Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: adac »

@ mistrz:

Jak Ci ten Bellwood odbiera dvb_t ?

mistrz_of_dvb-t
Posty: 41
Rejestracja: 15 marca 2012, o 21:03
Miejscowość:   
Odbiornik: LG 43NANO753PA
Wiwa HD-90 Memo
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: mistrz_of_dvb-t »

Marnie, a prawdę mówiąc wcale.

adac
Posty: 1866
Rejestracja: 19 czerwca 2011, o 08:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: najbliższy maszt GSM

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: adac »

:P
Jeżeli naprawdę interesuje Cię dźwięk przestrzenny z naszej tv to nie pozostaje Ci nic innego jak przejść na cyfrę.
Proste tunerki w większości potrafią przesłać bitstream audio, tylko potem jeszcze trzeba coś z tym zrobić. Niestety na tym kończy się ich zgodność z Doby 5.1, budżet nie przewiduje w tym segmencie nic więcej.

Jest jeszcze drugie wyjście, które podał obyty w temacie użytkownik: podłączyć stereo przez jakieś Dolby Pro-logic, a to z kolei ma prawie każde KD. Efekt może nie taki sam, ale podobny i nie każdy (od razu) się połapie .

powodzenia w próbach

mistrz_of_dvb-t
Posty: 41
Rejestracja: 15 marca 2012, o 21:03
Miejscowość:   
Odbiornik: LG 43NANO753PA
Wiwa HD-90 Memo
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: mistrz_of_dvb-t »

Aha, no to trudno. Chciałem się pozbyć bellwooda i mieć tylko jedno urządzenie, ale widzę że chyba się nie da.
Dzięki za pomoc.

michazz

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: michazz »

Panowie, zastanawiam się między Arivą T65 a wiwą hd95. Który lepszy? Fergusona kupiłem rodzicom i według mnie jest super, ładnie wygląda, przejrzyste menu (i również przyjemne dla oka), odtwarzał mkv (chociaż bez dźwięku dts), dobrze wyświetlał napisy. Wiwy HD95 nie miałem w ręku, ale zaletą jest na pewno pilot memo i wejście usb z przodu. Mi zależy na ładnym obrazie, obsłudze różnych formatów filmów, dźwięku DTS (chociaż mam amplituner, rozumiem że jeśli jednego albo drugiego połączę koaxialem z amplitunerem to dźwięk będę miał?) i ogólnie na intuicyjnej obsłudze.

Czy pilot memo rzeczywiście działa dobrze? Chiciałbym jeszcze któryś zakupić starszej osobie i taki pilot (jeśli rzeczywiście da się nim w pełni obsłużyć telewior) byłby jak znalazł.

Neraxes

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Neraxes »

Ja też się podłączę do pytania. Chodzi mi o płynne nagrywanie na dysk/pendrive, ale przede wszystkim o płynne odtwarzanie plików AVC HD (.M2TS) 1080p, .mkv (przynajmniej płynne 720p) no i wiadomo, .avi z napisami.

Myślę nad trzema:

Ferguson Ariva T65
Wiwa HD100 MC memo
Manta DVBT011

Naczytałem się, że w Wiwie jest problem z zasięgiem pilota (odbiornik IR w tunerze), że często zdarzają się usterki. Manta to nowy produkt i ma podobno lepszy 'nowy' procesor, może to zapewni większą płynność odtwarzania. A o Fergusonie niby są najlepsze opinie, jeśli chodzi o bezawaryjność. Czy na takie oczekiwania, można wziąć którykolwiek, czy polecacie szczególnie któryś z nich?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

michazz
Funkcje i możliwości tych tunerów są identyczne.

Jeśli chodzi o Memo Control to według mnie jest to świetne rozwiązanie. Działa z większością TV, chyba że producent wykorzystał jakiś nietypowy standard ir.
U mnie ze wszystkimi telewizorami w domu MC działało ok jak sprawdzałem.

Neraxes
Do odtwarzania filmów kupuje się odtwarzacz multimedialny, a nie tuner.

"Problem" z zasięgiem według niektórych to był w Wiwa HD90. W tej chwili jest wersja z nowszym pilotem - dioda ir nie jest schowana za szybką, również piloty Memo Control mają diody na wierzchu. Co do awaryjności, to jakoś wszystkim znajomym którym poleciłem Wiwy wszystkie nadal działają ok.
Ferguson i Wiwa to takie same możliwości i funkcje (oczywiście po za MC w Wiwie).
Manta jest na chipsecie, Sunplus, przed zakupem radzę poczytać o tym chipsecie i tunerach opartych na nim.

Neraxes

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Neraxes »

Cóż, dzięki :) Skuszę się zatem na Wiwę, o której myślałem od początku. Mam nadzieję, że chociaż te 720p uciągnie (ach ta moja skłonność pieczenia wielu pieczeni na jednym ogniu :lol: ). A pilot z funkcją memo bardzo się przyda. Dziękuję ;)

michazz

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: michazz »

Skoro już poruszono temat odtwarzaczy multimedialnych, to czy istnieje taki z wbudowanym tunerem dvb-t?

Neraxes

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Neraxes »

Ja przez pewien czas myślałem o odtwarzaczu Blu Ray Samsunga z wbudowanym DVBT i SmartTV, ale cena odstraszyła. :|

michazz

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: michazz »

A jak się ma wiwa hd100 do hd95? pilot ten sam, ale wizualnie ładniejszy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »


Savek

Jaki dekoder DVB-T wybrać, Cabletech URZ0086 czy inny?

Post autor: Savek »

Witam,
Proszę o poradę. Jaki dekoder DVB-T wybrać?

Wg opisu Cabletech URZ0086 mi pasuje, tylko są o nim różne opinie. Piszą, że mało czuły i wolno "chodzi". Poza tym nie odtwarza (poprzez USB) zbyt wielu formatów filmów i ma bardzo małe litery napisów (nie można ich powiększyć).
Jest też dekoder Cabletech URZ0083Q, który ma zmianę wielkości napisów i więcej formatów video, ale z kolei ma ograniczone nagrywanie do jednego MUX.

Proszę o Wasze opinie.
Ostatnio zmieniony 1 lutego 2013, o 18:53 przez Savek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »


Savek

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Savek »

Dziękuję za opinie. Mam jeszcze inne pytanie. Czy jest jakiś twin tuner, który miałby możliwość regulacji wielkości napisów, a nie miałby gorszych parametrów niż Urz 0086?

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Przykładowo Manta DVBT05

Savek

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Savek »

Dzięki - poczytam o nim. Cenowo jednak prawie dwa razy droższy od Cabletech :(


kamilalek1

Jaki tuner lepszy

Post autor: kamilalek1 »

Jaki tuner z tych 2 będzie lepszy?
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tv-mobilna/index.cp
czy
http://www.vobis.pl/tuner-tv-dvb-t-id-a ... 21091.html

Chyba ze ktoś zna jeszcze jakiś tuner dzięki któremu będę mógł oglądać telewizje na telefonie z adroidem to poprosze o link do niego

Awatar użytkownika
m@rtops
Posty: 3048
Rejestracja: 16 stycznia 2012, o 19:05
Odbiornik: LG 47LA660S , Samsung LE32s71b+T65, LG M2094+wiwa hd90new
Instalacja antenowa: opticum AX 1000+ , 6m npt oraz Dipol 19/21-69 - obie bez wzm
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Kraków / Chorągwica - 15km

Re: Jaki tuner lepszy

Post autor: m@rtops »


Zablokowany