszka w miejscu gdzie jest słaby sygnał.
Zastanawiałam się nad CABLETECH URZ0083 ale nie posiada zgodności z obowiązkowymi wymaganiami Ministra Infrastruktury (podaje źródło http://www.dekoderstb.cyfrowydoradca.pl/) konkretnie nie posiada zdalnej aktualizacji oprogramowania i instalacji automatycznych.
Czy powinnam zatem kupić Opticum STB HD1 lub Opticum HD T90?
Proszę o poradę ponieważ nie bardzo się na tym znam a nie chciałabym sprezentować babci bubla który za jakiś czas przestanie działać.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Poczytaj o tunerach Wiwa z pilotem Memo Control. Jest to pilot który ma dodatkowo przyciski programowalne którymi można sterować telewizor. Dzięki temu jednym pilotem obsługujesz i tuner i tv.

Również menu w tunerach Wiwa (i innych na MStarze) jest prostsze i czytelniejsze niż w Cabletechu (chip ALI), więc dla starszej osoby będzie wygodniejsze.
Pilot też w Cabletechu dla starszych osób może być mało wygodny - oczywiście to rzecz gustu, ale przyciski są dość małe i opisane szarym nadrukiem (chyba że coś się zmieniło w nowych wersjach tunera ?). W Wiwie w zależności od modelu masz duże przyciski i wyraźnie opisane.

latonio

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: latonio »

I, co ważne, nie trzeba celować w okienko z nowych pilotów.
Ostatnio zmieniony 28 listopada 2012, o 07:47 przez latonio, łącznie zmieniany 1 raz.

Karola

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Karola »

@GUTEK@ pisze:Poczytaj o tunerach Wiwa z pilotem Memo Control. Jest to pilot który ma dodatkowo przyciski programowalne którymi można sterować telewizor. Dzięki temu jednym pilotem obsługujesz i tuner i tv.

Również menu w tunerach Wiwa (i innych na MStarze) jest prostsze i czytelniejsze niż w Cabletechu (chip ALI), więc dla starszej osoby będzie wygodniejsze.
Pilot też w Cabletechu dla starszych osób może być mało wygodny - oczywiście to rzecz gustu, ale przyciski są dość małe i opisane szarym nadrukiem (chyba że coś się zmieniło w nowych wersjach tunera ?). W Wiwie w zależności od modelu masz duże przyciski i wyraźnie opisane.
Poczytałam i zastanawiam się nad Wiwą HD-90 tylko mam problem z tą zgodnością, na stronie cyfrowego doradcy jest zamieszczona informacja o niezgodności z tym podpunktem "powinien dostarczać sygnał stereofoniczny do wyjścia analogowego fonii". Czytam dalej o co chodzi, w wyjaśnieniu jest napisane:
"Niezależnie od systemu kodowania i liczby transmitowanych kanałów fonicznych, dekoder sygnału fonii powinien dostarczać sygnał stereofoniczny do wyjścia analogowego fonii odbiornika cyfrowego, chyba że nadawany jest sygnał monofoniczny lub dwa dźwięki. Wówczas dekoder powinien dostarczać na obu kanałach sygnał monofoniczny wybrany przez użytkownika.

Wyjaśnienie! Dekoder STB, który nie posiada dekodera dźwięku Dolby Digital Plus (E-AC-3), nie jest w stanie dostarczyć dźwięku stereo do złącza SCART, gdy dźwięk audycji jest nadawany jako E-AC-3. Będzie to skutkowało brakiem dźwięku na niektórych kanałach, przy podłączeniu do telewizora przez złącze SCART."

Czy powinnam w ogóle sugerować się tą stroną, może mają nieaktualne dane bo na stronie Wiwy Dolby Digital Plus (E-AC-3) jest wyszczególniony?

Pierwszy dekoder o jakim myślałam to był Wiwa HD-100 ale sprzedawca odradził mi go twierdząc że posiada słabą czułość czy jest to prawdą?

Awatar użytkownika
JaroslawMroczkowski
Administrator
Posty: 2596
Rejestracja: 1 stycznia 1970, o 01:00

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: JaroslawMroczkowski »

Nie wiem co to za strona z tym doradcą, kto i dlaczego ją prowadzi. Trudno ocenić skąd czerpią informacje o produktach i jakich kryteriów używają do ich oceny.

Radzę się sugerować oficjalną specyfikacją produktu (da to podstawę do ewentualnego powołania się na niezgodność z umową) oraz opiniami użytkowników, którzy mają taki sprzęt i są w stanie powiedzieć jak to naprawdę działa.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Karola Wiwa HD90 i w ogóle wszystkie obecnie sprzedawane Wiwy są zgodne z polskim DVB-T. Dekodują dźwiek w E-AC3 i wysyłają przez SCART, również odbierają kanały HD. Więc w przyszłości nie będzie problemów z odbiorem.

Wiwa HD-100 NEW!, bo taka jest obecnie w sprzedaży - wersji bez NEW! na pudełku nawet nie kupuj, bo to jakiś leżak magazynowy. Głowica w tym tunerze jest taka sama jak w HD90 i ma bardzo dobrą czułość. Jednak ja bym radził brać albo HD90 albo HD95 ze względu na bardziej dopracowany soft (chociaż ostatnia aktualizacja do HD100 również wnosi sporo oczekiwanych poprawek) oraz wewnętrzny zasilacz, który może się w przyszłości okazać mniej awaryjny.

piotr2802

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: piotr2802 »

Zamierzam dla starszej osoby kupić Wiwa HD-95. Czy pilot jest czuły podobnie jak w wiwa HD-90 lub HD -50 ???

Awatar użytkownika
kris_s8
Posty: 180
Rejestracja: 26 grudnia 2011, o 13:01
Miejscowość: Zgłobice
Odbiornik: SamsungUE32K5572SU, Wiwa MAXX, Manta 20LHN38L
Instalacja antenowa: Siatka na poddaszu z symetryzatorem do Samsunga.Do Wiwy biquad.DoManty "drut
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTON Tarnów g. Św. Marcina

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: kris_s8 »

Z tego co czytałem, pilot do 95 jest czulszy

lamcpp

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: lamcpp »

Szukam tunera dvb-t dla rodziców:
cena: do 120 zł,
czuły pilot, szybkość przełączania też jest ważna (sam mam wiva 90, w której baardzo wolno się przełączają programy).
Czy ten model będzie dobry?
http://www.citeam.pl/oferty/okazje-alle ... t-goclever
Jeśli nie to polećcie proszę coś lepszego

Ps. czy wiva hd90 posiada tez ten pilot memo..., który pozwala dostosować sobie przyciski?

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: m@rtops »

masz wiwę to może popatrz na "ferdka t65" (porównywalne ze sobą) ;)
lamcpp pisze: czy wiva hd90 posiada tez ten pilot memo
kup odświeżony HD95 MC on posiada "memo control" :D

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Wiwa HD90 też jest w wersji z pilotem Memo Control - więcej w temacie o HD90.

fegura

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: fegura »

Witam

Panowie jaki STB wybrać .

Nadajnik w odległości około 30 km .. mux moc 2 x 100 i jeden około 50 .

Czytałem o wielu STB i co handlarz udający zwykłego klient to inna opinia .

Prosiłbym o opinanie osób klientów posiadających dany tuner lub modernizujących instalacje u mnie : 5 STB + 4 TV Z DVB-T .


Z góry dziękuje za informacje

-------------------------------------

Podziękowania dla kolegi z forum za PW : rzeczywiście w moim przypadku prowadzać działalność gospodarcza powinienem bezpośrednio stukać do producentów czy dystrybutorów .

Jestem wstępnie po rozmowach z 2 polskimi firmami i zainstalowanie sprzętu do mojej instalacji też oferują.

Prywatnie : na pewno kupie tuner od polskiej firmy dystrybutora z porządnymi opiniami .

OrientMan
Posty: 46
Rejestracja: 24 lipca 2012, o 14:07
Odbiornik: Opticum STB HD1, Wiwa HD100 New
Instalacja antenowa: siatkowa
Nadajnik - obiekt nadawczy: Ślęża

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: OrientMan »

hopes pisze:Witam! Mam do wydania niecałe 150 zł i chce zakupić dekoder który będzie współpracował z monitorem EIZO FS2331 przez HDMI w trybie sRGB. W domu mój brat ma wiwe hd 90 podłączonego pod TV, który według mnie posiada niefajny pilot. Najbardziej razi mnie w nim brak możliwości zmiany dwóch ostatnich wybranych kanałów bez ponownego wybrania kanału (SAMSUNGI mają przycisk pre-ch). Wiwa hd 100 widzę że ma już tą funkcję oznaczoną dwoma strzałkami w kółko. Zastanawiam się czy Ferguson Ariva T65 ma też tą funkcję (oznaczoną jako klawisz back)? Jeżeli T65 nie ma takiej funkcji to jakie jeszcze modele są prócz wiwy hd 100? (...)
Opticum STB HD1 ma taką funkcję.
Jeśli monitor pracuje z jakimś dekoderem zewnętrznym to z innymi też raczej będzie, bo to kwestia obsługi trybu wyświetlania (dla dekodera HD1 maksimum to 1080 interlaced).

fegura

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: fegura »

@GUTEK@ pisze:Poczytaj o tunerach Wiwa z pilotem Memo Control. Jest to pilot który ma dodatkowo przyciski programowalne którymi można sterować telewizor. Dzięki temu jednym pilotem obsługujesz i tuner i tv.

Również menu w tunerach Wiwa (i innych na MStarze) jest prostsze i czytelniejsze niż w Cabletechu (chip ALI), więc dla starszej osoby będzie wygodniejsze.
Pilot też w Cabletechu dla starszych osób może być mało wygodny - oczywiście to rzecz gustu, ale przyciski są dość małe i opisane szarym nadrukiem (chyba że coś się zmieniło w nowych wersjach tunera ?). W Wiwie w zależności od modelu masz duże przyciski i wyraźnie opisane.
Proponuje nie wprowadzać klientów w błąd bo ostro mijasz się z rzeczywistością lub nie widziałeś tak naprawdę pilota do Cabletech.

Pilot Cabletech

Obrazek
Ostatnio zmieniony 7 grudnia 2012, o 12:44 przez fegura, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Po pierwsze widziałem, ba nawet posiadam!
Po drugie czytaj ze zrozumieniem, zauważyłeś może "to rzecz gustu" ?

[edit]

Pilotom Cabletecha daleko do pilotów Wiwy (zwłaszcza nowych Memo), Thomsona czy nawet Fergusona, koniec kropka.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

fegura pisze:
@GUTEK@ pisze:Poczytaj o tunerach Wiwa z pilotem Memo Control. Jest to pilot który ma dodatkowo przyciski programowalne którymi można sterować telewizor. Dzięki temu jednym pilotem obsługujesz i tuner i tv.

Również menu w tunerach Wiwa (i innych na MStarze) jest prostsze i czytelniejsze niż w Cabletechu (chip ALI), więc dla starszej osoby będzie wygodniejsze.
Pilot też w Cabletechu dla starszych osób może być mało wygodny - oczywiście to rzecz gustu, ale przyciski są dość małe i opisane szarym nadrukiem (chyba że coś się zmieniło w nowych wersjach tunera ?). W Wiwie w zależności od modelu masz duże przyciski i wyraźnie opisane.
Proponuje nie wprowadzać klientów w błąd bo ostro mijasz się z rzeczywistością lub nie widziałeś tak naprawdę pilota do Cabletech.

Pilot Cabletech


Obrazek
pff ten pilot można kupić oddzielnie z tego co pamiętam, a obecnie nie orientuję się jakie piloty są dodawane do cabletechów czy te stare z przyciskami wielkości główki od szpilki czy te z w/w zdjęcia. Ale jedno jest pewne nawet stary pilot do Wiwy jest czytelniejszy od tego nowego (dużego) od cabletecha. Wiem bo miałem obydwa w dłoni.
Moja babcia ma tak fatalny wzrok, że nawet z tym pilotem od wiwy ma problem.
Pilot o którym wspomniał Gutek wygląda tak:
http://eltrox.pl/zdjecia/tunery/cabletech_urz0083_4.jpg

alex_777
Posty: 175
Rejestracja: 9 marca 2012, o 13:41
Odbiornik: ARIVA T-65
Instalacja antenowa: siatkowa,wzm.LNA, pasywny rozdzielacz
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Przemyśl MUX 1-2-3

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: alex_777 »

m@rtops pisze:masz wiwę to może popatrz na "ferdka t65" (porównywalne ze sobą) ;)
lamcpp pisze: czy wiva hd90 posiada tez ten pilot memo
kup odświeżony HD95 MC on posiada "memo control" :D

tak a`propos pilotów ...
;)

na jakie paluszki (duże R6 czy male R03 ) jest ten twój nowy model pilota RCU-650 ?

i ile kosztuje ?

no i czy TXT ma funkcję powiększania telegezety x2 ?

Zablokowany