Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

hosen

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: hosen »

fotografiks napisał:
Chcesz dobry bo drogi?
Czy masz jakies specyficzne wymagania...?

Jak w przyszlosci plazma (co kolwiek to znaczy w dokladniejszym rozumieniu) do chyba bedziesz mial DVB-T w TV. Wiec odbior dvb-t bedziesz mial gwarantowany.
Jak masz satelite to Arriva 120 Combo jest godna polecenia (wg mnie) - tymczasowe rozwiazanie dla dwoch tematow (sat i tv) i masz jednego pilota...

Ew cos tanszego tylko do DVB-T, z za reszte jakis amplituner/kino domowe jako odtwarzacz odpowiednich formatów filmowych - przynajmniej skorzystasz z dzwieku przestrzennego... No i zostanie do podlaczenia do "plazmy" w przyszlości
Chcę dobrego nie koniecznie drogiego.Co do specyfikacji ma odtwarzać pliki rmvb i mkv z napisami, dobrze by było aby można słuchać radia internetowego bez konieczności włączania telewizora. Sat nie mam a plazme będzie pod koniec nastepnego roku. Ariva odpada bo nie czyta rmvb.

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

hosen
MEDIA-TECH MT4160

Jeśli posiadasz amplituner to telewizor nie będzie ci potrzebny do słuchania muzyki. Poczytaj sobie ten link a potem forum:
http://pimpmycomp.pl/index.php?id=art138
Natomiast nie wiem co rozumiesz przez jakość. Ten tuner choć dla większości użytkowników wystarczający, to jest to jednak sprzęt klasy popularnej i akurat stosunkowo drogi. Kolega fotografiks dobrze radzi, aby zainwestować w odtwarzacz HD i ewentualnie tuner. Dobry odtwarzacz HD to wydatek już od około 300 zł,ale można tez kupić urządzenia za ponad 100 zł z moźliwością czytania wymarzonych przez ciebie formatów z napisami. Ponieważ planujesz zakup telewizora, to kolega fotografiks również ma rację, że lepiej kupic odtwarzacz i poczekać na telewizor, bo DVBT w telewizorze będzie lepsze jakościowo i w sumie zaoszczędzisz na lepszy odtwarzacz. Wprawdzie telewizory też mają wbudowane odtwarzacze, ale ich przydatność jest już dość ograniczona. Możesz również zrezygnować z RMVB, który z jakością niewiele ma wspólnego i wówczas przed toba duży wybór tunerów z odwarzaczami średnio za 120 do 150 zł...tylko wybierać, przy założeniu że nie ma urządzeń idealnych, a już napewno w tej klasie cenowej.

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: dylemat24 »

@GUTEK@ pisze:Łatka do Wiwy już jest od jakiegoś czasu. Jednak owszem obsługi dźwięku DTS ten tuner nie posiada.
Czy łatka jest już oficjalnie udostępniona? bo pisałeś niedawno, że tylko dla "wybranych"

vigoo
Posty: 504
Rejestracja: 9 lipca 2010, o 11:22
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Szczecin/Kołowo

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: vigoo »

Łatka nie jest oficjalnie udostępniona, ale zajrzyj na stronę GUTKA:

http://gutek.elektroda.eu/gutekxtpl/softy.htm

cinus80

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: cinus80 »

Witam!
Przeczytałem ten wątek, ale znalazłem jedynie szczątkowe informacje o tym czego szukam. A szukam tunera na prezent dla już starszych rodziców, który jednocześnie byłby dobrym odtwarzaczem plików video (divx, xvid itd.), ale z DUŻYMI polskimi napisami. No i... byłby tani (max 160zł).
Z góry dzięki za pomoc:)
P.S. I najlepiej, żeby wejście USB było z przodu
Ostatnio zmieniony 3 grudnia 2011, o 11:33 przez cinus80, łącznie zmieniany 2 razy.

kjt

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: kjt »

Toner to jest w drukarkach...
Do 160zł to jest spora konkurencja trudno coś doradzić. Skoro dla starszych osób to przede wszystkim patrzeć na wygodę pilota. A pod tym względem Wiwa ma się czym chwalić. Jak jest z innymi nie mam pojęcia.

cinus80

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: cinus80 »

kjt pisze:Toner to jest w drukarkach...
Do 160zł to jest spora konkurencja trudno coś doradzić. Skoro dla starszych osób to przede wszystkim patrzeć na wygodę pilota. A pod tym względem Wiwa ma się czym chwalić. Jak jest z innymi nie mam pojęcia.
Chyba zdecyduję się faktycznie na WIWA, a konkretnie na model HD-90, bo od HD-100 różni się tylko wejściem na karty pamięci.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

HD-100 jest na starszym chipsecie, przez co wolniejsza i ma mniej dopracowane oprogramowanie, zresztą poczytaj temat o tym tunerze na forum.

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: dylemat24 »

A kto jest producentem tych tunerów, w sensie projektu wyrobu?

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Fantom »

Jaka calej elektroniki dzisiaj : azjaci :) A jacy to mozna zgadywac nie widzac pudelka nawet, na 90 % chinczycy.

Fantom

nitas

Tuner DVB-T z obsługą rmvb

Post autor: nitas »

Witam,
szukam tunera DVB-T z możliwością nagrywania oraz odtwarzającego rmvb. Na początku moim faworytem był media-tech mt 4160, ale wyczytałem, że po zmianie softu nie czyta znowu rmvb :/ Niestety jak przeczesuje aucje czy fora to nie mogę nic znaleść:( Czy może po aktualizacji jakaś Ariva lub Not czytają RM?

Czy możecie coś polecić w cenie ok 200-250 zł? Jak pisałem wcześniej podstawpwymi warunkami są:
-odtwarzenie rmvb
-nagrywanie i timeshift
-dobrze jakby miał wyjście optyczne audio.

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Tuner DVB-T z obsługą rmvb

Post autor: @GUTEK@ »

Chyba pozostaje Ci tylko dorwać MT4160 ale w wersji V1 i mieć na dzieje że trafił na działającą sztukę. Lub szukać jakiegoś taniego modelu na chipsecie Realteka 1185.

Janeczek

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Janeczek »

Obstawiam, że ciężko będzie już dorwać MT4160 V.1. Od dłuższego czasu robią już wersję V2.0. Ja na szczęście kupiłem dawno V 1.0 i RMVB hula :) Żaden inny tuner na rynku tego nie potrafi ?

Gruszka75

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Gruszka75 »

bardzo ciekawy wątek, ja tez miałem taki problem, ale udało im się ie znaleść u kolegi potrzebny dekoder MT4160 V.1 :), czasami ma się szczęście :)

SONY23

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: SONY23 »

A nie mówiłem, że trafił się nam kultowy sprzęt, inni mogą tylko z zazdrości za nogawki szarpać itd.. :lol:

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

Panowie ten wasz kultowy sprzet jest na aukcjach i to jeszcze nowiusieńki :P

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Fantom »

Na pewno ? A ktory to z nich odtwarza rmvb ? Zaden. Wszystko to wersje nowsze.

Fantom

fotografiks

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: fotografiks »

Trzeba stanac do obrony standartowych nieczytaczy RMVB.

RMVB dobra sprawa, ale jak sie oglada film na komorce;P chyba nie po to mamy sprzet fullHD zeby "sciagac" mniejsze pliki z neta i ogladac jakies kaszaloty pixelotyczne;)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

fotografiks pisze:RMVB dobra sprawa, ale jak sie oglada film na komorce;P chyba nie po to mamy sprzet fullHD zeby "sciagac" mniejsze pliki z neta i ogladac jakies kaszaloty pixelotyczne;)
O z tym się zgadzam w 200%. A jeszcze bardziej mnie dziwi to że jedni koniecznie chcą RMVB, a drudzy od razu MKV w HD, a brakuje tego środka - czyli avi-xvid.

nitas

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: nitas »

fotografiks pisze:Trzeba stanac do obrony standartowych nieczytaczy RMVB.

RMVB dobra sprawa, ale jak sie oglada film na komorce;P chyba nie po to mamy sprzet fullHD zeby "sciagac" mniejsze pliki z neta i ogladac jakies kaszaloty pixelotyczne;)
Kolego, nie specjalnie chce mi się czekać 1-2 dni, aż ktoś łaskawie bedzie seedował 1,5 Gb dobrej jakości :/ Stąd jak chcę szybko "połknąć" jakiś film sciągam rmvb, ogladam, wywalam, zapominam:)
Czyli kłania się szukanie media-tech w wersji v1??

Zablokowany