Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

KecajN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: KecajN »

radarr54 pisze:W normalnym tunerze jakim jest T-102 sygnał na wyjściu tv scart pojawia się po zaprogramowaniu w harmonogramie włączenia kanału o określonej godzinie.
Po to jest ta opcja,nie nagrywa na USB a można oglądać na TV lub nagrywać na inny sprzęt.
Kwestia definicji normalności. W Technisacie też tak było (co miało odzwierciedlenie w instrukcji, którą się posłużyłem dokonując wyboru sprzętu), ale "ulepszyli" firmware usuwając funkcjonalność, która jest mi potrzebna. Ponieważ z cytowanej przeze mnie opinii wygląda mi na to, że podobnie mogło się stać z T-102, chciałbym mieć pewność, że kolejny raz nie wpuszczę się w kanał (reklamacja Technisata w merlin.pl zajęła mi 3 miesiące...).

Czy masz może jakieś namiary na wsparcie techniczne producenta, bo nic mi się nie udało "wygooglać"?

radarr54

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: radarr54 »

"Wygooglać" można firmę K1 Rajsat

Marszal

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Marszal »

Wracam tu prawie po roku przerwy ;), gdy ponad rok temu zakładałem ten wątek nie spodziewałem się że będzie aż tak popularny :D wtedy wybrałem Opticum FT24p - okazał się dobrym wyborem i służy bez szwanku do dziś, teraz zastanawiam się nad kupnem drugiego dekodera, tym razem coś tańszego i na działkę bo jak kupowałem Opticuma to kosztował 230 PLN a teraz można go kupić za 150zl ;)

Mam pytanko jaki dekoder byście mi polecili w przedziale cenowym 100-150zł zastanawiam się nad Wiwa HD-80, dekoder musi podziałać kilka lat bez potrzeby wymian musi mieć HD USB-PVR oraz wyjscie Scart. :idea:

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

Witaj Marszal :)

Skoro zakładałeś ten wątek i posiadasz jeden z wcześniejszych modeli tunerów to jesteś już weteranem techniki DVBT, więc skąd zadane przez Ciebie pytanie na poziomie nowicjusza? Według mnie to Twoje wymagania nie wymagają specjalnego doradztwa, gdyż prawie wszystkie tunery posiadają scart i są zaopatrzone w USB do aktualizacji, odtwarzania i nagrywania. A cena do 150 zł nie jest wyjątkiem, wystarczy popatrzeć na alegro lub polować na okazje w sklepach. Jedno jest jest pewne w cenie do 150 zł nie bedzie twin tunera, ale bedzie popularna Wiwa we wszystkich dostępnych numeracjach, Fergusony t-55 lub 65, legendarny NOT ONLY, Cabletechy i parę innych. Tylko przebieraĆ w modelach. Więc może spójrz na ten wybór indywidualnie i poczytaj na forum co ludzie piszą.

sp3nyg

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: sp3nyg »

Pozwolę sobie przyjść w sukurs Marszalowi. Rozumię jego pytanie, bo sam tez nie potrafię się na nic zdecydować - taka masa ofert. Też nie wiem, czy szukać nowości, czy czegoś sprawdzonego. Ponadto kieruję się tym, ze dekodery to urządzenia, które będą nam przydatne gdzieś do roku 2015, może nieco dłużej. A potem - znikną odbiorniki z lampa kineskopową, zaś nowe mają już wbudowaną głowicę. Obecnie używam odtwarzacza Hyundai R600, i sobie go chwalę. Ale szukam czegoś dla brata. Z tego powodu (nie chcę dać plamy - sam bym przebolał błąd przy wyborze) - jak napisałem siedzę godzinami na tym forum, i nie potrafię się na coś zdecydować. Na internetowych stronach producentów same "och" i "ach" na temat ich wyrobów. Zaś na forum - że kiepskie menu, ze kiepski pilot, ze długi czas startu etc. Stąd - jeszcze raz - jesli możecie napisać w jednym zdaniu: "kup ten model ....." - będę wdzieczny. No i Marszal chyba też (hi).

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

sp3nyg to przejrzyj forum i będziesz wiedział. Tu każdy użytkownik ma inne zdanie, ale o wadach i zaletach wszystko znajdziecie. Te urzadzenia sa naprawde podobne bo oparte sa na tych samych platformach i jeżeli już to wsparcie producenta gwarantuje bezpiecznie użytkowanie. A co do tunerów to raczej znikają telewizory na rzecz monitorów i przekazu cyfrowego z VOIP na czele. Przeczytaj dzisiejsze wydanie Wirtualmedii jest o DVBT.

radii86

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: radii86 »

Witam,

Proszę o poradę w zakupie tunera. Miałem kupić wiwa hd50 wpinany do tv ale zobaczyłem teraz dekodery telewizji n adb 5800s które mają wpinany tuner dvb-t z tyłu na usb a cena dosyć korzystna i jeszcze 2 miesiące karta doładowana na początek. I w związku z tym moje pytanie.
CZy rozsądnie byłoby zakupić ten tuner, pooglądać te kanały z karty przez 2 miesiące a potem nie doładowywać tylko wpiąć tuner dvb-t przez usb i pozostać przy naziemnej? Czy ten tuner wpinany będzie obsługiwał naziemną jeżeli karta nie jest doładowana?

Proszę o pomoc

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: apk »

Wykaz niektórych tunerów od ok.100zł
http://www.ceneo.pl/Tunery_naziemne;011 ... 293806.htm

Tego starego dekoder telewizji n adb 5800s nie brałbym bo za 299zł masz nowiutki ADB ITI-2849ST .
Ja osobiście nie brał bym żadnego tunera Telewizji N ze względu że jeśli nie odbierasz z satelity kanałów kodowanych to nie odbierzesz DVB-T i zamiast tunerów N wybrał by np. Fergusona Ariva 210 Combo http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbio ... combo.html
Ostatnio zmieniony 2 stycznia 2012, o 15:16 przez apk, łącznie zmieniany 1 raz.

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

radii86

Jeśli tylko pooglądać to ok. Nie ma możliwości natym dekoderze nagrywać programów, ale za to ten stick DVBT można podłączyć do komputera. jak to zrobić sa opisy tez na tym forum. A co do programów z satelity.....to można je w dowolnym momencie opłacić lub oglądać FTA. Oczywiście konieczny talerz sat.

radii86

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: radii86 »

Dzięki za odpowiedzi. Ale jeszcze doprecyzujcie w kwestii tego- powiedzmy że kupuje ten adb 5800 oglądam 2 miesiące płatne kanały bo to jest w cenie tunera a gdy to się skończy to mogę dalej oglądać kanały telewizji naziemnej poprzez ten tuner wpinany przez usb?

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: apk »

Tuner n adb 5800s jest tunerem używanym a tuner usb ma dużo słabszą czułość niż wszystkie tunery DVB-T a i do tunera ADB ITI-2849-ST ( 50) można podłączyć dysk USB .
adb 5800s + usb 150+100= 250 zł
ADB ITI-2849-ST z DVB-T 299 zł
http://www.sat.sklep.pl/product/attachm ... rukcja.pdf
Ostatnio zmieniony 2 stycznia 2012, o 17:00 przez apk, łącznie zmieniany 1 raz.

Marszal

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Marszal »

apk pisze:Tuner n adb 5800s jest tunerem używanym a tuner usb ma dużo słabszą czułość niż wszystkie tunery DVB-T a i do tunera ADB ITI-2849-ST ( 50) można podłączyć dysk USB .
adb 5800s + usb 250+100= 250 zł
ADB ITI-2849-ST z DVB-T 299 zł
http://www.sat.sklep.pl/product/attachm ... rukcja.pdf
Niestety nie do wszystkich dekoderów 5800s można podłączyć USB Dysk twardy (kwestia oprogramowania), szczerze mówiąc o tym nie słyszałem a sam jestem nieszczęśliwym posiadaczem tego dekodera, co do dysku USB to nie wiem skąd znalazłeś cenę 100zł za niego bo za tyle to można chińszczyznę co najwyżej kupić.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: apk »

Do tunera ADB ITI-2849-ST 2850-ST można podłączyć dysk USB a za 100zł tuner USB DVB-T .
Do tuner n adb 5800s z tego co wiem nie można podłączyć dysku usb chyba że nowe oprogramowanie to potrafi ale szperając po Internecie znalazłem informacje że jednak można podłączyć dysk .

Marszal

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Marszal »

apk pisze:Do tunera ADB ITI-2849-ST 2850-ST można podłączyć dysk USB a za 100zł tuner USB DVB-T .
Do tuner n adb 5800s z tego co wiem nie można podłączyć dysku usb chyba że nowe oprogramowanie to potrafi ale szperając po Internecie znalazłem informacje że jednak można podłączyć dysk .
jestem jednak na 98% pewny że nie można tego zrobić ponieważ te dekodery nawet nie są sprzedawane z pilotami przystosowanymi do obsługi funkcji nagrywania.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: apk »

Zmiana oprogramowania w adb 5800s odblokuje USB ale oprogramowanie jest jakieś alternatywne i 99,9 % z nas nie wgra go samemu bo niestety trzeba go samemu wgrać.

KecajN

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: KecajN »

radarr54 pisze:"Wygooglać" można firmę K1 Rajsat
Wielkie dzięki. Z instrukcji obsługi nie wynika, żeby T-102 spełniało moje wymagania. Zobaczymy, jaką informację dostanę z K1.

Marszal

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Marszal »

apk pisze:Zmiana oprogramowania w adb 5800s odblokuje USB ale oprogramowanie jest jakieś alternatywne i 99,9 % z nas nie wgra go samemu bo niestety trzeba go samemu wgrać.
Nie odblokuje bo ta opcja nie jest zablokowana, po prostu w oprogramowaniu producenta nie ma takiej funkcji, należy jednak pamiętać że wgrywanie oprogramowania (niewiadomego pochodzenia) jest ryzykowne, a po tym zabiegu traci się gwarancję na sprzęt.


____________________

Co powiecie mi o tym dekoderze: http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/opticum-hd-tuner-dvb- ... 15255.html dobrze wiem o tym że nie ma on wyjścia SCART, jednak nie jest mi ono potrzebne, mam pytanie czy ten dekoder obsługuje najnowsze standardy dźwięku i czy będzie to pod względem techniki produkt na kilka lat?

Drugi nad którym się zastanawiam to WIWA HD-80 http://[nie podajemy linków do serwisów aukcyjnych]/wiwa-hd80-tuner-dvb-t ... 31077.html te same pytania co do niego.

Który z tych tunerów jest lepszy i dlaczego, może znajdzie się jakiś posiadacz któregoś z wymienionych tunerów i podzieli się opinią?

panslawomir

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: panslawomir »

Chciałbym się dowiedzieć, czy jest taki dekoder, który mogłbym podpiąć pod laptopa przez USB i oglądać na lapku, a jak się w końcu dorobię TV to podłączać się przez Euro złącze/HDMI, bo pewnie o wyjściu na monitor nie ma mowy, co?

W-ek

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: W-ek »


Marszal

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Marszal »

panslawomir pisze:Chciałbym się dowiedzieć, czy jest taki dekoder, który mogłbym podpiąć pod laptopa przez USB i oglądać na lapku, a jak się w końcu dorobię TV to podłączać się przez Euro złącze/HDMI, bo pewnie o wyjściu na monitor nie ma mowy, co?
Pewnie chodzi Ci o to by podłączyć najpierw do laptopa dekoder a jak kupisz tv to ten sam do telewizora, niestety nie ma czegoś takiego ale nie przejmuj się teraz kup sobie zwykły tuner do laptopa: http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=812 a jak będziesz kupował telewizor to zwróć uwagę aby miał już wbudowany tuner MPEG-4

Zablokowany