Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

panslawomir

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: panslawomir »

Ale chodzi mi właśnie o to, aby to wcale nie musiał być nowoczesny telewizor, ale jakiś starszy kineskopowy, i żebym wtedy nie musiał kupować nowego tuneru.

Marszal

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Marszal »

panslawomir pisze:Ale chodzi mi właśnie o to, aby to wcale nie musiał być nowoczesny telewizor, ale jakiś starszy kineskopowy, i żebym wtedy nie musiał kupować nowego tuneru.
To niestety wydaje mi się że takich bajerów nie ma jeszcze, ewentualnie będziesz mógł kupić sobie kabel i przesylac obraz z komputera do TV

darpajdp

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: darpajdp »

panslawomir pisze:Chciałbym się dowiedzieć, czy jest taki dekoder, który mogłbym podpiąć pod laptopa przez USB i oglądać na lapku, a jak się w końcu dorobię TV to podłączać się przez Euro złącze/HDMI, bo pewnie o wyjściu na monitor nie ma mowy, co?
Takie cuda to tylko w Erze!!! Jak masz w laptopie kartę tv(analog) to większość tunerów DVB-T możesz podłączyć (choć nie przez usb). Jeśli twój monitor ma wejście DVI, to możesz kablem HDMI->DVI podłączyć tuner DVB-T do takiego monitora.

spowiednik
Posty: 3
Rejestracja: 3 stycznia 2012, o 13:12

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: spowiednik »

Posiadany sprzęt: amplituner Yamaha RXV-663, projektor BENQ W500, DVD Ferguson połączone za pomocą HDMI. Mam zamiar dokupić do tego tuner dvbt i podpiąć po HDMI do apmlitunera. Z TV korzystać będzie głównie dziewczyna, dla mnie najistotniejsza jest możliwość odtwarzania wszelkiej maści filmów z naciskiem na filmy HD (mkv itp.) W chwili obecnej, w celu obejrzenia filmu w rozdzielczości większej niż przeciętny DIVX, muszę się fatygować z laptopem i podpinać go do amplitunera, bo moje DVD nie obsłuży. Pytanie brzmi czy WIWA HD-90,WIWA HD-100, Ferguson T55 lub 65 dobrze sobie radzi z rozkodowaniem takich filmów. Pecet przy mkv męczy się w istotny sposób, a sporo procków nie daje rady i jest desynch między audio i video dla filmów 1080p a nawet 720p.

Janeczek

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Janeczek »

Mt4160 sobie radzi z takimi rzeczami, ale poczytaj o wersji pierwszej tego tunera - jest lepsza;)

Awatar użytkownika
Krosnoludek
Posty: 3514
Rejestracja: 19 grudnia 2010, o 15:33
Miejscowość: KROSNO
Odbiornik: Philips 65PUS8807
Philips 43PUS8506
Opticum AX Lion NS
Instalacja antenowa: Anteny VHF (6-12) i UHF (21-60) z symetryzatorem + zwr. antenowa AMS ZA-104MS
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Rzeszów (Krosno) /Sucha Góra

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Krosnoludek »

Tunery… made in China w „Biedronce”?

Chińscy producenci tunerów do naziemnej telewizji cyfrowej szykują szturm na polski rynek. Prowadzone są zaawansowane negocjacje z dużymi sieciami supermarketów i hipermarketów w celu zaoferowania sprzętu po bardzo niskich cenach. Jedna z sieci sklepów już zamówiła 120 tys. tunerów, a dwie-trzy konkurencyjne finalizują rozmowy. Wszystko po to, aby zaatakować przed Euro 2012. Wyróżnikiem chińskich tunerów będzie cena… znacznie niższa niż 99 złotych.

źródło: http://blogi.satkurier.pl/71553-cyfrowy ... -2012.html

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

No to czekają nas tunery marki COMPARATOR, strach pomyśleć co to będzie za niedopracowane badziewie bez supportu!! Oby przynajmniej było zgodne z wymogami ustawy.
Jednak pewnie będzie się sprzedawało jak świeże bułeczki, szczególnie jak będzie tanie, a patrząc po produktach tej marki to raczej będzie, może nawet po 60-70zł.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: osbo »

Gutek czyżbyś miał coś przeciwko konkurencji na rynku dvb-t w Polsce? Piszesz że będzie to badziewie. Może i tak, tyle tylko że takie samo jak te wszystkie Wiwy, Cabletechy itp. Bo z 99% prawdopodobieństwem będą oparte na tych samych chipsetach (MStar, Ali) i wyjdą dokładnie z tych samych fabryk. Obudowy też pewnie będą jakoś dziwnie znajome.
Piszesz, że będą niedopracowane. No ciekawe, przecież softy nie są dopracowywane w Polsce, więc producent dysponując już wersjami poprawionymi dla Wiwy itp. raczej nie będzie wgrywał starszej wersji tylko najnowszą. Myle się?
Myśle że 95% użytkowników wystarczy sprawne działanie dvb-t i PVR (z tym tunery nie mają problemu) i specjalnie nie przejmą się troche za małą czcionką w mediaplayerze.
A że cena poniżej 99 zł, to tylko się cieszyć trzeba. Bo Biedronka zadowli się kilkuprocentową marżą, a na cenę obecnie sprzedawanych tunerów składa się marża importera i dystrybutorów. Myśle, że nie są to wartości mniejsze niż 20%. Trzeba też uwzglednić to, że jeśli ktoś zamawia 120 tys sztuk to i producent zejdzie mu z ceny dodatkowo o kilkanaście procent.
I jeszcze jedno, takie promocje w Biedronkach i podobnych supermarketach więcej zrobią reklamy dvb-t w Polsce niż te durne spoty nadawane z przymusu. Bo myśle, że gdyby zrobić ankietę i zapytać losowo 1000 osób co to jest NTC to może co piąty by odpowiedział że coś tam o tym słyszał. Niestety rozwój dvb-t w Polsce jest skutecznie tłumiony przez platformy cyfrowe.
Dobrze, że takie markety biorą się za tunery, bo te są celowo olewane i marginalizowane przez markety ze sprzętem elektronicznym, które wolą sprzedawać nowe telewizory i zarabiać kilka stów na każdym niż 10 zł na tunerze. Przykład w takim MM tunery dvb-t schowane są w mało widocznym miejscu, raptem 3 modele i to w cenie o kilkadziesiąt procent wyższej niż na necie. I do tego obsługa sklepu skutecznie zniechęca klientów wciskając telewizory.

Gutek, piszesz z drwiną COMPARATOR, ja moge z taką samą drwiną napisać Wiwa, Signal, Cabletech. Bo co to za marki, to chyba nie ta sama półka co Sony czy Sharp. A jednak działają i z powodzeniem spełniają swoje funkcje. No a jakby ci taki hipotetyczny COMPARATOR dał za darmo do testów tuner (jak zrobiła to Wiwa) to pewnie też byś go (być może podświadomie) lepiej oceniał niż inne klony.
Pozdrawiam :D

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: nom »

@GUTEK@ pisze:No to czekają nas tunery marki COMPARATOR, strach pomyśleć co to będzie za niedopracowane badziewie bez supportu!!
W Biedronce przynajmniej można wziąć towar, potestować i oddać jak nam nie pasuje. Z innymi sklepami nie ma tak dobrze. Najpierw wymieniają albo odsyłają do serwisu i trzeba czekać.
Jak chciałem w Neonecie wziąć na testy Wiwę to sprzedawca powiedział, że nie ma zwrotów, ale na sklepie nie miał nawet anteny, żeby sprawdzić. :-)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Ja jestem jak najbardziej za konkurencją na rynku tunerów dvb-t. Tylko niech ta konkurencja odbija się pozytywnie na użytkownikach tych tunerów. A jak na razie to wygląda tak że większość nowo wprowadzanych tunerów wcale nie jest lepsza / bardziej dopracowana od modeli wcześniejszych czy modeli konkurencji, mało tego potrafi to być nawet krok w tył.
Wiwa (która rzekomo rozdaje mi tunery), Ferguson, NOT, Signal czy nawet Cabletech coś tam pracuje nad softem i wydają aktualizacje, w których często uwzględniają uwagi użytkowników.
A w przypadku takiego Comparatora Biedronkowego i cena będzie niższa i zapewne odbije się to też na wykonaniu. W aktualizacje softu też nie wierze bo niby kto będzie miał je zrobić, a już napewno ktoś by musiał je zgłosić do producenta, a zapewne nie będzie nawet wiadomo do kogo pisać. Co pójdziesz do pani na kasie i powiesz że Ci tuner nie kasuje pliku z timeshiftu?
Oczywiście to są na razie takie dywagacje, zobaczymy jeśli tego typu tunery rzeczywiście się w tych mniejszych marketach pojawią i co to będzie. Kto wie może nas zaskoczą i będą to jakieś Wiwy czy Cabletechy.

nom a nie masz jakieś sklepu RTV u siebie w którym są te tunery, bo z marketami to tak już jest.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: nom »

@GUTEK@ pisze: nom a nie masz jakieś sklepu RTV u siebie w którym są te tunery, bo z marketami to tak już jest.
Wiwa jest tylko w Neonecie, w MediaExpert mam już "chody", bo 4 razy wymieniałem tuner to mnie już znają. :D

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Wiwy są jeszcze w Avansie, może od nich prędzej wyciągniesz na testy.

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

Ja bym tak nie ubolewał nad tym, że markety zaleje fala taniego sprzętu. Tylko z korzyścią dla klienta. Większość uzytkowników nie potrzebuje grzebać w softach i mało ich obchodzi time shift oraz nagrywanie programów. Zastanówcie się sami. Gdyby nawet tuner kosztował połowe mniej od tych obecnie sprzedawanych, to i tak na peryferia do nagrywania trzeba wydać kolejne kilkadziesiąt do kilkuset złotych. Nie każdy pendrive nadaje się do tego celu, a także nie każdy dysk będzie współpracował z tunerem we właściwy sposób. Wielu ludzi potrzebuje sprzęt jedynie do odbioru TV. Ludzi starsi i często mniej zamożni ucieszą się z tych ofert, tak samo jak działkowicze czy turyści którzy nie chcą sie martwić o sprzęt...byle grał. Zakładam, że tanie tunery będą odbierały DVBT!!!
Ponadto przy masowej produkcji aktualizacje będą szybciej dostepne niz przy produkcji rzemieślniczej jaka uprawiaja obecne firmy. No i na koniec....np. Wiwa odda pole innym firmom? Bo ja myslę, że kolejne tunery będą tańsze i same sie będą aktualizowały, jesli sprzedaż znacząco wzrośnie. I nie ma znaczenia czy ktoś dostanie tuner do testów czy nie, bo to nie tedy droga.
Gutek nie zawsze się z Toba zgadzam, ale g...no kogo obchodzi czy dostałes czy nie tuner do testów. Ważne że jesteś tu bardzo pożyteczny kiedy się nie mądrzysz zbytnio.
Ale gwiazdorzy tak przewaznie mają
;)

Marszal

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Marszal »

Smutna prawda jest taka że Polak chcący kupić tanie i dobre najpierw kupi tanie a potem dopiero dobre, co do ludzi którzy kupią te tunery na 100% zakup im się nie zwróci, inwestowanie w tuner tego typu jest stratą pieniędzy tak samo jak bym miał kupić sobie tuner marki Vordon. Sam posiadam od roku tuner Opticum FT24p (jeszcze ten który ma USB z przodu) w nim nie było wcześniej możliwości odbioru dźwięku DD+ jednak dzięki temu że sprzedaje go solidna firma i zapłaciłem za niego ~220PLN, wyszła aktualizacja oprogramowania po zainstalowaniu której dekoder w pełni wspiera DD+, na takie aktualizacje nie ma co liczyć, a sprzęt będzie wykonany prawdopodobnie z tandetnych chińskich plastików, części będą jak najgorszej jakości co odbije się na docelowej jakości odbioru. Dlatego każdy kto ma zamiar zaoszczędzić kupując taki tuner powinien się trzy razy zastanowić przed zakupem, bo medialna nagonka biedronki zapewne zadziała na nieświadomych Polaków którzy kupią tandetę, a potem będą żałowali i dopiero wtedy kupią dobry sprzęt renomowanej marki.

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: nom »

Marszal pisze:Polaków którzy kupią tandetę, a potem będą żałowali i dopiero wtedy kupią dobry sprzęt renomowanej marki.
Pokaż mi tuner Panasonica czy Sony to chętnie kupię nawet za 300zł. :-)
Dzisiaj byłem w MediaExpert (ale innym niż kupowałem swojego K&M Km00188) i widzialem, że mają na półce ze 4 sztuki. Pytam się jak się sprzedają, a sprzedawca, że z 10 sztuk już sprzedał. To się pytam ile miał zwrotów, a on, że ani jednego! :-)
To chyba ja mam pecha, bo trafiłem na 3 sztuki, które miały taką samą wadę, czyli zwiecha w trybie czuwania.
Tak przy okazji siostra kupowała TV i z pena probowałem odtworzyć nagrania z tunera DVB-T i TV samsung go nie otwierał a plazma LG bez problemów. Co ciekawe LG odtwarza też bez problemu DivX 3.0 czego nie robił KM00188. :-)
Sprzedawca polecał mi tuner Manty, ale na testy nie chciał mi dać. :D

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: nom »

@GUTEK@ pisze:Wiwy są jeszcze w Avansie, może od nich prędzej wyciągniesz na testy.
Niestety nie mam w okolicy Avansa. W tesco jest promocja na Hundaja i można zwrócić do 5 dni. :-)

Chris
Posty: 30
Rejestracja: 23 listopada 2011, o 22:54
Nadajnik - obiekt nadawczy: Chorągwica

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Chris »

nom pisze:Tak przy okazji siostra kupowała TV i z pena probowałem odtworzyć nagrania z tunera DVB-T i TV samsung go nie otwierał a plazma LG bez problemów.
Mam to samo na swoim Samsungu UE40D7000. Próbowałem odtworzyć plik *.TS nagrany na tunerze Blow 4501 HD i nie dało się, podobnie jak pliki TS nagrane z tunera satelitarnego.
Tymczasem starszy model Samsunga z serii B650 te pliki odtwarzał!

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

Marszal

Wydać dużo pieniędzy to również nie oznacza dobrze. Do odbioru DVBT jest potrzebny tani masowy produkt, o uniwersalnym przeznaczeniu. Wybierz się za granice po Europie i wejdź do pierwszego supermarketu. Zobaczysz ile produktów stoi do odbioru DVBT. Róznią się marką, ceną i wyposażeniem. Tak samo powinno być u nas. Obecne maunufaktury DVBT (chińsko -polskie) produkują ten sam produkt w róznych obudowach. Ok czasem lepiej przetłumaczą soft i go inaczej nazwą lub dadzą inny modulator oraz dodadzą zegarek na panelu. Ale procesor i zasada działania jednakowa, a ceny często z choinki. Jeśli już o coś chodzi to o wsparcie techniczne. Można się zastanawiać, na ile ten rynek będzie chłonny i jaki jest potencjalny klient.
Masowy klient potrzebuje produkt tani i łatwo dostepny. Serwis jest dzis raczej nieopłacalny.
Wiele firm woli wymienić produkt na nowy. Jest pośredni przyklad Wiwy która wadliwy pilot wymiewniła wszystkim chętnym i jak z Gutkiem kiedys rozważalismy to jeszcze na tym firma zarobiła, z pewnością nie straciła. Natomiast takie smutne rozważania jak to klient straci nie są podparte przykładami o masowej skali, więc po co sie tak na wszelki wypadek dołować. Będzie bubel to go nie kupisz, a jak ktos go kupi to go zaraz zwróci do sklepu. :D

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Wiwa miała jakiś wadliwe piloty? Te piloty były do d... bo były małe, ale wadliwe wcale nie były działały ok, szczerze mówiąc to nie tylko Wiwa miała taki marny pilot bo by się jeszcze kilka innych tunerów znalazło. (ta zaś będzie że bronie wiwe)

U nas nie ma różnorodności? Fakt że najwięcej jest tanich Mstarów, bo to najtańsze chipsety, ale masz tunery dwu-głowicowe na Ali, masz na chipie Sunplusa, z droższych to są Realteki, albo w ogóle już ARMy na Androidzie. Wybór jest duży i będzie coraz większy.

Ja się zgadzam z tym co napisał Marszal, ludzie się nakupują szmelcu, a potem będą musieli kupić drugi. Mało tego, jeśli te tunery będą niezgodne to patrząc na to co się wypisuje na forum to dostanie się wszystkim - Emitelowi, KRRiT, nadawcom i zaś nasze DVB-T okaże się najgorsze, tylko market który to będzie sprzedawał i ludzie którzy kupili będą bez winy.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: osbo »

Jeszcze nie ma tego w tych marketach a juz nażekacie że niedobre i tandeta. I jeszcze wspomnicie moje słowa kiedy okaże się że to lustrzane odbicia waszej Wiwy, Cabletecha, czy wielbionego tu Maximum itp.
Pamiętam pare lat temu w Biedronce sprzedawali nawigację Akira, zapytajcie jej uzytkowników czy to był taki szmelc. Ja akurat miałem nawigacje Manty za 200 zł, a porównanie miałem z nawigacjami na które mój szef wybulił po 2500zł/szt i żadnej różnicy w funkcjonalności nie zauważyłem. W przypadku takiej małej elektroniki często okazuje się, że te markowe produkty i te low endowe produkowane są w oparciu o te same podzespoły i ... w tych samych fabrykach. Różni je jedynie logo i obudowa. Trzeba jednak przyznać, że znane marki bardziej też się przykładają do kontroli jakości. Ale znowu w przypadku tych tanich marketówek raczej nikt nie robi problemu z wymianą w razie wady fabrycznej.

Zablokowany