Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
programista
Posty: 506
Rejestracja: 6 stycznia 2011, o 20:53
Miejscowość: Brak
Odbiornik: Ariva T30
Instalacja antenowa: Antena siatkowa ze wzmacniaczem, na zewnątrz budynku.
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Poznań "Śrem" ~23km

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: programista »

To ja się zgodzę na 400%.

RMVB to porażka, mega pixeloza, zero jakości, kogo to obchodzi, że ktoś ma kiepskie źródła i ściąga ten syf.

"ogladam, wywalam, zapominam" - jakbym miał takie podejście to oglądanie jakichkolwiek filmów i to jeszcze rmvb traci jakikolwiek sens.

fotografiks

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: fotografiks »

nitas pisze:
fotografiks pisze:Trzeba stanac do obrony standartowych nieczytaczy RMVB.

RMVB dobra sprawa, ale jak sie oglada film na komorce;P chyba nie po to mamy sprzet fullHD zeby "sciagac" mniejsze pliki z neta i ogladac jakies kaszaloty pixelotyczne;)
Kolego, nie specjalnie chce mi się czekać 1-2 dni, aż ktoś łaskawie bedzie seedował 1,5 Gb dobrej jakości :/ Stąd jak chcę szybko "połknąć" jakiś film sciągam rmvb, ogladam, wywalam, zapominam:)
Czyli kłania się szukanie media-tech w wersji v1??
Az takim łykaczem koneserem nie jestem:)
Szkoda ze wyrzucasz, bo wlasnie dlatego czesto nie ma seedów, o ktorych mowiles.

Polecam ew inne zrodla ktore maja SHARE w nazwie;)
Tam 1,5Gb łykniesz tak szybko na ile internet Ci pozwoli...;)

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

Fantom

Napewno są nowe , dokładnie te o których tutaj piszecie. Mnie to zajęło 1 minutę, aby je znależć na aukcji. Cena około 200 zł.

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Fantom »

@GUTEK@ pisze:
fotografiks pisze:RMVB dobra sprawa, ale jak sie oglada film na komorce;P chyba nie po to mamy sprzet fullHD zeby "sciagac" mniejsze pliki z neta i ogladac jakies kaszaloty pixelotyczne;)
O z tym się zgadzam w 200%. A jeszcze bardziej mnie dziwi to że jedni koniecznie chcą RMVB, a drudzy od razu MKV w HD, a brakuje tego środka - czyli avi-xvid.
A to jestem wlasnie ja :) Dlatego pierwsze co, to szukalem sprzetu, ktory odtworzy mi wlasnie divx.

Fantom

SONY23

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: SONY23 »

Dobrze Wam panowie mówić, gdy macie dostęp do szybkiego internetu bez limitu danych. A co z tymi co jak ja mogą jedynie korzystać z radiowego CDMA i 3 Gb limitu ??? Co do jakości RMVB, tak jak z wszystkimi formatami, jeśli zbyt mocno skurczy się plik to obraz jest do kitu, ale np. 450 Mb i półtorej godziny filmu to tak samo jak 700 Mb w avi, 250 Mb. zostaje i cała filozofia. Inna sprawa, że Wasze super, hiper -wypasione TV Full HD trawią tylko dobry sygnał ewentualnie nagrany materiał, zwykłe SD nawet bardzo dobrej jakości wygląda na nich marnie. Sam parę razy dobierałem się kupić sobie nowszy TV, celowałem w plazmę panasonica i po obejrzeniu w sklepie na materiale takim jak będę mógł podać mu w domu stwierdzałem, że mój stary 29 calowy CRT jest lepszy. Wiem co wielu pomyśli sobie teraz o mnie ale tak subiektywnie to stwierdziłem. Zaprzyjaźniony sprzedawca sam powiedział, że dopóki nie podam mu (dla TV) super sygnału to nie ma sensu na zmianę sprzętu. Dodam tylko, że sprawdzałem to na TV-ku z wyższej półki cenowej, drugi model od góry patrząc. Jeśli ktoś wyprowadzi mnie z tego błędu, to będę wdzięczny.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: apk »

Czy ktoś posiada Tuner Sowell SW-130-C01 który jest na nowym procesorze Mstar MSD7818 i obsługą RMVB .
http://sowell-tech.com/MessageShow.asp?ID=267

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Fantom »

No jakas watpie. Bylby to chyba pierwszy dekoder na tym scalaku z obsluga rmvb. A nie wiem czy to wogole jest mozliwe dla tego ukladu.
Moze bledy w opisie ?

Fantom

kjt

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: kjt »

No przecież to jest identyczne jak te pierwsze wzmianki o nowszym chipie.
I jak wół pisze że RMVB jako opcja. Zapewne licencja. A jako, że inne formaty popularniejsze to nikt z producentów licencji zapewne nie kupuje.

wozio

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: wozio »

Też mam 29calowego crt ale lg z 1997 lub 1996 i obraz lepszy niby niż na plazmie u kuzyna do której był podłączony dekoder polsatu ale nie hd.
32" na lcd crt i plazmach max. bo większy to tylko widać bardziej błędy słabego bitrate i resztę błędów obrazu.Do większych tylko obraz hd z super bitrate.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: apk »

Inny producent z tunerami obsługującymi RMVB
http://plutecom.com

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Fantom »

kjt pisze:No przecież to jest identyczne jak te pierwsze wzmianki o nowszym chipie.
I jak wół pisze że RMVB jako opcja. Zapewne licencja. A jako, że inne formaty popularniejsze to nikt z producentów licencji zapewne nie kupuje.
Wszyscy mowia, ze to licencja, ale mi sie wydaje, ze to raczej temat speztowy i checi. Jakby to byla licencja, to na 99 % jakis chinczyk by wypuscil wersje gdzie RMVB by chodzilo. Przeciez im to wisi. Puszzca 10 kontenmerow w swiat i firma znika. A nawet jak nie znika to kto tam co chinczykowi zrobi.

Fantom

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

SONY23

O ile w pierwszej częśći twojej wypowiedzi mogę się zgodzić, że limitowany internet znacząco Cię ogranicza, to pozostała wypowiedź to już gorzkie żale. No przecież piszesz to na forum DVBT. Tak? Sygnał SD podawany przez tuner DVBT jest wysokiej jakości, i zadowoli każdego. Ponadto wyższej klasy sprzęty potrafią same skorygować niedoskonałości plików RMVB. Tak czyni mój odtwarzacz hd Ferguson 210. Ponadto filmy w SD skalowane już do 720p zyskują nową jakość. Ja ci radzę kup najpierw telewizor HD lub HD ready a potem się wypowiadaj. Gwarantuje, że nawet twój wysłużony dvd odzyska młodość przy dobrym nowoczesnym TV. A Zaprzyjaźniony sprzedawca jak tak lubi CRT to mu zaproponuj swój.
:)

Awatar użytkownika
dylemat24
Posty: 120
Rejestracja: 22 lipca 2011, o 15:24
Miejscowość: Kraków

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: dylemat24 »

Michaelbond pisze:Fantom

Napewno są nowe , dokładni..........
Na pewno jesteś szybki :)

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

To prawda. Na to sie składa zespół zalet również tych wyuczonych. Potrafię obsługiwać przęglądarkę.....to takie proste :P

SONY23

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: SONY23 »

Michaelbond pisze:SONY23

O ile w pierwszej częśći twojej wypowiedzi mogę się zgodzić, że limitowany internet znacząco Cię ogranicza, to pozostała wypowiedź to już gorzkie żale. No przecież piszesz to na forum DVBT. Tak? Sygnał SD podawany przez tuner DVBT jest wysokiej jakości, i zadowoli każdego. Ponadto wyższej klasy sprzęty potrafią same skorygować niedoskonałości plików RMVB. Tak czyni mój odtwarzacz hd Ferguson 210. Ponadto filmy w SD skalowane już do 720p zyskują nową jakość. Ja ci radzę kup najpierw telewizor HD lub HD ready a potem się wypowiadaj. Gwarantuje, że nawet twój wysłużony dvd odzyska młodość przy dobrym nowoczesnym TV. A Zaprzyjaźniony sprzedawca jak tak lubi CRT to mu zaproponuj swój.
:)
Tak się składa, że TV, który "testowałem" miał własny tuner sat. więc winy nie można było zrzucić na kiepski sygnał podłączony przez wrednych ekspedientów i mogłem obejrzeć te same kanały, które mam u siebie i szczerze powiem, że musiałbym mieć niezłą wadę wzroku lub siadać z 5 metrów od sprzętu, żeby tę kaszanę jakoś przełknąć. Co do jakości sygnału DVBT, to rzeczywiście w porównaniu do analogu to jest bajka ale w porównaniu do mpeg-2 z satelity w dobrym bitrate to już nie jest tak różowo i ośmielam sie twierdzić, że wypada gorzej. Mam kilka nagrań tych samych kawałków w mpeg-2 i mpeg-4 i jest spora różnica, szczególnie przy szybszym ruchu kamery lub dynamicznych scenach, myślę że wielu może to potwierdzić. Ale wracając do telewizorów, wystarczy wejść na któreś forum im poświęcone i popatrzeć jak sie tam biedacy miotają szukając czerni w czerni, bieli w bieli, nasłuchują co buczy czy też brzęczy w ich płaskich ekranach z równie płaskim dźwiękiem, to sie odechciewa tego szczęścia. Widziałem kilka takich sprzętów jak odbierają w mieszkaniu i nie wiem czym sie zachwycać, no chyba że ktoś ma dostęp do naprawdę dobrego sygnału , czytaj HD. Stać mnie na taki zakup ale na razie nie widzę żadnego sensu w wymianie TV, który na praktycznie każdym sygnale dobrze sobie radzi, ma świetne naturalne kolory, super dźwięk i nie boi się żadnych powidoków , wypalonych pikseli itd. a sygnał HD, też wygląda na nim świetnie, chociaż stron internetowych pewnie nie da się na nim przegladać. Czy to gorzkie żale ? Raczej chłodna opinia kogoś kto nie chce zamieniać siekierki na kijek :lol: Zaznaczam, że piszę porównując swój stary TV, bo widziałem też sporo nowszych crt-ków od mego, które rzeczywiście spokojnie możnaby odstawić do kąta.

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

SONY23

Wszytsko co tu opisujesz nie da się zweryfikować, bo nie piszesz jakie modele wchodzą w grę i jaki sprzęt podawał sygnał i co najważniejsze ile w sklepie na raz pod ten sygnał było podłączonych telewizorów. Z reguły w sklepach jedynie materiał testowy dobrze wygląda(np. LG, SONY, SAMSUNG,TOSCHIBA) Co do czerni to się zgadza, ale tylko w stosunku do LCD, choć też zależy jaki model. Plazma z dobrej firmy nie zawiedzie. Czerń w plazmach jest głęboka i czarna, a dzięki gotowym ustawieniom obrazu masz wybór w zależności od tego co oglądasz. Co do pojękiwań użytkowników, to na każdych forach sa one widoczne, również na DVBT. Ale na szczęście nie słuchając jęków analog w Polsce wyłaczą i oby jak najprędzej. Jedynie co może martwić,to że wiele biednych rodzin w Polsce będzie miało problem z zakupem i instalacją sprzętu. Nadal twierdzę kup sobie telewizor i nie gniewaj się, że piszę to poraz kolejny. ;)

fotografiks

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: fotografiks »

SONY23 pisze:
Michaelbond pisze:SONY23

O ile w pierwszej częśći twojej wypowiedzi mogę się zgodzić, że limitowany internet znacząco Cię ogranicza, to pozostała wypowiedź to już gorzkie żale. No przecież piszesz to na forum DVBT. Tak? Sygnał SD podawany przez tuner DVBT jest wysokiej jakości, i zadowoli każdego. Ponadto wyższej klasy sprzęty potrafią same skorygować niedoskonałości plików RMVB. Tak czyni mój odtwarzacz hd Ferguson 210. Ponadto filmy w SD skalowane już do 720p zyskują nową jakość. Ja ci radzę kup najpierw telewizor HD lub HD ready a potem się wypowiadaj. Gwarantuje, że nawet twój wysłużony dvd odzyska młodość przy dobrym nowoczesnym TV. A Zaprzyjaźniony sprzedawca jak tak lubi CRT to mu zaproponuj swój.
:)
Tak się składa, że TV, który "testowałem" miał własny tuner sat. więc winy nie można było zrzucić na kiepski sygnał podłączony przez wrednych ekspedientów i mogłem obejrzeć te same kanały, które mam u siebie i szczerze powiem, że musiałbym mieć niezłą wadę wzroku lub siadać z 5 metrów od sprzętu, żeby tę kaszanę jakoś przełknąć. Co do jakości sygnału DVBT, to rzeczywiście w porównaniu do analogu to jest bajka ale w porównaniu do mpeg-2 z satelity w dobrym bitrate to już nie jest tak różowo i ośmielam sie twierdzić, że wypada gorzej. Mam kilka nagrań tych samych kawałków w mpeg-2 i mpeg-4 i jest spora różnica, szczególnie przy szybszym ruchu kamery lub dynamicznych scenach, myślę że wielu może to potwierdzić. Ale wracając do telewizorów, wystarczy wejść na któreś forum im poświęcone i popatrzeć jak sie tam biedacy miotają szukając czerni w czerni, bieli w bieli, nasłuchują co buczy czy też brzęczy w ich płaskich ekranach z równie płaskim dźwiękiem, to sie odechciewa tego szczęścia. Widziałem kilka takich sprzętów jak odbierają w mieszkaniu i nie wiem czym sie zachwycać, no chyba że ktoś ma dostęp do naprawdę dobrego sygnału , czytaj HD. Stać mnie na taki zakup ale na razie nie widzę żadnego sensu w wymianie TV, który na praktycznie każdym sygnale dobrze sobie radzi, ma świetne naturalne kolory, super dźwięk i nie boi się żadnych powidoków , wypalonych pikseli itd. a sygnał HD, też wygląda na nim świetnie, chociaż stron internetowych pewnie nie da się na nim przegladać. Czy to gorzkie żale ? Raczej chłodna opinia kogoś kto nie chce zamieniać siekierki na kijek :lol: Zaznaczam, że piszę porównując swój stary TV, bo widziałem też sporo nowszych crt-ków od mego, które rzeczywiście spokojnie możnaby odstawić do kąta.
Jak patrzyles na 50 cali to tak moglo byc;)

Telewizory CRT z zasady sa analogowe, wiec obsluzą kazdy sygnal, ale analogowy.
I jednak nie odbiora wszystkiego co nie jest przemielone na analog.
I tutaj pojawiaja sie ograniczenia i utrudnienia ze wzgledu na sposob zmiany i droge sygnalu.

Takze na takie mydlo sie lepiej patrzy i to jasne ze mniej meczą oczy z blizszej odleglości.

Taki mały off topic:
Kaszana hmm...to jest no bo ostry obraz to jest to problem, gdyz widac wszystkie nie doskonalosci skory i uczesania prowadzacych itp. itd. (a oni musza byc nienaganni, bo jakzesz by to bylo...;) ) Wiec nie wiem czy zauwazyliscie, ale bardziej ich teraz picują przed programami;)
Zreszta czytalem artykul o problemach w innych branzach filmowych (18+) i nie tylko bo w HD widac juz np wszystkie slady po zabiegach powiekszajacych to i tamto...;)


Zreszta jak cos jest dobre to moze byc lepsze... to nas napedza.

Inaczej dalej zachwycalibysmy sie filmami na VHS i krecili antena jak obraz snieży.

Continuous improvement:)
Ostatnio zmieniony 7 grudnia 2011, o 11:29 przez fotografiks, łącznie zmieniany 1 raz.

SONY23

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: SONY23 »

Ja się nie gniewam, tylko dopóki nie zobaczę, że nowszy TV na tym samym sygnale nie pokazuje lepszego obrazu niz ten co mam, to nie zamierzam topić w nim kasy tylko po to, żeby ładnie się prezentował w salonie. Chyba będę musiał dogadać się ze sklepem, żeby obejrzeć sprzęt w domu i porównać bezpośrednio z tym co mam na dzień dzisiejszy.

fotografiks

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: fotografiks »

SONY23 pisze:Ja się nie gniewam, tylko dopóki nie zobaczę, że nowszy TV na tym samym sygnale nie pokazuje lepszego obrazu niz ten co mam, to nie zamierzam topić w nim kasy tylko po to, żeby ładnie się prezentował w salonie. Chyba będę musiał dogadać się ze sklepem, żeby obejrzeć sprzęt w domu i porównać bezpośrednio z tym co mam na dzień dzisiejszy.
Masz 10 dni na testowanie sprzetu. Zawsze mozesz go oddac bez przyczyny.

Kup i porownaj i nie uwierzysz:)

I tak pozniej nie oddasz jak sie juz spodoba:)


Edit:
I najwazniejsze - pozbedziesz sie problemu z tunerem DVB-T bedziesz go mial w zabudowie;)

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

SONY23

sam widzisz, że musisz kiedyś zaryzykować, tylko szukaj wśród dobrych marek, zafunduj sobie taki z 3D, podpisz umowę z N lub Canal Plus i potem krytykuj ile się da, ale już jako szczęsliwy posiadacz :D Omijaj dobre rady sprzedawców jak zarazy. :? Nie ma dobrych sprzedawców, bo w sklepach towar zalega po magazynach. Poczytaj na forach, jakie ma wady, im więcej ma wad i o nim piszą to znaczy że to najlepszy model, taki kup i dołącz do grupy krytykujących. W Polsce w ten sposób wyraża się radość :P
I na tym zakończmy dyskusję bo to forum o tunerach DVBT.

Zablokowany