Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

GSII

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: GSII »

Bylem w neonecie i był ten dekoder N3 i z tego co mi mówiono to mieni się napisami i wyjście na kabel od zasilania jest pośrodku i tyle co wiedzieli


A co powiecie o dekoderze Kruger&Matz KM 0201 ??

telewizorek

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: telewizorek »

Na tej stronie jest test tunera Kruger&Matz KM 0201
http://tunery.tv/tunerytv-krugermatz-km ... st,84.html
Brak informacji o chipsecie który jest w tunerze.
Dla mnie liczy się tylko procesor MSTAR bo jakość obrazu bardzo dobra, lepsza od chipsetu ALI.Posiadam dwa tunery dvb-t z chipsetem ALI i MSTAR.
Rożnica w jakości obrazu jest bardzo widoczna na korzyść chipsetu mstar gdy korzystamy z wyjścia hdmi.Lepsze skalowanie kanałów sd czyli niskiej rozdzielczości.Obraz bardziej ostry i wyrazny . Z chipsetu ali kanały hd maja dobra jakość obrazu ale kanały sd to widoczny zanik szczegółów

zinox
Posty: 166
Rejestracja: 25 lipca 2011, o 21:17
Odbiornik: tv K&M
Instalacja antenowa: siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: Dęblin/Ryki

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: zinox »

telewizorek pisze: Brak informacji o chipsecie który jest w tunerze.
ALI3801 :P

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

ja bym powiedział, że to plus, na PSN na ali obraz wygląda naturalnie, a na mstarze widać ten syf wokół krawędzi (to jest nadmierna ostrość, wydobycie niedoskonałości kompresji mpeg4) ali to sprytnie ukrywa.

Nie jestem zwolennikiem chipów ali ale akurat to jest ich zaleta - polepszacze ekranu które niwelują niedoskonałości jakości obrazu.

telewizorek

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: telewizorek »

Każdy może mieć inne zdanie .Jednej osobie może podobać się bardziej ostry i wyrazny obraz.Innej osobie mniej ostry i rozmyty.
Bardziej ostry i wyrazny obraz jest z procesora MSTAR.
Na zdjęciach kanał hd i sd.Chipset mstar.Po kliknięciu na obrazek będzie powiększenie.
Obrazek
Obrazek
Syf o którym wspomniałeś jest typowy dla ekranów lcd i kanałów sd.Na tego typu ekranie czyli lcd widać bardzo niedoskonałości sygnału sd, szczególnie na drugim planie.W telewizorach plazmowych jakość obrazu sd i hd jest na znacznie wyższym poziomie.Jakość obrazu zdecydowanie lepsza w plazmie niż lcd.

Plecy03

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Plecy03 »

Witam,
Szukam tunera DVB-T z RADIEM ANALOGOWYM. Jest to dla mnie obowiązkowa funkcja w tunerze. Bardzo ważna jest też jakość AUDIO (jest ważniejsza nawet od jakości obrazu!). Ostatnim kryterium jest cena, ma być jak najniższa. Maksymalnie chcę wydać 150 zł, chociaż wolałbym mniej (np 100 zł), jeśli będzie warto mogę też troszkę dołożyć.

Tuner powinien odtwarzać muzykę w MP3 320Kb/s i FLAC. Tuner ma być w miarę czuły, będzie używany wraz anteną pokojową w Warszawie. Przydałby się dobry pilot, jak najwięcej odtwarzanych formatów Video, obsługa napisów, bezproblemowa współpraca z dyskiem 1TB i ogólna szybkość działania. Obraz będzie wyświetlany na monitorze LG 19" 1440x900.

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Maniek99 »

@Plecy03
Radio analogowe w STB? - na 99% takiego sprzętu nie znajdziesz.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

jedyne co mi przychodzi do głowy to karta TV do komputera hybrydowa cyfrowo analogowa

Plecy03

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Plecy03 »

Widziałem że są dongle do PC z radiem FM, więc zgadywałem że w formie STB też się coś znajdzie.
Jeśli ktoś by jednak znał taki sprzęt, bardzo proszę o informację.
Tak z innej beczki, w Polsce nie ma radia nadawanego cyfrowo? Mieszkam w Warszawie, jakby to miało jakieś znaczenie.

Na dobra, w takim razie jaki dekoder z dobrym audio polecacie za 100 zł?
Będzie wykorzystywany do odtwarzania muzyki i oglądania telewizji, reszta jest nie ważna. Ewentualnie mogła by być obsługa radia internetowego, ale to chyba nie w tym budżecie? Możecie podać jakiś tani model z radiem internetowym.

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

Jeśli ma być to sprzęt podpięty do komputera to poszukaj takiego tunera. http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/T ... -1890.html

Obsługuje analogową TV i cyfrową, do tego ma tuner FM, a jak dobry soft znajdziesz to i połączysz obsługę tunera z obsługą radia internetowego.

Plecy03

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Plecy03 »

To ma być Tuner samodzielny, to się chyba STB nazywało. Chcę móc z niego korzystać bez odpalania komputera.
Jakoś przeboleję to radio (choć jeśli ktoś za Tuner z radiem, proszę o info!). Podajcie mi jakiś STB z dobrą jakością audio, przyzwoitym odtwarzaczem (miło by było gdyby obsługiwał tagi, listy odtwarzania i format flac).

Awatar użytkownika
Anduraki
Posty: 1750
Rejestracja: 31 grudnia 2011, o 15:34
Odbiornik: Samsung QE65Q7FN; Samsung UE32EH5450
Instalacja antenowa: Instalacja zbiorcza
Nadajnik - obiekt nadawczy: Piaski/Raabego

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Anduraki »

To zapomnij - nie ma czegoś takiego nie było i nigdy nie będzie - chyba, że kupisz sobie cały TV który ma tuner FM dodatkowo i obsługę radia internetowego.

Plecy03

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Plecy03 »

No dobra, już załapałem, że o radiu FM mogę zapomnieć...
Podajcie jakiś dobry Tuner bez radia + antenę pokojową. Na wszystko mam 150 zł.
Wymagania:
-Dobry odtwarzacz multimedów, a raczej muzyki... filmy i zdjęcia będą odtwarzane rzadko - od tego mam tablet. Konieczna obsługa tagów, list odtwarzania, odtwarzania losowego i sterowania z pilota.
-Przyzwoita jakość audio, szumom i zniekształceniom mówimy stanowcze nie! :D
-Duża czułość, tuner będzie najprawdopodobniej używany z anteną pokojową (Warszawa).
-Dobre skalowanie obrazu, video będzie puszczone na monitor o nietelewizyjnej rozdzielczości 1440x900.
-Ogólna szybkość działania
-Pilot działający pod sporym kątem (duża odległość nie jest wymagana, góra 3m).

Sprawa druga, co z dźwiękiem? Obraz puszczę przez kabel HDMI-DVI. A audio jak?
Myślę nad wyciągnięciem dźwięku ze SCART. Tylko czy HDMI i SCART będą działały jednocześnie?
W głośnikach mam złącze Jack 3.5 i Cinch. Może jest jakiś tuner ze złączem słuchawkowym lub samodzielnym wyjściem dźwięku? Dajcie jakieś pomysły.

Z góry wielkie dzięki!

Plecy03

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Plecy03 »

Pomoże ktoś?

Maniek99
Posty: 619
Rejestracja: 15 października 2010, o 18:14
Miejscowość: ---
Odbiornik: WIWA Mini/Maxx

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Maniek99 »

@Plecy03
Kwestia odtwarzania plików audio w STB należy traktować jako bajer.
W przypadków STB na mstar na wyjściu analogowym daje się zauważyć zawężenie pasma.
Można to ominąć korzystając ze wyj. cyfrowego, ale nie wiem jak to się ma do plików mp3.

Pewnie średniej klasy przenośny odtwarzacz MP3 będzie grał lepiej od większość STB na rynku.

Plecy03

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Plecy03 »

Kurcze... Słabo trochę.
Cały ambaras o to, że kompletuję jak najniższym kosztem system multimedialny na działkę. A jak wiadomo, tanie wierze mają beznadziejne głośniki. Dlatego chciałem kupić dobry system głośników 2.0/2.1 i do tego tuner jako odtwarzacz filmów, muzyki, radia i telewizji.
Mam dobry odtwarzacz muzyki z chipem Wolfson'a i będę musiał widocznie go wykorzystać. Dużym minusem jest brak jakiegokolwiek pilota.

Wracając do tematu, MStar nie jest monopolistą w dziedzinie tych chipów? Może konkurencja jest pod tym względem lepsza? Jak już mówiłem, audio jest dla mnie ważniejsze od obrazu.

arko1926

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: arko1926 »

Cześć, poszukuje jakiegoś dekodera w miare taniego do powiedzmy do 120zł, zastanawiam sie nad fergusonem T65 i T650, wiwa hd90, hd95, dowiedziałęm sie, ze podobno te wiwy to buble, ale mało co jest o porównaniu fergusonów, moze cos mi doradzicie. :) Czekam i dziękuje za odpowiedzi.

jirajamgo

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: jirajamgo »

Szukam jakiegoś dekodera w miarę taniego tak do 100zł, będzie podpięty do starego TV kineskopowego zależy mi żeby odbierał dobrze sygnał.

Nadajnik mam koło Jeleniej Góry około 50km w lini prostej ode mnie, mux-1 i mux-2 moc nadajników 100kW, mam zwykłą antenę siatkową ze wzmacniaczem.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: qwerty »

Prawie wszystkie są takie same.

telewizorek

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: telewizorek »

arko1926 pisze:Cześć, poszukuje jakiegoś dekodera w miare taniego do powiedzmy do 120zł, zastanawiam sie nad fergusonem T65 i T650, wiwa hd90, hd95, dowiedziałęm sie, ze podobno te wiwy to buble, ale mało co jest o porównaniu fergusonów, moze cos mi doradzicie. :) Czekam i dziękuje za odpowiedzi.
Cześć:)
Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie o bublach :D U mnie wiwa hd90 sprawdza się bardzo dobrze.Bardzo dobra czułość głowicy z tego tunera , odbieram przy pomocy tego tunera nadajnik z Iławy czyli ponad 100km a póznym wieczorem nawet z Gdańska.Czyli trzy nadajniki,Trzeciewiec,Iława i Gdańsk.
Antena logarytmiczna log 5-65 za 35 zł bez wzmacniacza.
Obrazek
Obrazek
Trzecie zdjecie zrobiłem przed chwilą
Obrazek

Jeśli nie masz zaufania do wiwy to kup tuner ferguson t65 , technisat , maximum .W tych tunerach też jest chipset mstar i jakość obrazu jest lepsza niz z tunerów opartych na chipsecie ali . Na forum satkuriera można przeczytać podobne opinie, chipset ali jest gorszy od mstar.

Zablokowany