Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

thompson
Posty: 65
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 20:28
Odbiornik: Wiwa HD-90,
Wand TV USB,
jakaś taniocha z marketu
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + SWA-1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice, PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: thompson »

Witam. Przeczytałem kilka ostatnich stron tematu. Nie wiem co wybrać do TV 21 CRT w cenie do 100zł.
Wiwy padają, Opticum N3 tragicznie obiera...
Ryzykować i brać Wiwę czy może dołożyć parę zł i brać T650?
Zależy mi tylko na stabilnym odbiorze (na tym co teraz kupię, filmów raczej nie będę oglądał ani nagrywał).

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Domel28 »

Jak to Opticum N3 źle odbiera? Masz na myśli to że słabo łapie sygnał czy kiepski obraz? Ja mam N2 podłączonego do tv CRT i nie mam zastrzeżeń. Obraz ok. Jeśli tuner ma być tylko do oglądania tv to bym brał N3.

thompson
Posty: 65
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 20:28
Odbiornik: Wiwa HD-90,
Wand TV USB,
jakaś taniocha z marketu
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + SWA-1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice, PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: thompson »

W tym poście jest napisane: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?p=186323#p186323
kupiłem OPTICUM HD N3 i siła sygnału była na tragicznym poziomie
Osobiście nie wiem jak odbiera N3 bo mam HD-90 :) Kupił bym HD-95, ale widzę, że ludki piszą, że flash pada...

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Domel28 »

Nie wiem jak jest z N3(pewnie będzie tak samo) ale przy moim N2 czułość głowicy jest dość dobra do tego też nie mam zastrzeżeń, do tego pilot ma świetny zasięg ze wszystkich kierunków, tylko mam wrażenie że ma dużą wrażliwość na zakłócenia od tel. komórkowych. Poza tym siła i jakość sygnału zależy od instalacji antenowej. Co do Wiwy to jest trochę ryzyko ze względu na ten właśnie flash. Podsumowując: gdy bym był na Twoim miejscu wziął bym Opticuma. Wybór należy do Ciebie.

thompson
Posty: 65
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 20:28
Odbiornik: Wiwa HD-90,
Wand TV USB,
jakaś taniocha z marketu
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + SWA-1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice, PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: thompson »

Przeczytałem temat o Opticum N2/N3 http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f= ... 2&p=187189
i tam z kolei ostanie kilka postów też jest o tym, że ustawienia się rozjeżdżają. :(

Awatar użytkownika
Domel28
Posty: 945
Rejestracja: 22 października 2012, o 13:58
Odbiornik: Sharp LC-32HI3422E Cabletech URZ0324
Opticum STB HD N2
Instalacja antenowa: Yagi 19el. + wzmacniacz pol. V Słowacja
Pokojowa ASP-4, - św.Krzyż
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Święty Krzyż, Bardejov (SK)

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: Domel28 »

Zapomniałem o tym. No u mnie rozjeżdżanie ustawień występuje tylko gdy tuner automatycznie się wyłączy. Przy wyłączaniu i włączaniu z pilota nic się nie przestawia. Soft nie ruszany od nowości.

thompson
Posty: 65
Rejestracja: 2 listopada 2011, o 20:28
Odbiornik: Wiwa HD-90,
Wand TV USB,
jakaś taniocha z marketu
Instalacja antenowa: DIPOL 16/21-69 + SWA-1
Nadajnik - obiekt nadawczy: Łosice, PKiN

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: thompson »

Wiwy padają, Opticumy widzę, że się rozjeżdżają... chyba kupię T650i albo poczekam ze dwa miesiące...

houston4
Posty: 13
Rejestracja: 14 lutego 2014, o 14:23

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: houston4 »

Witam ponownie

Tak się zastanawiam, mam zamiar kupić urządzenie (dokładnie o co mi chodzi opisałem stronę wcześniej) Tuner DVB-T/C + odtwarzacz DVD/DivX/Xvid + nagrywarka z dyskiem HDD. Jednak chciałbym aby to było urządzenie dostępne w Polsce (tzn. nie ściągane z Wielkiej Brytanii, Irlandii tylko dedykowane dla polskich użytkowników) i tak się zastanawiam, na stronie Samsunga znalazłem dwa modele, mianowicie:
1) Blu-ray SAMSUNG BD-F8500
2) Blu-ray SAMSUNG BD-E8300

Ktoś noże wie czym od siebie różnią się te urządzenia?

A może znacie urządzenia z podobnymi funkcjami równie dobrej firmy, które moglibyście mi polecić?

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: pawelll »

Podstawowa różnica to rok modelowy. E-2012, F-2013. Teoretycznie 8500 to trochę wyższy model niż 8300 ale w przypadku różnic w roku modelowym to nie musi być prawda.
Trudno znaleźć coś lepszego, w bonusie dostaniesz chyba najlepsze na rynku SmartTV. Ja mam model D5300 (bez DVB-T) i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobrze działą DLNA z NAS.
Zwróć uwagę tylko na jedno- nagrania na HDD będą kodowane, nie odtworzysz ich na innym urządzeniu.
Dlatego ja takie funkcje jak Ty poszukujesz mam w dwóch urządzeniach: BD-D5300 i Ariva 210 Combo (nie szyfruje nagrań).

juggler

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: juggler »

Witam serdecznie,

Niedawno zakupiłem tuner Mediatech MT4171. Dużo osób go polecało to i ja się skusiłem. Po miesiącu użytkowania (3-4h dziennie) tuner padł.

Teraz mam możliwość zakupu Cabletech URZ0186 za 100 zł. Warto kupić ten tuner? Czy występuję jakaś zasadnicza różnica między tunerami Mediatech a Cabletech?

Pozdrawiam

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: pawelll »

A co z Mediatechem? Nie masz gwarancji? Z Cabletechem (nie wiem czy ten model) ostatnio jest problem z drżeniem, poszukaj na forum.

juggler

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: juggler »

Nie mam gwarancji - odkupiłem od znajomego za grosze - wysyłka i odbiór dla mnie jest nieopłacalnym.
Stąd rozglądam się za czymś nowym. Mam ten sam model (mt4171)u siebie w mieście w granicach 50-70zł, a ostatnio dojrzałem tego Cabletecha za 99 zł. Intryguję mnie cena obu urządzeń. Czy wydając więcej coś bym zyskał prócz pilota? Zauważyłem, że inaczej wygląda antena ale jakiegoś większego zysku bym się raczej po niej nie spodziewał. Po prostu chciałbym aby ktoś mi doradził solidny modem pod usb.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Kup najtańszy jaki znajdziesz, albo nawet używke na allegro. Wydawać 100zł na tuner usb do komputera to głupota.

niuteq
Posty: 23
Rejestracja: 24 maja 2012, o 17:50
Odbiornik: WIWA HD90
Instalacja antenowa: zew. antena telewizyjna szerokopasmowa ZAT-18/19
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: niuteq »

witam
stoję przed zakupem dekodera DVBT dla osoby starszej podłączony do starego telewizora - sam posiadam wiwe -90. Który z tunerów polecanie (tuner dobrze jakby posiadał 1 pilota do obsługi tv i tunera)

pawelll
Posty: 732
Rejestracja: 18 lipca 2011, o 23:04

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: pawelll »

Pilot obsługujący TV mają Wiwy xx Memo. Ale nie zawsze jest to niezbędne. Większość TV (ale nie wszystkie) włączają się i wyłączają sygnałem ze SCART, tunery mają regulację głośności. I to w zasadzie wystarczy.

houston4
Posty: 13
Rejestracja: 14 lutego 2014, o 14:23

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: houston4 »

Witam, po raz wtóry ;)

Mam pewien problem/pomysł i szukam życzliwej rady, mianowicie.

Poszukuję nagrywarki z dyskiem HDD i odtwarzaczem płyt DVD/DivX/Xvid. Owa nagrywarka nie musi posiadać tuneru DVB-T, gdyż takowy tuner (w formie podłączanej do USB, zakupiony do komputera) posiadam. I w związku z tym mam pytanie.
Czy po podłączeniu tuneru do portu USB (i oczywiście podłączeniu do niego anteny) nagrywarki będę miał możliwość zaprogramowania nagrywania na dysk HDD nagrywarki programów z naziemnej telewizji cyfrowej?

biprotek
Posty: 341
Rejestracja: 2 września 2011, o 14:28
Miejscowość: Katowice
Odbiornik: GT30E, S905, T230A, RTL2832U, AJB3552/12
Instalacja antenowa: yagi-uda, zbiorcza, drut ;-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: Kosztowy, CZ

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: biprotek »

houston4 pisze:takowy tuner (w formie podłączanej do USB, zakupiony do komputera) posiadam
Więc tylko w komputerze zadziała :-) Nagrywarki nie obsługują tunerów usb, poszukaj takiej z wbudowanym tunerem.

houston4
Posty: 13
Rejestracja: 14 lutego 2014, o 14:23

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: houston4 »

OK, dzięki za odpowiedź.

Zastanawiam się nad kupnem:

1) NOWY EMTEC N150H MOVIE CUBE DVB-T NAGRYWARKA ODTW za 119 PLN (z allegro)
Ma w sobie Tuner DVB-T, Nagrywarkę i Odtwarzacz.

2) DEKODER MPEG-4 EAC3 TUNER DVB-T HD DO TV NAZIEMNEJ za 92 PLM (też z allegro) - firmy nPower

Obydwa nie posiadają dysku ani pamięci wewnętrznej, producenci podają że aby coś nagrać to trzeba podłączyć pamięć zewnętrzną. Żaden też z nich nie posiada możliwości odtworzenia jakiejkolwiek płyty CD/DVD. Poza ten drugi posiada możliwość odtworzenia plików DivX,Xvid.

Firma EMTEC już kiedyś obiła mi się o uszy, natomiast firma nPower jest dla mnie kompletnie obca.

Czy może ktoś by się wypowiedział co sądzi o tych dwóch urządzeniach.
Dodam, że jestem świadomy tego że za urządzenia tego typu z wyższej półki (jak np. Panasonic, Samsung) trzeba zapłacić coś koło 1000 PLN (oczywiście mowa o polskiej dystrybucji), ale mnie raczej na tak drogi sprzęt to nie stać. Więc może ktoś by mi doradził coś tańszego i niekoniecznie w jednym gabarycie, mogę być również dwa urządzenia, aby spełniały funkcje: tuner, nagrywanie i odtwarzanie.

Z góry dzięki za wszystkie pomysły.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: @GUTEK@ »

Praktycznie każdy stacjonarny tuner DVB-T posiada możliwość nagrywania. Na forum masz dyskusje o wielu modelach.

adexeczka

Re: Który z dekoderów wybrać

Post autor: adexeczka »

Od kiedy Opticum N3 tragicznie odbiera? Obrazek Ja nie mam żadnych zastrzeżeń.
Ostatnio zmieniony 20 marca 2014, o 09:56 przez adexeczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany