Który z dekoderów wybrać (DVB-T)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Oj tu się nie zgodze. Miałem doczynienia z nawigacjami Akira, Navia (obydwie biedronkowe marki), Lark oraz Garminem. Różnica jest kolosalna, wykonanie, dopracowanie i działanie takiego Garmina nie ma nawet co porównywać do nawigacji marketowych. W Garminie po prostu wszystko działa, wyświetlacz jest wyraźny, nawet w słoneczny dzień dobrze widoczny.
A przy takich Akirach i podobnych nigdy nie masz pewności czy nagle gdy będzie potrzebna nawi ta się w ogóle uruchomi. Zresztą wystarczy zajrzeć na allegro do działu uszkodzonych nawi i zobaczyć których jest najwięcej (i nie chodzi mi tu o stłuczone ekrany, bo to można załatwić w każdej nawi).

nom
Posty: 124
Rejestracja: 8 października 2011, o 12:10
Odbiornik: Wiwa HD-50
Instalacja antenowa: Yagi - 19 elementowa, leży na szafie w pokoju. :-)
Nadajnik - obiekt nadawczy: św. Krzyż

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: nom »

@GUTEK@ pisze:Oj tu się nie zgodze. Miałem doczynienia z nawigacjami Akira, Navia (obydwie biedronkowe marki), Lark oraz Garminem.
Ja ostatnio wymieniałem baterię w Mio c720 za ok. 800zł i byłem w szoku, że elementy (bateria, kamera) mocowane są na taśmie dwustronnej. :-)

Ciekawy jestem czy taki dystrybutor dekoderów przed zamówieniem np. kontenera STB robi jakieś testy czy w ciemno zamawia? ;-)

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

To prawda piloty Wiwy nie były wadliwe!!! Jakie były to każdy posiadacz tunera Wiwa 100 wie i zostały wymienione na koszt użytkownika jak obliczył to Gutek. Nie ma co się martwić przyszłą ofertą handlową supermarketów bo przecież nie musicie z niej korzystać. Wasze rodziny jak i znajomych przekonajcie, że jak nie wydadzą mniej niż 150-200 zł to kupią badziewie. Najlepiej niech lecą i kupią już teraz, bo za trzy, cztery miesiące niebezpiecznie tunery DVBT stanieją i znajdą się w grupie urządzeń niepolecanych.
Wciąż przywołuję analizę kosztów przeprowadzoną przez Gutka dotycząca słynnych pilotów Wiwy. Gdyby tego rozumowania się trzymać, to można wyliczyć przyblizony koszt produkcji tunerów tej firmy, łącznie z kosztami transportu i dystrybucji. Dalej to kłania się zasada podaży i popytu. Jeśli czegoś jest za dużo to się mówi, że podaż jest większa niż popyt, a odwrotnie jeśli popyt jest wiekszy. Dziś rynek jest zrównowazony, bo tunery sa produktem poniekąd luksusowym. Ale za chwilę tunery będą niezbędne w gospodarstwach domowych. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo oszacować rynek docelowy, bo na to składa sie wiele czynników poza materialnych także przyzwyczajeń, potrzeb i oczekiwań, a nie tylko liczby tunerów w TV, liczby anten czy liczby gospodarstw domowych korzystających z telewizji analogowej. Np. całkiem pokaźna grupa to działkowicze. Czy ktoś z nas może odpowiedzieć ilu Polaków którzy posiadają dekodery satelitarne i kablowe są zaintersowani DVBT? Bo ja myślę że będzie to znaczny procent. A w tej grupie oczekiwania od tunerów moga byc wieksze..inne niż posiadaczy anlogowych anten. Najłatwiej popyt sprawdzic na masowych produktach. Dlaczego ludzie tak chętnie kupują tanie produkty sygnowane marką sieci handlowych? Bo towary sa dobrej jakości. Te same sieci handlowe maja towar luksusowy dla wymagających :D Więc poczekajmy na te tunery z Żabki itp.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

Jaką zaś moją analizą kosztów chłopie? Ty mi nie wmawiaj czegoś czego nie robiłem/pisałem.

Marszal

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Marszal »

Michaelbond pisze:To prawda piloty Wiwy nie były wadliwe!!! Jakie były to każdy posiadacz tunera Wiwa 100 wie i zostały wymienione na koszt użytkownika jak obliczył to Gutek. Nie ma co się martwić przyszłą ofertą handlową supermarketów bo przecież nie musicie z niej korzystać. Wasze rodziny jak i znajomych przekonajcie, że jak nie wydadzą mniej niż 150-200 zł to kupią badziewie. Najlepiej niech lecą i kupią już teraz, bo za trzy, cztery miesiące niebezpiecznie tunery DVBT stanieją i znajdą się w grupie urządzeń niepolecanych.
Wciąż przywołuję analizę kosztów przeprowadzoną przez Gutka dotycząca słynnych pilotów Wiwy. Gdyby tego rozumowania się trzymać, to można wyliczyć przyblizony koszt produkcji tunerów tej firmy, łącznie z kosztami transportu i dystrybucji. Dalej to kłania się zasada podaży i popytu. Jeśli czegoś jest za dużo to się mówi, że podaż jest większa niż popyt, a odwrotnie jeśli popyt jest wiekszy. Dziś rynek jest zrównowazony, bo tunery sa produktem poniekąd luksusowym. Ale za chwilę tunery będą niezbędne w gospodarstwach domowych. Wbrew pozorom nie jest tak łatwo oszacować rynek docelowy, bo na to składa sie wiele czynników poza materialnych także przyzwyczajeń, potrzeb i oczekiwań, a nie tylko liczby tunerów w TV, liczby anten czy liczby gospodarstw domowych korzystających z telewizji analogowej. Np. całkiem pokaźna grupa to działkowicze. Czy ktoś z nas może odpowiedzieć ilu Polaków którzy posiadają dekodery satelitarne i kablowe są zaintersowani DVBT? Bo ja myślę że będzie to znaczny procent. A w tej grupie oczekiwania od tunerów moga byc wieksze..inne niż posiadaczy anlogowych anten. Najłatwiej popyt sprawdzic na masowych produktach. Dlaczego ludzie tak chętnie kupują tanie produkty sygnowane marką sieci handlowych? Bo towary sa dobrej jakości. Te same sieci handlowe maja towar luksusowy dla wymagających :D Więc poczekajmy na te tunery z Żabki itp.
:mrgreen: Bardzo dobre a poniekąd śmieszne, sieci hanndlowe typu biedronka nie nadają się do sprzedaży artykułów RTV, rozumiem że sprzedają tanie żarcie smakujące tak samo, ale jak byś przeczytał na opakowaniu ile mają różnych chemicznych substancji w sobie a ile prawdziwego jedzenia to byś się zdziwił, podobnie będzie z tunerami, nie sądzę aby te tunery były nawet na znanym nam chipsecie bo będzie to na pewno jakiś badziew, chcesz kupować takie "luksusy" to powodzenia i udanych zwrotów bo zapewne przyjmować ich nie będą chcieli.

apk
Posty: 729
Rejestracja: 5 sierpnia 2009, o 23:59
Miejscowość: Legnica
Odbiornik: LG UH65 Ser. (DVB-T2 HEVC) / DUAL DAB 4 /DUAL DAB 18C

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: apk »

W sklepie Mix Electronics Tuner TV WIWA HD-90 http://www.mixelectronics.pl/odt_multim ... &order=asc można kupić za 125 zł i w podobnej cenie widziałem mantę a w promocji za 99zł.
Tunery sprzedawane w marketach muszą spełniać polskie normy ale niestety na jakość produktu nie można wpłynąć .

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

Marszal

Trudno się z tobą polemizuje, a ponieważ jesteś bardzo mądry, przewidujący i rozeznany w rynku handlowym, a co najważniejsze w DVBT i tendencjach technologicznych , uległem twojej argumentacji i wobec tego żądam zaprzestania sprzedwania poza piwem czegokolwiek w supermarketach. Bo przyznasz że piwo mozna kupic markowe i duzo taniej. Ale to jedyny wyjątek :cry:

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: osbo »

Gutek
Piszesz że Garmin lepszy od Akiry. Ok to prawda, tylko porównaj cenę. To że piszesz że nie możesz być pewny czy akira ci się uruchomi to jakaś bzdura, no chyba że miałeś wadliwą sztukę. Piszesz że na allegro więcej uszkodzonych nawigacji tych z niższej półki, prawda, tylko porównaj ile zostało sprzedsanych tych tanich a ile tych z wyższej półki.
Piszesz że Garmin lepiej dopracowany, hmmmmmm a on nie jest czasem na WindowsieCE tak jak Akira. A może ma ładniejszą nakładkę graficzną? Jeśli chodzi o wyświetlacz to masz chyba racje. Ale różnica w działaniu to według mnie bzdura. Wszystko zależy od wgranej aplikacji nawigującej. Może różnią się jedynie o kilka sekunt przy złapaniu sygnałów z GPS przy zimnym starcie.

A wracając do tematu dvb-t tutaj Michał Bond mnie rozbawił, ciężko nazwać tuner za 150zł dobrem luksusowym, zastanawiałbym się nawet czy można tak mówić o telewizorach poniżej 5000zł. Te tunery to raczej najtańsza alternatywa dla ludzi, których nie stać na nowoczesny telewizor.
No a dlaczego ludzie tak chętnie kupują tanie produkty sygnowane nazwą sieci handlowej. Nie Panie Bond, nie dlatego że są dobrej jakości tylko dlatego że są tanie, co wcale nie wyklucza tego że mogą być przyzwoitej jakości.

Kolega Marszał nie kupi tunera w Biedronce bo wie że to szmelc. Ja nie wiem, ale chyba kupię bo niecałe 100 zł to nie jest wysoka cena żeby się przekonać. Nie sądze że dla potrzeb Biedronki Chińczycy zaprojektują jakiś nowy ultratani chipset z obsługą mpeg4 HD i DD+.

I na koniec takie ogólne spostrzeżenie, a czytam forum regularnie od półtora roku. Prawda jest taka, że robicie tutaj reklame kilku markom o których jeszcze 2 lata temu nikt nie słyszał i w dodatku są jedynie importerami produktów no name z własnym logo. Inne, które są klonami z inną obudową ale tymi samymi bebechami dziwnym trafem są niby szmelcem. Wiadomo każdy chwali to co ma, ewentualnie to na czym zarabia.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

No wiadomo Garmin droższy, ale różnica w porównaniu z takimi Akirami też jest ogromna.
Garmin ma własny system, jest coś coś opartego na linuxie, ale to nie ważne.
Ja nie mówie że każda Akira padnie, ale te tanie GPSy mają właśnie do tego tendencje gdy dłużej leżą nie używane potrafią się już nie uruchomić, wystarczy po forach poczytać że tak się dzieje. Po za tym też lubi się wysypać zawartość flasha, to akurat sam miałem i to chyba ze 2 razy nawet na Larku (a chyba się zgodzimy że Lark i Akira to to samo).
No owszem tanie Akiry na pewno są popularniejsze od Garminów, ale też jest kilka marek z niższej półki cenowej np. Mio, według mnie one też się dobrze sprzedają a jakoś mniej widać ich uszkodzony na allegro.

Co do tej reklamy rzekomej, to odpowiem tylko za siebie, bo to czy i jakie inni mogą mieć powiązania z dystrybutorami nie wiem.
Ja cały czas staram się polecać te tunery (klony, bo to wszystko to samo) który dystrybutor zapewnił support. Dlatego jeśli już to piszę o Wiwie, Fergusonie, czy NOT, bo oni jednak mimo że ich tunery składa ten sam chińczyk co pozostałe to co jakiś czas wypuszczają soft i często też uwzględniają w nim poprawki zgłaszane przez użytkowników. Nie polecam takich marek jak przykładowo Canva, LTC bo tam soft jest taki jaki wyszedł od chińczyków, niedopracowany i nie ma żadnych aktualizacji.
Dlatego skoro wszystko to to samo lepiej zrobić "reklame" tej marce która coś oprócz nadruku na obudowie robi jeszcze w tych tunerach.
Jak może jeszcze niektórzy pamiętają, jak Wiwa olała na początku support HD100 to jechałem po nich różnie, podobnie po ferdku T60 bo też długo nic nie robili z nim.

kris0725

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: kris0725 »

Witam serdeecznie, mam dylemat.

Który lepiej kupić dekoder do odbioru cyfrowej telewizji?

WIWA-HD90

Signal HD-527

TUNER DVBT CABLETECH URZ0083

Tuner DVB-T NEO HD 80

Słowem który jest naj naj ;)

Czy może jest coś jeszcze lepszego w tej cenie?

Proszę o konkretne podpowiedzi co jest lepsze.

Od siebie dodam że mam LG 32 cale.

Czego oczekuję najbardziej?

-Dobrej czułości tunera.

-Jak najlepszej współpracy z pendrive i formatami do obsługi filmów, zdjęcia mniej ważne.

-Dobrze by było aby menu było ciekawe i bogate w funkcje.

-Pilot ma działać dobrze a nie że będę musiał celować jak snajper :) .

-No i obraz po HDMI żeby był jak najlepszy, tak zamierzam połączyć taki bajer :)

-I ostatnia chyba sprawa, nagrywanie TV na pendrive, chciałbym aby PVR był w miarę dobry.

-To jest ostatnia sprawa :) Obraz 4:3 żeby było można rozciągnąć do 16:9 (Nie lubię czarnych pasów.)

Pozdrawiam.

Na wydanie mam max 150zł.

osbo
Posty: 93
Rejestracja: 3 listopada 2011, o 19:00
Nadajnik - obiekt nadawczy: Mokra Dolina:)

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: osbo »

Gutek, ja ci tu handlu nie zarzucam, spędzasz tyle czasu na forum, ze wątpię że miałbyś jeszcze czas na działalność komercyjną :lol: Wręcz przeciwnie widze ile tu dobrego na forum robisz, wielu osobom pomogłeś, twoje rady i udostępnianie softów wielu oszczedziło czasu i kosztów zw. z odsyłaniem do serwisów.
Ale żebyś w piórka nie obrósł to powiem to :shock: , że nie zawsze masz chłopie patent na racje :D
Wiem, wiem, świętości nie powinno się ruszać, ale co mi tam hehe

No więc jak pisałem śledzę forum od półtora roku no i niestety parę rzeczy musze ci wytknąć. Zawsze twierdziłeś że sprzęt wiadomo musi być dobry, ale najważniejszy jest support.
No więc tak, jeszcze rok temu twierdziłeś że jedynymi rozsądnymi wyborami są Signal 507 i NotOnly jakis tam 4. Skutek tego tunery sprzedawały się świetnie i po niewspółmiernie wygórowanej cenie do konkurencji. A inne niekoniecznie były gorsze. Wspomniany Signal do tej pory sprzedawany jest w o 50% wyższej cenie niż podobne tunery nawet na nowszym chipsecie. No i firma Dipol wprowadziła nowy model Signala. Wcześniej chwaliliście Dipola za support, teraz na niego narzekacie.
Wiwa mieszana była z błotem za 100, teraz wznoszona pod niebiosa za 90 i 50. Nagle jest to solidna firma zapewniajaca szybki support. A jak za rok wypuści model 77,77 to może znów oleje wsparcie?
Moim zdaniem o solidności marek będzie mozna mówić dopiero za kilka lat. Narazie to loteria, co się przyjmie i sprzeda w duzej ilości może liczyć na wsparcie. Ogólnie chodzi mi o to, że nie można zbyt szybko przyklejać komuś łatki że jest solidny i godny zaufania, a innym że nowe, niesprawdzone i nie warto ryzykować, bo to wszystko się szybko zmienia.

Kolejna kwestia stwierdzenie że tuner x ma czulszą głowicę od y. Bzdura, w twoich warunkach odbioru może tak być, u kogoś inego odwrotnie (choćby porównanie wiwy i cabletecha). Podobnie rzecz ma się pilota. Piszesz że od wiwy jest najlepszy i koniec.

Pamiętam niedawno polemizowałeś ze mna na temat tunera Manty, że niby jak firma wprowadza tuner to powinien on być zgodny z ustawą. A tu jak pięknie sie sytuacja odwróciła, Manta dodała obsługę E-AC3 w sofcie, a Wiwa teraz wprowadza nowe tunery 90 i 80 bo nie miały wymaganych wyjść audio. To co, teraz posiadacze starszych wersji powinni domagać się wymiany?

I mała uszczypliwość na koniec. Ciekawa jest sytuacja, że tunery, które masz i recenzujesz stają się hitami allegro: Signal507, Not Only, Maximum, Wiwa.
Jedynie chyba tylko Cabletech wbrew twej woli się świetnie sprzedaje, musi być naprawdę dobry hehe
Jedno trzeba ci przyznać, masz tu autorytet i twoja opinia przekłada się to na sprzedaż tunerów.

Z tego powodu nie rozumię dlaczego z góry zakładasz, że tunery które będą w marketach będą gorsze. Według mnie nie będzie problemu z załatwieniem aktualizacji dla kogoś kto zamawia w setkach tysiecy szt. Tylko, że wtedy spadną ceny i sprzedaż na allegro. Ja jestem za:)

A to ze czasem jesteś złośliwy, tego to już chyba nie muszę dodawać bo wszyscy zauważyli :lol: Zresztą ja też jestem i taki jest charakter tego posta;)

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

osbo

(Nie Panie Bond, nie dlatego że są dobrej jakości tylko dlatego że są tanie, co wcale nie wyklucza tego że mogą być przyzwoitej jakości) Czy czasem nie o to samo chodzi?
A w tym zdaniu(Michał Bond mnie rozbawił, ciężko nazwać tuner za 150zł dobrem luksusowym) Czy ja nazwałem tuner za 150 zł dobrem luksusowym? Napisałem że tunery DVBT nie są towarem niezbędnym, a więc w pewnym sensie luksusowym. Odniosłem to do obecnej podaży i popytu, ale nic nie pisałem o tym jaka cena kwalifikuje tuner do kategorii luksusowy. Na tym forum dyskutuje sie głównie o tunerach w granicach 150 do 200 zł w porywie. Luksusowe urządzenia to inna bajka i życzę Tobie i sobie aby nas było na nie stać. Ale śmieszy mnie dyskusja jak ktoś usiłuje udowodnić, że sprzedawany masowo tuner to będzie badziewie. Niektórzy już wiedzą, że procesor bedzie gorszy, obudowa bedzie z papieru a tuner eksploduje zaraz po starcie. Nikt nikomu nie każe korzystać ze sklepów dla biedaków. Jest taki sklep co ma w reklamie ( nie dla idiotów) i tam za ten sam tuner zapłacisz 40 % drożej. Niech idioci płacą taniej. A na zakończenie ogromna sieć Euro AGD sprzedaje tuner Wiwa 90 za prawie 160 zł...chcesz to idź i kupuj w wyspecjalizowanej sieci co to nawet nie maja opcji wymiany sprzetu. Wiem co piszę.

Cietrzewiec Rusinowy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Cietrzewiec Rusinowy »

Przydałby się jakiś ranking tunerów.

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

tu każdy ma swój własny ranking.

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

osbo
Rok temu to Signal 507 i NOT LV6TMPVR4 były z tego co pamiętam jedynymi tunerami z E-AC3. Więc nic dziwnego że były one polecane na forum, przeze mnie oraz przez innych.
W tej chwili wybór jest dużo większy.
Ja nie polecam danej firmy tylko jak już to dane modele, te które uważam że mają bardziej dopracowany soft i jest support. Nigdy przykładowo nie poleciłem HD100 (starej) mimo że w końcu wyszły do niej aktualizacje. Mało tego dostaje masę PW z pytaniem co kupić, najczęściej od osób które się dopiero zarejestrowały i mają 0 postów, może raz na początku odpisałem na takie PW, teraz je ignoruje.
Dipol na razie olał Signala 527 to się go nie poleca na forum. Jak Wiwa w modelu "77,77" też oleje support to się znajdzie inny producent i model wart polecenia.
Tak jest cały czas z tymi firmami/markami, kiedyś Samsung był badziewiem dzisiaj praktycznie króluje w sprzęcie RTV.

Z czułością głowic to ja też pisze że to zależy od warunków odbioru, u mnie jakimś takim dziwnym trafem HD90 odbiera najlepiej ;) . Pilot Wiwy tu niestety według mnie ten pilot szczególnie dla starszych osób jest najlepszy, tym bardziej że widziałem jakie babcia miała problemy z pilotem od Signala 507.

E-AC3 w Mancie a wyjścia audio w Wiwie to niestety dla mnie zupełnie co innego. Bez tych wyjść w Wiwie będe miał dźwięk w tv, te wyjścia są tylko dodatkiem. Natomiast brak E-AC3 może skutkować tym że pewnego dnia nie usłyszymy dźwięku w tv, a na prawde mało kto sobie poradzi samodzielnie z aktualizacją. To może się wydawać dziwne, ale na forum ani nie jest 1% użytkowników tych tunerów zarejestrowane, reszta nawet nie wie że istnieje aktualizacja.

Tunery recenzuje/opisuje nie po to by były hitami tylko żeby było cokolwiek o nich wiadomo. Po za tym jakoś nie zauważyłem że Maximum T-105 takim hitem był. No ale tego że Cabletech dobrze się sprzedaje przeboleć nie mogę :lol: :lol: :lol:
A po za tym Cabletech i Lechpol to jest też osobny temat do dyskusji bo to co oni wyprawiają to też trzeba by nazwać odpowiednio.
Firma której nie zależy nawet na tym by dobrze przetłumaczyć interfejs tunera, a na wszystkich portalach typu ceneo, skąpięc czy w komentarzach w sklepach internetowych wypisują komentarze oczerniające inne tunery (nie tylko Wiwę, choć z tego co widzę to ich najbardziej atakują), a wygląda to tak że na kilka komentarzy które można przyjąć że są neutralne pojawia się taki w skrócie: "ten tuner powinni zakazać bo..., kupujcie Cabletecha/K&M)". No sorry ale to nie są czyste zagrania. Niech najpierw dopracują swój produkt.

kris0725

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: kris0725 »

Ok, podpowie mi ktoś co wybrać najlepiej do 150zł?

Chciałbym już jutro mieć w domu taką zabawkę.

Dodam że waham się pomiędzy 3 tunerami najbardziej.

Przeczytałem że ten cabletec ma dobry odbiór i widziałem że ma fajne wsparcie formatów audio, wiwa-90 nie ma chyba tyle.

Gutek...napisz mi co mam brać do jasnej holwery :)

WIWA-HD90 (Na drugim miejscu.

Signal HD-527 (Jednak zrezygnuje z niego.)

TUNER DVBT CABLETECH URZ0083 (Mój faworyt.)

Tuner DVB-T NEO HD 80 ( Też na drugim miejscu.)

Swoją drogą...przydała by się stronka tak jak są porównania telefonów.

Tyle ze by były porównania tunerów.

Wiecie...wybieram jeden, potem drugi i już widzę co jaki tuner oferuje a co nie.

A może zrobić taką malutką aplikację do porównania?

I z najniższą ceną w ceneo :)

Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 5559
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, o 00:17
Miejscowość: Gliwice
Odbiornik: Astrometa DVB-T2 USB,
Telewizor z AndroidTV 9.0
Instalacja antenowa: Televes
Nadajnik - obiekt nadawczy: RTCN Katowice/Kosztowy; Czechy

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: @GUTEK@ »

kris0725 pisze:Gutek...napisz mi co mam brać do jasnej holwery :)
Ta, zjedzą mnie tu żywcem jak napisze co brać :lol:

kris0725

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: kris0725 »

Doradź coś...pytam śmiertelnie poważnie.

WiWa-90 Neo hd-80 czy cabletec?

I nie przejmuj się innymi, liczy się twoje zdanie.

Michaelbond

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Michaelbond »

Wiwa 90

Fantom
Posty: 213
Rejestracja: 5 listopada 2011, o 08:17
Odbiornik: SIGNAL HD-527
Instalacja antenowa: Televes DAT HD
Nadajnik - obiekt nadawczy: Szczecin/Kołowo

Re: Wybór dekodera DVB-T

Post autor: Fantom »

No to ja tez pomoge : nie wiwa 90 :)

Fantom

Zablokowany