Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Jacck

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Jacck »

maggiejoana pisze:
Ok, dzięki bardzo to już wiem więcej :) Upatrzylam sobie wiwę hd-95 ale w moim mieście nie ma takowej,
Najpierw odpowiedz sobie na 2 pytania:
- Czy chcesz Wiwę z pilotem Memo (obsługa Wiwy i TV tym samym pilotem) czy ze zwykłym?
- Czy lepiej Ci się podoba pilot od HD90 (bardziej kontrastowy bo ma białe przyciski na czarnym pilocie - wg mnie bardziej czytelny dla osób które słabiej widzą np. osób w podeszłym wieku) czy pilot od HD95? (prawie taki sam tylko ma ciemne przyciski przy czarnym pilocie)

Wiwy z pilotami bez funkcji Memo kupisz na popularnym portalu aukcyjnym:
- HD90 od 96zł + 11 zł wysyłka (lub bezpłatny odbiór w jednym z 10 miast);
- HD95 od 95zł + 8 zł wysyłka
Z pilotami Memo Control:
- HD90 od 129zł z wysyłką (w tym momencie nie widzę w lepszej cenie ale na pewno idzie gdzieś kupić taniej, trzeba popatrzeć w sklepach internetowych)
- HD95 od 110zł z wysyłką

maggiejoana

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: maggiejoana »

Jacck pisze: Najpierw odpowiedz sobie na 2 pytania:
- Czy chcesz Wiwę z pilotem Memo (obsługa Wiwy i TV tym samym pilotem) czy ze zwykłym?
- Czy lepiej Ci się podoba pilot od HD90 (bardziej kontrastowy bo ma białe przyciski na czarnym pilocie - wg mnie bardziej czytelny dla osób które słabiej widzą np. osób w podeszłym wieku) czy pilot od HD95? (prawie taki sam tylko ma ciemne przyciski przy czarnym pilocie)
Nie potrzeba mi funkcji Memo, bo i tak prawdę powiedziawszy ze swojego od tv mało korzystam, nie zostawiam go w "stand by", tylko wyłączam całkiem. Z tego co widzę, na obydwu pilotach są przyciski do zmiany kanałów i głośności więc to mi wystarcza. A wg osób starszych w domu obydwa odpowiadałyby.

A z "popularnym portalem aukcyjnym" to fakt dobre są ceny, choć może jestem nienowoczesna czy coś ale do końca nie ufam takim zakupom, może dlatego, że mało zamawiam. Kupowany produkt preferuję obejrzeć najpierw "naocznie na żywo".
A kable scart to oprócz długości, ceną i marką czymś się różnią? Ostatnio moja koleżanka kupiła kabel za 6 zł w takim normalnym sklepie rtv.

Jacck

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Jacck »

maggiejoana pisze: A z "popularnym portalem aukcyjnym" (...) końca nie ufam takim zakupom, może dlatego, że mało zamawiam. Kupowany produkt preferuję obejrzeć najpierw "naocznie na żywo".
Wiwa wygląda bardzo podobnie jak Manta czy Korr które widziałaś już naocznie w sklepach. Po prostu czarna puszka z wyświetlaczem i złączami. Ja tam bym się nie zastanawiał tylko brał. Pamiętaj że tylko towary zakupione poza siedzibą firmy (np. przez internet) możesz zwrócić bez podania przyczyny w ciągu 10 dni. Nie ma takiej możliwości dla towarów kupionych w sklepie "na miejscu".

Kable scart na popularnym portalu aukcyjnym można kupić od 2,50zł/szt i nawet działają. Jednak przy jednej sztuce nie jest to opłacalne (koszt wysyłki). Te do 10zł nie różnią się niczym oprócz długości. Za odpowiednią cenę można kupić nawet z pozłacanymi stykami.
Uwaga! zdarzyło mi się trafić tani chiński kabel scart który miał połączenia tylko w jednym kierunku (a miał być full).
Tzn. zadziałał dopiero po zamianie miejscami wtyczek od TV i tunera.

PiotrP68

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: PiotrP68 »

Od ponad roku używam Fergusona Arive ST65 i byłem (jestem) z niej zadowolony, chodziła bez zarzutów, ale sam w niej namieszałem i zobaczymy.
Mam chrapkę na Fergusona Ariva 252 combo, ale czekam aż spadnie cena. Ma sporo ciekawych opcji a przy okazji bedzię DVB-T razem z satelitą.

prosperowiak

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: prosperowiak »

dziękuje za info. Uściślę pytanie zatem, na którym odbiorniku uda mi się połączyć z aplikacją TVN Player?

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

prosperowiak pisze: Mam problem jednak ze znajomym. Potrzebuje dla niego takiego tunera, ktory ma wbudowana WIFI, dzieki ktorej bedzie mogl laczy sie z serwisami TVNPlayer czy IPLA. Tylko chodzi o pelne wersja, tak jak np. jest w Playstation 3. Znajde jakis tuner na rynku, ktory poradzi sobie z tymi serwisami?!

z gory dziekuje za odpowiedz

edit/ Pisownia!
cabletech urz0191

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: zinox »

@Anduraki
Ipla tak ale TVNPlayer to już niesety nie
http://www.cabletech.pl/pl/11003-tuner- ... -cabletech

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

jak nie, ja czytałem gdzieś, że dodali, jak poszukasz "cabletech 191" ze słowem "ipla" to znajdzie ci na allegro parę aukcji.

A dwa nie wiem co Wy na tej ipli widzicie, ja do tej pory raz wszedłem tylko a tak to tam pustynia nie ma nic ciekawego co oglądania. Wole Iplex czy VOD onet.

rafal_9661

Re: MEDIA-TECH MT4171 DVB-T STICK

Post autor: rafal_9661 »

Witam
Proszę o radę co wybrać czy t65 czy t650i ? Nie biorąc pod uwagę możliwości wifi, a tylko specyfikacje, użytkowanie itp

A może lepszy będzię cabletech urz0191 ?

Pomoże ktoś ?

rafal_9661

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: rafal_9661 »

Coś chyba nikt nie jest temacie :/ , tylko skąd tyle postów ekspertów.

Jadaj
Posty: 20
Rejestracja: 13 stycznia 2012, o 14:10
Odbiornik: Arriva T-650i
Instalacja antenowa: DYI pół dipola szerokopasmowego - symetryzator + drut V
Nadajnik - obiekt nadawczy: Iława - Kisielice

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Jadaj »

Używałem wcześniej Wiwy na Mstar - czyli podobne do T65. Teraz mam T650i.
Plusy t650i
- Czułość głowicy lepsza od Wiwy i telewizora Sony - dlatego teraz słabszą antenę mam podłączoną do Fergusona, lepszą do TV i na obu mam dobry odbiór wszystkich muxów.
Na słabszej w TV odbierałem stabilnie tylko jednego muxa.
- Wygląd i USB z tyłu obudowy
- Dobry zasięg pilota - działa z odbicia.
- HDMI CEC
- Funkcje internetowe
- Możliwość ustawienia rozdzielczości by-source
- Ustawienie formatu 16/9 powoduje prawidłowe skalowanie - w nagranym materiale z TV4 reklamy są 16/9 a film 4/3 zgodnie z nadawaniem.
W wiwie film był spłaszczony.
- Nie ma problemu ze zmianą ścieżki dźwiękowej w nagraniach PVR. W wiwie trzeba było dać pauzę i play, żeby się przełączyła.
- Można wybrać czarne tło napisów, aczkolwiek krój czcionek brzydki.
- Zapisuje nazwę programu PVR - aczkolwiek często zapisuje nazwę programu wcześniejszego.

Plusy Wiwa(Mstar):
- Przyciski na froncie - w razie jak się zapodzieje pilot.
- Główne menu bardziej intuicyjne.
- Odtwarza WMV i nagrania PVR z innych tunerów
- Czyta poprawnie więcej rodzajów napisów.

rafal_9661

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: rafal_9661 »

Dzięki za odp. Będę wybierał między T650i, a urz0191.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: debe »

Jadaj pisze:(...) Teraz mam T650i.
Plusy t650i
- Czułość głowicy lepsza od Wiwy i telewizora Sony (...)
Hmmm... :o

telewizorek

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: telewizorek »

U mnie czułość głowicy w tunerze wiwa 90 bardzo dobra.Mieszkam w Bydgoszczy, odbieram nadajnik z Trzeciewca ,Iławy a wieczorem nawet z Gdańska.
Bardzo podoba mi się funkcja przezroczystość menu i oczywiście bardzo dobra jakość obrazu.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 6 lipca 2013, o 18:35 przez telewizorek, łącznie zmieniany 2 razy.

starquake

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: starquake »

Zastanawiam się który z tunerów wybrać:

TECHNISAT CE-4HD czy TUNER WIWA HD-95


Wcześniej miałem możliwość testowania TECHNISAT CE-T HD (troszkę starszy) i jedyne co mi przeszkadzało to brak dźwięku przy odtwarzaniu z dysku usb przy plikach divx z ac3 i mkv z ac3 na telewizorze bez dekodera ac3 czyli poprzez euro i hdmi (starszy telewizor lcd)


Wszystkie 3 wyżej tunery posiadają

(Dolby Digital) AC3,
(Dolby Digital Plus) E-AC3

Chciałbym mieć możliwość oglądania filmów z usb z dźwiękiem na starym tv, co wybrać?

GSII

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: GSII »

Witam chce kupić dekoder i mam 3 do wyboru który jest lepszy?

1. OPTICUM Dekoder STB HD N3

2. OPTICUM STB HD N1

3. TUNER DVB-T GLOBO HD-T90

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Krosnoludek »

GSII pisze: 1. OPTICUM Dekoder STB HD N3
Nie widziałem takiego tunera, zapewne jest to pomyłka, i jest to N2
http://www.globo.com.pl/pl/p/dekoder-stb-hd-n2
który to był w promocji w sklepie EURO za 89zł(sprawdzać nalepkę na tunerze czy N2 !!!).

GSII

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: GSII »


Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3513
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Krosnoludek »

Zadzwoń do Neonetu na infolinię, według mnie jest to błąd, i powinno być N2, chyba że coś nowszego wyszło.

penknife
Posty: 234
Rejestracja: 4 maja 2012, o 20:03
Odbiornik: 1.MT4171,
2.Wiwa HD-50 NEW
Instalacja antenowa: 1. Dipol pół-falowy +symetryzator lub co akurat podleci,
2. BiQuad na 706MHz
Nadajnik - obiekt nadawczy: Miłki(~12km)

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: penknife »

nawet dipol.com.pl też oferuje wersję N3 http://www.dipol.com.pl/odbiornik_nazie ... A99288.htm ,
więc bardzo prawdopodobne, że to nie błąd

Zablokowany