Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

prawda

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: prawda »

Szukam dekodera DVB-T. Chciałbym odbierać przez antenę teleskopową? Jaki polecacie tani, dobry? Cena ok.~100 zł.

debe
Posty: 344
Rejestracja: 10 maja 2010, o 13:35
Odbiornik: SonyKDL-40EX700
Instalacja antenowa: WIWA AN 220
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Wichów/ Jemiołów

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: debe »

@prawda prawda jest taka, że zarówno dekoder za stówę jak i odbiór na antenie teleskopowej to mission impossible dla każdego kto chciałby tobie pomóc. Chyba, że mieszkasz pod wieżą nadajnika. Wtedy ta antena teleskopowa może przejść ale tuner za stówkę już będzie trudny do znalezienia.
Obniż nieco poprzeczkę, poświęć godzinkę, dwie czytając ten wątek i na pewno coś dla siebie znajdziesz.

prawda

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: prawda »

Mieszkam od nadajnika ok 15 km na analogu przy dobrym ustawieniu teleskopowa odbiera dobrze a na dekoder MAX 150

Cietrzewiec Rusinowy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

Jeśli tanio, to może WIWA HD-50, ew. coś z Cabletecha. Zresztą, przejrzyj opinie na forum.

prawda

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: prawda »

Mam pytanie czy tv Samsung SyncMaster 932MW ma tuner MPEG-4?

Cietrzewiec Rusinowy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

Nie ma.

KecajN

Tuner DVB-T z nagrywaniem przez SCART (EURO)

Post autor: KecajN »

Szukam zewnętrznego tunera DVB-T, który posiadałby dwa wyjścia SCART (Euro): jedno do podłączenia telewizora, drugie do podłączenia nagrywarki DVD kub VCR. No i najważniejsze: możliwość nagrywania przez SCART na nagrywarkę w trybie programowanym (inaczej mówiąc: w zaprogramowanym czasie tuner włącza się sam i podaje sygnał na wyjście SCART, z którego korzysta oddzielnie zaprogramowana nagrywarka DVD). Wersja twin mile widziana ale niekonieczna.

Wydawało mi się, że już znalazłem takie urządzenie: Technisat DiGYBOXX T4. Niestety, okazało się, że nagrywanie programowane było możliwe w jakiejś wcześniejszej wersji firmware (w instrukcji było to jeszcze opisane) ale po wprowadzeniu nagrywania przez USB funkcja ta została usunięta i nie będzie przywracana. Z dotychczasowego rozeznania wygląda mi na to, że większość innych tunerów z dwoma wyjściami SCART także tego nie potrafi...

dioklecjan

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: dioklecjan »

Zakupiłem HD-90.Jestem więcej niż zadowolony.Co prawda podłączyłem tylko przez euro moją plazme, ale obraz bez porównania do analoga.Rozglądam się za jakimś kablem HDMI-powiedzcie szczerze,czy ma to znaczenie jaki będzie do tego połączenia, za 15 czy za 50zł?Mój TV troszke starszy, tylko 720p.

nowy_
Posty: 54
Rejestracja: 31 lipca 2011, o 18:53
Odbiornik: Maximum T-102
Nadajnik - obiekt nadawczy: PKiN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: nowy_ »

@KecajN, Maximum T-102. Nie wiem czy dobrze rozumiem to "nagrywanie programowalne", jest możliwość ustawienia, by tuner przełączył się na wybrany kanał o danej godzinie - bez nagrywania na USB.

Fru2
Posty: 86
Rejestracja: 20 października 2011, o 18:55
Odbiornik: Tuner w TV LG LD350
Instalacja antenowa: Siatka
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Skrzyczne, Kosztowy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Fru2 »

2 wyjścia scart ma też Tuner DVB-T NEO HD 80, nie wiem, jak tam jest z timerami/nagrywaniem.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

W T-102 oraz innych na Mstarze w harmonogramie jest do wyboru nagrywanie albo oglądanie/podgląd (nie pamiętam nazwy) po wybraniu tego tuner po prostu włączy się na odpowiedni kanał w danym czasie, bez nagrywania.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: nom »

dioklecjan pisze:Rozglądam się za jakimś kablem HDMI-powiedzcie szczerze,czy ma to znaczenie jaki będzie do tego połączenia, za 15 czy za 50zł?Mój TV troszke starszy, tylko 720p.
Jakikolwiek, który będzie działać. Ja kupiłem w Tesco 1,5m za 9,99zł i działa nawet z sygnałem 1080p.

Awatar użytkownika
qwerty
Posty: 3260
Rejestracja: 9 września 2009, o 16:41
Miejscowość: Białystok
Odbiornik: LXDVB101
32LM6300
2x FTE T220 MAX
Instalacja antenowa: dipol szerokopasmowy i biquady
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Krynice

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: qwerty »

dioklecjan pisze:Zakupiłem HD-90.Jestem więcej niż zadowolony.Co prawda podłączyłem tylko przez euro moją plazme, ale obraz bez porównania do analoga.Rozglądam się za jakimś kablem HDMI-powiedzcie szczerze,czy ma to znaczenie jaki będzie do tego połączenia, za 15 czy za 50zł?Mój TV troszke starszy, tylko 720p.
Jeżeli ten za 15 zł jest wykonany solidnie (nie rozwali się tuż po podłączeniu) to nie ma znaczenia. Nie wierz w pozłacane styki itp. Ma być tylko dobry ekran i żyły grubsze niż włos.

dioklecjan

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: dioklecjan »

Dzięki. O taka odpowiedź mi chodziło :D . Tak na marginesie, Wiwa jest teraz w nowszej wersji-ma dodatkowe wy.audio analogowe.I soft też chyba poprawiony, bo u znajomego na wcześniejszym były problemy z napisami.
Pozdrawiam.

KecajN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: KecajN »

nowy_ pisze:@KecajN, Maximum T-102. Nie wiem czy dobrze rozumiem to "nagrywanie programowalne", jest możliwość ustawienia, by tuner przełączył się na wybrany kanał o danej godzinie - bez nagrywania na USB.
Dokładnie o to chodzi. W DiGYBOXXie z gniazda SCART można było nagrywać ale tylko przy włączonym ręcznie tunerze. Po zaprogramowaniu nagrywania sygnał pokazywał się wyłącznie na USB. Ale wygląda na to, że Maximum ma ten sam problem:

Opinie o produkcie (1)
pol pol
28-09-2011 08:59:53

Wczoraj zakupiłem ten tuner. Bardzo ładnie się się sprawuje. Jedyna funkcja której brakuje a która rzekomo miała być to brak możliwości nagrywania z wejścia VCR


Cytat z:
http://dvbsklep.pl/pl/p/Maximum-T-102-HD-PVR-DVB-T/209

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Jeśli chodzi Ci żeby tuner nagrywał na dysku USB to co dostaje z gniazda VCR SCART to zapomnij o tym, żaden z tych tunerów tego nie potrafi.
Te tunery tylko zrzucają strumień danych z DVB-T, poczytaj o zasadzie działania PVR.

KecajN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: KecajN »

@GUTEK@ pisze:Jeśli chodzi Ci żeby tuner nagrywał na dysku USB to co dostaje z gniazda VCR SCART [...].
Nie. Chodzi mi o możliwość nagrywania na nagrywarce DVD podłączonej za pomocą łącza SCART. Nagrywanie przez USB zupełnie mnie nie interesuje.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

No to podłączasz pod wyjście SCART nagrywarke, ustawiasz w tunerze w harmonogramie kiedy się ma włączyć, na który kanał i kiedy wyłączyć, zamiast nagrywania wybierasz podgląd i będziesz miał normalnie obraz na wyjściu SCART i możesz sobie nagrywać na nagrywarce wtedy.

KecajN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: KecajN »

@GUTEK@ pisze:No to podłączasz pod wyjście SCART nagrywarke, ustawiasz w tunerze w harmonogramie kiedy się ma włączyć, na który kanał i kiedy wyłączyć, zamiast nagrywania wybierasz podgląd i będziesz miał normalnie obraz na wyjściu SCART i możesz sobie nagrywać na nagrywarce wtedy.
Próbowałeś? Bo ja tak, na TechniSat DiGYBOXX T4. Niestety, nie działało, sygnał pojawiał się wyłącznie na USB, a na łączu SCART nie było nic (potwierdzone z działem technicznym producenta.)

radarr54

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: radarr54 »

W normalnym tunerze jakim jest T-102 sygnał na wyjściu tv scart pojawia się po zaprogramowaniu w harmonogramie włączenia kanału o określonej godzinie.
Po to jest ta opcja,nie nagrywa na USB a można oglądać na TV lub nagrywać na inny sprzęt.
Sam używam przewodu scart-scart z wypuszczonymi przewodami video i audio(wykorzystywany był do połączenia TV-MediaMaster-PC).

Zablokowany